Keresés

Részletes keresés

DonRazzino Creative Commons License 2012.08.21 0 0 122582

Megoldható. Csak egy kocsit kell kivinni a Csúcs-hegyi vendégházhoz előtte. Benevezel a Rövidtúra 14-re. Közben a 11-es végállomáson nevezel az Óbudai 8-ra, lenyomod, visszamész kocsival és folytatod a 14-et. Ha előtte még hallgattál Éjszakai zörejeket is, akkor három db Budapest kupa pecsét 16 óra alatt. És nem is kell sokat menni érte.

Előzmény: turablog (122581)
turablog Creative Commons License 2012.08.21 0 0 122581

Basszus... Az Óbudai tt. meg a Dűlőkeresztelő tényleg egy napon lesz? Ezt az okos szervezést... Mondjuk az Óbudai tt.-ról egyik rendezőnél sem találtam a weben infót (a BTSSZ eseménynaptárában nincs is benne...).

 

Xiphophorus helleri Creative Commons License 2012.08.21 0 0 122580

Hát a fáschom nem kéne'??

Előzmény: Izolír doktor (122579)
Izolír doktor Creative Commons License 2012.08.21 0 0 122579

Tisztelt Palóc expedició Bizottság!

 

Ezúton érdeklődöm, hogy a hétvégi rendezvényükön lehetőség van-e.


1. három táv egymás utáni, de egyidejű teljesítésére
2. Balassa Gyarmaton a 12.35 órakor történő rajtolásra
3. gépkocsi autó átszállítására Mohora-Hollókő viszonylaton, mely teherautó
4. csomagok átszállítására (mely hűtést igényel!!!!!!) Nógrád Marcal illetve Balassa Gyarmat viszonylatban az esti órákban
5. Kerékpárral való teljesítés de csak a mű utas szakaszokon aközött pedig átszállítás.
6. hányszor és milyen típusú meleg étkezést biztosít a rendezőség illetve a nevezési díj hányszorosát kapjuk vissza ellátmányban.

7. a 4. és 12. ellenőrző pontok kihagyására

8. a szint időn túli teljesítők milyen külön díjat kapnak (hiszen sokkal nehezebb több időt a terepen tölteni.)

 

Bízom abban hogy a fenti apró rugalmasságok minden részt vevő számára kellemesek lesznek.

 

Izolír doktor.

CsST Creative Commons License 2012.08.20 0 0 122578

Tegnap / ma voltam A gyermekvasút nyomában-on, szép túra volt (rövid beszámoló).

Láttam Joeyline-t a rajtnál, de nagy volt a tömeg és a sor :)

 

Közben nézegettem a Pest határán kerékpáros túra útvonalát, jó lehet egy ilyen Pest-széli kerekezés, jövőre lehet hogy megpróbálom ;)

Tonnakilométer Creative Commons License 2012.08.20 0 0 122577

Nagy bölcsesség, amit írtál. Most már én is tudom... :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (107198)
DonRazzino Creative Commons License 2012.08.20 0 0 122575

Hogy alakult a teljesítési arány?

Előzmény: laci069 (122574)
laci069 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 122574

(Tényleg kár. Illetve: volt. Azaz mégsem ...)

 

Kedves túrázók,

 

Köszönöm mindenkinek, aki ma a Pest határán túrát választotta.

 

Sajnos - az előzetes megállapodás ellenére, sorozatos váratlan események miatt - a Csokimúzeum valóban nem nyitott ki, azután mégis, de nem tudták a megbeszélt kóstolót nyújtani, és addigra a mezőny első fele már elment. A nevükben is elnézést kérek a kellemtelen incidens miatt. A kárpótlásul kapott csokikat a célban szétosztottuk; a termék olvasdáspontja és az aktuális nappali hőmérséklet közötti csekély különbség miatt az utólagos postázás ötletét elvetettem :)

 

Külön köszönöm a célban a tömeges defektjavítás oroszlánrészt vállaló két sporttárs segítségét. (Seprűként beérve a szokásos kép -faradtan zsíroskenyeret majszoló teljesítők - helyett "tömeges ragasztózás" fogadott :)) . Ma az akácok nyertek.)

 

Köszönöm a Rákoskerti Kerékpáros centrumnak és vezetőjének, hogy idén is otthont adott a frissítőpontnak.

 

Köszönöm a portőrök és közreműködők segítségét.

 

További kellemes hétvégét mindenkinek és (aki éppen nem éjszakaigyermekvasúttúrázik) jó pihenést!

 

P.L.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: DonRazzino (122572)
efemm Creative Commons License 2012.08.19 0 0 122573

Idén is végig a terepes verziót választottam a Pest Határán. Az elmúlt három évben csak most kaptam defektet a Baross u.-i pont utáni szakaszon, az akácerdőben. Elég technikás volt idén az erdő, sok helyen jó homokos szakasszal. A defektet már a murvás úton javítottam. Úgy hallottam, hogy kb. minden második bringás defektelt valamerre a mai Pest Határán túrán. A Merzse-mocsár melletti szakasz elején a mély homokos részt lendületből leküzdöttem, a szőlőknél lévő részen pedig eddig minden évben toltam a bicajt. Nekünk már jutott pár apró csoki, de főleg szódavíz a Csokimúzeumnál.

Előzmény: DonRazzino (122572)
DonRazzino Creative Commons License 2012.08.19 0 0 122572
Kár, hogy Csokimúzeum nem volt. egyébként minden stimmelt. köszönjük a rendezést!
Előzmény: laci069 (122569)
pozo Creative Commons License 2012.08.19 0 0 122571

Jól emlékszel. A sajnálatos esemény azonban nem köthető a tt-hez, ez bármikor bekövetkezhetett volna. Még "szerencsésnek" is mondható, hogy a tt-n többen voltak, mivel így volt, akik segítséget tudtak nyújtani. Még bele gondolni is rossz, ha mondjuk hétközben egy magányos kirándulót ér a darazsak támadása...

Előzmény: csorgo2108 (122570)
csorgo2108 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 122570

Az a helikopis mentős dolog a Forrástúrán volt emlékeim szerint!?

Előzmény: efemm (122564)
laci069 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 122569

Ha valaki még tűnődik, hogy jöjjön-e ma bringázni, annak néhány érv a Pest határán túra mellett:

- Ki van táblázva a remek útvonal

- Még van (egy kis)  idő  dönteni, hogy 70 km vagy 40 km

- A Csokimúzeum ma bejelentkezés nélkül látogatható és kóstolható

- Repülőnézés Ferihegyen

- Esni nem fog

- Pulóver nem kell

- Akinek még korán van: 30 km Rákoskertről indulva (odáig kivisz a MÁV: indulás Bp Kelet, 8.50 vagy 9.50)

- Az ég kék

- A fű zöld

- ...

 

_ZE Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122568

A rajtban (nagy) sor, cetlit osztanak, ráírod a nevet, meg a nevezési díj összegét; az asztalokhoz gyermekvasutasok írányítanak, tehát ott tülekedés nincs, utána egy helyen van rajtbélyegző, aztán lehet robogni a múzeumhoz. Nekem talán 35-40 perc volt eddig a leghosszabb várakozásom (beállok a sorba - rajtbélyegzőt megkapom közötti idő).

A múzeumnál (első ep) tavalyelőtt a srác két kézzel szórta a bélyegzéseket, úgyhogy az gyorsan meg szokott lenni - a Fazekas-hegy viszont (keskeny oda-vissza szakasz miatt is) sorakozós, utána viszont elviselhető a tömeg, ha tényleg az első 20-30 percben el tud az ember indulni, és értelmes tempóban megy.

Előzmény: Random- (122559)
_ZE Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122567

Nézd meg a 2011-es túranaptárban rögtön az első fotós "blokkban" van két, korábban nagyon jellemző kép a túráról - azóta már nincs pontkarton, nem írnak rajtszámot, csak stempliznek, de sorakozásra mindenképp kell számolni, ha gyalogos tempót megy valaki, és nem tud az elején indulni.

Előzmény: Tonnakilométer (122558)
_ZE Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122566

Valamelyik estin már fél órával előbb el lehetett indulni, akkor pont a hivatalos rajtidőszak kezdetén indulva nem sok kerülgetnivalóm volt az elején - a János-hegyen viszont pontyőrre kellett várni úgy, hogy nem futottam, csak tempósan gyalogoltam.

Előzmény: efemm (122557)
Greg Kapitány Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122565

Na egy jó hír! :)

Előzmény: lükepék (122562)
efemm Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122564

Leginkább az, hogy nem történt meg időben az erdészet tájékozatása, csak a természetvédelmi engedély megérkezésekor, vagyis a túra előtt kb. 3 hónappal. Az erdészet a saját rendezvénynaptárát már szintén előző év októbere környékén összeállítja, ehhez jönnek még az egyéb sportágak rendezvényei (tájfutók, kerékpárosok, futók), valamint az egyéb rendezvények (táborok, emléknapok, katonai menetgyakorlatok), és szeretnék ők meghatározni, hogy egy adott napra, hétvégére mennyi rendezvényt engedélyeznek a területükön. Az előző 16 évben az erdészeti egyeztetés alacsonyabb szinteken és szóban történt, most már ez nem elég. Voltak még egyéb kisebb problémák is: az erdészetnél az ügyintéző személye változott, két hónappal ezelőtt az első visszajelzés a túra engedélyéről nem volt egyértelmű, hogy ha nem engedélyezik, akkor hová tehetjük új időpontra; a túrát szerettük volna beletenni a Szelim napok kétnapos rendezvényébe, amit viszont -pénz hiányában- idén nem rendeznek meg, erre az információra is sokáig vártunk; a TTT-t belekeverték a tavalyi gerecsei helikopteres mentéses teljesítménytúra ügybe, úgyhogy a hírünk sem volt túl pozitív. Többszöri telefonos egyeztetési próbálkozás után, az erdészet vezérigazgatójával történt személyes találkozón történt egyeztetés vezetett eredményre, ahol ígéretet tettünk, hogy a következő éves rendezvények egyeztetése még időben, idén október tájékán meg fog történni.

 

Előzmény: -rafter-- (122563)
-rafter-- Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122563

Publikus, hogy mik voltak (?) a nézeteltérés főbb pontjai?

Előzmény: lükepék (122562)
lükepék Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122562
Lábatlan 2012

A túra főrendezője és a TTT elnöksége sikeres tárgyalást folytatott az érintett erdészetekkel , így a túrát a tervezettek szerint meg fogjuk rendezni augusztus 26-án.
Random- Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122561

Vasárnap délig kiderül, hogy mi a helyzet és addig jelzem is.

Előzmény: R.Gellért (122560)
R.Gellért Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122560

Nagyon örülünk, ha tudsz jönni!

Már csak egy embert keresünk! :)

 

Hüvösvölgyben a 61-es villamos megállójában találkozunk a látássérültekkel, este 20 órakor.

 

Nem akarunk az elején indulni, mert valószínűleg lassabban haladunk, így a nagy tömeget nem akarjuk fenttartani.

 

Előzmény: Random- (122556)
Random- Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122559

Lehet a rajt előtt egy órával elrajtolok. :D

 

Egyébként nem az a célom, hogy legelső legyek, csak ne 21 km-en át kerülgessük egymást, hanem 10 kilin. Tényleg nagyon tömegrendezvény szokott lenni?

Mennyire gördülékeny az benevezés és az rajtolás?

 

Lehet akkor túrán kívül teljesítem futva és most tényleg végigsétálom.

Előzmény: efemm (122557)
Tonnakilométer Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122558

"...a tömeg előtt kellene indulnod, ehhez pedig a rajtnyitás előtt egy órával kell beállni a sorba."

Ez egy igazán "vonzó" túra lehetőség. :-)

Előzmény: efemm (122557)
efemm Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122557

Ahhoz a tömeg előtt kellene indulnod, ehhez pedig a rajtnyitás előtt egy órával kell beállni a sorba. :) Rajt 19:00-tól.

Előzmény: Random- (122555)
Random- Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122556

Szia!

 

Egyelőre szerveződik a vasárnapi túra társasága, ha futunk, akkor nem tudok segíteni, de amennyiben egyedül maradok szerintem sétálósra veszem és keresni foglak.

Előzmény: R.Gellért (122552)
Random- Creative Commons License 2012.08.17 0 0 122555

A Gyermekvasút nyomában éjszakai túrának milyen időpontban nyitnak a pontjai?

 

Szeretném futva teljesíteni a távot és ezért szeretném tudni. Ha érdemes az elején indulni, akkor lehet úgy időzíteném, hogy tömeget megelőzve tudjak haladni. Nem az idő a lényeg, de a túrázóknak is és nekem is jobb, ha nem kerülgetjük egymást.

Vagdalthús Creative Commons License 2012.08.16 0 0 122554

Vagy mégsem :-) Örülök a pozitív fordulatnak!

Nem mintha mentem volna, mert történetesen vasárnap még rendezünk, de nem szenved csorbát a teljesítménytúrázás, nem teljesen helytálló okok miatt.

Előzmény: laci069 (122524)
olahtamas Creative Commons License 2012.08.16 0 0 122553

Nem semmi, gratulálok a túrához!

Igazán bevállalós dolog mindkét részről, le a kalappal!

Add át őszinte elismerésemet a látássérülteknek, és persze magadnak is :)

 

Előzmény: R.Gellért (122550)
R.Gellért Creative Commons License 2012.08.16 0 0 122552

Szeretnék kérni 5 vállalkozó kedvű teljesítménytúrázó, akik kisérnének látássérült turázókat!

 

A gyermekvasút nyomában éjszakai túrát szeretnék végig gyalogolni.

Hűvösvölgyben találkoznánk nyolc órakor a 61-es villamos megállójában.

Természetesen nem mennénk együtt csoportban, mindenki mehet a párjával saját tempót.

Akik jelentkeztek ők képesek 4-4,5 km/h átlaggal gyalogolni.

 

Szeretnék kipróbálni magukat az éjszakai teljesítménytúrákon is!

Adjunk nekik lehetőséget!!!

 

Nálam lehet jelentkezni kisérőnek!

30/421-4121

 

Köszönettel:

Gellért

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!