Keresés

Részletes keresés

KKXVII Creative Commons License 2023.06.04 -1 0 56759

Kevesen utaznak vonattal, pedig praktikus de a buszmegállók jobban elérhetőek emiatt nem használják a vonatközlejedést. Gondolkodhatunk a kerületben vonatközlekedésben de a lakótelepekről, senki nem használja csak a buszokat emiatt a kersztúri út 2x2 sávos bővítését kell kegoldani pláne a Vidor utca csatlajozása miatt is. A héten volt egy baleset a Keresztúri úton a kertészt után, teljesen lezárzák a Kersztúri utat, ag autókat a Verss Péter utra és a Jászberényire terelték. Nekem +1 óra volt mire hazaértem. 

Előzmény: kukácska (56753)
kukácska Creative Commons License 2023.06.02 0 0 56758

A tegnap megjelent Hírhozó 9.oldalán a kerületi Városüzemeltetési irodának van egy állásfoglalása az e-rollerekről.

Blindmouse Creative Commons License 2023.06.02 0 0 56757

Méltón megünnepelték a pártfőtitkár elvtárs születésnapját. Gondolom nagy öröm ez most neki.

Előzmény: kukácska (56754)
JPeto Creative Commons License 2023.06.01 0 0 56756

Rosszkor nézted. Mostanában Rákoskertről keresztúri vásárlás, ügyintézés után, ha a városban van dolgom, ott teszem le a kocsit, (óra 8-kor és 38-kor van vonat befelé) mindig van, de csak 1-2 hely, tehát az említett 2-3 autónál jóval több van a parkolóban. Múlt héten a Keletiből a 21.05-ös Interrégióval jöttem haza (ekkor valamilyen okból nem indul az S80-as, helyett az Interrégió áll meg mindenütt), és még késő este is állt 3 autó az enyémen kívül.

Előzmény: kukácska (56753)
kukácska Creative Commons License 2023.06.01 0 0 56755

A beírásom óta - a cikken kívül - megnéztem az aktuális akciós újságokat is.

A Sparban a növényi tej/Alpro 8 db vásárlása esetén "csak" 799 Ft. Szuper....!

Előzmény: kukácska (56752)
kukácska Creative Commons License 2023.06.01 0 1 56754

https://hang.hu/belfold/liszt-ferenc-ter-szurkolok-szemethegy-garazdasag-154899

Elképzelésem sincs, hogy mit kerestek a VI.kerületben. Talán a hírhedt bulinegyed miatt voltak ott?!

Remélhetően a Riz Levente Rendezvényközpontban tartott sportesemények vandál szurkolói kerülik a Népkertet és környékét...

kukácska Creative Commons License 2023.06.01 0 0 56753

Az utóbbi 1-2 hónapban munkanapokon, napközben 10-15 között több alkalommal mentem el a Pesti úti új vasútállomás mellett. A pakolójában nem láttam még 2-3 autónál többet.

Minden alkalommal várt 2-3-4 ember a vonatra, de nem sok parkoló autó volt ott.

Előzmény: KKXVII (56702)
kukácska Creative Commons License 2023.06.01 0 1 56752

https://telex.hu/belfold/2023/06/01/kotelezo-bolti-akciok-mi-kerul-kevesebbe

Ez mindenkit érint, mindenki vásárol élelmiszereket.

-

Ismerve az Aldi és a Lidl árukínálatát a frissen akciózott termékek lehetnek:

- 1 literes növényi tej (Alpro rizs-, mandula-, kókuszital)

- sokmagvas kenyerek 300g - 450g darabonkénti mennyiség

- kockacukor 500 g-os kiszerelés

- téli szalámi 80-100 g-os kiszerelés

- avokádó, mangó darabonkénti ár

- ....

Ezek nem azok a termékek amelyekért tömegek, esetleg kisnyugdíjasok állnak sorba. Ezekből nem lehet bespájzolni hosszútávra.

Viszont az üzletláncok nem követnek el törvénytelenséget, szabálytalanságot. Ezek a termékek (is) beleférnek a rendelkezés szövegében felsorolt termékek közé.

BoGar Creative Commons License 2023.05.29 -2 2 56751

Orbán hány tanácsadót fizet? Hány államtitkár és egyéb van? Ja, az nem bántja a kis szemeteket! 

Előzmény: egonca (56725)
Patreides Creative Commons License 2023.05.26 0 2 56750

"A sárga kukába lehet tenni üveget."

 

.

Ez tény. Bele lehet tenni üveget is, rossz kávéfőzőt, PC-t, tíznapos pörköltet, meg bármit is.

A legtöbb szelektív kuka mellett nem áll őr, aki megtiltaná.

 

https://www.fkf.hu/gyakran-ismetelt-kerdesek-hazhoz-meno-szelektiv-hulladekgyujtessel-kapcsolatban

Előzmény: sjohn (56747)
kukácska Creative Commons License 2023.05.26 0 0 56749

https://metropol.hu/aktualis/2023/05/szemtanu-obudai-vonatgazolas?utm_source=hirstart&utm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator

Nem kerületi történet ez a szerencsésnek mondható vonatbaleset, de a cikk vége körül van egy mondat, arról jutott eszembe egy kerületi eset.

Még a buszsáv kialakítása előtt történt a Csabai és Pesti út kereszteződésében. Még nem volt zebra, és az elválasztó járdaszigetet nem fedte aszfalt, növények voltak odaültetve.

A Napkelet utcánál, a kőkereszttel szemben, a növények között volt egy - gyalogosok által kitaposott - sáv, ahol  az úttest egyik oldaláról átmentek a másikra.

Egy alkalommal alaposan megkapálták a növények közötti részt, majd volt egy nagyobb eső, ettől szinte egy sártengerré vált.

Egy idősebb hölgy át akart menni, de olyan magas és széles volt ez a sziget, hogy nem tudta átlépni. Belelépett a virágágyás közepébe, megcsúszott és egy hatalmasat esett. Elterült a virágágyásban és nem tudott felállni, mert visszacsúszott. Csupa sár lett a ruhája és a táskája.

Azt hiszem, hogy ez egy délutáni nap volt, amikor sokan közlekednek a környéken. Senki nem ment oda segíteni. Végül Kert felől jött egy BKV busz, arról szállt le a vezető és még 2-3 ember, ők segítettek a hölgynek.

Én éppen a dm-ből jöttem haza, így láttam az egészet. Éppen akkor vezették oda a sarkon a járdára, amikor odaértem. Szerencsétlen hölgy ott lakott nem messze a sarokhoz.

kukácska Creative Commons License 2023.05.26 0 0 56748

https://www.fkf.hu/mit-hova-dobjak

 

Az italos karton nem azonos az üvegekkel....

Előzmény: sjohn (56747)
sjohn Creative Commons License 2023.05.26 -1 0 56747

A sárga kukába lehet tenni üveget.

Előzmény: kukácska (56746)
kukácska Creative Commons License 2023.05.26 0 1 56746

Nem tartom rossz ötletnek a saját papír és fém-műanyag szelektív kukákat, a lustaság félegészség alapon. Viszont az üvegeknek kellene egy megoldás.

Nem mindenkinek van autója, hogy amikor otthon összegyűjtik az üvegeket, elvigyék a Gyökér utcába. Így az üvegek többsége a kommunálisban landol.

Előzmény: Patreides (56744)
kukácska Creative Commons License 2023.05.26 0 0 56745

Nem ismerem a Göcsej utcai vagy Egészségház/Diák utcai épületek paramétereit. Azt sem tudtam, hogy ezek jelenleg ninsenek használaban.

El tudnék képzelni a Egészségház/Diák utcai épületben egy nőgyógyászat/szülészet/csecsemőgondozásra kialakított szakrendelőszerűséget.

Gondolom, hogy Göcsej utcai épülethez egy kisebb udvar/kert/telek is tarftozik. Ott lehetett volna egy rehabilitációs részt kialakítani. Pl.: térd- vagy csípőprotézis műtét utáni vagy egyéb reumatikus betegség gyógyítására 3-4 hetes bentlakó rehabilitáció, amely nagyon  kevés fizioterápiából és napi 1-2 alkalommal 30-45 perces gyógytornából áll. Nagy tornaterem kialakítása nem szükséges hozzá, mert a betegségtől függően

1 gyógytornász 1 alkalommal csak 2-3-4 emberrel tud foglalkozni.

Néhány hónappal ezelőtt meglátogattam valakit a Fiumei úti sebészeten, ott láttam. Az egyik emeleten van egy lezárt rész. Egy szobában 2-3-4 ágy van, asztallal és megfelelő számú székkel és (öltöző)szekrénnyel, valamint a szobán belül elkülönített mosdó-zuhanyozó-wc résszel. A rehabilitációs rész kialakítása még akkor sem lenne rossz ötlet, ha némi térítési díjat kellene érte fizetni.

Sem az országgyülési, sem az önkormányzati választások alkalmával nem hallottam arról, hogy egy jelölt ilyennel kampányolt volna. Nem hiszem, hogy nem hallottak ezeknek az épületeknek a sorsáról.

 

Előzmény: Patreides (56743)
Patreides Creative Commons License 2023.05.25 0 1 56744

Régebben, amikor még az utcán kint voltak a különböző hulladékfajtákat külön gyűjtő nagy szemetes konténerek, ha kellett is sétálni hozzájuk egy keveset, azoknak volt értelme.

Most, hogy a házaknál ott van a kétféle (!) konténerke, így már szerintem kevésbé van értelme a dolognak, műanyag és fém az egyikba, papír a másikba... És az üveg?

Már volt egy jó rendszer, amit lerontottak.

Előzmény: kukácska (56741)
Patreides Creative Commons License 2023.05.25 0 2 56743

"Ha az egyházak vállalják ezeknek az épületeknek állagmegóvását/felújítását, miért ne kaphatnák meg oktatási/nevelési (esetleg hitéleti) tevékenységhez?"

 

Na igen. Majd finanszírozzák a hívek befizetéséből, amiből fenntartják magukat... Ja nem. :)

(Egy dolog a támogatás, ha van egy szilárd, önálló pénzügyi alapberendezkedés egy szervezetnél, saját tegoktól, saját bevétel, amit csak kiegészítenek vele... de így?)

Valójában itt ebből az lesz, hogy erre való hivatkozással emelik majd később még magasabbra az állami támogatást, amit a közös adóból kapni fognak.

Az állami iskoláknak már most is a többszörösét kapják egy főre az "egyházi fenntartásúak", így az államiba járó gyerek rendesen "meg van különböztetve", hátrányosan.

Az önkormányzati vagyon meg egyre kisebb, szublimál, mint a szárazjég... Ahogyan az egész önkormányzatiság is egyre inkább csak körvonalakban marad meg... amíg még... Pöcc és huss...

Ennyit az önkormányzatiságról, meg a szubszidiaritás elvéről.

 

 

Előzmény: kukácska (56740)
kukácska Creative Commons License 2023.05.25 0 0 56742

https://rakosmente.hu/articles/rakosmente-toebb-pontjan-fizikai-mereseket-vegez-az-acoustic-geofizikai-kft

 

Ma jelent meg a rákosmente.hu-n, a "munkavégzés" időpontja: 2023.május 26-28.

A cégjegyzékben ellenőriztem a céget.

Tulajdonos: Acoustic Ventures LLC, US-80202 Denver, Colorado

Kézbesítési megbízott egy budapesti, belvárosi ügyvéd.

Hurrá tulajdonvédelem, adatszolgáltatás, adatvédelem....

kukácska Creative Commons License 2023.05.23 0 0 56741

https://index.hu/belfold/2023/05/23/fkf-kuka-urites-szelektiv-hulladek/

 

A fkf.hu-n nem lvastam, hogy ez a kerületünket is érintené. Viszont az utóbbi időben több alkalommal tapasztaltam, hogy a kerti zöldhulladékot csak 2-3 nap múlva szállítják el, nem a megadott térkép alapján.

kukácska Creative Commons License 2023.05.23 -1 0 56740

A cikk tartalmát nem szeretném elvinni abba az irányba, hogy a KDNP se nem keresztény, se nem demokrata, a (jelenleg) kormánypárti kerületi vezetés......stb.

-

Egészen más, politikán kívüli szempontok is léteznek:

- Nem lennék túl boldog, ha a nem vagyok vallásos, az épületek 5-10 percre vannak a lakásomtól, de új óvodát/iskolát kellene keresni a gyermekem részére.

- Egyre kevesebb az gyerek. Az állami normatív finanszírozásból egyre kevesebb óvodai/iskolai épületet tudnak működtetni/üzemeltetni az önkormányzatok.

- Kérdés, hogy milyen állapotban vannak ezek az épületek. Azért, mert kivül szépen le van meszelve és 2-3 sor virágot ültettek a bejáratához, még nem biztos, hogy megfelelnek a műszaki követelményeknek

(villany-víz-fűtési hálózat, az épület szigeteltsége, a mosdók/wc-k állapota, a nyillászárók állapota, stb). Ha az egyházak vállalják ezeknek az épületeknek állagmegóvását/felújítását, miért ne kaphatnák meg oktatási/nevelési (esetleg hitéleti) tevékenységhez?

- Ha az épület használatához, használatbavételéhez olyan nagy összegekbe kerülne a felújításuk (rendbe tételük), hogy utána bármilyen tevékenység igénybevételéért fizetni kell, mindegy, hogy kinek a részére kell fizetni  a térítést (egyház, alapítvány, egyéb nonprofit szervezet, stb).

- ...

Előzmény: Patreides (56739)
Patreides Creative Commons License 2023.05.23 0 0 56739
Blindmouse Creative Commons License 2023.05.23 0 1 56738

Szerintem jobb ötlet a barátkoztatás, mint az amikor baltaarcú anyu meglát egy kutyát, és a kölkét azonnal rángatja magához agresszívan hogy nemenjoda megharap...

 

a kerítéses eset viszont gáz..  kerítésen át nagyon kevés kutya lesz barátságos.

Előzmény: kukácska (56737)
kukácska Creative Commons License 2023.05.23 -1 1 56737

https://rakosmente.hu/articles/xii-ebkavalkad

 

A madár-tanösvény kialakítását jó ötletnek tartom.

Ezzel szemben nem tudom, hogy mennyire jó ötlet egy gyereknapon kutyákkal barátkoztatni a gyerekeket. Ott egészen biztosan kedves, szeretetre éhes állatokkal találkoznak.

Így azt hihetik, hogy csak ilyen "barátkozó" kutyák vannak, minden esetben oda lehet menni hozzájuk egy-egy simire.

Több alkalommal tapasztaltam, hogy a kedves szülő megáll a házak kerítésénél a páréves gyerköcével és "bazsajog" a kutyának. Nem biztos, hogy a jószág az adott pillanatban vevő erre  és eszméletlen ugatásba kezd.

Erre a szülő kiakad és borzalmas hisztit produkál az ugató kutyával és a teljes torokból ordító gyerekével szemben. Fel sem merül benne a gondolat, hogy mekkora baromságot csinál(t).

kukácska Creative Commons License 2023.05.20 -1 0 56733

https://rakosmente.hu/articles/madar-tanoesvennyel-bovuelt-a-madardomb

 

Nagyon jó ötletnek tartom. Remélem nagyon sok gyereket elvisznek oda a szülei.

Itt a környékbeli kertekben is egyre több madáretetőt látok. Arra viszont kevesen gondolnak, hogy a nyári melegekben (is) legyen a madaraknak "ivóhelyük", mert nem csak éhesek, hanem szomjasak is.

KKXVII Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 56728

Reméljük idővel.kialakul, és jól működik majd ez is. De jó, hogy van erre is lehetőség. 

Előzmény: Patreides (56727)
Patreides Creative Commons License 2023.05.18 0 1 56727

"de ha valaki leteszi gyanítom, hogy simán eltolhatja valaki cca 100 méterrel arrébb"

 

.

Igen, akkor az nem megfogható. Ilyen esetben nem kellene büntetni azt, aki utoljára hivatalosan használta, és az megállapítható, hogy ő hol tette le, hol hagyta.

De a legtöbb esetben nem eltolják mások, hanem a legutolsó használó (siettében, részegen, vagy csak simán mnemtörődöm módon) állítja keresztbe a járdán, vagy dobja le csak úgy az útba a rollert, és aki onnan eltolja az útból, az éppen a trehányságot orvosolja.

 

Amúgy, működtethetnének egy olyan rendszert a rolleres bérbeadó cégek, hogy az útban hagyott, vagy oda került eszközt be lehetne jelenteni, ők meg gyorsan kimennek, és intézkednek.

Ha lenne rá kötelező jogszabály, nyilván működne.

Még ez is inkább megoldás lenne, mint a "csak kijelölt tárolóhelyen hagyható" agyrém.

Előzmény: KKXVII (56719)
Patreides Creative Commons License 2023.05.18 -1 3 56726

Kukácskával nyithatnátok egy külön topikot, ahol egymásnak eshettek politikában. :)

Előzmény: egonca (56725)
egonca Creative Commons License 2023.05.18 -2 1 56725

Jó kis összefoglaló derék, dolgos városvezetőinkről ☺

Így verik el a pénzt, Karácsony LUXUSTANÁCSADÓ

Előzmény: egonca (56704)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.17 0 0 56720

Pesti úti mekinél, szép sorban állbak a rollerek a pesti út és a mcdrive ablak között. 

Előzmény: KKXVII (56719)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.17 0 0 56719

Nem ertek hozza, ( nem béreltem soha rollert) de ha valaki leteszi gyanítom, hogy simán eltolhatja valaki cca 100 méterrel arrébb. Gyanítom van benne gps de ki tolta hová az lezárás után szerintem nem ellenőrizhető

Előzmény: Patreides (56718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!