Keresés

Részletes keresés

sszasza Creative Commons License 2021.01.25 0 0 87238

Azt hiszem a sportoktatóin is ebből idéztek.

Előzmény: Shin_Shingitai (87230)
sszasza Creative Commons License 2021.01.25 0 0 87237

Valahogy fogalmazd át, mert nem értem.

Előzmény: sz332 (87236)
sz332 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 87236

Az egyébként tökre érdekelne - akár privátban is - hogy hogyan látod, hogy állóban mitől vagy jobb helyzetben, mint a másik. Vannak elképzeléseim, de kiváncsi vagyok másnak is a véleményére.

Előzmény: sszasza (87234)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 87235

...vagy a több :)

Előzmény: sszasza (87234)
sszasza Creative Commons License 2021.01.24 0 1 87234

Persze, ha már szóbakerült. Másoktól úgyis mindig csak azt hallom, hogy "de erre mi szükség van"? Aztán meg jön a sírás meg nyavajgás, mikor nagyobb az ellenfél.

Előzmény: sz332 (87233)
sz332 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 87233

Annyira tudtam hogy ezt fogod mondani :D

Előzmény: sszasza (87232)
sszasza Creative Commons License 2021.01.24 0 2 87232

Mert nem jársz felénk. Nálunk ez fontosabb mint maga a technika.

Előzmény: sz332 (87231)
sz332 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 87231

Igen, arról van szó, hogy le kell választani a technika végrehajtását és a taktikát. Akkor értük el a megfelelő szintet, amikor a te a testnek a taktikád tolod (hogyan

kerüljön megfelelő helyzetbe), ennek a technikai végrehajtása pedig automatizmusból megy. Ilyen szempontból a BJJ zseniális, mert ott ez nagyon tisztán látszik,

hogy adott helyzetből milyen másik helyzetbe kell jutnod, hogy javítsd a pozíciód. Ez állóban szerintem nem annyira van kitalálva (vagy legalábbis nem láttam

még senkitől sem oktatni).

Előzmény: f_zsolt_01 (87228)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2021.01.24 0 1 87230

Ha kezedbe akad , szerintem megér egy átolvasást :
https://moly.hu/konyvek/csikszentmihalyi-mihaly-susan-a-jackson-sport-es-flow 


Hogy ne csak mindig a keleti filozófiákra és esetenként humbugokra támaszkodjunk.
( mikor van nekünk sajátunk is)
Ki hogyan tekint rá.
:)

Előzmény: sszasza (87229)
sszasza Creative Commons License 2021.01.24 0 0 87229

Azt pl nem tudtam hogy a flownál van csúcsélmény is. Azt hittem az csak megy oszt jó.

(Mélypont az van, amikor megszakítják. Pl asszony leszól hogy ugorjak már le a boltba, mert nincs joghurt a sütihez. Hiába szólok hogy menjél te, addigra már kiesek a flowból. A nőknek csodás érzékük van a legrosszabbkor félbeszakítani.)

 

Előzmény: Shin_Shingitai (87227)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 87228

Ki , mit keres, van aki lelki békét, van aki azt szeretné, hogy ha rúg egy combost, akkor az ellenfél már ne tudjon megállni azon a lábán.

 

Nekem sorrendben először a hatékonyság kell, utána jöhet a flow :D 

Az egyébként egy jó érzés, hogy küzdelem alatt nem technikákat csinál az ember, hanem olyan élménye van, mint a kocsivezetésnél. Nem külön kuplung, sebességváltás, gáz, kormánykerék tekergetés van, hanem figyelem az utat, a körülményeket  és annak megfelelően vezetek. 

Szasza emlékszel arra, amikor csináltunk egy laza bemutató küzdelmet a srácaidnak. 

Én a saját stílusomban és te is a sajátodban. Nekem legutoljára ott volt ilyen érzésem, nem a technikákra figyeltünk, hanem a taktikai megoldásokra. Nem is volt érdekes, hogy ki győz, hanem az, hogy alapvetően nekem akkor kurvajó fókuszban volt minden. Mondjuk kis híja volt annak, hogy agyon ne verjük egymást :D, de az elengedett technikákat is meg tudtuk fogni.

 

 

Előzmény: sszasza (87223)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2021.01.23 0 0 87227

Ez egy jó kérdés ,
Ami biztos, az elmondásod alapján elég sok motívum erre utal - de persze nem vagyok Flow szakértő .
Illetve bár gyakran használjuk azt , hogy benne vagyunk a Flow-ban, azért a Flowhoz köthető csúcsélményt gyakran hívják tökéletes pillanatnak.
Szóval itt se egy túl hosszú intervallumról beszélhetünk.
Az élmény a tied - szóval én semmi esetre se akarom egy skatulyába begyömöszölni, amibe nem való.

Előzmény: sszasza (87226)
sszasza Creative Commons License 2021.01.23 0 0 87226

A flow az úgy tudom folyamatos, nem ilyen pillanatszerű.

Előzmény: Shin_Shingitai (87225)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2021.01.23 0 0 87225

Talán ez az európai pszichológia . Flow élménye.

Előzmény: sszasza (87223)
sszasza Creative Commons License 2021.01.23 0 0 87224

Ezt be is írom az sstyle sztoriba. Úgyis van harcművészetes fejezet.

Előzmény: sszasza (87223)
sszasza Creative Commons License 2021.01.23 0 2 87223

Sejtem egyébként mit keresnek. Gondolom a mester is elmondott nekik egy olyan - remélem általa is átélt- élményt mint amit most én fogok.

Falusi gyerek vagyok, hoztam magammal Szentendrére is a csúzli szeretetét. 20 éves koromra már legendásan kezeltem. Aztán jött 15 év szünet. Ekkor Zsolti barátom beállított egy modern, pisztolymarkolatos, igazi minőségi gumijú csúzlival, öröm volt nézni. Lőttem vele hármat, beállt rá a kezem. Na akkor nézzünk valami komolyabbat. Látod ott az utca túlfelén, a háztetőn a tévéantenna póznát? Látja.

Amikor ráemeltem, egyszer csak lefutott valami rajtam, valahogy lekönnyültek a kezeim, és olyan biztos voltam benne, hogy teliibe találom, mint ahogy most itt ülök és gépelek. Úgy telibeverte pont középen a csövet, hogy kettétört a kő.

A probléma szerintem ott van, hogy az első 10 évben én nem körítettem, csak k*vára megtanultam lőni. A hasonló élmény majd ez után tud jelentkezni. Aki ehelyett "élményszimulációt" futtat, és közben mellesleg lő is egyet, az is biztos érez valamit, de tuti nem ezt. Legalábbis ha mellé lő, akkor biztosan nem.

Pusztakezes harcművészet esetén ugyanez lehet, amikor valaki nem bunyóval kezd, hanem rögtön harc"művészettel".

Előzmény: Őszinte Ököl (87219)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2021.01.22 0 1 87222

Igaz, de a remény hal meg utoljára.
Mindenesetre a lehetőség adott.
:)

 

Előzmény: GAOZHENHU (87221)
GAOZHENHU Creative Commons License 2021.01.22 0 0 87221

 

  Teljesen fölösleges választ várnod. Ő nem akar bizonyítani senkinek... :-)

Előzmény: Shin_Shingitai (87205)
dezsoKE Creative Commons License 2021.01.22 0 0 87220

Látod, mennyi mindent tudsz már róla. Ne hagyd itt abba, hanem tudj meg még többet! Utána vagy megérted, vagy nem.

Előzmény: Őszinte Ököl (87219)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.01.22 -1 1 87219

https://www.youtube.com/watch?v=VYKiBboSPh0

https://www.youtube.com/watch?v=fZNdx_g_mr8

 

Na ezt a kyudo-t soha sem értettem. Egy lövésre rákészülnek negyedórát és -  a több danos mestereknek is! - MELLÉ megy, 25 méterről! Elvileg itt a "lelkét lövi ki" a kyudoka. Zen íjászmise, meditációs körítéssel. Átjárja a dojo-ban edző tinilányok p*naszőrét is a bushido szellemisége, de lőni nem tudnak. De akkor mire kapják a danfokozatokat? Lovasíjász bemutatón láttam kamaszokat, akik lovon vágtatva mozgócélpontokat lőnek le. Itt pedig a 6-9 danos, 40-50+ éve kyudozó grandmasterek állócélpontot sem mindig találnak el 10 perces rákészüléssel 20 méterről. :) 

 

Louhan Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 87218

Szóval sz332 hsz-eivel alapvetően egyetértek. Hogy milyen kidolgozott módszer "van a taijiban", így kissé nehézkes megválaszolni. Ha az a kérdés, hogy a formagyakorlatokban szerepel-e ilyesmi technika, azt kell mondjam, hogy igen. Fejlenyomás, karral kiforgatás megtalálható benne, ahogy maga a láb kikapása vagy csípőnél ledöntés is. Ugyanakkor a sport lökőkéz versenyek technikái között ilyet nem találsz, mert alapvetően tiltott kézzel lábat támadni. Mivel taijisok ilyen jellegű küzdelmi gyakorlatokat nem nagyon folytatnak, a valóság az, hogy alig van olyan gyakorló, aki ezt be is tudná mutatni, pláne nem éles küzdelemben... :) 

Sértésnek ne vedd, csak azt gondoltam beugratós kérdés... ;)

Előzmény: sszasza (87215)
sz332 Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 87217

Liederman könyve (aki egyébként erőember is volt) ad pl. pár ötletet:

 

https://archive.org/details/scienceofwrestli00lied/page/44/mode/2up

 

(mondjuk amilyen erős volt a fickó, szerintem fél kézzel lenyomott bárkit)

 

sz332 Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 87216

Igy van, mert nem csak megfogja, hanem tol előre fent. Magyarul 2 ponton rögzít lent, majd fentről tol, van egy jó nagy erőkar, amiből seggre ülés a vége.  A másik ilyen amikor egy lábat fognak majd egy félköríves lépéssel a másik lábat tengelynek használva a hátadra dobnak. Az első utcai megmozdulásban egyébként úgy néz ki, hogy két lábat befog aztán fejel.

 

Az távolságtól függő megoldások:

- távolság tartás és akadály képzése (hogy ne tudjon befogni)

- sprawl

- majd vagy fentről átölel és kiemel

- vagy az egyik kéz alá nyúl, fog egy nelsont, és leforgatja a földre

- vagy befogja a fejet, és guillotine fojtás

- vagy ezer másik megoldás amit birkózásban illetve a régi catch birkózásban csináltak

 

 

 

Előzmény: sszasza (87215)
sszasza Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 87215

Jaja, tudod, mint az mma-ban. Ott azt látom, hogy ha már megfogták a lábat, a fene megette, utána már valahogy mindig földre is viszik. Ha sprawlozik időben (hátradobja  a lábait, ő meg az ellenfél felé dől) akkor ússza csak meg. A "ha tényleg érdekel"-t vehetem sértésnek ? :))

Előzmény: Louhan (87210)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2021.01.21 -1 1 87214

Kiválóak a stabil állásban végrehajtott seggberúgásai.
Úyg általában tetszik a 'rooting' -ja.

Előzmény: Louhan (87211)
Louhan Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 87213

Mégis az. Bocsánat a felesleges hsz-ért!

Előzmény: Louhan (87212)
Louhan Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 87212

Szia Gao!

 

Nem olyan nehéz ez:

 

 

 

Louhan

Louhan Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 87211

Sziasztok!

 

Nekem rémlik valami a misztikus mesterről, akit annó belinkelt. Kb ilyesmi volt. Biztosan nem ez a videó, de talán ő a nagymester, ha nem tévedek. Bocsánat Nagymester! Így helyes.

 

https://www.youtube.com/watch?v=K_ezSxJZlbM

 

Louhan

Louhan Creative Commons License 2021.01.21 -1 1 87210

Szia sszasza!

 

Te is tudod szerintem erre a kérdésre a megfelelő választ. Taichiban minden van. ;) Minden is...

Valójában még a kérdést sem igazán értem... esetleg részletezhetnéd, ha tényleg érdekel. Úgy érted kézzel kikapják az egyik vagy mindkét lábadat?

 

 

Előzmény: sszasza (87198)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2021.01.21 -1 2 87209

Szóval full-contacba nyomtad ....
Azt hallottam az sok sérülést okoz az agyban ..
Vannak nagymesterek akik tisztára megkukkantak, mint a profi boxolók.
Én csak inkább parkban gyakorlok reggelente - az nem olyan veszlyes

Előzmény: brioska (87207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!