Keresés

Részletes keresés

Generic Jingle Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6701

Ha nem hivatalos oldalról van, akkor esélyes, hogy talán esetleg, de nem biztos!

Előzmény: falum (6700)
falum Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6700

A discogs nem mindig ír jó infot.Tudom,hogy a rajongók szerkesztik.Kacsa szerint ez hamis flac mi?:))

Előzmény: Generic Jingle (6699)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6699

Mindjárt jön Kacsa és megmondja, hogy az nem úgy van ám! :-)

Előzmény: falum (6698)
falum Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6698

Én 16/44-es flacban leszedtem...

Előzmény: Generic Jingle (6697)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6697

A legtöbb embernek és a legtöbb helyzetben bőven elég a felkínált minőség, de azért pont a Kraftwerktől nem várná az ember, hogy csak 256-os aac és 320-as mp3 formátumban legyen elérthető egy kiadványuk.

Előzmény: LoviGabi (6693)
Generic Jingle Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6696

A discogs oldal alján a kommentelők összefoglalják, hogy mennyi rajta az újdonság.

 

------------------

 

"Radioactivity (William Orbit Hardcore Mix)" runs 6m13s and was only released on vinyl in 1991 (https://www.discogs.com/release/108332). But for some reason, the "Kling Klang Edit" used for this compilation has been shortened to 5m35s.

 

-------------

 

'Non stop' as an 8 minute affair is new to me! From 1991 or 1993 i believe this is by far the biggest shock on here. About the closest thing to something new we've had in SEVENTEEN YEARS. Elsewhere a rarity in vinyl-only 'Radioactivity' (William Orbit hardcore mix - Kling Klang edit). In fact i never knew the edit even existed.

 

I'm guessing that the 'Expo 2000' (UR Unfiltrated mix) which is what appears on iTunes right now 27/12/20 is the same as the (UR Infiltrated mix). They have the same length. It was a shame that a 10th mix of 'Expo 2000' - the Radio edit is missing but 10/10 for this effort which does after all feature some pretty rare stuff now as we are about to enter 2021. Actually correction regarding 'Expo 2000' - the 2000, 2001 and 2002 all have edits around the 3.5 minute mark so we could've easily had all THIRTEEN mixes!!

 

Előzmény: Szigi101 (6694)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6695

Nincs új mix. A "NON STOP" van ami nekünk újnak hat, de 27 évig nem hallhattuk így (szerintem van kb 4-5 verziója, talán befejezetlenek, talán készek, franc tudja). Az "AÉRO DYNAMIK (Kling Klang Dynamix)"-ébe van picit belepiszkálva, a ritmus kapott kis plusszt, de nem feltűnően. A "Radioactivity (William Orbit Hardcore Remix - Kling Klang Edit)" verzióját szerintem még nem lehetett hallani, de meglehet hogy egetverő marhaságokat írok, nekem így jött le elsőre. Bocs ha rosszul okoskodtam. ;)

Előzmény: Szigi101 (6692)
Szigi101 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6694

Ezt láttam, igen, ennél kicsit részletesebb véleményre lennék kíváncsi a rajongóktól :D

Előzmény: LoviGabi (6693)
LoviGabi Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6693
Előzmény: Szigi101 (6692)
Szigi101 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 6692

Digitális kiadvány, azt látom, de mennyire hivatalos? És mennyi rajta az "új" mix? Bocsi, nem vagyok nagyon bennfentes Kraftwerk-témában.

Előzmény: Törölt nick (6691)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.22 0 3 6691
tybycsoky1 Creative Commons License 2020.12.07 0 2 6690

Pár apróság, amit elmulasztottak itt észrevenni:

 

https://www.youtube.com/watch?v=VOaRH3Kthps&feature=emb_logo

 

Wolfgang Flür izél:

 

https://www.youtube.com/watch?v=NGHyAjYLKMw&feature=emb_logo

 

Én összességében azért ilyesmit ki nem adnék a kezemből, akkor ő miért tervezi?

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.30 -1 2 6689

Sajnos igazad van. ;)  

Előzmény: tybycsoky1 (6688)
tybycsoky1 Creative Commons License 2020.09.29 -1 2 6688

Óvatosan a szavakkal! Attól, hogy újrakreált minden részletében egy számot, abban az ég világon semmi zseniális nincs, sőt én aszondanám, hogy ellenkezőleg!

 

Electric Café - nekem pont a címadó szám a minden idők kedvenc Kraftwerk dala.

 

U96- Értelmetlen téma minden ízében.

 

Time pie - vajmi kevés közvetlen kraftwerkesség vagy akár utalás van benne. Jóval kevesebb, mint egy átlag elektró pop felvételen. Azonban van benne egy sajátosan kimért precízitás, sok-sok patikamérleg finomság, amit én Flür jelenlétének tulajdonítok. Az egész nyakon öntve egy pont ugyanilyen sajátos romantikával, itt-ott derengő mesevilág és távoli fények. Megjelenik benne valami nosztalgia is, minden high-tech ellenére. Ez egy utánozhatatlan kraftwerki jelleg megint. Eközben a szerző cseppet sem enged az olcsó vagy hatásvadász látványkonyhai elemeknek, vaskos hatásoknak, mint, ami Karl Bartost egyre inkább jellemzi és fantáziadúsan eklektikus finom hímpor csillanásokkal hinti meg a művet. Igen, szétesőnek, ziláltnak tűnhet olyan számára, aki szabályozottság, kűlső erő hatása alá akar kerülni de ne felejtsük el, hogy ezen tényezőkkel az akaratosabb zenék lustították el az ön-metafizikánk felfedező kalandorságunkat, márpedig a Time pie-ban pontosan ez lenne a lényeg. Nem az erők megnyilvánítása, nem a németes menetelés, nem a demonstráció, nem az akarat diadala, hanem az idill mikro szférái, amire az ember már épp csak hangulataiban képes pillanatokra vissza emlékezni, mint elveszett gyerekkorra, édenre... Érdekes, hogy a 90-es évekig rengeteg atmoszférikus meg ambient és kísérletező lemez járatta be az emberek ízlését, de valahogy a Time Pie ambientessége fennakadt a rostán, ami mutatja, hogy az említett műfajokat mennyire könnyű a részletezett specialitások nélkül művelni.

Előzmény: Törölt nick (6686)
Strange Boy Creative Commons License 2020.09.26 0 0 6687

Egyébként úgy tudom, hogy ezek nem is hivatalosak, csak bootlegek.

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.26 0 0 6686

Techno pop & Sex object demo:

https://www.youtube.com/watch?v=djNorx3qsEE

 

Techno pop demo digitally remastered:

https://www.youtube.com/watch?v=mC93P4Od0sY

 

Techno Pop demo Eniac remix (zseniális):

https://www.youtube.com/watch?v=gNbO6qLcPmY

Előzmény: bloodline (6685)
bloodline Creative Commons License 2020.09.26 0 0 6685

Hm... azt a két említett demo-t meg lehet valahol hallgatni???

Előzmény: Strange Boy (6684)
Strange Boy Creative Commons License 2020.09.26 0 1 6684

Bár így is a kedvenc KW albumom az EC, de emlékszem, mikor sok éve meghallottam azt a 2 demót, majdnem elsírtam magam, hogy miért nem ilyen lett az album. Az a 2 demo pontosan olyan stílus, mint a TDF eredeti verziója is, ami meg az örök kedvenc KW számom, így nekem az is fájó pont, hogy nem került fel a lemezre.

Vicces, nekem is a EC címadó a legkevésbé kedvenc, bár már sokkal jobban szeretem, mint, amikor megismertem az albumot sok-sok éve.

Előzmény: Törölt nick (6681)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.09.25 0 1 6683

Látom, közben te is megtaláltad. :-)

 

Arcnál több volt AC barátunk, de ahogy mondtam, nem ő volt ott a lényeg.

 

EC album: én nagyon szeretem, még a címadót is. Szerintem jobb lett, mint amilyen az eredeti lett volna, de nem biztos, hogy annyival több és jobb lett, mint amennyi változást a kettő között eltelt idő indokolt volna.

 

Előzmény: Törölt nick (6681)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.09.25 0 1 6682

AC soha nem volt sem leader, sem lieder. A banda arca volt, nem az agya.

Előzmény: Törölt nick (6679)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.25 0 0 6681

...ahogy utánanéztem, az U96 történetében főleg inkább Ingo tevékenységeit lehet hallani, az ő munkáit (és hangját) lehet szídni, vagy dícsérni. Alex akkor mi a fészkes fenét csinált ott? Az arcát adta a projekthez, oszt cső? Mindegy is. 

Hogy ON is legyek kicsit: az ELECTRIC CAFE az az album, amit nem tudok eleget halllgatni. Speciel pont a címadó track nem tetszik a lemezen, de hát ez van. XD  

Vajon ha nem remixelik orrba-szájba ezt az anyagot és 83 táján kiadták volna, mennyire szeretném ezt a lemezt? A 2 befejezetlen (?) demo (?) szám (techno pop, sex object) alapján , kb. olyan lett volna az egész album? Nekem úgy picit gyengécskének tűnne. Visszalépés a 70-es évekbe, bár akkor is jó lett volna. Vajon milyen lehetett a korai Telephone Call? Hmmm.

Előzmény: Törölt nick (6680)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.25 0 0 6680

Elhagyta süllyedő BOOT-ot.

Ingo Hauss még kitart és bőszen programoz mint a veszett barom. Wolfgang meg mutogatja hogy melyik gombokat nyomogassa...de a mikrofonhoz miért engedték oda?

XD

Előzmény: Törölt nick (6679)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.25 0 0 6679

Az első évekről írtam. Akkor még Alex Christensen (remélem jól írtam) volt a leader. ;)   A mostani formáció, a korábbinak már csak az árnyéka...sajnos.

Előzmény: Generic Jingle (6678)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.09.25 0 0 6678

Ezek közül melyik az Alex? :-)

 

 

(Ingo Haus, Wolfgang Flür, Hayo Lewerentz)

Előzmény: Törölt nick (6674)
Generic Jingle Creative Commons License 2020.09.25 0 0 6677

Alex kb. olyan volt az U96-ban, mint Wolfgang a Kraftwerkben, ráadásul a mostani U96-ban pont annyira van benne, mint Wolfgang a mostani Kraftwerkben. ;-)

Előzmény: Törölt nick (6674)
falum Creative Commons License 2020.09.25 -1 1 6676

"A Time pie egy gyöngyszem." Khm....khm. Az egész lemez olyan mintha a Kraftwerk tagjai részegen mentek volna a stúdióba lemezt készíteni. Kegyetlen rossz...-:(( Akkor már inkább a másik kollaboráció,de attól se vagyok elájulva. Ott legalább egyértelműsítve vannak a szerepek,hogy ki melyik hangért felel azon a lemezen. Na megyek, keresek inkább valami jó ambient lemezt...

Előzmény: tybycsoky1 (6675)
tybycsoky1 Creative Commons License 2020.09.25 -1 3 6675

 Nagyon egyet tudok érteni. A Time pie egy gyöngyszem. Flür az I was a robot-tal megmutatta, hogy tulajdonképpen kevéske ötlettel, de Kraftwerki koncepcióval micsoda életet lehet adni a precíz technokráciának, tehát nem volt egy elveszett ember. Idáig. Sajnos mindenki örexik, hülyül csak minekünk könnyű, mert szemlélőként a konzervált elvárásainkat visszük a sírba, míg ők a lankadó kreatívitásukat. Ezek az utolsó ép évek.... Most kéne a nagyoknak rádöbbenni a létre és a végre! Most kéne mindent félredobni, kinek, mi van útban: sértettséget, pénzügyeket, nőügyeket és azt mondani - Gyere barátom, alkossuk meg a jót, mint annak idején! Emléxel? Ott tudnák folytatni, ahol abbahagyták de mindegyik vagy egy kisstílű, sértett, élveteg, pénzhajhász, vagy épp pénztelen, vagy sznob, túlcivilizált jóléti bar@m. Két dolgot kellene csinálni: 1.- Összeölelkezni: gyere öreg cimbora, te is őszülsz bazmeg, nekem meg képzeed ki van az aranyerem a sok hülye biciglizéstő! 2.- Leporolni azt a pár régi, egyszerű, klaszikus hangszert, ami annak idején ihletet adott. Ma sincs jobb és nincs is másnak értelme, csak, ami inspirál. A laptopot hagyjuk mert nem vált be, a nagy, bonyolult dolgokat egyelőre tegyük félre, míg nincs meg 6 jó szerzemény. Nagyon új ritmust sem kell feltalálni, elég, ha felrakjuk a Man Machnine-t, mint tanulmányt. Ennyi, nem több... Kis emberi hozzáállás, kis szembenézés, számvetés, de mind emberi nívó. Úgy látszik egyik sincs meg....

Előzmény: Törölt nick (6674)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.24 0 0 6674

Az U96 a 90-es évek elején / közepén volt jó. 

A Das Boot és Replugged albumok voltak érdekesek, sajnos sosem az egész anyagra jellemzően, hanem csak a feléig. De legalább emlékezetes volt...aztán egyre hulladékabb eresztéseket adott ki Alex a kezeiből...

Wolfgang meg kb. 1 db jó albumot tudott felmutatni, a Time Pie címet viselő gyöngyszemet éa aztán tőle is a kiégett, unalmas, hulladék jött...   Kár értük. Sajnos eme kollaboráció szóra sem érdemes..pedig reménykedtem. 1 hallgatás után dobtam az albumot. :(

Előzmény: Unicornis3 (6671)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.24 0 0 6673

Kb. én is erre számítottam. És én még meg sem hallgattam :)

Előzmény: tybycsoky1 (6672)
tybycsoky1 Creative Commons License 2020.09.24 -1 2 6672

... Ami egyszerűen borzalmas. A lemez háromnegyede annyira üres, hogy érdemtelen a hallgatásra, ami meg jó benne az Kraftwerk. Az összes többi az utolsó szögig sallang, félamatőr, szellemtelen, gagyi..

Előzmény: Unicornis3 (6671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!