Keresés

Részletes keresés

ronin s8 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 13765

Az olajfestménnyel inkább 3-4 hónapot érdemes várni lakkozás előtt. 

Előzmény: ifjb.Mocsáry Athanáz (13763)
mugheb Creative Commons License 2014.03.25 0 0 13764

Laibach úr figyelmébe, de az egész blög érdekes, nem csak ezek http://juliaidrawings.blogspot.hu/search/label/life%20drawing

ifjb.Mocsáry Athanáz Creative Commons License 2014.03.19 0 0 13763

kicsit megkésve , Zolinak vagy bárkinek

 

 

firnisz lakk  van damar és kopal

 

damar lassan szárad , kopál  másodpertzek alatt (széles , puha , ritka pemzlivel, higitó  kéznél  legyen, esetleg belemártogatni )

 

1-2  hetet  kell száritani a képet elötte  ha olajos

 

ugyis jó  , ha a zember  "gyorsanszáradó"  firnisz lakkot kér a művészellátóban

Zoli1696 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 13762

Sziasztok!

Nemrég kezdtem olajfestéssel foglalkozni, igyekszem mindent elolvasni az anyagokról, több helyen azt javasolják, hogy fél évig kell várni a lakkozással. De én szeretném ha fényes lenne a kép, a festőszer meg nem elég, mert néha foltos is lesz. Ma találtam a facebookon egy linket egy magyar nyelvű blogba, nagyon profi cikkek vannak a festménylakkokról. Az egyik cikk azt állítja, van olyan lakk amivel nem kell várni ennyi időt. Nem rtus lakkra végső lakkra gondolok. szerintetek ez igaz? Ismeritek ezt az anyagot? Nem akarnám tönkretenni a képet. itt a link erről az anyagról.

http://kinvaart.com/festeszet-anyagai/megtalaltam-tokeletes-festmenylakkot/

 

Üdv:

Zoli

Gabson Creative Commons License 2014.02.14 0 0 13761

köszi. Ez pedig önarckép, színes ceruza+tűfilc akvarell papírra

ronin s8 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 13760

Hangulatos!

Előzmény: grohunyek (13758)
Gabson Creative Commons License 2014.01.31 0 0 13759

akvarell

grohunyek Creative Commons License 2014.01.13 0 0 13758

...  eh..nem erdemes ilyesmikel foglalkozni...

 

Gabson Creative Commons License 2014.01.03 0 0 13757

kariajim szüleimnek- akvarell

Noked-lee Creative Commons License 2013.12.16 0 0 13756

Köszönöm szépen Grohunyek!

Ezt tényleg észre kellett volna vennem,így tényleg jobban néz ki,... na majd megpróbálom kijavítani....:))

Üdv:N

Előzmény: grohunyek (13752)
Xeius Creative Commons License 2013.12.12 0 0 13755

Köszönöm, hogy érthető nyelvezettel szólsz hozzám ;) A helyesírási hibákért (utólag is) elnézést, nem töröm magam azért annyira.

Nos a skiccek, mint azt a legelső hsz-omban is jeleztem a google képkeresőben kerestem csak mintának, mint "elvárás", szóval ilyen jellegű lenne kb az, amit én szeretnék látni.

Ergo nem én rajzoltam, mivel mint írtam én nem tudok rajzolni. Kicsit sem.

 

Komolyabb leírást azért nem adtam meg, mert reméltem, hogy valakivel privátban tudok majd erről tárgyalni, és ott egészen részletesen el tudom mondani a fantáziám kicsapongásait :) .

Az ötödikes szintű vázlatokat azért említettem csak meg, mert arra gondoltam egy béna rajzból könnyebb megérteni mit szeretne szerencsétlen (én) látni, mint körülírni, de utóbbi is lehet életképes. 

Természetesen nem várom el senkitől, hogy jókedvében rajzolgasson egy idegennek karaktereket. Viszont ha mégis találok valakit akinek lenne hozzá affinitása, azzal szívesen beszélnék :) köszönet

Előzmény: grohunyek (13754)
grohunyek Creative Commons License 2013.12.11 0 0 13754

 

Válaszolni

a kérdésre illendő (na meg a helyesírás is J )), tehát .. : A linkekben leledző skicceket te készítetted saját kezűleg , vagy így másoltad valahonnan ? miért nincs meg adva egy „tematika" ? ősi kelta ,északi mesevilág figurái legyenek, vagy a közismert manga örület figurái ? nem mintha szándékom lenne belemenni ebbe a játékba, pusztán kíváncsiságból … J

Xeius Creative Commons License 2013.12.10 0 0 13753

Nem kifejezetten tudom hogy viccesnek szánod e a mondandód vagy csak simán ilyen vagy de ez mindegy is, csak feltűnt. Nem ötös szint, hanem ötöDIK-es, tudod, a pont ezt jelenti a szám után. 

 

Jaaa és ojan izékek lennének ezek amijeneket én taláok ki, csak bénán rajzolok és tökjó vólna hogyha valaki helyettem lerajzolná azztat amit én vázlat szerűjen lerajzolok eccer... 

 

szinezni nemkő, eccerű graficceruza rajzolás van

 

fárasztó vagy ugye tudod?

Előzmény: grohunyek (13751)
grohunyek Creative Commons License 2013.12.05 0 0 13752

Nookeelli,  csak nem birtam  ki, igy utolag aztat  mondom hogy a kupola  laternáját másképpen  csináltam volna (sok ijjent rajzotam ..:)

 

 

grohunyek Creative Commons License 2013.12.05 0 0 13751

 ..Nokedli, olyan tökéletes eza kis akvarell, ki az aki merne egy szót  is mondani

 

rá ? :))   namajd , namajd  hátha leszunk még jobb passzban is... :)

 

 

hé  , izé  xejus  vagymi :

 

naszal  mijaza 5 ös szint ?

 

- aztán  meg kiszinezni kell ezeket  vagy,  vagy teljesen 

 

ujjakat  kitalálni ?

 

- ezek  valami animácios  fantasy figurák  ,  ilyeneket rajzfilm studiokban találnak ki,

 

olyan furcsa  eza  zegész mese ...

mugheb Creative Commons License 2013.12.04 0 0 13750

Előzmény: Noked-lee (13748)
Xeius Creative Commons License 2013.12.01 0 0 13749

Üdvözlet, szép napot mindenkinek, keresek olyan vállalkozó szellemű rajzolni tudó emberkét aki elkészítene nekem néhány rajzot. Főként skicc jellegű rajzok kellenének, 90%-ban karaktereket kellene megalkotni, tehát ilyen jártasság (karakter, ruha rajzolás) előny lehet, de aki szeretné kipróbálni magát nyugodtan írjon, nekem teljesen mindegy hogy profi vagy kezdő csak a végén legyen jó a dolog :) .  A lényegi rész az lenne hogy én készítek néhány ált 5.-es szintű vázlatot, és azt kéne némi színvonallal felvértezve visszaadni :D amennyiben meg tudunk állapodni, és lenne erre valakinek ideje, kedve akkor várom a reakciókat. 

 

1-2 példa, google-ben kerestem:

 

http://3.bp.blogspot.com/_qrS4L15djR8/S7CtBRKL0xI/AAAAAAAAAIw/49NHOhcPa5A/s1600/costumi_01.jpg

 

http://fc02.deviantart.net/fs47/i/2009/202/2/5/quick_character_sketches_by_TheBeke.jpg

Noked-lee Creative Commons License 2013.11.21 0 0 13748

...hmmm, hiába cukkolok itt bárkit:)).... na, jó éjszakát mindenkinek!N

Noked-lee Creative Commons License 2013.11.20 0 0 13747

...semmi reakció:((....tényleg depis mindenki,   ...ez rossz....

Noked-lee Creative Commons License 2013.11.19 0 1 13746

 

...megyei amatőr tárlatra küldtem be (kisérlet képpen, hogy bé fogadják-e), és ki is lett állítva:)))

....gondoltam eldicsekszem vele itt:)))

mostanában senki sem dicsekszik semmivel, mindenki csak sajnáltatja magát, hogy így nem megy, hogy úgy nem megy a rajzolás vagy a festés...

Depisek az emberek...(depresszijóóó:))) ez nem jó...

N

Noked-lee Creative Commons License 2013.11.19 0 0 13745

A nick nevem eredete:)

Üdv mindenkinek:N

grohunyek Creative Commons License 2013.11.14 0 0 13744

P.S... még csak annyit  hogya Moszad ot.."mossad"  nak irják,  nincs harag  , picsipacsi !!  mert ugye  "embert , hibáibol lehet megfelismerni "    ..:)))

grohunyek Creative Commons License 2013.11.14 0 1 13743

..nazért itt több dolog van...  elöbbszöris a Maszatomi05 nem én vagyok, hanem egy feltételezett üsmerös aki nagyon szeretne ö si rajzogatni de nem mer, nincs vér a könyökiben hozzá,  megrögzött technikai huzagolású manus aki csak biztosra mer fogadni, akkor meg minek ?  ugye ??DDD

Más.

 

.. rajzogatnék  én mai xfaktoros celebeket de valahogy sivár dolognak tartom festett bábukat skiccelni ,  ezért egy margaret thatcher vagy egy dzsugasvili pofalemeze , komeiniröl nemis beszélve, még mindig izgalmasabb vizualis olvasmánynak számit...  nazért  a házmesterünket szivesen megörökiteném  de nem mertem lefotózni eddig..:)

 

..ja hogya  barcsay müv. anatomia... szivesen megvenném, már csak nezegetni is (nem áll modomban), jelzem, 6000  ft. ér  ajándéknak számit, kivánok szerencsét Tingdangnak..:)

 

..ja és még mint divertimento , adott pillanatban  barcsay - abanovákvilmos szinte összetéveszthetö volt,  ha tehát  lelsz a sifon mögötte egy ocska barcsayt nyugodtan aláirhatod  abanováknak, hátha megdobja kicsit az árát  a zsibin..  :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.14 0 0 13742

Eladom Barcsay Művészeti anatómia című könyvét. A 70-es években kaptam ajándékba, de soha nem használtam, kitűnő állapotban van. Ára 6000 forint.

E-mail   izabellakovacs49@freemail.hu

mugheb Creative Commons License 2013.11.13 0 0 13741

Feltűnt nekem, hogy mindig a nagy, igazságos vezetők közül válogatod a példaképeidet. Ejnye, bejnye.

Előzmény: mincicske (13604)
mugheb Creative Commons License 2013.11.13 0 0 13740

Nem tudod eldönteni, te vagy-e maszatomi? Szerintem nem, ekkora stílusváltás neked nem szok sikerülni.

Előzmény: mincicske (13736)
mugheb Creative Commons License 2013.11.13 0 0 13739

Szia!

A rajz szöget kell be nedvesíteni, külömben nem tapad rendessen.

Előzmény: Maszatomi05 (13735)
ifjbb.Mocsáry_Athanáz Creative Commons License 2013.11.12 0 0 13738

   ... az 05ös számozásu Maszatomi példáján felbuzdulva,  éniselkezdtem  firkálgatni , furcsa jelenségre figyeltem fel,  miszerint az egyenes vonalak nem akarnak egyenesek lenni, a görbéket  peig minha vonalzóval húzták volna, érdemes ilyesmivel foglalkozni 1általán ..??

 

 

 

 

 

 

Maszatomi05 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 13737

mincicske,

köszönöm a válaszodat, bár nem éppen erre számítottam. Az itt feltett kérdésem idő közben aktualitását is vesztette, mivel a választ megtaláltam a neten. Talán nem is kellett volna kérdeznem, de hát látod, ilyen tudatlan emberek is léteznek, mint én. Eddig csak néhány oldalnyi hozzászólást sikerült átnéznem, de ebből is látszik, hogy milyen sok tehetséges ember van jelen itt a munkáival.

Megnyugtatlak, semmilyen „nagy disznyóság” nem volt a kérdésem hátterében. Nem tervezek államellenes összeesküvést és a Moszad ügynöke sem vagyok.

Mondhatnám, hogy fejtsd ki azt a bizonyos meglepetés elemet, de inkább lezárom ezt a témát.

Előzmény: mincicske (13736)
mincicske Creative Commons License 2013.11.08 0 0 13736

.... nekem pedig sanda gyanúm hogy valami nagy disznyóság rejlik az ilyen Maszatomik kérése mögött ,  "picit zavarban is vagyok" hogy most akkor merjek tippelni ??  vagy inkább hagyjam meg késöbbre a meglepetés elemet ?

 

DDDDDDDDDDDD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!