Keresés

Részletes keresés

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.17 0 0 8441
szia. Majd átszokik az odúra később ha akar. Almánk is így csinálta. Mindig mikor vettünk másikat, hátha az jobban tetszik neki, akkor vette be magát a régibe.:)
Az itatót cseréld ki, biztosan rossz.
Nagyon édi móki lehet, gratula h ilyen szelíd.
Előzmény: Kytti-Ke (8439)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8440
Upsz. Előző kommentem a másik nick-en ment ki.
A Kittikés nick elsőnek nem akart működni így létrehoztam egy másikat is
(kezdő fórumozó létemre). Így a dangerous.cc néven kezdtem az érdeklődést!
Kytti-Ke Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8439
Sziasztok.

Tegnap délután hoztam haza az én kis kincsemet.
Az út során az autó nagy hangja miatt meg lehetett lepődve kissé, mert ahogy feljöttünk vele el is aludt a kis hordozóban.
Így este 18-ig abban maradt, mert 2-3 órán keresztül nem volt hajlandó átmászni
a helyére. A kislányka a Mandula nevet kapta. :) Nagyon aranyoska,
egész nap boldogan ugrándozik és birkózik a dióval. :D
Arra viszont sehogy sem tudom rávenni hogy bebújjon az odujába.
Egy magasabb pontjára tettem a ketrecnek, amit nem sokkal ezután letettem a
ketrec aljára, mivel oda kezdett el építkezni a sarokba. De innen nagy küszködve valahogy arrébb lökdöste az odut és most azt a részt wc-nek használja és a
ketrec másik oldalán a sarokban egy újjabb fészket csinált magának ahol alszik.
Ez mitől lehetséges szerintetek ? Hogyan vegyem rá hogy az odut használja ?
Tettem neki bele diót, mogyorót és különböző csemegéket de kipakolt belőle mindent.
Az ételt szivesen elfogadja kézből, szoktam simogatni az orrocskáját is amit
látszólag nagyon kedvel. :)
Egyedül a golyós itatóval nem vagyok kibékülve, szerintem hibás a termék, mert ha
kell ha nem a víz folyamatosan csöpög belőle, így egy idő után elüntené a víz a
ketrecet. Ezért többszöt kínálom a vizet naponta Mandulának, mert az itatót nem
merem használni. Így vagy visszacseréltetem vagy veszek másikat neki.
Tegnap éjszaka kettőt füttyentet is álmában a kis aranyos.
Ma este pedig az árvíz miatt jártunk minden felé a környéken, így sajnos
lemaradtam egy újabb fülyülésről.
Anyukám elmondása szerint 15 percen keresztül fütyült álmában (2 hónapos). :)
Gondolom ez valami olyasmi lehet nála mint nálunk az álom folyamán a beszélgetés.
További kellemes napot mindenkinek! Sziasztok.
mados Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8438
Nálunk szerdán voltak 4 hetesek a kölykök, ma kivettük őket,hadd rodeózzanak egy kicsit. Tüneményesek, lehet őket dajkálni,másznak mindenen,csak 4 ember kell,hogy kordában tartson 5 kölyköt :-)) Rosszabb,mint ha egy hangyabolyt próbálnánk együtt tartani.
Egy kis segítséget szeretnék kérni: meg lehet már kínálni őket valami finomsággal,vagy ők még csak szopiznak? Próbálkoztunk nagyon apróra darabolt banánnal,(a szülők nagyon szeretik) de nem nagyon érdekelte őket.
Ja az egyik picur igazi "vérmókus": mikor vettem ki,elkezdett mérgesen makogni és nekiesett a kezemnek, már majdnem megijedtem tőle,nagyon hatásos előadás volt:-)))
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8437
Gratulálok hozzá.:))) Tisztára mint Mogyink. Bizti sok sok örömet fog okozni még neked. Szokott kerékkel átfodulni?:)
Előzmény: Alexa1928 (8433)
zsuzsu27 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8436
Van barna,vörös és fekete színű szibériai mókusom,3 pár.
Japánból és kanadaiból is 2-2 pár van.
Előzmény: kisufó (8435)
kisufó Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8435

Szibériaiba milyen szinűek vannak?

 

Több almod is van minden mókusfajtából?

Előzmény: zsuzsu27 (8425)
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8434
Sziasztok!
Néhány hete írtam Sziporkáról, akinek kihullott a szőre a farkán, meg a lapockáinál. Elvittem orvoshoz, aki elsőre vitaminhiányt mondott. Mivel nem lehetett megfogni, így adott egy vitaminkészítményt. Úgy emlékszem 3 vagy 4 hét telt már el azóta, két hétig minden nap, azóta amikor eszembe jut adtam neki ebből, és szépen elkezdett visszanőni neki a szőr.
Úgyhogy happy enddel végződött a dolog.
Köszönöm a gyors válaszokat, segítségeket. :)
Üdv:
Zsuzsi
Alexa1928 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8433
Sziasztok, én tegnap hoztam el a mókust a tenyésztőtől, és ő lett a mi kis Bubu-nk imádjuk. hagyja hogy simogassam, kezemből eszik az 1,nap után. Ezen nagyon meglepődtem. Barátkozó természet érdeklődően véli felfedezni az új embereket körülötte, egyedül csak a 3éves keresztlányomtól fél:)
A kis hintaágyában alszik, a takaró" alá bújva, Jah és imádja a mókuskereket, képes benne tekerni 10-20perceket kisebb nagyobb pihikkel. Bár először kívülről szeretett volna kerekezni, ugy hogy ráugrott a tetejére és próbál tekerni:)
A golyós önitatóból nem tud inni, egyenlőre az tálból megy csak, remélem majd rájön hogy kell.
Holnap rakok fel róla képet, bocsi ha valakit untatok, de nem tudok betelni vele, és gondoltam megosztom veletek is:)
zsuzsu27 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8432
Pár nap alatt önállóak lesznek.Tegyél be pucolt natúr napraforgót,tökmagot,diót,mogyorót,répát,almát stb.
A japánok nagyon szeretik kihordani őket a szájukban,minden mama ezt csinálja:)
Előzmény: Zsoltikn (8431)
Zsoltikn Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8431
Akkor 8hetes korban már önállóan esznek, és kilyönnek?
Mert most azt látni, hogy az anya a szájában kihoz egyet, majd visszamegy vele. köszi a választ
Előzmény: zsuzsu27 (8430)
zsuzsu27 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8430
Legkésőbb 8 hetes korukban kijönnek.
Előzmény: Zsoltikn (8429)
Zsoltikn Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8429
Hello, megkérdezném, japán mókus kölykök mikortól esznek egyedül? Az enyémek 6 hetesek, szopnak, és meg mindig a fatörzsben vannak anyjukkal.
Előzmény: zsuzsu27 (8425)
Móci_2009 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8428
Sziasztok!
A mai , nappaliban tartott felfedezőkörút egy óvatlan pillanatban extrém kalandtúrává fajult. Egy vörösesbarna villanás, és Móci máris a "tiltott zónában" volt. Röpködő, és egymástól meglehetős távolságban lévő, zörögva felboruló tárgyak, a fikusz cserepéből vulkánkitöréshez hasonló jelenség kíséretében eltávozó földgalacsinok jelezték, hogy éppen merre jár. Igyekeztem elejét venni, az üldözésnek. (Több-kevesebb sikerrel.)
Nagy nehezen sikerült visszaterelni a mókusbiztos közegbe. Kitettem egy kartondobozt, amin csak a zárófülnyi részt hagytam nyitva - ő pedig kíváncsian belemászott.
Azt hittem, most annyi a hónapok óta tartó szelídítgetésnek, de a család kétlábú tagjainak apraja-nagyja még javában a romok eltakarításán fáradozott, mikor a kisasszony nekiállt valamit majszolni a függőágyában. A markomba is úgy mászott bele az elrejtett fenyőmagért, mintha mi sem történt volna.
Csak az ebéd utáni szundit kezdte kicsit korábban... ;-)
Lászy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8427
sziasztok!

Itt egy pár új kép a két kislány mókiról, akik még keresik leendő családjukat. Teljesen egészségesek, és nagyon virgoncak. Tegnap voltak két hetesek, ezek ma délelőtti képek.
Csuti megnyugodott már annyira, hogy elveszi a kézből a lisztkukacot (fél litert 900 ft-ért vettem a monori börzén), ha az orra elé tartjuk. Még nem jön oda a cuccért a rácshoz, de már haladunk. Sokszor csak ül az ágon, vagy a hátsó lábán állva, a ketrec szélére támaszkodva és figyel.
roli310 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8426

Szia!

Németországból lesznek, de már magyarországon is születtett 1-2alom elvétve!

De ezek már mind elkeltek.

Előzmény: kisufó (8422)
zsuzsu27 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8425
Szia:)
Szibériai,japán és kanadai vörös mókus kölykeim vannak.
Előzmény: kisufó (8423)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8424
Igazából nem 100%ig tenyészteni vettük Almát, nagyon megszerettük,és ezért nem adnánk el. Max jönne mellénk még egy lány, de eladni nem adnánk el.
Előzmény: roli310 (8421)
kisufó Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8423

Szia Zsuzsu27!

 

Milyen fajta mókusaid lettek vagy lesznek az idén?

 

Előzmény: zsuzsu27 (8293)
kisufó Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8422
 Hobbitartóknak nem hiszem,hogy lenne esetleg van infód arról,hogy valakinek van,vagy külföldről hozzol hozzadsz? Vannak tenyésztők magyarországon? Azt tudom,hogy tavaly crested hozott pár db-ot!
Előzmény: roli310 (8421)
roli310 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8421
Szia!
Persze hogy nem veszem sértésnek, nem titok! Kínai törpe csíkos mókusokat vásárolok!

Mogyigazdik: Ha esetleg el tudod adni, tedd meg, de van rá esély hogy jövőre hagyja majd magát!
Előzmény: kisufó (8420)
kisufó Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8420

Helló Roli310!

 

 Milyen fajta mókusokat szeretnél vásárolni?Ha nem veszed sértésnek és tolakodónak a kérdésemet?

 

   Szia!

Előzmény: roli310 (8406)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8419
És ez ellen nem lehet mit tenni? Valami praktika? Vagy lehet h jövőre már hagyja magát...
Előzmény: roli310 (8418)
roli310 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 8418

Szia!

Örülök hogy örömötök lelitek a kis Szotyiban :)

Már csak két tesója van nálam, de nemsokára ők is új gazdihoz kerülnek.

Ez a farokcsóválás valami családi vonás, mert az anyjuk is állandóan ezt csinálja meg a többi kicsi is sokszor! Más mókusom csak ritkán vagy egyáltalán nem szokta a farkát csóválni. :)

 

Mogyigazdik: Az igazi fütyülés között nincsenek nagy megszakítások legfeljebb 1-2percesek míg esznek, órákon keresztül fél másodpercenként csipognak(tehát fél másodperc telik el a csipogások között)

Valószínűleg Almával van a baj, elvileg csak 1x kellene fütyülniük, és akkor hagyni kellene magukat, de sajnos vannak olyan nőstények emelyek nem hagyják a hímeket pározni.(volt egy nőstényem aki nem kifordult a hím alól, hanem nem engedte a közelébe és támadott rá). De általában hagyják magukat a nőstények.

 

Már biztos hogy lesz 2. adag kismóki is, az egyik anyamókim tegnap fütyült újra! És még 4 anyamókus fütyülését várom akiknek voltak már idén kicsinyei. Tehát remélem hogy sok kicsi lesz még!

Előzmény: doki-doki (8415)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.15 0 0 8417
Sziasztok!
Az utóbbi időkben kéthetente Alma fütyül, ma volt a 4. ilyen hétvége, és most hagytuk hadd csipogja ki magát, aztán betettük hozzá Mogyit. De megint nagyon verekedtek, ALma meg mindig hanyattvágja magát közben. Szerintetek ez azt jelenti h nem fogadja el Mogyit? Vagy több idő kell nekik, hadd küzdjenek picit? Tapasztalt mókus gazdik, tenyésztők, kérlek segítsetek. Mik a tapasztalataitok?
pumukli48 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 8416
Helo
a farok csóválás nála nem olyan, mint a kutyáknál.
Ez a kiváncsiság, izgatottság, az ismeretlen dolgok felé figyelés jele
Előzmény: doki-doki (8415)
doki-doki Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8415
Sziasztok!

Kedd óta mi is mókusgazdik lettünk. Lászy javaslatára Rolitól vettünk meg egy 6 hetes fiú mókit. Szotyit. Eddig nagyon meg volt szeppenve, bár kezdettől fogva meg lehet fogni. Folyton elbújt abba a vattacsomóba amit még Roli adott az útra. (Nagyon jó ötlet volt. 3 és fél órát utazott egy cipősdobozban.) Ma délután teljesen megváltozott. Ugrált, rohangált, játszott. A kezünkből elfogadta a kaját. Még a farkát is csóválta. Széttépett két zsebkendőt, majd az egészet beépítette a vattacsomóba. Majd elment aludni. Nagyon elfáradhatott.

Köszönjük Lászynak a tippet, és Rolinak a mókust.
TGergo79 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8414

Hasonlóan gondolkoztam én, is örülök, hogy megerősítettél benne.

Előzmény: roli310 (8413)
roli310 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8413

Én nem szoktam semmi vitamint adni sem a vemhes, sem más mókiknak, de ha te akarsz lehet nekik adni Calgophost,laktifermet(én ezeket is csak japán mókiknak adtam). Lászy szokott nekik adni vemhesség alatt valami vitamint, de azt tőle kérdezd, nekem nem jut eszembe a neve.

De ha ilyen változatos az étrendük minek a vitamin? A vitamin tudtom szerint annak való, aki nem eszi meg a gyümölcsöket,zöldségeket. Szerintem semmi értelme egyszerre etetni is meg vitaminozni is :D

Szerintem a vadonban fele ennyi zöldéget, magot nem kapnak mint amit itt felsoroltál, nem hogy vitaminokat!

Marha jó életük van a fogságban élő mókusoknak, hogy télen is ugyan olyan sok élelmet kapnak mint az év többi szakában....Mert kint télen nincsen se zöldség se gyümölcs!!?

Tehát én ezért nem vitaminozok :D

 

TGergo79 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8412
Csíkos mókusnak szoktatok valami vitamint adni a vízbe? Nálam eszik a mókus száraz magkeveréken kívül almát, körtét, epret, lisztkukacott, diót, földi és törökmogyorót, makkot és szelídgesztenyét is napi szinten ezt azt, szóval úgy gondoltam elég változatos neki, de hallottam, hogy van aki ad mókusok vizébe ezt-azt. Mit javasoltok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!