Keresés

Részletes keresés

kopaszhaj Creative Commons License 2005.04.30 0 0 56

Hangulatos kép. Az eredetin nem olvasható az ajtón lévő felirat?

 

Ha jön Matiz, talán megmondja miféle járműből építették át.

Előzmény: jens (55)
jens Creative Commons License 2005.04.30 0 0 55

mellékelek egy szép fotot, egy sinautóról, remélem tetszeni fog.

A fotó az ötvenes években, valahol az alföldön készülhetett.

_nyunyuka Creative Commons License 2005.04.29 0 0 53
Most jött a fedvény: H06 101 :-))).
Előzmény: _nyunyuka (52)
_nyunyuka Creative Commons License 2005.04.29 0 0 52

Jééééézusom, már itt is??????

 

Na jó, egy kép, ami itt se off: a királyréti kisvasút H02-601 pályaszámú (most éppen gyomirtó) "szerelvénye":

 

tpuppi Creative Commons License 2005.04.29 0 0 47

Szerintem csináljunk a régi szecskavágóból is hajtányt mert lábbal is lehetett hajtani,

 de mégjobb lenne egy Dongó motor meghajtásra a félénkebbeknek

 

a bátrabb meg szerezzen hozzá egy MIG-21-es hajtómüvet met az azért már valami.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.29 0 0 45
Mindegy, csak megnéztem a hozzászólásaid - tanúlságos volt, és próbáltam olyan kreatívan és annyi értelemmel válaszolni, ahogyan Te írogatsz a topicokba.

Magyarán: nem tudom miről van szó én nem értek hozzá, de jól beszólok ide is, hogy a füledbe rágjam.
Előzmény: tpuppi (44)
Hentes2 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 41

Szia Matiz!

 

Nem, ez a felső kép nem ismerős! :-)

Így ebben a formában nem. Legutoljára egy hónapja még motor nélkül láttam.

Vezetője el is fáradt a túra végére, teljesen érthető okoból. :-)

Na, majd megnézem valamelyik hétvégén ezt a tuningolt gépet.

Good Luck!

 

Yossarian:

Te már úgy is kened vágod ezt a PKG témát. Nem van véletlenül egy fülesed számomra ez ügyben?

 

Üdv: Hentes

 

Előzmény: Törölt nick (39)
YOSSARIAN Creative Commons License 2005.04.26 0 0 40

Na, én is megtaláltam.

Remélem, hogy ennek a topiknak több értelme lesz a többi új topiknál!

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.26 0 0 39
HA találnák újat, tudod.... egyelőre nincs.

Nem sokat fotóztam, sietnem kellett haza, kerti munka témája, de itt van két - tán ismerős - jármű :)

a
b
Előzmény: Hentes2 (36)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.26 0 0 38
Ténylegesen, a másik a fiatalabb, bocs!
Előzmény: vasutTOM (37)
vasutTOM Creative Commons License 2005.04.25 0 0 37

Iván Zoltán munkája, ha jól mléxem.

 

 

Majdnem! Iván István a mester!

Előzmény: Törölt nick (35)
Hentes2 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 36

Szia Matiz!

Azt hittem, hogy megint találtál hajtányokat! :-)

A kis makettek aranyosak!

Hétvégén, bocs, hogy nem tudtam menni, de leköltekeztem magam OFF az amerikai autóstalálkozón és a nejem húzta a száját (jogosan), hogy mág egy kirándulás. ON.

Pár képet küldhetnél!

 

Köszi: Hentes.

 

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.25 0 0 35
További hajtókák, ezt még Hatvanban fotóztam, Iván Zoltán munkája, ha jól mléxem.
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.25 0 0 34
Mini PKVG :) Hétvégén a vasúttörténeti parkban vettem észre az egyik tárlóban.
kopaszhaj Creative Commons License 2005.04.14 0 0 32
Na, és hogy a "marhaság"-ra is legyen egy példa :-)
Előzmény: tpuppi (27)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.04.14 0 0 31

Remélhetőleg ha a tervek megvalósulnak nem kell állandóan macerás engedélyekkel, meg egyéb pepecselős dolgokkal foglalkozni, hogy valaki hajtányozhasson "szabadon" egy közforgalmú vágányon.

 

Többet majd akkor, ha minden meglesz a dologhoz.

 

 

 

kopaszhaj Creative Commons License 2005.04.10 0 0 26

Kedves kollégák és leendő kollégák!

Nem tudom, akad-e köztetek olyan, aki még nem látta a mozikban mostanság vetített "Az élet egy csoda" című filmet.

Ha akadna ilyen személy, az nagyon gyorsan kapja össze magát, és irány a mozi, mielőtt még élete egyik legjópofább, neki készült filmjéről lemaradna :-)

 

TEE Creative Commons License 2005.04.06 0 0 25

Én is idetalálam!

A kép szerzője képére ismert, és bár előzetes engedélyt nem adott a felhasználásra, mégsem haragszik érte.

Előzmény: hkv (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.04 0 0 24
Hátramenetes Pannónia blokk és a többi fotó.
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.02 0 0 23
Ma kint voltam a MVP-ban, nekem csak most esett le, hogy két működőképes normál nyomközű PKVG van! Az egyik, amit eddig is mindíg láttam, ez, a "lábbal hajtós", és amint a kép mutatja, már nem az eredeti blokk van benne. A másikban viszont eredeti, irányváltós blokk van. Gyorsan körbe is fotóztam :) Majd este feltöltöm a képeket róla.
kopaszhaj Creative Commons License 2005.04.01 0 0 22

Igen, a hidas képen is ő látható, egyidős társával együtt. Egyébként az a kép egy hat napos túrán készült, melynek során Somogyországot és környékét jártuk be. Ahol lehetett megszűnt vasutak helyén és elhagyott dűlőutakon mentünk. Az 1500 km-es túrából talán 600 km volt az aszfaltutas "gyorsasági" szakasz :-)

A mellékelt kép is a túra során készült, mégpedig az egykori Kaposvár-Barcs vonal helyén. Bal oldalt egy ottfelejtett lejtésjelző...

 

 

Blokk: elvileg jó a 350-es Jawa blokk, feltéve, ha a lánckihajtása jobb oldalon van. Egyébként valóban túlméretezett, egy 150-es MZ, vagy a Matiz által említett SR blokk az ideális.

 

Előzmény: lassújel (21)
lassújel Creative Commons License 2005.04.01 0 0 21

 

Kezdek én is megfertőződni hajtány-ügyileg:)

 

Otthon a Simsontól a 350-es Jawa-ig minden megtalálható a műhelyünkben, most épp egy 125-ös ETZ-vel járok.

 

Szerintetek a 350-es blokk jó lenne a PVG-be, vagy ahhoz már egy kissé méretes?

Blokk tehát lenne, meg lelkesedés is, csak maga a kaszni hiányzik.

 

Kopaszhaj! A kisvasutas topicba múltkor feltett elveszett hidas képeden is a 74-es TS-ed látszik?

 

Van azért még pár hely, ahol lehetne drezinázni. 15-én például bejártam a körvasút Bp. Angyalföld - Duna Plaza közötti szakaszát, egy-két bokortól eltekintve - ami kivágásra érett - járható a pálya (kb.1 km) 

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.31 0 0 20
Tesóm motorjára Finsternél csináltatott csövet. Kedvező áron dolgozik. Látva a PVG konstrukcióját kipufogó terén, hát nem egy gázlengéstani mestermű. Ha valaha a kezem közé kerül egy, megkeresem én is Finstert, csináltatok egy kedvezőbb áramlású csövet hozzá.
Találtam egy járműtelepen dolgozó ismerőst, utánajár az SR-nek. 15-én árverés lesz ténylegesen, ha mást nem akkor ott körülnézek.

A TS-eket láttam a fotókon, nem lehetett nem észrevenni! A bizonyos szomszéddal időnként folynak tárgyalások, hogy átguruljon bátyámhoz a motor...csak még sosem sikerült elég bort itatni vele :)

Más: találtam egy fotót, amin Gyuri a vasúttörténeti parkban hajtányol :) Gondolom van nektek is, de szívesen átküldöm!
Előzmény: kopaszhaj (19)
kopaszhaj Creative Commons License 2005.03.31 0 0 19

Teljesen szétoffoljátok ezt a topikot, így nekem is be kell vallanom, hogy van egy 1974-es MZ-TS 150-es vasam. Gyurinak szintén. Sok megszűnt vonalat jártunk már be velük:-)

Egyébként hajtányba is jó az MZ motor, Gyurinak is egy 250-es TS blokk dolgozik benne.

Szerintem az SR blokk pedig pont ideális: kicsi, nyomatékos, ráasásul négyütemű. (baromi kellemetlen a PVG-n, amikor a kétütemü blokk füstje a szélvédőnek köszönhetően ott kavarog az ember körül)

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.31 0 0 18
Teljesen OFF: tesómék szomszédjában egy TS áll így, régi rendszámmal, hiánytalan állapotban! Nem sokkal mögötte egy zöld Skoda 105-ös, tető alatt, szintén régi rendszámmal. Beálltak vele oda, és nem mentek többet, hiánytalan, eredeti....ON

MZ is tök jó, a Nagymező utcában van még pár bolt, ahol mindent megkapsz hozzá. Anno ott vásároltunk mindent...régi szép idők :)))

A kiskunborzasztói hajtány végül is Téged nem érdekel?
Előzmény: Hentes2 (17)
Hentes2 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 17

Én ezt találtam magamnak motor donornak.

1995 -ös évjárat (úgy emléxem), első gazdájától. Érdemes megfigyelni a rendszámtáblát így lehet tippelni, hogy mióta áll a gép kihasználatlanul.

Forgalmival (naná, hogy régi), üzemképesen, hiánytalanul. A képről a hiányzó oldalsó dekni is megvan, bár úgysem lesz rá szükségem. Az aksi viszont K.O.

 

 

 

 

Üdv: Hentes

 

Előzmény: kopaszhaj (15)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.31 0 0 16
Utánakérdezek azért az SR blokknak, hátha van ócsóé'. Végül is, egy próbálkozást megér, úgy gondoltam.
Előzmény: _nyunyuka (13)
kopaszhaj Creative Commons License 2005.03.31 0 0 15

A Simson blokk is jó lehet - van egy ilyen hajtány manapság is - de csak a ventillátoros hűtésű.

 

Előzmény: _nyunyuka (13)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.30 0 0 14
Másikat találtam, közelebbit! Még nincs idehaza, de kb két naponta ellátogatok "hozzá"...

Amiről beszéltünk, még megvan. Ha ez valamilyen oknál fogva nem jön össze (amíg itthon nincs, bármi lehet) akkor arra megyek rá.
Előzmény: Hentes2 (12)
_nyunyuka Creative Commons License 2005.03.30 0 0 13
Az "etalon" gépen is robogóblokk van. Szereztem egy Aprilia 125-ös robiblokkot, majdnem ingyen, idehaza derült ki, hogy a karbin kívül nincs használható része. Simson blokkom viszont van. Azt legalább töviről-hegyire ismerem :-)))).Primitív, de megbízható.
Előzmény: Törölt nick (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!