Minden amit az újra előtérbe kerülő megújuló energiaforrások eltüzelésére alkalmas készülékekről tudni érdemes, hogyan kell kiválasztani, hol lehet kapni, hogy lehet csinálni
Ha van valami alacsony feszültségű hálózatod, pl szolár rendszer, vagy hasonló.
És még egy esetben: ha valamiért fordulatszámot - is - akarsz változtatni. Ezt egyszerűen megteheted PWM-es szabályzással.
Napkollektoros rendszereknél van elterjedőben, hogy a tároló és a kollektor hőmérsékletének, illetve a be és kimenől hőmérséklet különbségének megfelelően állítják a fotdulatot egy algoritmus szerint, hogy mindig a legideálisabb munkapont álljon be/legjobban dolgozzon a rendszer.
Elvileg ez vegyesnél is megoldható lenne, csak komoly beruházás - vezérlést csinálni, azt kitalálni, stb..
Mivel 8 - 24 volton üzemel, 1 vagy két kiszuperált autóakkumulátor csepptöltésen lehet az áramforrása. Az autóaksikban 1 vagy 2 cella szokott meghalni, a többi jó és ha csak annyit működik amíg leég a tűz a kazánban a célnak megfelel.
Mit gondoltok, valahogy össze kellene hozni egy 12 V-os motorral hajtott keringetőszivattyút és második szivattyúnak beszerelni, akkor nem kellene szünetmentes tápokkal variálni. Vajon nem lehet ilyet kapni?
Ha nem megy a keringető, akkor elvileg igen átfolyik (de ne vegyél rá mérget), de erre találták ki a "gravitációs" visszacsapó szelepet, amit un. baypass körrel kötnek be (nekem is ez van).
Van többféle, van horizontális és van vertikális, a beépítéstől függően.
Azt tudom, hogy utánvéttel baromi drága lett volna. De ha előre elküldöd/átutalod a pénzt, akkor utána küldi. Nyíregyházáról Pestre 980 Ft körül lett volna így, utánvéttel meg ennek többszöröse.
Hát én is örülök, neki. Az a baj, hogy kicsit megingott a bizalmam a szakemberekben. Általában érévényesül az a mondás, hogy amit magadnak csinálsz, az van jól megcsinálva. Azért majd lehez, hogy körbekérdezősködök, szakember után, akinek esetleg kikérem a tanácsát. De a ti tudásotok és tapasztalatotok nagy segítség nekem.
Én is nemrég vettem. BlueSky által magadott eladótól. Helyileg Szabolcsban van az illető de jár fel a rokona Pestre, ott is átvehető, attól függ neked hol jobb.
Szinuszos, 470 W/700VA - kollégámtól tudom, hogy teszt alatt 550W terheléssel tesztelik a gyártónál.
Nem szinuszost ne vegyél keringetőhőz semmiképpen. Nem szinuszos esetén is sokféle jelalakuval találkozni, - kvázi szinuszos, trapéz, négyszöges, stb - , de keringetőszivattyúhoz nem ajánlott több okból sem. Ok a Fourier-sorokban leledzik. De ezzel nem ubtatom a topicot.
Örülök, hogy sikerült venned tagot. Nem vagyok szakértő, részemről csak egy feltételezés a szűkítés, mint hiba ok. Szerintem minden képen keress egy valódi szakembert, mielőtt bármilyen beruházásba fogsz. Valószínűnek tartom, hogy olyan műszaki megoldás is létezik, amely nem igényel ilyen jelentős beruházást, mint amit eddig olvastam a kazánoddal kapcsolatban. Üdvözlettel: Józsi
Szia! Szabolcs megyében van egy úriember, akinek kb. 25 db szünetmentese van még( banki felszámolás, akku nélkül). Nem hatalmazott fel, hogy megadjam az elérhetőségét, de ha kell beszélek vele. Én is tőle vettem Effekta 700, 4 e Ft.- volt. Tökéletes megoldás áramszünet esetére, teszteltem. Igaz csak zselés van benne, de nekem max. egy szivattyút kell vinni, az is 60 W-on megy.
Köszi szépen, most már világos. Szerintem én is beruházok ezekre a dolgokra.
És ha megáll a keringető, megáll a körforgás, a kazán felmelegszik a ts 130 nyit elengedi a forró vizet, az utántöltő pótolja a vizet hideggel, az esbe kever hozzá meleget, hogy nem legyen hősokk. Ha nem megy a szivattyú attól lesz annyi körforgás, hogy a visszatérő lehűtse a kazánt? Még egy kérdés, és most már nem fárasztalak tovább :) Ha nem megy a keringető attól átfolyik rajta a víz?
Azért a csőátmérőt (meg a teljes rendszer felépítését) szerintem figyelembe kellene venni.
Nem tudom, én nem nagyon bíznék egy 40kW-os éppen dübörgő kazánban, amit zárt rendszerbe kötöttek mondjuk 28-as rézcsővel meg egy LCT100-al, hogy abban beindul bármiféle keringés magától. :-D
A VTC 511 ugyanúgy működik tudtommal mint az autó hűtőtermosztátja. Belül van az öntvényben.
Az alsó csavart ha kitekerik, ott van a termosztát, ha jól tudom.
A működése kb úgy van ahogy írtad, bár az elzár az "sántít", mert szerintem soha nem zár el, de ez nem is lényeg.
Kötheted az előremenőbe is, az előbbin látható volt, de igen a visszatérőbe teszik általában.
Igen, nekem a puffer és az ESBE között van a kazántöltő szelep, így ha leesik a nyomás (mert a TS130 kiengedi a forró vizet) akkor ebből a forró vizből a ESBE kever annyit a beérkező hidegvízhez, hogy ne legyen gond (elméletileg). Gyakorlatilag még nem próbáltam ki. Szerencsére, de ez a védelmem legutolsó lépcsőfoka, ez előtt még van pár apróság.
Szóval. Ha jól értem. (már kicsit fáradt vagyok) A visszatérő ágba kötjük az Esbe szelepet. Amíg nincs meg a visszatérőn a megfelelő hőmérséklet addig kever hozzá az előremenőből. Ha eléri a megfelelőt elzárja ami az előremenőtől jön. A hőmérsékletet hol figyeli? Van külön szondája? Nekem nincs pufferem. A feltöltő szelepet pedig az esbe szelep és puffer közé teszzük, igaz?
De akkor nem kellene szünetmentes. A húzós árról jutott eszembe, ma kaptam árajánlatot kazán + indirekt tároló beszerelésére: 347E + ÁFA, azt hitem hanyatt dobom magam.