Keresés

Részletes keresés

Chilie Creative Commons License 2003.01.16 0 0 795
Kíváncsi lennék a véleményedre a könyv elolvasása után. (Gondolom elovasod...) Ugyanis csak olyanokat ismerek, akik vagy a könyv után látták a filmet, vagy csak a filmet és egy nem tetszett nekik (egy kukkot sem értettek belőle :) ) vagy aki nem látta, nem olvasta.
Előzmény: Vincenzo1524 (794)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 794
Csak annyit szeretnék beleugatni, hogy mindeddig nem voltam GyűrűkUra rajongó, alapvetően a fantasy-vel hadilábon álltam, viszont múlt héten megnéztem a Két Tornyot bemutatón, s annyira rabjává váltam, hogy azóta már megnéztem az első részt is kétszer, sőt a KT-ot mégegyszer.

Nem olvastam a könyvet, de rengeteg filmet láttam már életemben, és érzésem szerint jó a megítélőképességem, ezért merem megkockáztatni, hogy amennyiben a harmadik rész egy hatalmas lezárása lesz e kettőnek, úgy ez válig számomra a filmtörténet legfantasztikusabb trilógiájává (messze lekörözve a SW-t).

Lanalee Creative Commons License 2003.01.15 0 0 793
Mondasz valamit. De ott van egy emberke, akin egy csomó minden áll vagy bukik. Őt hívják rendezőnek. Ha elszúrt valamit ( mármint máshogy csinált, mint a könyvben volt ), akkor úgy gondolhatta, hogy az úgy jobb lesz. Különben is, ő a főnök. Az egészet az ő szemszögéből látjuk. Ezért veszélyes könyvet megfilmesíteni. Ugyanazt úgysem fogod érezni, mint amit olvasáskor éreztél.Nekem ugyan tetszett, de tényleg igazad van. Főleg látványos volt. Megérte szerintem megnézni.
Előzmény: Chilie (792)
Chilie Creative Commons License 2003.01.15 0 0 792
Hát én nem tudom, szerintem egy csomó dologban alapjaiban másították meg a történet hangulatát... Én nem nagyon emléxem, hogy Théoden és Aragorn annyit vitatkoztak volna, hová menjenek, meg emlékeim szerint a nők, gyerekek stb Dúnharg-ba mentek. És még vagy egy pár ilyesmi. Szerintem semmivel nem lett volna nehezebb szegény Faramirt meghagyni annak a jó karakternek, aminek Tolkien megírta, nem kellett volna ilyen esendőnek és gyengének mutatni.
Szóval én megértek mindenkit, aki azt mondja, hogy nem lehet teljesen a könyvet követni, de ahol nem kerülne sem energiába, sem pénzbe, sem több időbe, ott maradhatott volna az eredeti story! És többek között Andúrilt is sajnálom, ő sem kapott elég hangsúlyt. És még sorohatnám. Na mind1, amúgy a film tényleg baromi jó, csak sok helyen nagyon más a hangulata, mint a könyvnek...
Előzmény: Lanalee (789)
Louie Creative Commons License 2003.01.13 0 0 791
Na mára már nem él az oldal... :-))
Előzmény: feszoj (790)
feszoj Creative Commons License 2003.01.12 0 0 790
Nem tudja valaki, hogy milyen címről lehet szinkronizáltan letölteni a filmet egy oldalon találtam meg de nem jött le. (http://hcd.uw.hu/web/filmek/filmek.html) Aki tudja vagy tud ilyen oldalt írjon. meg ha valaki megtalálja a két tornyot az is érdekel! Köszi
CSö!
Lanalee Creative Commons License 2003.01.12 0 0 789
Hali. Volt szerencsém megtekinteni a TTT-t. Hát teljesen kivagyok tőle. Úgy értem, oda érte, jó értelemben. Szerintem nagyon jól meg lett csinálva és mintha több poén lett volna benne az elsőnél. És az elsőhöz képest be is indult rendesen!:)
Lanalee Creative Commons License 2003.01.09 0 0 788
Valóban közük sincs egymáshoz. Csak maxi annyi, hogy néha egymás után adják le őket a mozikban és ezért verseny alakul ki közöttük a díjak tekintetében.
De oké, ejtsük a témát.
Vesper Creative Commons License 2003.01.09 0 0 787
Ja télleg, és miután Dooku legyőzetett a midikloriánok összegyűltek középföldén Szarumán képében. Vagy fordítva? :)))
Előzmény: Laa-Yosh (786)
Laa-Yosh Creative Commons License 2003.01.09 0 0 786
Jó eséllyel közülük az egyik nyeri a vizuális effektusok Oscar-díját?
A Skywalker sound csinálta a hangeffekteket?
Kardoznak bennük?
Józsi bácsi mindegyik után mondhatná, hogy "szép, szép... de akkó' se hiszem el!" ?
;)
Előzmény: Vesper (785)
Vesper Creative Commons License 2003.01.09 0 0 785
Na megint kezdődik a marhaság netovábbja, mint a múlt évben; GYU vs SW vs HP. Ehhhh... Elárulná vki miköze van a 3 filmnek egymáshoz?
Előzmény: Lanalee (784)
Lanalee Creative Commons License 2003.01.09 0 0 784
Üdv&ahoj!

Jissi: bocs, hogy ezt mondom, de a Klónokat nem nehéz lenyomni. A TT-t én csak most szombaton fogom megnézni, de már alig várom. :) Egyébként az első rész nekem sem tetszett olyan rettenetesen, dehát ez csak egy bevezető volt, a kaland a 2. részben kezdődik...:)

Előzmény: Jissi (766)
birefi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 783
OFF
Én 40-45 fontos íjakkal szenvedtem, de nekem is inkább 35-40 font köztit kell majd inkább választanom. S természetesen fából lesz, bár az nem biztos, hogy magyar íj lesz. Bár annak előnye, hogy úgyis csak közelre pontos, nekünk meg úgyse túl nagy a telkünk. :)
Megjegyzem Legolasnak semmi köze a keleti íjakhoz. Vagy long bow-t, vagy vadász íjat ajánlok inkább. (Igaz azok talán még drágábbak. :) ) De szerencsére kaphatóak hazánkban is.

ON

Előzmény: Penngaladiel (777)
tessloff Creative Commons License 2003.01.08 0 0 782
Neked adok igazat, tekintve azt is, hogy PJ a masodik filmet is egy eleg mozgalmas jelentsorral kezdi, igy ha hu akar maradni sajat hagyomanyaihoz, valami akciot tesz a bevezeto kepsorokba, hogy tisztessegesen felizgassa a fantaziankat, es sikeresen odaszegezzen a szekedhez ujjabb 3 oranyira
Előzmény: csudi (781)
csudi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 781
Nos, szerintem a Banyapokos jelenet tulkepp mar a harmadik konyvhoz tartozik. Tudom, hogy a masodik legvegen van, de akkor is. Hiszen a harmadik azzal kezdodik, hogy Samu megprobalja kiszabaditani az orkok karmai kozul a Banyapok altal elkabitott Frodot. Es ki is szabaditja, es szerintem kepileg helyes ezt az egesz reszt egy jelenetkent kezelni.
Előzmény: Ionaelf (780)
Ionaelf Creative Commons License 2003.01.07 0 0 780
Nincs Banyapók? Ez biztos? Én mintha egy kritikában azt olvastam volna, hogy PJ nem olyan pókot jelenített meg, mint a Harry Potter és a titkok kamrája ízeltlábúja. Akkor én most valamit nagyon félreértettem, vagy már egy ROFT-kritikát olvastam...
Előzmény: tintalle (776)
Ionaelf Creative Commons License 2003.01.07 0 0 779
"Nekem kell Legolas íj!!!! :D"
Nekem is!!!!!!!!!!! :))))))))))))))
Előzmény: Penngaladiel (770)
Penngaladiel Creative Commons License 2003.01.07 0 0 778
Bár az előbb utolsót ígértem, de...
Nem bicepszből kell kihúzni az íjat, hanem hátizomból, és nőknél a mellizom is besegíthet :)
Előzmény: csudi (775)
Penngaladiel Creative Commons License 2003.01.07 0 0 777
Még egy utolsó OFF:

Erre mondtam, hogy attól függ, milyen erősre van az íj készítve. Én sem vagyok egy amazon alkat, de megbírkóztam a 38 fontos tatár íjjal, ami hasonló a magyar íjhoz, csak hosszabb és a szarva kicsit más. De vannak ennél könnyebbek is, gyerekek, nők és kezdők számára egyaránt ;)

Előzmény: csudi (775)
tintalle Creative Commons License 2003.01.07 0 0 776
Nem, nem ott van a vége. Banyapók nincs már benne, és más jelenetek is kimaradtak, remélem, hogy csak átkerülve a 3. részbe, és nem teljesen.
Előzmény: csudi (775)
csudi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 775
En a szellemerol beszeltem, nem a kilojarol, legalabbis az irasom elso feleben. Nagyon szep, mives munka volt.
Termeszetesen fel tudtam emelni:-) Bocs a zavaros fogalmazasert.
Viszont valoban sok bicepsz kell a megfesziteshez es/vagy tudo. Nekem az mar nem ment.

De vissza a filmhez. A masodik resznek ott van vege, ahol a konyvnek?

Előzmény: Penngaladiel (774)
Penngaladiel Creative Commons License 2003.01.07 0 0 774
"En lattam eredeti magyar ijat. Meg ahhoz is keves egy atlag ember, hogy felemelje, nemhogy megfesziteni! En azert megprobaltam, es letortek a kormeim az erolkodestol, hehe."
Az attól függ, hogy milyen erős az íj... Súlyra is nehéz volt? Az furcsa... biztos, hogy ugyanarról beszélünk? A magyar íjnak az a lényege, hogy "kicsi, de erős" :)

Előzmény: csudi (773)
csudi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 773
Mondjuk ez az Egy Gyűrű mánia kicsit furcsa.
Nem olvastátok, hogy ez a gonosz gyűrűje?

De igen. De tok jol nez ki! :-)

En lattam eredeti magyar ijat. Meg ahhoz is keves egy atlag ember, hogy felemelje, nemhogy megfesziteni! En azert megprobaltam, es letortek a kormeim az erolkodestol, hehe.

Előzmény: birefi (769)
Penngaladiel Creative Commons License 2003.01.07 0 0 772
Csak viccből írtam :D

A magyar íjakkal az a baj, hogy a fából készült nagyon drága, az üvegszálas meg kicsit gyengusz. De ha a barátosném rászánja magát végre a rendelésre, akkor lesz tatár íjam :)

Ja, íjakról jut eszembe. Pár hónapja volt a tv-ben Attiláról film. Majd megszakadtam a röhögéstől az íjak láttán :D Felajzatlan állapotú íjnak olyan formája volt, mint amilyennek felajzottan kellene kinéznie...

Előzmény: birefi (771)
birefi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 771
Szívás. :)
Egy elf íjat, a gazdájával összhangban kezdenek el készíteni, s mintegy 10-20 év a tökéletes íj elkészítése. No meg nem tudom hol találsz ma hozzá megfelelő fát. :)
De ha beéred holmi utánzattal, mint a modern 'gyűrű hordozók', akkor mázlid van. Ugyanis jó hagyományos íjakat ugyan kevés helyen lelni manapság a világban. De speciel a magyar íjak világ hírűek. :)
A vicc az, hogy esetleg még jobb íjad is lehet, mint Legolas színészének. Mert speciel amerikában, ausztráliában nem igazán elterjedt, a hagyományos íjászat, tudtommal.
Előzmény: Penngaladiel (770)
Penngaladiel Creative Commons License 2003.01.07 0 0 770
(Legolas íj, Gimli fejsze nem kéne?)
Nekem kell Legolas íj!!!! :D

Egyébként amit a gonoszról írtál, azzal egyetértek.

Előzmény: birefi (769)
birefi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 769
Mondjuk ez az Egy Gyűrű mánia kicsit furcsa.
Nem olvastátok, hogy ez a gonosz gyűrűje?

És ha jön valami apró emberke és lelopja az ujjatokról? Akkor persze rendőrért kiáltotok, ahelyett, hogy belátnátok, hogy sürgősen be akarja olvasztani az Etnába. :)))

Mondjuk, ha létezik Luciferi, akkor most jót röhög a markába. Tolkien, az amúgy hívő katolikus, puritán egyetemi prof., meg forog a sírjába. (Legolas íj, Gimli fejsze nem kéne?)

Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette, nem létezik. ;-)

Előzmény: csudi (768)
csudi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 768
Nos, az en parom, besetalt egy magyar aranymuveshez az utcarol, meg egy evvel ezelott, es megmutatta a szoveget, es az aranymuves legyartotta potom aron. (Fogalma sem volt rola, hogy mit keszit.) 18 karatos aranybol van, teljesen elethu, egy angol nyelvu konyvbol vettuk a feliratot (a runakat), igy azt is megallapitottuk, hogy a filmbeli gyuru hibas...:-) (legalabbis a filmhez keszult kiegeszito kiadvanyokban szereplo filmkockakbeli gyuru nagyitoval valo attanulmanyozasa alapjan).
Előzmény: NCL (765)
tessloff Creative Commons License 2003.01.07 0 0 767
Nekem epp forditva volt . Az elso verte a masodik reszt, de ettol fuggetlenul en is sokszor meg fogom nezni mindkettot :) Bar azt hozza kell tennem, hogy sajna a kopia amit neztem egy parizsi multiplexben a rossz minosegu zene miatt elegge lelombozott, de majd a DVD ezt bepotolja....
Előzmény: Jissi (766)
Jissi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 766
Na megvolt a Two Towers, az utóbbi évek legnagyobb filmje, még sokszor fogom megnézni. Hozzátenném, az előző rész egyáltalán nem jött be, de ez a mostani minden várakozásomat felülmúlta, simán lenyomta a Klónokat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!