Keresés

Részletes keresés

etalon Creative Commons License 1999.11.10 0 0 151
Elbömbölöm magam, hogy ez mennyire szép!

Aszittem már mindenkinek annyi dolga van, hogy elhanyagolódik örökre ez a topic. Éljetek!
Meg azért is elsírom magam, mert amikor installálom a Photoshopot, mindíg (de tényleg) az első dolgom kibaszni a sample képeket... Brühi. De bazz akkoris megcsinálom, mer szerzek!! Vagy installálok!!

Ezt a linket találtam:

http://www.goodbrush.com/

A csávó asszem inkább Painterrel dolgozik, de mindenképpen érdemes megnézni, mert nagyon állat.

Csövi

ArianA13 Creative Commons License 1999.11.10 0 0 150
Megcsinálom még úgy is, hogz nem megy más a gépemen... :)
ArianA13 Creative Commons License 1999.11.10 0 0 149
Hopp! Rád vertem 1 másodpercet (komolyan!)
A teszt alatt futó taskok:
- Winamp (el is hallgatott néha, sokallta a dolgot)
- 1 Explorer oldal (index)
- 2 Navigator oldal (azoknak a site-knak, melyek cache-jét nem akarom megtartani)

erre jött a Photosop
A rendszerem itthon:
- Win 98 angol
- az alaplapot nem tudom, nem értek hozzá, aszem Asus, de nem biztos, azért elég drága volt
- Matrox G 200 full RAM-mal
- Celeron 400, 450-en hajtva
- 128 Mb RAM

Az ido tehát: 4:39!

trollcsi Creative Commons License 1999.11.09 0 0 148
na, nemá, ez egy jó topic volt.
hozzuk vissza :-)))

lenne egy kis tesztkérdésem az egybegyűltekhez. annyi érv és ellenérv elhangzott itt (és egyéb topicocban) mindenféle gép és konfiguráció ellen, megtűzdelve ilyen-olyan adatokkal.
teszteljünk akkor mi is.
a teszt a következő legyen:
stopper indul:
1. megnyitjuk a photoshop 5.0-t
2. megnyitjuk a (win) program files/adobe/photoshop5.0/goodies/samples könyvtárból a Photo5.psd-t (4,5 Mb)
3. image/image size-ban felnyomjuk a felbontást 300 dpi-re.
4. layer/flatten image
5. filter/distort/ocean ripple - itt alapban 9-eket ad meg, az jó
6. image/mode/CMYK
6. dokumentum bezárása, mentés nélkül
7. photoshop 5.0 bezárása
stopper leáll.
kiváncsi vagyok, kinek milyen:
1. op.rendszeren
2. alaplapon
3. VGA-kártyával
4. procival
5. RAM-mal
mennyi ideig tartott mindez.
az én adataim, elrettentésül:
1. win98H
2. abit bx6 rev.2,
3. gagyi, de 32 Mb-os TNT2-es, detonator 208-as driver
4. celeron 366, 459-re húzva
5. 128 Mb 100-as SDRAM.
és az idő, csontra:
nálam pontosan 4 perc 40 mp
na ti jöttök.

MacFly Creative Commons License 1999.10.08 0 0 147
nos, mi az amit mar tudsz? (HTML, CGI, Java...) es mit akarsz ebbol kihozni? (egy sajat oldal, ismerose, ismeros cege, ismeros ismerosenek a cege, CNN online;-)
a GoLive az olyan mint a Dreamweaver, sokmindent ossze lehet utni vele, valamennyire ismerve a HTML-t neha csodalkozom is, hogy ezt meg azt is lehet vele, de en jobban szeretem annal a kod kozvetlen szerkeszteset, mintsem menukben keressem meg azt ami eppen kell. ez valoszinuleg nezoponti problema, egy GoLive-nal epp az volna a lenyeg, hogy ne a kodra koncentraljak, hanem szerkesszek egy dokut, majd o elintezi a tobbit. meg annyi a bajom ezzel, hogy en nem szeretenk sose egy site-ot oldalrol oldalra orakat elpiszmogva megszerkeszteni, hanem oldaltipusokat (mesteroldal?) osszebarkacsolva programokkal generaltatni mindent.
a Flash pedig kicsit ellenszenves, nem szeretem, ha valamit azert nem tudok megneznin a neten, mert epp az adott gepre nincs felinstallalva a plug-in. inkabb felesleges diszitesekre hasznaljak, de lattam remek designokat is, nyilvan vannak designerek akik aldasnak tartjak ezt az eszkozt.
Előzmény: Festéktüsszentő HapciBenő (146)
Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 1999.10.07 0 0 146
Azért ez a topic ennél többet érdemel!

Ismeri valaki a GoLive-ot? Vagy a Flesh-t? Most akarok elkezdeni WEB-ezni (szép szó) és nem tudom hogy milyen programmal kezdjek...

etalon Creative Commons License 1999.09.28 0 0 145
Na hali!
Jó is, meg rossz is.
Már hallottam régi partykról is, meg láttam ôket a neten, meg ilyenek, de ez volt az elsô amire elmentem, legalábbis félig. Ami azt jelenti, hogy nem költöztem be 3 napra, meg a gépemet se vittem, csak be-be néztem napközben. Voltak vicces dolgok, pl láttam egy kábé 50 éves papit, aki nyomta a rocketjumpot. Volt koncert, a Shape nevü banda lépett fel, nem is voltak rosszak, de kicsit dm beütésü zenét nyomnak.
Szóval hangulat volt. A compók: Szombat este 9-kor kezdték bemutatni nagy, meg jó projektoron a melókat, elkezdve a comodore 64 demóktól, zenéktôl, meg grafikáktól. Na itt ért az elsô meglepetés. Szóval képzelhetitek milyen az, amikor ezer rendszergazda palánta elereszti magát. Szóval a kezdésre mindenki úgy be volt baszva, mint a ló, és olyan hangulatot teremtettek, mint egy kocsma a mérkôzés után. Mindenki torka szakadtából anyázta a munkákat, meg azt aki csinálta. A felhozatal tényleg nem volt valami hű bazmeg, csak egykét dolog mutatot nagyot elvétve.
A gfx compo: Ez ugye az a kategória, ahol pc-n készült grafikák versenyeztek. Én is beadtam valamit, majd felrakom valahová. Na asszem egy kicsit talán eltévedtem, mert itt azokat imádják, amit egérrel megfest az ember, egy new documentbôl kiindulva. A dobogósok nem voltak rosszak (nem vagyok köztük:)), azokat is felrakom valahová.
Szóval a sok szemetet leszámítva volt egy rakás jó munka minden kategóriában, csak szerintem túl kevés, fôleg ahoz képest, hogy mindenkinek olyan nagy volt a pofája leugatás terén, de nem csináltak semmit. Volt pl olyan kategória, amit kihagytak a rendezôk, mert nem adtak le semmit. Olyan is volt, ahol csak egy árva darab demó volt, tehát megnyerte :))
Na kábé ennyi.
Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 1999.09.27 0 0 144
Etalon:
Milyen volt a party?
etalon Creative Commons License 1999.09.20 0 0 143
Na jó:
Almássy
:O
etalon Creative Commons License 1999.09.20 0 0 142
A hét végén, asszem pénteken, az Almási téren lesz egy scene party. Én megyek, gyertek ti is!
Vahren Creative Commons License 1999.09.19 0 0 141
A GIMP-et tanulmányozgatom újabban és nagyon tetszik. Van Stamp, layerek, effektek, még olyan is amit a Photoshopban* nem láttam. Betűkre mindenféle effekt (pl. Alien glow /X-files effect/, Chrome,stb.) A tool az szinte megegyezik az Adobe programjával. Állítólag tervezik a fijúk a phshop pluginek komplementálását a progiba. Szóval jó kis linuxos képmanipuláló.

Vahren
* Photoshop 4.01

Vahren Creative Commons License 1999.09.18 0 0 140
Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget. Akinek inge, vegye magára.

Én a 4.01-t használom, nekem pl. nem tetszik, hogy csak a legutóbbi lépést lehet undo-zni, nem többet.
Ki tud még photoshop trükköket a la Mammuth honlapja?
Thx.

Vahren

ArianA13 Creative Commons License 1999.09.17 0 0 139
Nyissunk errol uj topicot
ArianA13 Creative Commons License 1999.09.17 0 0 138
Az InDesignrol annyit: mar meg lehet rendelni, lehet kapni, en kiprobalhattab a betat is, es haaat.... szep lesz, de most meg...
KURVA LASSU meg az en eleg gyorsanak szamito gepemen is. Hihetetlen lassu meg akkor is, amikor, csak egy szovegdobozt hozok letre.
Egy-aprosag:
- bekezdesszintu optikai egalizalas
- automata ligatura
- adott esetben elvalasztojelek kilogatasa a szedestukorbol (klasszikus modszer*

Ami nagyon-nagyon nem tetszik:
Kepes a betu megdontesere, akarmilyen mertekben, mesterseges, „gepi” kurziv letrehozasara. Ez a dilettantizmus nyilt tamogatasa...

A PSD allmanyok fogadasarol meg az a velemenyem, hogy irjon psd-s dokumentumbol ps-t az, akinek ket anyja van...

etalon Creative Commons License 1999.09.16 0 0 137
Mégmielött megfulladna a topic, a linkek elég jók!!!!
hrl Creative Commons License 1999.09.14 0 0 136
Néhány Photoshoppal kapcsolatos linket szeretnék közkinccsé tenni:

http://www.netins.net/showcase/wolf359/plugins.htm
http://pluginhead.i-us.com/
http://svs.net/stardust/plugins.htm
http://perso.club-internet.fr/gpl/index.html

Mindegyiken egy csomó további Photoshop-link is van.

Hari Creative Commons License 1999.09.14 0 0 135
Még nem kapni, éppen a bugok miatt. Ezek nem komolyak, inkább kellemetlenek vagy kényelmetlenek, kicsit olyan, mint ha egy új kocsinak büdös a műanyagkárpitja. Az Adobe szerintem nem engedheti meg magának, hogy egy k... jó programot néhány piti hiba miatt ne szeressenek meg a felhasználók, úgy vélem ezért nem adja ki.

Nem tudom, mennyire lesz Quark killer, mert Quarkkal csak annyit dolgozom, hogy átkonvertálom PageMakerbe (nem utálom, egyszerűen ezen tanultam meg dolgozni és szeretem). Az biztos, hogy amit a PM-ből hiányoltam és a Q-ban megvolt (pl. gradient) az az InDesign-ban benne van, plusz egypár újdonság. Pl.: Photoshop formátum importja (levilágitható), az importált kép Clipping path-ja görbeként szerkeszthető, PDF állomány közvetlen importja és ami szerintem a csúcs: a logfile. Ez röviden azt jelenti, hogy minden megnyitott állománynál automatikusan naplózza a végreahajtott utasitásokat. Ha mondjuk félórai munka után valamiért elszáll a gép, akkor a naplófájlt képes lefuttatni és automatikusan végigcsinálni amit addig gályáztál. Ezt még a gyakorlatban nem próbáltam, de MS mestert ismerve ez a program egyik legnagyobb dobása.

Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 1999.09.14 0 0 134
Etalon:
ArianA13 úgy érti - szerintem - hogy a feketét nem a négy alapszínbôl (CMYK) keveri ki hanem csak a fekete színt használja. Ha jól értelmezem a kérdést akkor a következô a teendô: Mind a négy channel ki van jelölve, kiválasztjuk a ff-ré teendô részt, adunk egy kevés feather-t, majd copy, clear, átmegyünk csak a black channel-be és paste...
Ennyi (de lehet hogy én sem értettem a kérdést, akkor bocsi...)
Egyébként nem értem hogy miért baj ha a topic-ban foglalkozunk a nyomdai dolgokkal is. Ártani nem árt, akit meg nem érdekel az ne olvassa!
Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 1999.09.14 0 0 133
Hari!
Hol lehet beszerezni az InDesign-et?????
Már én is hallottam róla, és nagyon érdekelne... Tényleg Quark-killer lesz? Mit tudsz róla?
Hari Creative Commons License 1999.09.14 0 0 132
A szövegeknél sokkal jobbra ne számits, az Adobe filozófiája szerint (ezzel egyébként részben én is egyetértek) inkább legyen három, egy-egy területen specializált program, ami jól bedolgozik a másik alá és együttműködik egymással, mint egy monstre nonpluszultra, ami mindent tud, de mindenben van nála jobb. Eddig náluk a Photoshop/Illustrator/PageMaker trió volt, most ez utóbbit leváltja az InDesign, ami SZVSZ orbitálisan jó progi lesz, ha a béta bugjai megszűnnek. A keresztplatformossága pl. eljutott odáig, hogy Mac-es CD-ről (MacOpener 4.0-val), Mac-es Quark 4.04 állományt FONTHELYESEN (!!!!!) képes volt megnyitni! Persze ehhez kellet, hogy az a font fennt legyen a PC-n, de akkor is.
etalon Creative Commons License 1999.09.14 0 0 131
Halihó!
Most lehet hogy hülye vagyok, de nem igazán értem ezt az adott részlet fekete-fehérré tételét. Hogy-hogy nem négy színes szürkéből? Mert ha már cmyk-ra van állítva a doksi, vagy rgb-re, akkor hogy lehet nem sokszínes ff részt csinálni?

Én hiányolom: hogy a historiból mindíg csak a legutolsó dolgot lehet kitörülni, tehát nem tudok, egy darab, akárhánnyal azelötti parancsot kiszedni, csak ha az utánna következőket is kitörlöm. A másik meg a segédvonalas ügy, amit már párral elöbb írtam. A harmadik, meg a szövegek hanyag kezelése. Főleg kis felbontásban, a betütávokat kicsit elcsúfítja.
De csak ennyi :)))

ArianA13 Creative Commons License 1999.09.14 0 0 130
Festéktüsszento HapciBeno
Én is 94-ben...

Mindenki:
Kezdünk eltérni a nyomdák felé, térjünk vissza a topikk címadójához...

Kezdjük azzal: Ti mit hiányoltok ebbol a programból...?
Részemrol: színes kép adott részének könnyu fekete-fehérré tétele (nem négyszínes szürkékbol....), Vagy csak én nem tudom? Tudom, trükkösen és hosszan megoldható, de röviden?!

Herold Creative Commons License 1999.09.13 0 0 129
trollcsi!

Mi az, amit nem értesz a nyomdászatban? Hátha tudok segíteni.

Herold Creative Commons License 1999.09.13 0 0 128
Kalmo!

Vedd fel a contactot az Aurum nevű DTP stúdióval. Ha létezik ilyen progi, akkor ők tudnak róla.

Aurum DTP Stúdió
5430 Tiszaföldvár, Pf. 50.

http://www.aurum.hu

Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 1999.09.13 0 0 127
ArianA13!
94-ben végeztem a nyomdaipariban. Te?
Ha jól tudom annyi a közös bennük, hogy mindkettő parancsvezérléses.
Szerintem sokkal logikusabb és gyorsabb volt mint mondjuk a Quark vagy a P.maker, de persze sokkal nehezebb volt megtanulni...
ArianA13 Creative Commons License 1999.09.13 0 0 126
Vahren!
Ha az a háttér nem teljesen egyszínu, csak egy kicsit (mondjuk egy fehér, egyenetle felületu házfal elott áll az ember) és kello kontraszt van közöttük, a tolerance állításával egész jó eredményt érhetsz el. Az alak körvonalát figyeld, ha rajta kívül marad egy-két sziget, azt kézzel kitakaríthatod utána. Ha nagyon szorosen vágta volna ki a törlés az alakot (ez valószínu), egy kis select/border+kis érték, mondjuk ketto és utána törlés sokat segíthet.

Festéktüsszento HapciBeno
Mikó tanultál te..?
A Scantext 2000-rol csak hallottam, tényleg van hasonlóság közöttük, de két külön felfogásról van szó.

Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 1999.09.12 0 0 125
Vahren!
Ha tenyleg egyszinu a hatter, akkor baromi egyszeru a dolog:
Magic Wand eszkoz, a tolerance-t allitsd 1-re es kattints a hatterszinre, majd shift+control+I (esetleg egy keves feather-t is adhatsz a kivalasztasnak)
Ennyi...
De ha nem teljesen homogen a hatter, akkor ezzel ne probalkozz!

ArianA13:
Igen a Ferranti tenyleg klassz dolog lehetett, en ugyan nem talalkoztam vele, de nehany kollegam (szinten Kossuth fenyszedo) aradozott rola, valamint ha jol emlexem tanultam is rola valamit...
En meg anno a suliban Scantext 2000-ren tanultam asszem ra hasonlit...

Mammuth:
Speciel a nyomogombra gondoltam azt azert egyszerubb plug-in segitsegevel... Jo, jo sokkal szebb es kreativabb a Te modszereddel, de ha valamit tudunk gyorsabban - neha megengedheto a minoseg rovasara is - akkor miert ne?
Sajna a homepage-det egesz egyszeruen nem volt meg idom vegignezni, de mindenkeppen megnezem

Hari Creative Commons License 1999.09.11 0 0 124
Lehet, hogy triviális, de ha az info paletta éppen aktiv, mikor a vonalat húzod, akkor az folyamatosan kiírja, hogy éppen hol vagy, ha elég nagy a nagyítás, akkor egész pontosan. Ez a numerikus méretezés egyébként nekem is nagy hiány, boldog emlékezetű PhotoStyler 2.1 még tudta, sőt selection beállítást is tudott. Aztán az Adobe felvásárolta, a Soppból meg már kimaradt.
Vahren Creative Commons License 1999.09.10 0 0 123
Sziasztok!

Egy kerdesem lenne hozzatok: ha egy alak mögött mondjuk egyszínű háttér van és azt le akarom cserélni egy képre (pl. háttér), azt hogy tehetem meg?
A Stamp-ot szoktam használni, ez kis képeknél jó, amúgy időigényes dolog.

Vahren

trollcsi Creative Commons License 1999.09.10 0 0 122
ha jól emlékszem mammuth barátunk oldalán találsz erről info-t:
http://www.extra.hu/mammuth/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!