Keresés

Részletes keresés

_juno_ Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20835

A rossz életmódtól, elhízástól, piától, kávétól stb. azért előjöhet vagy fokozódhat egy reflux, főleg ha IR is kialakul, azért ha jobban megkérdezed a nagy zabás-piás és/vagy 100+ kilós embereket, szinte mindnek van valami emésztési problémája, puffadás, szelek, böfögés, sürgető inger wc-re, vagy rossz lehellet, csak max. nem gyomorégés formájában jön ki (nekem sem volt régen, amikor először képbe jött, hogy esetleg reflux van pár tünetem mögött, kb. el sem akartam hinni), meg nem érdekli őket. Jellemzően amúgy férfiak, millió meg egy ilyet ismerek a környezetemben :)

De valóban csomószor ennél többről van szó, nem kell ostorozni magunkat, van elég bajunk enélkül is, hogy biztos azért van most ez a betegség, mert megittunk x sört meg x kávét. Akkor azért idővel enyhülnie is kellene szépen a panaszoknak ezek elhagyásával, az életmód normalizálásával, ha nem történik meg, akkor felesleges ezen tovább agyalni. Meg tényleg csomó embernek meg semmi baja ezektől. Én meg itt vagyok a durva panaszaimmal, és ahogy már sokszor leírtam, kb. annyira "hedonista" vagyok, hogy szerintem nincs még egy ilyen ember a Földön :) Ugyan stressz, meg éjszakázás, meg ilyenek mindig voltak, de amúgy életemben egy csésze kávét nem ittam, meg ilyenek, pia is irtó minimális volt, amikor már illemből el kellett fogadnom egy koccintásnyit, de egész életemben néhány egységnél több nem volt (és ez is több évre elosztva értendő, kb. évi egy koccintás!), ennek is már sok éve, az ízét is utálom, no cigi, no szénsavas üdítő, egész életemben mozogtam, egész életemben napi 5-6x és keveset ettem, amit most is ajánlanak, nem bírtam soha az éhezést. Nem ettem csípősen, de fűszeresen és zsírosan sem, vagy egyáltalán nem átlagon felül (inkább alul), most meg végképp nem. Szóval tényleg semmi klasszikus refluxtriggerrel nem élek...

Előzmény: Boszi84 (20832)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20834

Szia. Ne is mond nekem is itt figyel a hűtőben egy nagy tál cseresznye,amit mindig is imádtam.Most csak lesegetem,de nem merek belőle enni.Múltkor ettem két szem epret,attól meg tele lettem kiütéssel,ami azelőtt soha nem fordult elő.Nem jó ez így sehogy sem.

Előzmény: Boszi84 (20832)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20833

Igen ,én is ezt tudom elmondani mint te nekem peldául a párom is annyit eszik mondjuk sportol is nincs sùlyfeleslege...de hála ő nem erzett még ilyet,en vendeglátòzom es mint tudjuk oda azért nem igazán az egeszségtudatos emberek járnak...,cigi,sör ,pálinka ,csülök,szalonna es azt mondják az az én bajom ,hogy ilyen baromsagokat eszek...,ők legfeljebb másnaposak ami elmùlik,az en érzéseim viszont nem akarnak mùlni ùgy látszik.

Előzmény: Boszi84 (20832)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20832

Ezt a kombót pár hete szedem,mert sem a PPI sem a Q nem az igazi.A kajákkal nekem is gondom van soha nem voltam nagy evő,sulyfeleslegem sincs.De most nagyon hiányzik a nyers gyümölcs és édesség.

Nem tudom egyáltalán a kajáktól jött e elő ez a problémánk.Rengeteg sört vedelő,nagy zabás embert ismerek,akik hírből hallottak csak a refluxról.

Előzmény: Marianna80 (20827)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20831

Szia

Hát nagyon remélem,nem ertem en ezt az egeszet,kezdem azt gondolni hogy nekem valami belső idegre,van az égő érzésem ugyanis kajához nemtudom kötni,van ami egyszer jò egyszer nem,viszont már annyira felek az evestől,hogy vyn mikor csak keszìtem a kaját már erzem az égest...nem értem ezt az egeszet...

Legfőképpen azt mikor lesz már végre vége..

És az is furcsa a számomra ,azért gondolom hogy ideg(de ideges nem vagyok),mert éjszaka alvaskor nincs tünet,meg reggel sem mikir felkelek ,de eltelik egy kis idő elkezd járni az agyam ésrögtön érzem az égest a szamban...Nemtudom erre milyen megoldás vsn,vagy létezik-e valami,dilibogyòt biztos nem fogok szedni

Előzmény: dgy56 (20830)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 20830

Sziasztok,szép napot mindenkinek.Írtátok,hogy sok szénsavas italt ittatok,nem volt rendszeres  étkezés,ez ugyanúgy nálam is így volt,ezért tartunk most itt.Tavaly még én is futottam,kerékpároztam,pörögtem egész nap,most meg csak azt csinálom,amit muszáj.Legjobban ez az émelygés,készít ki.Úgy vettem észre,hogy az iberogast már kevésbé hatásos nálam.Most gyömbérrel próbálkozom,este is ittam meg most reggel is,és igy azért tudtam valamit enni.Azért a quamatel teszi a dolgát,mert savas érzésem nincs szerencsére.Mariann,hogy érzed ,azért el tudsz majd menni jövő héten dolgozni?

Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20829

Én eddig edzettem folyamatosan most semmihez nincs erőm...,én nagyon rosszul ettem mostmár tudom képes voltam egesznap nem enni vagy csak gyümölcsöt,soha nem reggeliztem.

Nekem most az édesség hianyzik és a sòs ragcsák,már lassan semmit nem merek enni,annyira elegem van..

Nekem nem kell fogynom 170cm/55kg vagyok....

Attòl félek ha azt mondja a doki hogy nagyobb dòzisba kell szednem a ppi,akkor megint jön a rossz gyomor erzés,es a 3 naponta széklet....azt nem akarom ,most nincs ilyen probléma....

Előzmény: Claptrap47 (20828)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20828

Amíg a 2x40 volt addig reggel, este. Most csak este, vacsora előtt kB fél órával. Én is durván ittam a maxot és a zerot napi szinten. És néha sört, egy - egy fesztiválon, vagy grill partyn, de azt nem napi szinten, csak ha buli volt. Sok szénsavastól olyan voltam mint a lufi. Gondolom volt egy állandó nyomás a gyomorszájamnak, ami elfáradhatott. Most már csak vizet iszok. És szar kajákat eszek. Végül is bírok mindent,  akár pörköltet is, de ugye diétázom és még fogynom kell. Olyanokat eszek, hogy régen hülyének néztem aki ilyet a tanyérjara tett. És tessék, most nekem is bele kell tenni az étrendbe. Nem tudom, hogy fogom ezt bírni hosszútávon. Most edzek ezerrel, feszültséget vezetek le, szét tudnék tépni, verni, ütni akármit. 

Előzmény: Marianna80 (20823)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20827

Es mennyi ideje szeded?

Előzmény: Boszi84 (20826)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.28 -1 0 20826

Reflux,gyomorhurut volt a diagnózis.reggel 40 mg PPI,este 20 mg PPI,20mg quamatel. Ezekkel sem mindig jó!

Előzmény: Marianna80 (20825)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20825

Már nemtudom mit kellene beszednem!!!

Előzmény: Claptrap47 (20822)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20824

Az a baj nemtudom lehet eddig is ilyen voltak már a fogaim csak nem figyeltem,most meg mindent figyelek,de az biztos hogy égek...

Mondjuk az elmùlt 4 hònapig csak szénsavasat ittam,vìz ,zérò cola,hell az is roncsolhatta a sok év alatt a fogakat...

Ja és volt hogy egesznap 1,5kg mandarint és 4 almát ettem ezt heteken kersztül ,ùgyhogy jòl tönkre tehettem magam....

Most pedig szenvedek...,de legalább jobb lenne valamitől...

Előzmény: Claptrap47 (20822)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20823

Igen,szerintem is csak azt nem tudom mitől,és miért nem javul ennyi idő után...mit kellene tennem...,te reggel szeded a 40ppi-t?

Előzmény: Claptrap47 (20822)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20822

Sajnálom! :( Hát csak a sav lehet ha a fogaid is marja, és ég mindenhol. Jó sokára kaptál időpontot basszus. Próbálj meg kitartani. Én is úgy vagyok, hogy inkább szedem a gyógyszert, csak ne jöjjenek vissza azok a durva tünetek. Úgy látszik ezt dobta a gép nekünk.. :S

Előzmény: Marianna80 (20819)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20821

Hát nagyon szeretném már ha vége lenne,sajnálom hogy te sem vagy jòl,már en is 4 hònapja szenvedek...

Kedden remélem többet tudok.

Jövőhéten már szeretnék dolgozni menni,de ebbe az állapotba nem lesz egyszerű..

Előzmény: dgy56 (20817)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20820

Szia

Megkerdezhetem ,hogy szeded a kombòt és milyen mennyiségben,es miòta..

Neked mi volt a diagnòzis?

Köszönöm ha válaszolsz

Előzmény: Boszi84 (20818)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20819

Én ma elég szarul vagyok,ég a nyelvem nagyon és a gyomrom is elég rossz...

Mostanában meg már érzem ,mintha az orromon jönne ki valami ami csìp,már teljesen kikészülök es a gyomrom is fáj jobb oldalt de nem a gyomorszájnál fent hanem lent...

Kedden reggdl kilencre megyek vissza,remélem okosabb leszek,ja es már ùgy veszem észre a fogaimat is marja valami mert vannak fogaim aminek az alsò reszei ,olyan mintha áttetsző lenne....teljesen kikészülök már ott tartok nem erdekel mennyi gyògyszert kell szednem csak legyek jòl már 4 hònapja van ez a bizonytalanság elég belőle

 

Előzmény: Claptrap47 (20814)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20818

Nem jó hír.Jobbulást!Nekem gyomorfájás időnként van ,nem is tudom mihez kötni.PPI  Quamatel kombót szedek!£

Előzmény: dgy56 (20817)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20817

Sziasztok!Pont most akartam írni,hogy ma biztosan mindenki jól van,mert nem láttam új bejegyzéseket.Sajnos még mindig tart a hőemelkedés,derekam is fáj.Nem elég ez a gyomorbaj,még ez is hozzájött,ami nem hiányzott tényleg.Tegnap voltam háziorvosnál quamatelt iratni,és adott beutalót egy hasi ultrahangra ,3 hét múlva mehetek oda is.Remélem Te is,és mindenki jobban érzi magát.

Előzmény: Boszi84 (20816)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20816

Mi van veled,a hőemelkedés elmúlt? Mitől lehetett?

Előzmény: dgy56 (20786)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20815

Egyik nap jobb,másik meg kevésbé! Mindegyikünknek más tünetei vannak úgy látom

Előzmény: Marianna80 (20813)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20814

Hello! Én ma, mondjuk úgy, hogy elvagyok. Csak a torkomban van meg az a valami, meg délután volt egy pici mellkas szorítás. Te hogy vagy ma? 

Előzmény: Marianna80 (20813)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 20813

Sziasztok!!

Hogy vagytok ?

Van valakinél olyan hogy jòl van:(?

_juno_ Creative Commons License 2020.05.27 0 0 20812

Azért, mert a barátnődnek a 2x40 mg volt jó, nem biztos, hogy Neked igen....a standard terápia valóban egy nagyobb adag PPI-vel indul, egy klasszik refluxnál ez jó lesz valószínűleg, de ha totál rosszul vagy tőle, akkor lehet, hogy nem is refluxról van szó, vagy nem savas refluxról stb. Egyáltalán nem igaz, hogy mindig a gyógyszerdózis növelése a megoldás, sőt, engem pl. a dupla PPI-ről úgy kapott le a gasztrósom, mint a huzat, amikor meglátta az epét a gyomromban, áttett egyik napról a másikra kis dózis (nem ekvivalens dózis) famotidinre, és jobban is lettem (és igazolódott is azóta pH méréssel, hogy a markáns panaszaim ellenére sav nem jön fel). A mai napig néha akkor leszek jobban, amikor csökkentek a gyógyszeren, persze van, hogy vissza kell mennem a dupla PPI-re, de az a legritkább esetben szokott jó lenni. Egy refluxszerű probléma mögött csomó minden állhat, nem csak a savas reflux, állhatnak olyanok is, amiket a PPI ront.

Annyiban értek egyet, hogy ha felírják a gyógyszert, meg mondjuk egyértelmű egy felmaródás, akkor meg kell próbálni, és ha jó vagy több dologban jelentősen jobb vele, akkor nem kell ágálni ellene, nem kell erőltetve letenni x nap után önkényesen (ezeket nem is értem), csak azért, mert gyógyszer...aztán újra szenvedni. A standard kezelés több hó nagy dózis PPI-vel indul, aztán idővel lehet majd lehet csökkenteni is, vagy akár abbahagyni, azon a legkisebb dózison kell maradni, amivel még a panaszmentesség kb. elérhető. Meg tisztában kell lenni, hogy ez a "panaszmentesség" általában nem lesz tökéletes, egy belassult gyomor vagy puffadás a PPI-vel sajnos elég alap, de ha cserébe meg mondjuk nem ég a nyelőcső, nem görnyed valaki a fájdalomtól v. enyhül a köhögés, arcüreggyulladás, vagy ilyenek, akkor ugye valamit valamiért.

Előzmény: Marianna80 (20810)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 20811

Szia! Nekem azt lehet mondani, elsőre eltaláta a doki, (Noacid 40mg)pedig de ellene voltam először, meg abba is hagytam. Aztán még az online időszakban beszéltem egy gasztros főorvossal, ő mondta, hogy a gyógyszer jó, csak kevés a mennyiség, így lett 2x40 mg kB 3 hétig, az úgy ahogy helyretett. Aztán a belgyógyász azt mondta, hogy az sok, legyen csak 1x 40 mg, akkor kezdődtek megint erősödni a tünetek pár napig, de nost szerencsére megint jó. Gyakorlatilag csak a torkomban az a nyákos valami a gombóc van meg hol jobban hol kevésbé jobban. Visszagondolva, hogy a milyen állapotban voltam, ez a mostani egy viszonylag elfogadható állapot. Lehet, hogy neked a gyógyszer és a dózis nem megfelelő tényleg.. :(

Előzmény: Marianna80 (20810)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 20810

Szia

Te milyen gyògyszert szedsz,lehet az amit én szedek a mennyiség vagy a minőség kevés,és  nem megfelelő gyògyszer miatt szenvedek még mindig

Előzmény: Claptrap47 (20809)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 20809

Hello! Igaz írtam már, az én párom is így volt, 35 évesen, mentő vitte be, aztán kiderült, "hogy csak" reflux. Aztán vagy 2 hétig szedte a gyógyszert, ppit, és letette csak úgy simán. Igaz, hogy épp egy nehéz időszakot élt meg, pereskedés, haláleset stb volt sajnos. Úgyhogy nagyon igaz, hogy az idegesség, a stressz, az nagyon elő tudja hozni. Most is szorít neki néha ha olyat eszik, de pár korty salvus, és minden oké. Nekem is biztosan hozzajarult a szorongás, de nem tudok mit tenni, nekem egy halálközeli élmény hozta elő. A munkám miatt nem tehetem meg, hogy tompítsam magam gyógyszerekkel, és nem is akarom. Most pedig, hogy diabos is lettem, arra figyelek, koncentrálok, így háttérbe szorult a reflux is. Illetve hátrébb. Csodálatos az emberi elme.. Mondjuk egyik sem jó dolog. Most feszegetem a határaimat, most 2 naponta szedem a gyógyszert, eddig ok, csak el ne kiabáljam. Mindenkinek jobbulást! 

Előzmény: Marianna80 (20807)
Alana55 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 20808

Neked is köszi, h írtál! :) 

 

Tudom, h mindenkinek nagy csata... Ezerarcu... Es mindig lehet rosszabb... :(

Az biztos, h a stresszt kene csokkenteni vhogy, de rohadt nehez, nekem most foleg betett ez a jarvany szorongasilag.

 

Probalok pozitív lenni, neha jobban megy, neha kevesbe, most egyelore vegigjarom a lepcsoket (tudogyogy, allergia, gasztro), aztan meglatjuk... Mondjuk a gasztrot hagyom a vegere, mert a gyomortukrozes az nekem nagy para. 

Előzmény: _juno_ (20804)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 20807

Sziasztok!!

Ma hìvott a baratnőm,hogy ő is infarktus szerű tünetekkel ment orvoshoz ,majd elküldték tükrözésre,kiderült refluxa van ...2x40 valami p...zolt szedett most 1x40mg,de aztmondja ő már évek òts szedi ezt kùraszerűen hònapokig szedi aztan par hònap nem majd megint...nekem azt mondta keves az adag,és valòszìnű nem jò a gyògyszer,azért fáj a gyomrom a nagyobb dòzistòl..,es azt is mondta nyugodjak meg,40 utan már ne várjak csodákat ha gyògyszert kell szedni el kell fogadni es szedni kell

_juno_ Creative Commons License 2020.05.26 0 0 20806

?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (20805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!