Keresés

Részletes keresés

jobbhorog Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1750

Ezen a héten az 5. olyan árucikk tűnik el a magyarországi Lidl-ből, amiért oda jártam. Tényleg - leszámítva kimondottan kemény akcióikat - semmit sem fogok már ott vásárolni.

 

Szóval a Brotbackmischung (élesztővel ellátott kenyérliszt kenyérsütőgépbe) a legutóbbi "áldozat". Ha valamit nem vesznek a tömegek, egyszerűen kidobják a kínálatból, ami gazdaságilag persze indokolható, de nem hiszem, hogy az az 50 cm-nyi polcrész, ahol ezek voltak, nem bírt volna még ki egy kis próbát.

 

További számomra fotos és azóta eltűnt árucikkek voltak:

 

- Süthető magos zsemlék

- Ál-Hanuta (Haselnussschnitte)

- 10%-os Kondensmilch kávéba

- 98%-os hústartalmú hamburgerhús.

 

Érdekes, hogy az Aldiban a zemle kivételével minden van ezek közül, ráadásul ott kapható fagyasztott sóskapüré is, ami nekem megint csak fontos. Ha az Aldi kicsit jobban akciózna, már rég kenterbe verhette volna a Lidl-t.

Zitka Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1749

Ez a Baroni új márkanévnek tűnik a Lidlben, de asszem ez a "teszkógazdaságos" minőség. :-(  Egy ilyen márkájú virslit vettem a kezembe, elolvastam az összetevőket, aztán gyorsan vissza is tettem. :-)

Előzmény: jobbhorog (1747)
v_peti Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1748
Agresszív árpolitka: Agresszíven lenyomjuk a beszerzési árakat, hogy minél nagyobb profitunk legyen!
Előzmény: Zitka (1732)
jobbhorog Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1747

Fontos figyelmeztetés:

 

a héten akciós az egy kilós "Baroni" fantázianevű szendvissonka (gépsonka -jellegű). (999FT / 1 kg)

Elkövettem azt a hibát, hogy vettem. A minősége borzalmas, zsírgombócok és rágós mócsingok találhatók benne, senkinek sem ajánlom.

Zitka Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1746

OFF: képzeld el, tök véletlenül vettem észre, hogy az ottani Árkádban (Regensburger Arcaden) ott figyel a földszinti sarokban a Kaufland. Évek óta járok oda, és nem tűnt fel. No persze, mert mindig csak a "rongyokat" nézem... :-DDD

ON

Előzmény: jobbhorog (1743)
Zitka Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1745
Zitka Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1744

Sok esetben láttunk már meglepően jó eredményeket a Lidl termékekre a Stiftung Warentestnél, hát most a vaníliafagyinál eléggé a lista alján végeztek. :-(

 

http://www.test.de/themen/essen-trinken/test/-Vanilleeis/1781220/1781220/1781392/1781458/

 

 

Itt a cikk (németül tudóknak)

http://www.test.de/themen/essen-trinken/test/-Vanilleeis/1781220/1781220/1781392/

 

És itt a magyar cikk, ami alapján a test.de-re jutottam:

http://www.fmh.hu/fooldal-legfrissebb/20090817_jegkrem_levegotartalmat_vizsgaltak

 

 

jobbhorog Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1743

Nagyon sok van, vagy Kaufland, vagy Handelshof néven. Regensburgban nem emlékszem egyre sem (én is gyakran jártam ott), de például Weißenburgban, ami oda nincs annyira messze, biztos, hogy van.

 

Az az előnyük, hogy van hely, választék, tehát nem csak a szokásos diszkontcuccost kapod meg, viszont aztz is, hiszen K-betűvel jelölt sajátmárkás termékeik Aldi-Lidl árakon kaphatók, azonos minőségben. 

Előzmény: Zitka (1742)
Zitka Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1742

Hopsz, meg is van! :-) Kettő is van, most már csak a térképen kell betájolnom. :-)

http://www.supermarktcheck.de/supermaerkte/regensburg/345/

 

Előzmény: Zitka (1741)
Zitka Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1741

Gyorsan utána kell néznem, hogy Regensburg környékén van-e ilyen Kaufland. :-)

Én oda szoktam járni, szeptemberben is megyek.

 

Most hirtelen nem ugrik be, hogy láttam volna... Van Netto, meg Norma (az aldi-lidl-n kívül), meg Edeka is (de ez drága), talán Plus is. A nagyobbakból Real rémlik, meg tán Rewe is...

Előzmény: jobbhorog (1735)
Zitka Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1740

Hát én is erről beszélek...! Mármint hogy te erre gondoltál. :-)

 

Nagyon nem mind1... A földimogyoró filléres termék a bokormogyoróhoz képest.

A lidlben szerintem ennyiért fél kilót adnak sós (földi)mogyoróból...

Előzmény: moneymaker (1739)
moneymaker Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1739
Erről beszélek, csak sós verzióban:

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=53797406&pnr=10001&foto=1


Múlt hét pénteken vettem belőle 5 csomaggal 179 Ft / csomag áron. (Auchan Tópart)

200g-os.

Előzmény: Zitka (1738)
Zitka Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1738

Ez alapján szinte biztos vagyok benne, hogy am. mogyoróról beszélsz:

 

http://www.argep.hu/trend/MOGY/Mogyi.html

 

Mogyi Földimogyoró 200 g pörkölt, sótlan                225 Ft 

 

Előzmény: Zitka (1737)
Zitka Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1737

Nem 100 g-ot akartál írni? Vagy esetleg amerikai mogyoróra gondoltál?

Más helyen 3-400 ft 10 dkg bokormogyoró (törökmogyoró). Szóval ez az Auchanos példa - ha megengeded - kicsit gyanús...

Előzmény: moneymaker (1736)
moneymaker Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1736
A Mogyi-féle mogyoró az Auchan-ban 179 Ft (200g), akárhogy is nézem, ez messze van a lidli-aldi féle "diszkont' ártól...
Előzmény: Zitka (1734)
jobbhorog Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1735

Én legfeljebb pisztáciát szoktam kint venni, az a csomag, ami nálunk 1000 Ft körül van, kint 2 Euro. De ez az összehasonlítás sem rossz.

Egyébként a németeknél bármilyen bolthálózatba bemehetsz, mindenütt vannak sajátmárkás cuccok, jó minőségben, és mindenütt tényleg ugyanannyiért.

Kedvenc boltom ottkinn a Kaufland / Handelshof... Az élelmiszerkínálatuk akkora, mint egy itthoni Intersparé, de nagyon jók az árak és csúcs a minőség. Szerintem ha kint élnék, nem is mennék Lidl-be... (De most már itthon sem nagyon...)

 

Más: a Lidl-honlapon megjelent a "tartósan olcsóbb" ("dauerhaft billig") fül.  Itt ilyen nagyszabású dolgok vannak, mint az 1 literes prémium jégkrém (519 helyett 499, kint 1,39 €...)... Tehát ne dőljünk be ennek, kérem...

Zitka Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1734

Itthon jobban szeretem az aldi vaját, de oda ritkábban megyek, mivel nem esik útba. Szeritnem jobb minőségű.

 

Még egy, illetve két dolog, aminek az ára nagyon durva itthon: a mogyoró és a mandula.

Nálunk elég nagy mennyiségben fogy (sütéshez is, meg magában nassolni is), így most jól betáraztunk. :-)

Kint a 200 g-os mandula 0,79 - nálunk 399.

Mogyoró (szintén 200 g) 1,09 - nálunk 599. Ennek is centre egyforma az ára a lidl-ben-hoferben.

Tehát kerekítve dupla ár!!! :-(

Előzmény: jobbhorog (1733)
jobbhorog Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1733

És ezzel: a szuper-akciós vaj ára már csak egy húszassal lesz nálunk magasabb, mint Németországban...

Ezért nincsen kint élelmiszer-akció: a "dauerhaft billig" keretében minden cikk folyamatosan olyan áron kapható, amit nálunk az akciós ár esetleg megközelít.

Nincs más hátra, veszek ebből a vajból 3 csomaggal, mert ezt nehéz lenne kintről behozni. Meg aztán augusztusban nem is néz ki céges út, sajnos...

Előzmény: Zitka (1732)
Zitka Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1732

Bocs, nem világosan fogalmaztam, siettem. Az árpresszió alatt azt értettem, hogy a beszállítóknál nyomják lefelé az árakat a multik. :-(  A vásárlók felé meg ... Tudjuk, ismerjük. :-(

 

Az ízekre visszatérve: én is sokat morfondírozom magamban, hogy vajon a távolság szépíti-e meg az íz-emlékeket, vagy csak beképzelem, de szerintem is valahogy "eltűntek" az ízek

 

Abszolút ON: csütörtöktől 199 ft a Lidl vaj (250 g-os). Ez itt a reklám helye. :-)

Előzmény: jobbhorog (1727)
v_peti Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1731
Vaj: Pedig ott nehezebb sunyizni, mint a parizernél. Amúgy meg az ára eléggé magas ahhoz, hogy a minőséget ma is elvárja az ember.
Előzmény: jobbhorog (1727)
H_G Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1730
De ha fordítva, a németek rovására csinálnák a láncok ugyanezt, szerintem már rövidesen megjelenne ott valami Kundenvereinigung, akik egymás után bojkott alá vonnák a láncokat (végül is bármelyiknek a teljes mellőzését kibírnánk pár hónapig!) és tisztességesebb árpolitikára kényszerítenék őket -- mert a németek képesek megszerveződni a csak együtt elérhető célok érdekében.
Előzmény: jobbhorog (1725)
caterina3 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1729
Szerintem nem képzeled, ez így van, nekem is ez a tapasztalatom sokféle klasszikus "magyar" termékkel kapcsolatban.
Előzmény: jobbhorog (1727)
Degeczi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1728
ez biztosan így van, hiszen akkoriban a mezei parizer is egészen finom volt - ma pedig alapban ehetetlen, csak a drágán mért "klasszikus parizer" jó
Előzmény: jobbhorog (1727)
jobbhorog Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1727

Bizonyára így van. Szerintem sem olyan az íze ezeknek a termékeknek, mint 20 éve.

Nem tudom, lehet, hogy csak beképzelem, de például a magyar vajnak tök más íze van, mint 15-20 évvel ezelőtt. Akkor tejes íze volt, emlékszem, hogy érezni lehetett a gyulai kolbász "mögül". Most úgy tűnik, sem a kolbásznak, sem a vajnak nem olyan jellegzetes íze van, mint akkor. Persze megengedem, hogy ebben tévedek és csak a nosztalgia szól belőlem...

 

Ugyanakkor az általad említett "árpresszió" mégsem érvényesül igazán, hisz minden drága marad.

Előzmény: Zitka (1726)
Zitka Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1726

ezek az árucikkek már nem magyarok: multik kezében vannak és csak az eladhatóság kedvéért csomagolják őket a régi köntösbe

 

 

Folytatnám, ha nem haragszol... :-)

 

..... és az árpresszióval nyomják le a minőséget, a korábbi hozzávalókat adalékanyagokkal helyettesítik, stb. stb. :-(((

"lágyabb, krémesebb, jobb" sz.rabb. :-(

Előzmény: jobbhorog (1725)
jobbhorog Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1725

Igaz.

Sajnos, a "magyar" üzletlánc boltjai sem kínálnak olcsóbb áron semmit, sőt...

Ráadásul koszosak, silányak, nincs választék, stb.

 

Ezen kívül be kell vallanunk: a "hagyományos magyar" áruk jó minősége egyszerűen hazugság. Nem igaz. Egyrészt ezek az árucikkek már nem magyarok: multik kezében vannak és csak az eladhatóság kedvéért csomagolják őket a régi köntösbe. Másrészt minőségük messze alatta marad a viszonyítható német (külföldi) termékek minőségének. És mégis megmagyarázhatatlanul drágák ezek is.

Előzmény: H_G (1723)
v_peti Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1724
Nekem meg a Tesco vs. Interspar árösszehasonlító reklámokról jutott eszembe, hogy lehetne csinálni egy Interspar (HU) vs. Interspar (AT) árösszehasonlítást is.
H_G Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1723
Ez a részükről érthető, de hát van egy "magyar üzletlánc" is, jó sok üzlettel, és persze a piacok -- ha ezek olcsóbbak lennének és elszívnák a vásárlóikat, akkor nem tehetnék meg ezt a "gonosz multik". De nem azok, sőt...

Előzmény: jobbhorog (1722)
jobbhorog Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1722

Magyarországon a munltik közösen kialakított árakkal dolgoznak, a Pennyben, a Lidlben és az Aldiban a hasonló (mondjuk: német minőségű) termékek ára szinte forintra megegyezik. Nyilván így oldják meg, hogy ne legyen verseny és az árak mesterségesen magasan maradjanak.

A hasonló ár persze kint is jellemző (Pl: a 25 dkg-os sajátmárkás német márkázott vaj ára mindenütt 65 cent, dehát a 65 cent még 180 Ft sincs mostani árfolyamon... Hol kapunk 25 dkg vajat itthon ennyiért? Ma voltam egy coopban, a magyar 10 dkg-os teavaj többe került... :-(

Előzmény: Zitka (1721)
Zitka Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1721
Hát akkor a szörnyen elítélendő ;-) előítéletességünk "győzött", megy a lehúzás ezerrel Mo-on. :-(   Csak a konkurrencia árai befolyásolják az árképzésüket. Sajnos. :-(
Előzmény: jobbhorog (1719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!