Keresés

Részletes keresés

gyapif Creative Commons License 2009.06.11 0 0 298

Na akkor bizonyítod,hogy veszélyben az életed és máris megkapod az engedélyt.

Ilyen egyszerű.

Előzmény: Törölt nick (297)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 297

Azt azért szerintem senki nem fogja ország-világ elé tárni, hogy mi az, amiért a hatóság úgy ítéli meg, hogy veszélyeztetett egy egyén, vagy sem...

Előzmény: gyapif (296)
gyapif Creative Commons License 2009.06.11 0 0 296
És milyen feltételeknek kell megfelelni ahhoz,hogy önvédelmi fegyvert kapj,elárulnád?
Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 295

Én meg azért írtam, hogy lehet önvédelmit is...de nehéz, ezért a sportfegyver az egyszerűbb út ahhoz, hogy valaki fegyvert birtokoljon...

De mégegyszer hangsúlyozom, NEM kell semmi ismeretség ahhoz, hogy önvédelmi fegyvert kapj, csak meg kell felelni bizonyos feltételeknek...Én megfeleltem, és kaptam engedélyt...pedig egy takarítót se ismerek  se a Teve utcában, se máshol...

 

 

Előzmény: gyapif (293)
boxer-gs Creative Commons License 2009.06.11 0 0 294
Mondjuk ezt le is írta Kovimiki egyértelműen.
Előzmény: gyapif (293)
gyapif Creative Commons License 2009.06.11 0 0 293

Azt hiszem,hogy két malomban őrlünk.Én az önvédelmi maroklőfegyverre gondoltam,nem a sportpisztolyra.

Az utóbbi lehet ,hogy pénz kérdése ,és ha sokat jársz lőni akkor kapsz rá engedélyt,de önvédelmi célra ,ami teljesen más kategória arra már nem.

Előzmény: Törölt nick (292)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 292

Érdekes...akkor én is, meg sok barátom, ismerősöm akikkel a lőtéren talákozok, azok mind különleges, kivételes emberek?

nevetséges...

Menj ki egy lőtérre, iratkozz be, fizess tagdíjat, kezdj el lőni, és kérdezd meg a lövészetvezetőt, hogy hogyan tudsz saját sporfegyvert venni...

ha meg se próbálod, akkor sose lesz fegyvered...ez a baj, csak a szája nagy sok embernek, mert hallott ezt meg azt...én nem hallom a hülyeséget, és osztom az észt, hanem látom a valóságot, mert ha időm engedi heti több alkalommal járok lőtérre...

Ja, még egy lehetőséget kihagytam egyébként arra, hogy jogosan birtokolj fegyvert!

Rakj le egy vadászvizsgát, és ALANYI jogon tudsz fegyvert venni, természetesen nem önvédelmi célra...de ezt már kitárgyaltam...

 

De tudod mit? legyen neked igazad, és különlegesnek fogom magam érezni attól, mert én vettem a fáradtságot, és leraktam a vadászvizsgát, mert nem sajnálom az időt, meg a  pénzt, hogy sport lövészegyesület tagja legyek...

Előzmény: gyapif (291)
gyapif Creative Commons License 2009.06.11 0 0 291

Tényleg ezen múlna szerinted,hogymeglövöd a minősítőt és megkapod az engedélyt?

Amikor a rendvédelmi szervek dolgozói sem kapják meg alanyi jogon?Tényleg úgy gondolod,hogy nem kell hozzá semmi magasrangú kapcsolat?

Hát akkor nagyon tévedsz.És ez nem hazugság.hanem a valóság.

Előzmény: Törölt nick (290)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 290

 Önvédelemi célra, hogy engedélyt kapj, ahhoz sajnos kevés az, hogy büntetlen előéleted van, illetve van munkád.

Sajnos a jelenlegi szabályozás miatt bizonyítanod kell, hogy veszélyben vagy, illetve lehetsz a jövőben, úgynevezett veszélyeztettségi igazolást kell benyújtani a fegyverkérelmeddel együtt, meg persze még egyéb dolgokat, mint például orvosi igazolás, fegyvervizsga, stb...

 

A tanácsokról:

 

az a tanács, hogyha nincs politikai, vagy egyéb hátszeled, az hazugság, egy hozzá nem értő állítása (már bocs) nekem egyik sincs, mégis van fegyver az oldalamon...

 

ennek ellenére nehéz lesz, szóval ajánlom figyelmedbe Kavics 78 hozzászólását, járható, és KÖNNYŰ út, csak pénz kérdése igazából...meg az, hogy meg tudj lőni egy minősítőt...

 

Viszont a sportfegyvert nem tarthatod magadnál önvédelmi célból, és az sem szabályos, ha otthon töltve tartod....szóval teljes jogossággal nem használhatod lakásvédelemre...ehhez hozzátartozik, hogy mindegy, hogy mit használsz önvédelemre, ha az JOGOS, akár egy illegálisan tartott pisztolyt is...megbüntetni azért a szabálysértés miatt fognak, hogy illegálisan fegyvert tartottál, nem azért mert használtad...

 

 

A legegyszerűbb út pedig az, ha lakásvédelemre veszel egy gumis revolvert bárhol, megtanulod használni...

üdv

kovimiki

Előzmény: karoly.ignac (286)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 288

A lakasvedelemre meg csak csak megoldhato, hogy meglovod a minositot, kikeritek az engedelyt (sportcelra termeszetesen) aztan veszed a cuccot (bar a .45ACP vel sokba fog kerulni a gyakorlas)!

 

Nagyjabol ennyi!

Mindennek az anyagi oldala fugg a helyi viszonyoktol!

Udv!

 

Előzmény: karoly.ignac (286)
gyapif Creative Commons License 2009.06.11 0 0 287
Hát ha nincs megfelelő kapcsolatod,vagy hátszeled valamilyen politikai v.egyéb magasrangú körökben akkor az esélyed egyenlő a nullával.
Előzmény: karoly.ignac (286)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.06.10 0 0 286

Sziasztok!

 

Gondoltam rá, hogy kéne egy félautómata, önvédelemre/lakásvédelemre.

Ki is néztem magamnak a HK USP .45acp esetleg .40sw modellt.

 

Van munkám, büntetlen előéletű vagyok, hogyan tovább?

 

KI.

 

 

BigBlue84 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 285
Tudtam, hogy valaki felteszi majd ezt a kérdést és jogosan sajnos :). De azért jó lenne némi infó, hogy várható-e valami pozitiv változás a jövőben.
Előzmény: Törölt nick (284)
BigBlue84 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 283

Üdv!

 

Nem tudja valaki mi van ezzel az oldallal: http://www.fegyver.org/

Már nem üzemelteti senki? Csak azért kérdem mert nincsen rajta semmi új információ a témával kapcsolatban.

 

Nagyon tetszenek az itt öszegyüjtött interjúk, újságcikkek, riportok, amelyek többnyire szakértőkkel készültek.

Szerintem ha egy fegyvertartás ellenző végigolvasgatná és logikusan végiggondolná az itt leírtakat hamar megváltozna a véleménye!

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.16 0 0 282
Akkor csak rossz helyen keresgéltem.
Minden hol ezeket a muzeális pisztolyokat láttam.
Köszi. Most leltem egyet csepelen.
boxer-gs Creative Commons License 2009.05.16 0 0 281

Én már letudtam ezeket egykor és nem okozott gondot 2 db éles sportfegyver engedélyeztetése. Ezért kérdeztem, hogy változott-e valami, mert én nem hallottam lényegi változásról.

Szóval keress fel egy olyan lőteret, ahol van éles sportlövészet, íratkozz be, gyakorolj, lődd meg a minősítést, nyújtsd be a kérelmet és ha nincs veled kapcsolatban semmi kizáró ok, akkor szerintem meg fogod kapni a vásárlási engedélyt!

Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.16 0 0 280
Köszi!

Már keresgélek is!!
Megelégednék én egy PA63 lövészettel is.
Nem nyugszom még nem lesz egy, még ha fél évet kell érte utána járnom is...
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.16 0 0 279

Szerintem mast is beirathatsz! Pl. ISPC-re nem hiszem hogy problema lenne megindokolni az ontoltot.

Persze ha a loter profilja a lolapperforalas akkor ertheto a dolog! :-(

Szoval szerintem loveszklubbja valogatja.

Erdeklodj a keken.

URL:http://www.nethirlap.hu/fegyverek.php?par=4&topic=5621

Udv!

Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.16 0 0 278
Ha elvégezted a vizsgákat meg a mindenféléket, akkor a kérelembe be irhatsz 2db SAA revolvert. De még azt is ellenörzik azt vettél e. Én ezt olvastam több lövészklub oldalán.
boxer-gs Creative Commons License 2009.05.16 0 0 277
Szerintem nem csak elöltöltőst kaphatsz sportcélra. Vagy változott valami?
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.16 0 0 276
Aki bűnözni akar fegyverrel annak úgy is van.
Én szivesen végig járnám a hivatalos utat hogy lehessen, vizsgák, minősitők, versenyek, de csak sport célra kaphatnék, és elöltöltös revolvert. (papirnehezék) Hónapokig tartó huzavona után. Persze löszert nem tarthatok hozzá... Törvénytisztelő átlag emberek ki vannak zárva ebböl a dologból. Tehát célba lőni marad a légpuskin, meg a gumigolyós(amivel pontos lövés kizárt) Gondoltam veszek flobertet ugy tudtam ha kérek kapok tartásit. El küldtek a francba... Szeretem (szeretném) a pisztolyokat tapogatni, tisztogatni, szépitgetni és persze sajáttal lőtérre járni, de nevetséges ami itt van.. Ugy hogy mast van egy optikai tunningos PA gázpisztolyom, persze engedélyel!! :)
muz Creative Commons License 2009.04.07 0 0 275
Ja,igazatok van. Mint mondtam"én vagyok a hülye".
H-turul Creative Commons License 2009.04.05 0 0 274
Egyszerű.
Ha nem túl hosszú, akkor hárfának, ha meg túl terjedelmes, akkor nehézgéppuskának álcázod.
Előzmény: muz (272)
Kavics78 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 273

Olvass vissza! :-D

Ez a Natty nem semmi!

En is ezen vitatkoztam vele (HUNTERKILLER)!

 

 

Előzmény: muz (272)
muz Creative Commons License 2009.04.05 0 0 272
Én vagyok a hülye de.........., hogy a búbánatosjóbüdösfrancba lehet egy kardot rejtve hordani????
Előzmény: NattyDread (271)
NattyDread Creative Commons License 2009.04.03 0 0 271
Igen.
Előzmény: muz (270)
muz Creative Commons License 2009.04.02 0 0 270
Egy kard????????????????
Előzmény: NattyDread (222)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2009.04.01 0 0 269

Na mindegy!

Az ilyen jataganok hasznalata onvedelem szempontjabol szvsz. ellenjavalt!

Tul sok idot toltunk a tamadok kozvetlen kozeleben (bar nyilvan Natty kizsigereli a delikvenseket mint az olajozott villam), es ez tul rizikos!

Emellett nagyon konnyu veluk vegzetes seruleseket okozni (tulajdonkeppen csak lethalis serulesek okozasaval tudjuk megallitani a tamadonkat)!!!

Maradjon a szamurajkard a piti hulyegyerekeknek!

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.01 0 0 268
Nem művelek semmit. Valamikor kendózgattam , és iaidoztam, mivel közel állt a jicuhoz meg kempohoz, ami érdekelt. Ráadásul kiváncsi voltam a technikára és a mozgáskultúrára.
Előzmény: NattyDread (265)
Plieur Creative Commons License 2009.04.01 0 0 267

Szia!

Én a tekkan-t emlegetem, te meg a hasivara-t, azért lehet hogy egyről beszélünk.

A tekkan azért született mert az alsóbb osztályoknak hosszú ideig tilos volt éles fegyvert viselni ( kereskedők, iparosok, stb.), viszont 1876 után a szamurájok is átálltak erre a fegyverre. Ez egy tekkan, igényes kivitelben, hasivara alakban. De az igénytelenebb kivitel is létezett, olyan mint egy laposvas nyéllel, lekerekitett hegy.

 

 

Az európai misericordia egy tör volt amellyel képesek voltak beszúrni a sisakrostélyon, páncélréseken, láncingen, de használták balkezes kisegitőnek is.

 

Előzmény: Zicherman Istvan (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!