Keresés

Részletes keresés

Steffi21 Creative Commons License 2008.12.17 0 0 464
Köszi!!!!
Hogy hogy nem hallottam ezeket a dalokat korábban sehol? Se klippen, se rádióban..csak 1szer hallottam őket a filmben, és egyből megkedveltem őket!!
Előzmény: Mikey-Soft (463)
Mikey-Soft Creative Commons License 2008.12.16 0 0 463
1.: Do You Remember
2.: Find A Way To My Heart

Mindkettő az 1989-es But Seriously című albumon szerepel.

A pesti koncert nagyon király volt szerintem is. :)))
Előzmény: Steffi21 (462)
Steffi21 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 462
Sziasztok!

Keresek 2 Phil Collins számot, egy Nicolas Cage filmben hallottam őket először (Tűzmadarak). Valahová leírtam a címüket, majd bemásolom, érdekelne, hogy melyik lemezen vannak.

Amúgy én is nagyon kedvelem Phil-t, voltam is a koncertjén!
exit66 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 461
Én a korábbi dolgait nem ismertem, de ez az EPK, meg ami a myspace-es oldalán hallható az albumból, az finoman szólva felvillanyozott. Nehezen, de sikerült beszerezni a teljes lemezt, és 3-4 hallgatás alapján a felvillanyozottságom csak még jobban megerősödött.
Nagyon jó kis anyag, színes, izgalmas. Nyilatkozta is, hogy úgy érzi, hogy mostanra találta meg a hangját. A korábbi dolgaiból nekem az jött le - klipes számok alapján - hogy ő egy jópofa, trendi gyerek, trendi zenével. A mostani lemez és az image viszont nem akar divatos lenni, de sokkal őszintébb, eltaláltabb. Van benne egy adag progos íz (a'la pl. Nick D'Virgilio féle Spock's Beard) egy kis elektronikus-slágeres rockzene (pl. Mike csapat Rewired album) egy csipetnyi papa féle líraiság, nyakon öntve fiatalos lendülettel. Ízlésesen fűszerezett, jól szóló anyag.
Az első két dal rögtön szájon törül, de szerencsére végéig kitart a spiritusz, nem fárad el a dolog. És az már csak hab a tortán, hogy egy dalban ott dobol az öreg (hú, de még hogy!), egy másikban pedig beszáll Steve nagybácsi is. És néha a kölök hangja, hajlításai teljesen, borzongatóan mint a nagy Philé! :-)
Innen üzenném a papának, hogy most már elég volt a lébecolásból, és tessék felkeresni a régi haverokat, és összedobni valami kis muzsikát. Vagy legalább elküldeni a fiút egy európai turnéra és mint ’special guest’ pár szám erejéig beszállni a játékba!!!
Előzmény: Geski (460)
Geski Creative Commons License 2008.11.17 0 0 460

Nekem csak az első album van meg, és két single, de tetszik, amit Simon művel.

Nem lesz vele olyan sikeres, mint a papa, de jó.

 

Készített 2007-ben egy Keep It Dark feldolgozást, ami szintén elég jó volt.

Mondjuk aki az elektronikusabb hangzást nem kedveli, annak nem fog bejönni,

de kimondottan felismerhető stílusa van a számainak.

exit66 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 459

Érkezik a következő generáció:

http://www.youtube.com/watch?v=qLBcCoKfN6U

Dotis Creative Commons License 2008.07.25 0 0 458
Ez nagyon szép volt, mélyen egyetértek. Csak az utolsó két szón pontosítanék: biztos nem.
Előzmény: Geski (457)
Geski Creative Commons License 2008.07.25 0 0 457
Hát ez egy érdekes téma.

 

Azért érdekes, mert a 80-as években, munkamániásként, „mindenki” vele akart dolgozni. Gyakorlatilag el is ért mindent. Szerintem szerepet játszhat a dologban az irigység is. Collins papában sokkal több zeneiség van, mint az őt kritizálókban együttvéve.

Például hol van most a nagy Oasis? És a többi egy-két évig felkapott megváltom a világot zenekar? Persze mindenkinek vannak jó számai, de ha egy Collins lemezt beteszel a lejátszóba, legyen az akármilyen „nyálas”, nagyon élvezetes végig. Szokták mondani, hogy nem képes megújulni. Minek? Ő magát adta a szóló albumokon, és a saját érzései szülték a dalokat. Sosem azt figyelte, hogy éppen mi a menő, hanem a saját dolgaival nyerte meg az embereket. Amúgy mit kellett volna újítania? Techno, vagy metál felé kellett volna nyitnia, vagy mi? (Mellesleg tum-ci-tum-ci alapra készült remixei vannak…)

 

Szerintem a Genesis is, azzal együtt, hogy puhult a zenéjük, ugyanazt a jellegzetes Genesis muzsikát játszotta mindig, amit régen. Ugyanazok a jellegzetességek megvannak a késői lemezekben is. Erre egy koncert a legjobb példa, ahol tökéletesen megfér egymás mellett a két időszak akármelyik száma. Ezzel együtt itt jobban kísérhető volt a megújulás. Nincs két teljesen egyforma albumuk. Itt meg az a baj, hogy nem teljesen ugyanazt játszották, amit a 70-es években…

A legnagyobb tévedés azt hinni, hogy Phil az oka, hogy populárisabbak lettek az albumok. Meg kell hallgatni a többiek szóló lemezeit is, és akkor egyértelművé válik, hogy ez nem így van.

 

Én úgy gondolom, hogy az egész tevékenysége egy zenetörténeti remekmű, ahogy az egész Genesis történet is az.

Az mondjuk biztos, hogy nem lehet könnyű ember, de rá mindig is emlékezni fognak, míg a bírálóira nem biztos…

Rockmenyét Creative Commons License 2008.07.11 0 0 456
Üdv!

Olvastam a cikket /kicsit megkésve... :-) / Collins visszavonulásáról.
Egy valamit nem értek: mi volt Phil bűne? Mit tett, hogy az amúgy elég széthúzó művészvilág egy emberként tudja utálni? Rengetegen rengeteget kritizálják, de nem értem hogy ez az egész miből indult ki. Engem komolyan érdekel. :-))

A Genesis örök kedvencem, bár én először ismertem meg a Phil Collins-féle felállást, és csak később kutattam fel a korai anyagokat. Tény hogy PC vezetésével a Genesis egyre kommerszebb és populárisabb lett, a késői anyagok köszönőviszonyban sincsenek a Peter Gabriel-féle Genesissel.
De azért ott van az „A trick of the tail”, a „Wind and wuthering”, és a későbbi albumokon is van jó néhány emlékezetes pillanat.

A szólóalbumaival tény hogy nem alkotott zenetörténeti remekműveket, de azért a „But seriously” nem egy rosszul sikerült album. Az „In the air tonight” /amit a cikk is sokat említ... ;-) / meg a „Long long way to go” pedig alapművek.... :-) /már ami Phil munkásságát illeti.../

Előzmény: DeeDee83 (454)
DeeDee83 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 455

OFF

 

HERBIE HANCOCK TOUR with Amy Keys

7.24.2008 Vezprem Festival Vezprem, Hungary

 

ON

DeeDee83 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 454

After 30 years in the music industry, singer Phil Collins is finally retiring at age 57.

 

Collins recently completed a reunion tour with his former band, Genesis.

Friday he announced he will no longer be releasing any more albums or going on tours.

The now retired Collins plans to take a break from music, but will continue to write songs on his free time.

As for his free time, Collins has said he'll be spending time working on his favorite hobby. What's that?

Collecting memorabilia from the Battle of the Alamo!

Ohhh, fun!

Collins says, "It's not that unusual for a man of my age who grew up reading [about] Davy Crockett."

 

http://perezhilton.com/2008-04-25-what-took-him-so-long

 

Oh... :S :(((((

Geski Creative Commons License 2008.02.28 0 0 453

Sziasztok!


Kutakodtam az archívumomban :), és végre bedigiztem 3 régi kazettámat, amelyeken Phil Collins-szal kapcsolatos rádiós műsorok hanganyaga van.

 

Az első már letölthető a Genesis oldalról (http://genesisinfo.uw.hu).
Ez a Sláger Rádióból lett felvéve 2004-ben, a Best Of című műsor foglalkozott Phillel.
A második felvétel egy nemzetközi rádiós kapcsolás, ahol Philtől kérdezhettek a rajongók több országból.
A harmadik a legérdekesebb. Már nem tudom, melyik rádióból való, de ha jól tudom a Both Sides albumhoz megjelent An Interview Disc anyaga magyar alámondással.

 

Úgy gondoltam, hetente kerül fel egy felvétel.

 

A minőség olyan, amilyen egy 10 éves kazettás felvétel lehet, nem csúcs, de a bootleg nem is az audiofileknek való. :) Ráadásul a netre kis felbontású mp3-ban raktam fel, bár a minőségen már ez sem rontott sokat.

Andrejja Creative Commons License 2007.07.23 0 0 452
És a Zenész.info olvasói is igen szerencsésesek Geski kollega jóvoltából, ott a prágai mellett még a linzi koncertről is van beszámoló ;) Cikk itt:
http://www.zenesz.info/content/view/662/69/
Előzmény: hrm (450)
Geski Creative Commons License 2007.07.21 0 0 451

Sziasztok!

 

Ide is beírom, hátha valaki nem olvassa a Genesis fórumot, és esetleg érdekli.

A Genesis oldalamon képes beszámoló olvasható a linzi, prágai, és a római

Genesis koncertekről.

A Híreknél kell keresni. A korábbi két koncert a megfelelő dátumnál található,

illetve a Genesis menüpont alatt a Galériából is elérhető minden.

 

http://genesisinfo.uw.hu

 

 

hrm Creative Commons License 2007.07.15 0 0 450

Sokak nagy bánatára a Genesis zenekar mégsem játszott Budapesten, viszont a Hard Rock Magazin olvasói olyan szerencsés emberek, hogy helyszíni tudósítást olvashatnak, Párágából itt:

http://www.hardrock.hu/?q=node/4030

Misfit Creative Commons License 2007.06.30 0 0 449
Persze, hogy érdemes!

Én Prágában voltam.

Kukkants át a Genesis topikba.
Előzmény: elsava (448)
elsava Creative Commons License 2007.06.29 0 0 448
valaki volt esetleg a genesis koncerten ????
erdemes befizetni rea ????
köszi / üdv
elsava Creative Commons License 2007.02.14 0 0 447
jönni jön, csak sajnos nem Pestre...........szerintem nem fogytak a jegyek.........
Előzmény: Steffi21 (446)
Steffi21 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 446
Miért nem jön?
Előzmény: meggyespite (444)
Tamás Creative Commons License 2007.02.10 0 0 445
Gáz. :-((
meggyespite Creative Commons License 2007.02.10 0 0 444
Mégse jön júniusban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Le vagyok sújtva... :(((((
uke Creative Commons License 2007.02.06 0 0 443
"Ma ezzel a fülével már egyáltalán nem hall." - na ez nem igaz.
Előzmény: DeeDee83 (440)
DeeDee83 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 442
Most már igen. ;)
Előzmény: Rutherford (441)
Rutherford Creative Commons License 2007.01.30 0 0 441

Happy börszdéj !!

 

Hajrá Phil!!:-)))

 

 

DD írtam neked,de nem válaszoltál..:-(

 

 

DeeDee83 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 440

Ez igen! :))

 

------

 

"56 éves Phil Collins

 

1951-ben ezen a napon, január 30-án született minden idők egyik legjobb zeneszerzője, Phil Collins. Neve egyet jelent a Genesis-szel, amit tavaly feltámasztott, és idén elhoz Budapestre is. Isten éltessen, Phil."

 

http://www.music.hu/news.php?cikk=5241

 

Boldog szülinapot! :))

Előzmény: exit66 (439)
exit66 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 439
Fagyello Creative Commons License 2006.11.14 0 0 437
Hálás köszönet érte!
Előzmény: Dotis (436)
Dotis Creative Commons License 2006.11.11 0 0 436

Nézz át ide:

Genesis/Prog-Rock Bootleg Weedek
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9140934

Nyomban felülrõl a harmadik hozzászólás, a 232. (Még szerencse, hogy már így áll a dolog, különben nekiállhattunk volna szerencsétlenkedni a VHS-emmel. :)

Előzmény: Fagyello (435)
Fagyello Creative Commons License 2006.11.11 0 0 435
Sziasztok!

Kb 2 éve láttam egyszer a VH1-on egy nagyszerű koncertet a VH1 Storytellers sorozatban. Nem tudjátok, honnan tudnám letölteni, vagy egyéb módon hozzájutni? Iszonyatos zenei élmény...
Mikey-Soft Creative Commons License 2006.11.07 0 0 434
Kb. én is ugyanígy reagáltam le, miután háromszor összef*stam magam a gyönyörűségtől!
Előzmény: Törölt nick (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!