Keresés

Részletes keresés

csufi.rulez Creative Commons License 2009.06.23 0 0 798

Sorry, mea maxima culpa! :-)

-------------------

Tudod csak szerencsétlen egy kérdést jóhiszeműen feltett. Erre egy jószándékú, segítőkész ember legjobb tudása szerint válaszolt volna, de egy Géniusz Lóci nick esetében ha valamire, segytőkészségre nem lehet számítani (vagy persze a választ sem tudja).   ;-)

Előzmény: Shalina (797)
Shalina Creative Commons License 2009.06.22 0 0 797
Nyilván vicc volt. Nem kell ugrani arra, amire nem kell. :)

Shal
Előzmény: csufi.rulez (796)
csufi.rulez Creative Commons License 2009.06.22 0 0 796

Nyilván nyelvórára gondolt.

---------------------

Jólesik, hogy a tapasztalatlan fórumozókat agyba-főbe szívatod segítségnyújtás helyett?

Előzmény: Géniusz Lóci (791)
cheekylady Creative Commons License 2009.06.19 0 0 795

Szia Shushu!

 

Nagyon változó. Budapesten a tanárok többsége nem ad számlát, így elég széles a paletta-1000-től/nyugdíjas/-3000 Ft-ig / telefonon lecsekkoltam, lévén magam is érdekelt vagyok-megdöbbentem, h számla nélkül van pofájuk ennyit kérni!/.

Ha a delikvens számlát kér, és netalántán egészen véletlenül számlaképes a tanár- akkor 3000-től a csillagos ég a határ, lévén az anyanyelvi angol akár 5000-5500 ft-ot-is elkér egy óráért, bár pár kolléga már euróban "üzemel"-).

A kérdés az, hogy a vállalat fizeti-e a számlát, mert akkor nyilván lehetsz nyerő egy vizsonylag magasabb órabérrel.

Viszont,ha nem kell a tanítványnak a számla, magasból sz@rja le, hogy Te számlaképes vagy és keres egy olcsóbb tanárt.

 

 

Előzmény: shushu (788)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.19 0 0 794
Annál azért megtermettebb vagyok, hogy ezt megpróbálja. :-)
Előzmény: Törölt nick (793)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.18 0 0 793
Azé azt megnéztem vóna, micsinász, ha rádsóz egyet, mármint nem órát :-))))))9
Előzmény: Géniusz Lóci (791)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.18 0 0 792
:-DDDDDDDD
Előzmény: Géniusz Lóci (791)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.18 0 0 791
Hát hogy az angoltanárok mennyiért adnak számlával, azt nem tudom.

A Körúton egy kb. 16 éves cigánygyerek a múltkor 3 ezerért akart rám sózni egyet (számla nélkül), aszonta, igazi Rolex, csak nagyon meg van szorulva, mert mostanában berogyott a tőzsde, ezért el kell adnia.
Ja, nem tűnt kezdőnek...
Előzmény: shushu (788)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.18 0 0 790
A sulik igyekeznek 2e alatt tartani, magánban többet is lehet kérni, de függ attól, h kitől, hol.
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.18 0 0 789
Nyelviskola v magán?
Előzmény: shushu (788)
shushu Creative Commons License 2009.06.18 0 0 788
Lenne egy teljesen prózai kérdésem. Ma Budapesten vagy környékén kb mennyiért ad egy diplomás angol tanár (nem kezdő) számlával órát? Lehet, hogy vissza kell nyergeljek eredeti szakmámhoz és nem szeretnék a szokott ár alá menni, vagy tanítvány nélkül maradni, mert túl sokat kérek.

Előre is köszönöm a válaszokat. Ha lesznek. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 787
Naiv optimista :-p)))))
Előzmény: NevemTeve (784)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 786
Ezen hsz a funkcionális analfabétizmus mintapéldánya.
Gyönyörű esettanulmány. Kösz az ingyenkabarét.
Előzmény: Törölt nick (783)
csufi.rulez Creative Commons License 2009.06.13 0 0 785

Mail ment!

 

Előzmény: Törölt nick (783)
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.13 0 0 784
> Tudta valaki, hogy miért tettem fel azt a kérdést? Nem. Egy szóval sem említettem.

Az mindig jó, ha az ember rájön, hogy mit csinált rosszul..
Előzmény: Törölt nick (783)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 783

Senki sem kérte, hogy csináld meg helyettem azt, ami már készen van. Azt meg pláne nem, hogy leidiótázz!!! Tudta valaki, hogy miért tettem fel azt a kérdést? Nem. Egy szóval sem említettem, de azért majdnem mindenki a szakdolgozatra gondolt. Hinni bármit lehet, de semmi köze nem volt a szakdolgozathoz. Magyarázkodni meg felesleges, mert úgyis csak NEKED lehet igazad, minden úgy lehet csak, ahogy Te hiszed és elképzeled, kedves nagytudású.

 

És ezzel fejezzük be a témát, mert sértegetni és lenézni is tudnék akárkit, de szerencsére én nem vagyok olyan. Ha esetleg nekem is van jogom válogatni (nemcsak Neked), akkor többet nem szeretném olvasni a velem kapcsolatos véleményed.

 

ANNAK VISZONT NAGYON KÖSZÖNÖM, AKI PRÓBÁLT SEGÍTENI.

Előzmény: Törölt nick (777)
cheekylady Creative Commons License 2009.06.12 0 0 782

szerintem szerencsétlen kollega jelölt a bolognai rendszerben végzett, mint bachelor... Nem kéne őket cikizni.

A társadalom hibája volt ennek a rendszernek a kialakítása.

Szegények, ha megÍrják a diplomamunkájukat, akkor sem lesz lövésük Nekik sem, meg az esetleges munkaadónak sem, hogy ugyan mire is alkalmazhatók ők!

/szegény, majd rájön.../, legalább addig ne vegyük el az illúzióját!

Előzmény: Géniusz Lóci (769)
Amarilli Creative Commons License 2009.06.11 0 0 781
Á, csak úgy szívességből nem fogadhatom el, hisz még egy fél nyamvadt hüjekérdést sem alkottam érte. (Bár ha személyesen tőled jönne, nem valaki mástól, akkor lehet, hogy mégis...:-))

[Különben meg: de. Konkrétan is.:-)P]
Előzmény: Géniusz Lóci (780)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.11 0 0 780
Konkrétan senki nem idiótázta le.

De ha akarod, veled megtehetjük. Egy szavadba kerül. :-)P
Előzmény: Amarilli (779)
Amarilli Creative Commons License 2009.06.11 0 0 779
Na de leidiótázni se kötelező senkit - azt meg mégis milyen szívesen és teljesen önként teszik néhányan! :-)
Előzmény: Törölt nick (777)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 778
Azt már régóta tuggyuk, h Shal a mi jó szellemünk :-))))))
Előzmény: Géniusz Lóci (776)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 777
Azért mert tudok vmit, nem kötelességem idióták helyett dolgozni....
Akinek meg a segítőkészség számonkérése mások kihasználását jelenti, az inkább kussoljon, és a maga pofátlanságát sajnálja sűrű bocsánatkérések közepette, mert itt közismerten segítőkész emberek vannak (na, jó, meg néhány ufó :-))), csak éppen jogunk van válogatni. Vagy szóljon, aki válaszoló( )robotnak érzi magát :-)))))
Előzmény: Amarilli (772)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.11 0 0 776
Szerintem az egész interneten leginkább csak olyan ember van, aki náladnál (tőlemtől, hozzámhoz, hogy a nagy sikerű paródiát idézzem, Gúnya együttes, a Ha én szél lehetnék dallamára :-) egy kissé nyersebben fogalmaz. :-)

(Meg néhány olyan, aki sokkal nyersebben. :-)
Előzmény: Shalina (775)
Shalina Creative Commons License 2009.06.11 0 0 775
Kedves nagyevi!

Kérdezz nyugodtan, de olyat, amire válaszolni is lehet! :)

A feltett kérdés nem olyan volt, amit 5-10 sorban ki lehet fejteni, pedig kb. ez az a segítség, amennyit egy fórumon el lehet várni. Érted, a szomszédot is megkéred, hogy ugyan már, hozzon már egy tejfölt a közértből, ha már úgyis megy, de nem adsz neki négyoldalas bevásárlólistát.

A másik pedig az, hogy néhány embert biztos megdöbbentett, hogy azzal a felvezetéssel, hogy szakdolgozat készül, alapvető dolgokra kérdeztél rá. Fel nem foghatom, hogy aki oktatási témából ír, annak hogy jelenthet problémát egy óravázlat összedobása, vagy hogy tehet fel olyan kérdést, amelyről látszik, hogy még azzal sincs tisztában, mekkora terjedelmű információtömegre kérdezett rá. Ez nyilván nem a te hibád, az iskola olyan, amilyen, de akkor is sokkoló. Nagyjából olyan hatást keltett, mintha egy orvosin végzős először érdeklődne, hogy valaki meg tudja-e mondani, honnan lehet felismerni a tüdőgyulladást, majd felkérné a népet, hogy meséljék el neki, milyen fertőző betegségek vannak, és ezeket hogyan lehet gyógyítani. Ezzel maximum olyan reakciókat lehet kiváltani, hogy Mivaaan? És vannak, akik ezt nálamnál egy kissé nyersebben fogalmazzák meg.

A gyerekek oktatásáról pedig elég sok anyagot lehet találni a neten, tanároknak szóló, valódi szakmait persze nehezebb, erre a legjobb hely az egyetemi könyvtár, tényleg.

Azért egy-két link a témában:

http://www.britishcouncil.org/kids.htm
http://www.rong-chang.com/kids.htm
http://www.eslkidslab.com/
http://www.eslbay.com/Kids_English/

Sok sikert!

Shal
Előzmény: Törölt nick (771)
shushu Creative Commons License 2009.06.11 0 0 774
Kedves Éva!

Ez nem egy olyan kérdés, amit 3 sorban egy ilyen jellegű fórumon ki lehetne fejteni. Na meg ahány ház, annyi szokás. Bár már nagyon rég nem tanítottam sem angolt, sem módszertant (régen mindkettőt), azt azért tudom, hogy ha beengedsz két módszertanost egy szobába, mégha mindettő ugyanazt az iskolát (pl Communicative method) is követi, tuti, hogy összevesznek.

Én is a könyvtárat ajánlanám - pl az ELTE Angol Intézetének a könyvtárát.
Előzmény: Törölt nick (766)
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.11 0 0 773
Nézd, idejöttél, kértél egy pofont, és meg is kaptad. Ragozzuk tovább?
Előzmény: Törölt nick (771)
Amarilli Creative Commons License 2009.06.11 0 0 772
Én szívesen segítettem volna, csak én meg nem tudom a választ - bár lehet, azok se nagyon, akik szintén nem segítettek, de legalább jól kiosztottak. :-))
Előzmény: Törölt nick (771)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 771

Köszi a sok-sok "kedves" segítséget!

Többször biztos nem kéredezek és nem kérek semmit. Elegem van az "ennyire" segítőkész emberekből. És még hülyének is nézik az embert. Tudom, hogy van internet és könyvtár. Jobb lenne egyeseknek annak is utánanézni, hogy mit is jelent a segítőkészség és a megértés.

 

De azért köszi, csak sajnálom, hogy mertem kérdezni. Azt gondoltam vannak nálam okosabbak is, akik örülnek ha segíthetnek, de tévedtem.

 

 

csufi.rulez Creative Commons License 2009.06.09 0 0 770
Very well said.
Előzmény: Géniusz Lóci (769)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2009.06.09 0 0 769
Az internet nagyon széles körű lelőhely.

De ez nem azt jelenti, hogy megírják helyetted a szakdolgozatodat.

Egyszerűbben kifejezve:

Dógozz, geci!
Előzmény: Törölt nick (766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!