Keresés

Részletes keresés

legyecske Creative Commons License 2000.07.16 0 0 348
Szia Légy!

Örülök neked! Nézd meg a leveleidet.

Előzmény: LÉGY (346)
ace Creative Commons License 2000.07.16 0 0 347
Szia Légy!

Kösz a segítséget, de elvileg ugye elég volt az idő, hiszen ha egy hónap nem elég egy jóhiszemű hivatalban, akkó megette a fene. Sőt!

Sajnos nálunk minden a szponzorokkal kötött szerződéstől függ. Addig nem tudunk semmit, senkit lekötni (különösen ha Pl.: Egyiptomból jön) míg nem tudjuk lesz e pénzünk kifüzetni, igy hát engedélyeket sem tudunk kérni (csak fiktíveket) míg nem tudjuk hány fellépőt tudunk vendégűl látni.

Elvileg kérhetünk engedélyeket, tervezett fellépőkre, helyszínekre, időpontra, de ha nincs szponzór, rendezvény sincs, és akkór joggal morog mindenki, minek kellett az engedély ha még nem is tuttttti az egész.

Azért kösz:

murak

Előzmény: LÉGY (346)
LÉGY Creative Commons License 2000.07.14 0 0 346
Sziasztok!
Legfőképp Murak!-ha már megjöttél.
Ezért mondtam,hogy szólj,ha segítenem kell.
Pl.Aug.5-6-án van a Veszprémi Vigasságok és már csaknem kész a szervezése;a programot már összeraktam,pedig "sok"idő van még addig.De!--)
Engedélyek,Köjjál,közterület stb....Nocsaknocsak nem is olyan sok az a "sok" idő.
-Ezúton is köszönöm a Hagyományőrzők segítségét,legfőképpen a Simon Laciét!-
Valamint köszönjük Fülöp Úrnak,hogy kivonulhatunk "kispályázni".
Egyúttal jelentkezéseket várok a kispályás focira és a népi-játékokra (bírjátok a malomkövet?)
Eddig 6 csapat jelentkezett:Postások...netán a Dimitrov??!
Mit szólnátok pl. egy EST+Fintor contra Dimitrovhoz? vagy contra ifjusági irodához vagy contra képviselőkhöz?(Néhányan komolyan vették a felhívást az önkormányzattól.Köszönöm.)?
Ja,és hallom,hogy néhány helyszínt visszadobtak az Utcazenész Fesztiválról?
Sziasztok kedveskéim!
Majd jelentkezem.
Előzmény: aCece (345)
aCece Creative Commons License 2000.07.11 0 0 345
Sziasztok!



Besegitek:

(1) Szabálysértést követ el és 10.000,- Ft-ig terjed? pénzbírsággal sújtható az, aki a rendeletben meghatározott alábbi rendelkezéseket megszegi:


  • a.) közterületet az abban foglaltakról megállapodás nélkül vesz igénybe, vagy azoktól eltér? módon használ,

  • b.) a közterületen történ?, közfogyasztásra szánt élelmiszer, vagy ital el?állítására és forgalombahozatalára vonatkozó
    el?írásokat megszegi,

  • c.) a közterület bontási munkálatainál az élet- és vagyonvédelem el?írásait nem tartja be, illet?leg nem tartatja be,

  • d.) az útügyi hatóságot, vagy az út kezel?jét a kivitelezésre vonatkozó szervezési el?írások (8.§.) (3) vonatkozásában
    megtéveszti.,

  • e.) az útügyi hatóságnak, vagy az út kezel?jének a term?réteg védelmével kapcsolatos el?írásait megszegi, vagy kijátssza,

  • f.) a fizet? parkolóban el?írt parkolási díjat nem fizeti meg.

Ha kell, egy reszet vallalom, mint egy nevtelen tamogato :)

Előzmény: Wéber László. (344)
Wéber László. Creative Commons License 2000.07.07 0 0 344
Murak!
Meglep, amit írtál, hiszen gyakorlott rendezvényszervező vagy. Azt gondoltam, a városban te vagy az egyik legnagyobb tapasztalatokkal rendelkező - ami az ilyen eljárásokat illeti. Ezek szerint viszont nem lehet az ember eléggé tapasztalt...
Szerintem azért érdemes különbséget tenni az "engedély" és a "megállapodás" között. Ugyanis nem engedélyköteles a közterület igénybevétele! Hanem megállapodáshoz kötött. Ennek lehet még később is jelentősége!
Bízom benne, hogy sikerül a "dolgok rendje szerint" elintézni ezt az ügyet. Főleg, ha egy alpolgármester is besegít.
Mindazonáltal figyelmedbe (és minden leendő utcarendezvény-szervezőnek) ajánlom VESZPRÉM MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZAT
KÖZGYŰLÉSÉNEK 15/1991. (V.31.) Kr.sz. rendeletét
a közterületek használatáról. Megtalálhatod a veszprém.hu-n.
Arra egyáltalán nem akarok bátorítani senkit, hogy ne szabályszerűen járjon el, ne vegye figyelembe és ne tartsa be a helyi rendeletet. Viszont a rendezvény támogatottsága (amely az önkormányzat részéről is kinyilváníttatott Asztalos úr által) és a rendezvény feltételezhető nagyszerűsége egy ellehetetlenített helyzetben mégiscsak mérlegelésre késztetk az embert.
Ha esetleg ez az egész hercehurca minden erőfeszítésetek ellenére eredménytelenül járna és "mérlegelni" kezdtek (mit-miért, mi-mennyi), akkor ajánlom figyelmetekbe a hivatkozott rendelet 11. §-ának (1) bekezdését... :-)

Sikert kívánva,
WL

Előzmény: ace (342)
porcus Creative Commons License 2000.07.07 0 0 343
???
Csak egy kérdésem lenne. Ha elszarakodják az időt az engedélyek megadásával, mert ugye egy ilyen rendezvény megszervezésében ez a legbonyolultabb aktus (fontos emberek fontoskodhatnak...), akkor rendőrért sikítanak ha anélkül állnak ki a zenészek? Még tán el is hajtanák őket? porcus
Előzmény: ace (342)
ace Creative Commons License 2000.07.06 0 0 342
Szia Légy!

Amit én most mondanék azt nem mondhatom. Remélem én vagyok a hülye. És most valóban így godolom.

A tőrténet:

Lesz/lenne ugye a mi kis Utcazene Fesztiválunk. Július 26. 27. 28. 29. A város részéről teljes melszélességgel való támogatás, Asztalos Alpolgármester Úr valóban segíteni akar, (én így látom, Pigi megkövezhetsz....)

A hivatalos út tudtommal a Fesztivál engedélyeztetéséhez a következő.

Leírni mi is ez az egész, benyújtani a Veszprém Rt-hez, ahol is előterjesztődik a Debrecenyi János Úr elnöksége alá tartozó bizottsághoz, ott döntenek a bizottsági tagok, hogy lehet e zenélni ekkor és akkor ezeken a köztereken illetve a színpadhoz kapcsolódóan ven ha igen ők értesítik a Veszprém Rt-t akik kiadják az engedélyt, és szerződnek velünk.

Én beadtam a Veszprém Rt vezérigazgatójának címezve a szóbanforgó "BEADVÁNYT", úgy, hogy előtte telefonon megbeszéltem a Csermák Úrral, hogy leteszem a titkárságán a papírt, és másnap személyesen is megkeresem. A papírt véletlenszerüen pont az Ő kezébe adtam, mert az irodája előtt összefutottunk.

23.-án a megbeszéltek szerínt fogadott is, és tetszését fejezte ki, majd közölte, hogy eljuttatja a Debrecenyi Jánoshoz, hogy az illetékes bizottság tárgyalhassa az ügyet.

Én vártam 11napot, és felhívtam a Debrecenyi urat, hogy van e fejlemény. Ekkór derült ki, hogy még nem tudott az ügyről, de úgyis találkozik a Csermák úrral, és rákérdez. Másnap a Debrecenyi úr felhívott és kérdésemre, hogy volt e alkalma rákérdezni a dologra, azt válaszolta, hogy igen, de a kérdezett ÁLLÍTÓLAG nem is hallott a beadványomról.

Én elismerem, hogy elitélendő módon a szavába vágtam a még beszélő Elnők Úrnak, és hitetlenkedésemnek adtam hangot, de próbáltam rákérdezni, miszerint szó szerint mi hangzott el, hogy tisztázni tudjam a Vezérigazgató Úrral; Esetleg az, hogy nem találja, vagy elfelejtette a szóban fórgó beadványt, vagy az, hogy nem is találkoztunk egymással és nem is tudja miről van szó, mert ugye ez nem mindeggy.

Ekkor ki lettem (teljes joggal) oktatva, hogy ha nem vágnék más ember szavába, akkór megtudnám, hogy annak ellenére hogy a "Csermák Úr nem tud az Ön beadványáról", de a jövő héten tárgyalják az ügyemet, bár igaz hogy nincs már bizottsági ülés, de a sűrgősségre tekintettel. Több mint tíz napja beadtam HIVATALOSAN a "beadványt"! Hol itt a sűrgősség?

Bánom már ezt az egészet úgy ahogy van. Miért jó ez nekünk, nektek, hogy nap mint nap, frusztrálódjunk, kioktassanak minket majd, miután sűrün elnézéseket kérsz, hogy neveletlen vóltál, és bocs, hogy a szavába vágtál közölje veled egy KÉPVISELŐ, hogy Ő hivott fel a mobiljáról és nem kívánja értelmetlen beszélgetésekre pazarolni a pénzét.(csak kérdezem, nem tudom; kapnak kőltségtérítést a képviselőink)

Szar dolog úgy csinálni bármit is, hogy "na jó, megcsinálhatod, de remélem bebuksz vele, és úgy lesz szar az egész ahogy van"

Az a fura, hogy ez nem koncepciózus náluk, én nem tudom, hogy micsoda. A felelős alpolgármester, valóban szeretné ha jó lenne, tudva azt, hogy az első teli lesz hibával, de hátha sikerűl hagyományt tremteni, és 3-4 év múlva joggal lehetnénk büszkék, hogy elklezdtünk valamit.

Páran, meg úgy gondolhatják szeríntem, hogy ha akarunk, segítünk ..., Miért gondólja azt bárki is, hogy ez csak nekem jó (ha jó)?

Egyébiránt lesz/lenne: Kispál unplugged, Egyiptomi etnó zenekar, Besh O Drom, Latin Combó Band, Lucky Boys Dixilend, Horvát, Ír, Cigány, Erdélyi, Magyar népzene, Flamenco és tangó zenekar, Blues gitáros, Stepptáncos és Jazz zenekar, Utcaszínház, Régimódi fotográfus, gólyalábas, tűznyelő és lufibűvész,ütőszenekar, Dj.színpad.....stb.

Ennyirem még egy fesztivál vagy rendezvény előtt sem izgultam...!

Bocs, murak

Előzmény: LÉGY (341)
LÉGY Creative Commons License 2000.07.05 0 0 341
Cece!
Bocs már megint késtem.
A Napló Show-t nem én alkottam,csak besegítettem.
A strand csak az álom marad-pedig élvezném.
Állítólag építészetileg kivitelezhetetlen a felújítása,mert itt-ott szivárogna.
Vagymi.
Ezek szerint mást is érdekel e kérdés.Nekem már írásba fektetett elképzeléseim vannak,amiket nem adtam senkinek-mert kinek.
Voltak a strand felújítására szóló komoly tervek,de partnerek és a partnerség hiányában nem lett belőle semmi.
Jól mondom?Ha nem, javítsanak ki az illetékesek.
Úgy tudom olvassák az Indexet.

Murak!
Értesíts az Utcazenész Fesztivál
újdonságairól,LÉGYszi!
Csókól mindenkit a Legyetek

Előzmény: aCece (340)
aCece Creative Commons License 2000.06.29 0 0 340
Szia Legy!

Sajna nem voltam itthon a Naplo show idejen, pedig szivesewn megneztem volna, mit alkottal. Mondju a Baratsag Parkban voltam\mar joparszor sorfesztivalon, gondolom ez is hasonlo lehetett...

Aktualis kerdes: Mi hir a veszpremi strandrol a buszpuval szemkozt?\
Szallongtak anno kosza hirek a felujitasarol...

Előzmény: LÉGY (339)
LÉGY Creative Commons License 2000.06.28 0 0 339
Bocs CECE!
Kicsit későn kapcsoltam a Napló Show-val kapcsolatban.
Most már tudod bizonyára,mi volt a program.
Azt a 2 jobb programot megérte megnézni.
Egyébként meg Dreher Sörfesztivál néven ékeskedett,nemtom miért nem egyeztek meg a szervezők e kérdést illetőleg-de nem az én dolgom.Enyém csak az amatőr együttesek szervezése volt és pont.
Ace!
Hol lesznek felállítva színpadok-dobogók az Utcazenész Fesztiválon?Van már konkrét program?
Légy
Előzmény: aCece (338)
aCece Creative Commons License 2000.06.10 0 0 338
> Ja! Junis 16-17-18-án Napló Show lesz.Ha valakit érdekel.

Ez mibol fog allni?

Előzmény: LÉGY (335)
porcus Creative Commons License 2000.06.08 0 0 337
Laslow! Hát ha csak egy kicsit vagyok gonosz, akkor megyenapi féltékenység volt a tűzjáték oka. Ha már az ominózus rendezvény Pápán volt (sziporkázással meg miegymással...), akkor legalább ebből jusson nekünk. Murak! Újra csak gratulálni tudok!
porcus

Előzmény: Laslow (336)
Laslow Creative Commons License 2000.06.04 0 0 336
Mi miatt is volt valamelyik nap tüzijáték? Ezt még nem sikerült kiderítenem...

Laslow

LÉGY Creative Commons License 2000.06.04 0 0 335
Sziasztok!
Hát minderről már értesültem tőletek szavakban.
Kivétel a Fintor felújítását.Lehet,hogy gyakrabban fogok lejárni?!
Az Utcazenész Fesztiválban segítek,ha kell.
Azt követő hétvégén (aug.5-6.)pedig a Veszprémi Vigasságot csinálom(juk).Előtte meg Zenélő Udvarok lesznek részünkről.
A Gizella Napi pocsonkondiára szándékosan nem válaszoltam-tegyen más is valamit a hurrogáson kívül.
Ace!Az én kezem is fennt van.
Ja! Junis 16-17-18-án Napló Show lesz.Ha valakit érdekel.
CSÓK:LÉGY
Előzmény: ace (334)
ace Creative Commons License 2000.06.01 0 0 334
Ja, a "foszerkeszto" a Petho (igy irja ?) Imi lenne a tervek szerint. Lehet eszrevetelezni...

Kosz, ace

Előzmény: ace (333)
ace Creative Commons License 2000.06.01 0 0 333
Na!

Azért ez nem olyan rossz egy nap alatt. Sokan nezzuk, és várjuk...,de mit is?

A Fintor bezarasa valoban nem volt meg publikus. Muszaly, mert nagyo-nagyon lepukkant, és nagyon-nagyon megszeretnénk szebbiteni, nagyobbitani felfele, stb... ( Vannak "b" tervek, a hiany potlasara)

Az Index elég jól halad kosz. Elkészült egy oldal amit a Pestieknek véleményezni kellet, tetszett nekik. Most a strukturat kell felepíteni, és elküldeni. Ha mar így feléledtünk, várom az 5leteket...A jelen elkepzelesek szerint, egy "foszerkesztoje" lenne a lapnak, es rengeteg lelkes munkatarsa. Korulbelul azt lehetne ujsag formajaba felvinni a vilaghalora, amit a Topicon elkezdtunk, csak cikkek, tudositasok, glosszak, esszek, kritikak, kepeben...

Ha ne b.....k el ez valoban lehetne egy olyan napilap veszprémről/ben/nek amilyet hiányoltunk eddig: Kiritikus, kulturalt,konstruktiv, előre mutató, és persze hihetetlen népszerű.

Néhány adat: a nagy indexet naponta 60 000 olvassak es 150 000 ezer lapletoltes tortenik. Valahogy ugy kellene elkepzelni eszt az egeszet (bar hulyeseg mert itt rengeteg a profi infos), hogy ha valaki Kecskeméten beüti, hogy www.index.hu es elkezdi olvasni a lapot, talalkozik pl. a sport rovatban egy olyan hírrel, hogy a Fotex kikapott a Világválogatottól időntúli hetessel. Kiváncsi az egész cikkre, rákattint és akkor már a www.veszprém.index.hut olvassa, mert a cikket mi irtuk es tolunk vette at a "Nagytestver" Tehat ha helyben jok vagyunk tobbe kevesbe orszagossa is vallhatunk, ami ugye mindenki szamara vilagos miert is jo nekunk...

Szegeden pl. 1000 ember nézi naponta a szegedi indexet, de a folapon at megkozelitoleg napi 10 000 nezik a kulonbozo cikkeiket.

Hazi feladat, mindenki nezze meg a www.index.hut (es ne a veszprem topicot ami szerintem sokaknak egy es ugyan az), utana pedig a videki mutaciokat kulonosen a szegedet, vagy a debrecent, de a fvar se rossz....

Egyébirant azert is kerdeztem, hogy ki él még, mert alakul az utcazene fesztivál is, és ott is megosztanám az elképzeléseimet jonehányotokkal, hogy meg idobe szoljatok mi miert nem jo..

Kalandra fel; ace

Előzmény: borka (330)
porcus Creative Commons License 2000.06.01 0 0 332
+1, tovább javítva a statisztikát.
Előzmény: borka (330)
aCece Creative Commons License 2000.05.31 0 0 331
Szervusztok!

Talan egy kis moka feldobja a hangulatot itt....
Ha dolgozom, itt latsz:





innovex.veszprem.hu/webcam.html


borka Creative Commons License 2000.05.31 0 0 330
Igen, .Tito, szerintem is, sőt, én abban is biztos voltam, hogy Te is figyelemmel kíséred a topicot. Ja, én is itt volnék.
.Tito Creative Commons License 2000.05.31 0 0 329
Ace,

Itt. Xikita, es Patriot is koveti, imho, csak most passzivak... Hordos mester biztos meset ir a Buhimban ;))

Daoldin kerdesei jok, mert nem rosszak.

Tito

Előzmény: ace (325)
aCece Creative Commons License 2000.05.31 0 0 328
Jelentkezem!
Előzmény: Daoldin (327)
Daoldin Creative Commons License 2000.05.31 0 0 327
Oké, bal kéz fel (jobbal az egeret fogom) :o)

Akkor egy kérdés, pont neked, ace:
Hogy is van ez, hogy egy évre bezár a Fintor? Mér', hogyan, minek?
Mi lesz addig is helyette?
(bocs, ez több kérdés volt)
Gondolom talán ez többeket is érdekel/érint, vagy esetleg még nem is tudtak róla. Vagy nem is publikus? :o)

Tényleg, és hogy áll a veszprémi index?

D'aoldin

Előzmény: ace (325)
Pepin Creative Commons License 2000.05.30 0 0 326
Akkor nem tudom nyomni az egeret...
Előzmény: ace (325)
ace Creative Commons License 2000.05.30 0 0 325
Tegye fel a kezét az, aki még szokott néha erre járni.

Kösz, ace

Előzmény: nereusz (324)
nereusz Creative Commons License 2000.05.19 0 0 324
Szeretve tisztelt Atyámfiai!
Ott a királynék városában él egy jó író.
Kilián Lászlónak hívják.
Ismeri valaki?
Re!
porcus Creative Commons License 2000.05.18 0 0 323
Bocs! Úgy látszik ahogy öregszem, úgy hülyülök.
porcus
Előzmény: porcus (322)
porcus Creative Commons License 2000.05.18 0 0 322
Üdv...
Azért örülök, hogy itt is van valami reakció az Asztalos anyagra, na nem azért, mert egy közeli ismerősöm készítette, -éppen ezért nem is lenne etikus kielemeznem, pedig lenne mit...Aki részletesebben okulna, e szamizdatban terjedő lapot keresse az Estnél (is).
Amúgy pedig hurrá, ez vonatkozik a veszprém mutációra, de addig is szélesebb körben lehet kommunikálni pl. az esti üzenet rovatban. Erre történt már kísérlet, lásd. törzsasztal - kocsmakultura -és az arra született válasz. Akik az ott megjelent törzsasztal keresésekre jelentkeztek, beválthatják a bonusokat az indexen.

A Gazelláról pedig annyit, hogy ha nagyon igyekeznek még utol is érhetik magukat.
Azt pedig kikérem magamnak, hogy: ( magamra is értve a dolgot) "siheder forradalmár" lennék. A mai nappal ugyanis beléptem a negyedik x-be.
porcus

Előzmény: Xikita (320)
porcus Creative Commons License 2000.05.18 0 0 321
Sziasztok.
Azért örülök, hogy itt is van valami reakció az Asztalos anyagra, na nem azért, mert egy közeli ismerősöm készítette, -éppen ezért nem is lenne etikus kielemeznem, pedig lenne mit...- de azért mindenképpen, mert a hivatalos álláspontot lehet megtanulni belőle.Aki részletesebben okulna, e szamizdatban terjedő lapot keresse az Estnél (is).
Amúgy pedig hurrá, ez vonatkozik a veszprém mutációra, de addig is szélesebb körben lehet kommunikálni pl. az esti üzenet rovatban. Erre történt már kísérlet, lásd. törzsasztal - kocsmakultura -és az arra született válasz. Akik az ott megjelent törzsasztal keresésekre jelentkeztek, beválthatják a bonusokat az indexen.
A Gazelláról pedig annyit, hogy ha nagyon igyekeznek még utól is érhetik magukat.

Előzmény: Xikita (320)
Xikita Creative Commons License 2000.05.16 0 0 320
Ez jó hír, de ám tényleg.

"Nem hittem, hogy ma még feldob valami"

Daoldin Creative Commons License 2000.05.12 0 0 319
Hinnye + yikes! Index.veszprem ? ez tuti :o)))
Lelkesnek szivesen mennék, ha elmondod mi az :o)))

D'aoldin

Előzmény: ace (318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!