Ha hűtőt, sütőt még nem vetted meg, akkor szerintem jobban jársz ha egy helyen egyben megveszed az egészet, mert akkor biztosan tudsz mindenből szabványos méretűt venni, és nem kell külön fizetni azért hogy beillesszék. Ha már megvannak, akkor inkább hívj egy asztalost, aki megcsinálja, habár ez biztosan sokkal többe kerül. A festéshez nem értek, de mivel a konyhában sok a gőz, meg hő, ezért biztos van erre is valami speciális festék. Kérdezz meg egy szakembert, vagy valakit amikor megveszed a bútort.
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.Épp a lakásfelújtás elején járok és a konyhát szeretném kompletten megcsinálni. Az lenne a tervem,hogy az elektronikai eszközöket(hűtő,sütő,tűzhely,stb) beépítsem a konyhabútorba.Jelenleg még nem fogtam hozzá a vásárláshoz,ezért is írok most Nektek,hogy tanácsokat kérjek: Mit és hol vegyek?Mennyire figyeljek a márkákra?Szerintetek hol érdemes vásárolni?
Külön kitérnék még itt a festésre is,mert azt is kell.Ti milyen festéket ajánlotok?
A mikró magassága nem vészes. Könnyen elérjük, zsiráfok vagyunk.
Az fóliázott ajtó a kezdetekben egyben volt, majd levált és akkor került hozzánk. Úgy gondoltuk, lefestjük és kész, de mégis amellett döntöttünk, hogy vissza rá a fólia. Ez már nem fog lejönni.
Amúgy minimális összegből kellett kihoznunk a festést, padlót, bútort mindent. A Legdrágább a munkalap volt.
Fóliás ajtók szerintem nem konyhába valóak.Leginkább sehova sem,de ha már muszáj,akkor szoba,vagy egyéb száraz helyiség.Én soha nem javaslok vákumfóliás frontot,ha mégis ragaszkodik hozzá a megrendelő,garanciát nem vállalok rá.Konyhában a tűzhely környékén,biztos hogy megindul a fólia.Csak idő kérdése.Általában szoktak hallgatni a tanácsomra,és mást választanak.
a munkadíjat nem tudom számszerűsíteni, mert én csináltam. az anyag az eddig - a beépített gépek nélkül - kb 200 ezer ft, ebben benne van a pult is az olajokkal, viasszal (kb 70ezer), a vasalatok (blum pántok fékekkel, tandem sinek (behúzza magát, kb 70ezer), fogantyúk (kb 35ezer), ytong (kb 10ezer), mosogató. csavarok, ragasztó, vakolat, glett voltak maradékból, ezek értéke nagyjából 30-40 lehet max. az ajtólapok is hulladék deszkából készültek, az még nagyobb tétel lehet, ha veszi az ember. nekem egyelőre a tégla jobban bejön, de ebben szerepet játszik az újdonság varázsa is :-) majd kérdezz újra 1-2-3 év múlva ;-)
Köszönöm a képeket. Mi is valami ilyesmit szeretnénk. 2 kérdésem lenne, melyik vált be jobban a fa vagy a tégla bútor? És mennyiből hozta ki a kőműves?(anyag+munkadíj)
én is ytongból falaztam, de nem csempéztem, hanem vakoltam. ha érdekel, és még aktuális, teszek fel pár képet, vagy olyat, ami készítés közben készült.
köszi itt is:) igen, igaz, ezeket az infókat több helyen is megtaláltam, a bibi mindig ott van, hogy a konyhának fix paraméterei vannak... Ha több lenne a helyem, U alakút csinálnék, de nincs.
1 konyha helyes kialakítását a munka menete határozza +. kiveszem a hűtőből->előkészítem(+tisztítom,feldarabolom,+mosom)-> +főzöm->tálalásig tárolom->tálalom->elpakolok,elmosogatok
tehát (többnyire)a sorrend: hűtő,tárolószekrény->előkészítőpult->mosogató->lerakópult->tűzhely->tálalópult
a fenti szekrényekben elhelyezett eszközök is ehhez idomulnak,tehát a mosogatótól ne kelljen rohannod a túlvégre 1 szűrőedényért pl.
Mindent 1-1 lépés távolságra,karnyújtásnyira helyezel el,akkor nincsenek fölös km-ek a konyhában,nincs kapkodás,magadra borított forró olaj,mer át kellett nyúlnod a tűzhely fölött vmiért.
Sziasztok! Én több, mint 3 hónapja aktívan foglalkozom a leendő konyhám tervezésével. Az egész lakást teljesen fel fogom újítani, és azt hiszem, ez a legnehezebb része (a kitalálásban) - milyen is legyen a tökéletes? Én lassan, de biztosan haladok a tökéletes felé, talán majd ide is felteszem a terveket egyszer... Elolvastam itt a hozzászólásokat, hát én is hozzászólnék:) Persze, hogy fontos a szín, meg a forma, meg a dizájn, (főleg nekünk, nőknek...), de először érdemes azt kitalálni, hogy mi hol lesz a konyhában. Nemcsak a tűzhelyre gondolok és a mosogatóra, hanem hogy hova teszed a szalvétákat, a nagyobb tálakat, a fóliát, és merre is nyitod a hűtődet, és hol a kávéfőződ, a mikród, a kukád... Idősebb konyhatündérek számára (és nagy konyhákban) ez valószínűleg nem kérdés, de nekem okozott néhány meglepetést, amikor ezeket végiggondoltam. Én az ikeás konyhatervezőt használtam, mert elég egyszerű. Ami az üzleteket illeti - érdemes végigjárni minél többet (bár ez is idegölő tud lenni), látsz ötleteket, színeket, elrendezéseket... szerintem az ár dönt. minőséget meg mindkét verzió tud nyújtani - egy jobb fajta bolti elemes bútor, vagy egy jobb asztalostól. nyilván itt is a 'jobb' a kulcsszó. A lengyel bútorgyártókkal nincs minőségi gond, sőt, de hát nem a legolcsóbbat kell választani. Ahogy egy ikea-kika-bármilyen áruházban sem... Én először ikeás dolgokat néztem, de most ott tartok, hogy a tervezés ikea programos, ennek alapján asztalossal megcsináltatom az egészet, az egyik fajta bútorlapot egyik helyen, a másikat másik helyen fogom legyártatni, és ikeás rationell kiegészítőket fogok használni. Munkalap ismét egy újabb helyről. De legalább olyan lesz, amilyet én akarok. Összességében sok-sok türelmet szeretnék mindenkinek kívánni. Meg azt, hogy ne 1-2 emberrel beszéljetek, mert sokszor az eladó "szakember" sem ért a termékekhez. És láttam már nagyon sok nagyon szép, ellenben használhatatlan konyhát is... Sok sikert mindenkinek:)
ha azért akarsz csináltatni, mert nem találsz olyat, ami kedvedre való lenne, akkor is érdemes szerintem először azt végig gondolnod, hogy kis átalakítással, kézügyességgel nem tudod-e magad megoldani.
Nekem még nincs, de kacérkodom vele. Az egyik Ötlet Magazinban pontról-pontra leírják hogy kell készíteni Ytong-téglából - nem ördöngősség ha van némi kézügyességed:)
Azért kell 1 m széles, mert ekkora beugrót kell, hogy eltakarjon. Két részből nem akarom, mert akkor olyan lesz, mint egy szekrény. Így meg senki sem mondaná meg, hogy mögötte nem fal, hanem villanyóra-szekrény van. Olyan lenne, mint egy keretes tükör, alatta és fölötte is kb. 35 cm falllal. Ha nem zavarna, hogy úgy néz ki mint egy szekrényajtó, akkor ugye roppant egyszerűen meg lehetne oldani, hogy egy mennyezeti sínen oldalra lehessen húzni. De ez kilőve, mert így a tükör padlótól plafonig érne. Az meg már olyan beépített szekrényes.
Nem igazán témába vágó, de hátha jár erre aszalos v. barkácsoláshoz értő ember.
Egy 2 m magas és 1 m széles tükörajtót szeretnék, ami ugye jóval nagyobb a szokottaknál. Ha ezt nem 3, hanem mondjuk 5 sarokpánttal fogatnám fel, akkor vajon nem húzná le a saját súlya? (Az ajtó ritkán lenne kinyitva. Egy előszoba tükör lenne, mögötte a villanyórákkal. Csak akkor nyitnánk ki, ha leolvasás, v. biztosíték-probléma lenne.)
Nekünk egy Nika260-asunk van, az alapelemekkel és néhány kiegészítő elemmel, aranyéger színben. Sajnos az új lakásba nem vihetjük magunkkal. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Az anyagminőség nagyon jó, ár-érték arány is szerintem elfogadható. Minden pontosan ki van mérve, be van dobozolva, neked kell összeraknod, mindent biztosítanak (csavarok, imbuszkulcs, faragasztó, tipli..stb, mindenből annyi, amennyi kell + néhány extra darab). Az összerakás nem nehéz, főleg ha már szereltél össze IKEAs terméket, szinte ugyan az a teória, mi olyan 15 óra alatt raktuk össze az L alakú, alsó felsőpolcos rendszert, igaz amatőrök voltunk, a második valószínűleg már fele ennyi idő sem lenne. Minden dobozhoz adtak használati útmutatót, hogy mit hogyan kell összeszerelni, csavarozni, pontos ábrákkal, igaz lengyelül, de annyira élethűek és pontosak a rajzok, hogy tképpen felesleges is volt a lengyel szavakat odaírni. Szerintem az, hogy lengyel ne tévesszen meg, sztem semmi gond nincs vele, nem rosszabb mint más országokból származó bútorok. Mi egy bútorboltban láttuk az alapdarabot, és egy szekrényajtót, az alapján választottuk ki, a megrendeléstől számítva kb. 4-5 hét múlva érkezett, pontosan, szépen, sérülésmentes csomagolásban. Mi kb 4 éve vettük meg, de két évvel utána is rendeltünk még 1-2 kiegészítő darabot. A mai eszemmel ugyanezt választanám, nem csalódtam benne, ajánlani tudom. A bútor színét szépen megőrzi, a jobban használt foggantyúk (mivel nem inox, hanem csak utánzat) egy kicsit megkoptak, de azokat le lehet cserélni 1-2 év múlva nagyon hasonlóra. (itt egy kép róla, hogy kb milyen a miénk)