Keresés

Részletes keresés

tammolna Creative Commons License 2008.10.10 0 0 386

Es az elojegyzessel mik a fenntartasaid? Gondolom fixaras elojegyzes van nem? az nekem nem baj, ha 2 het mulva kapom meg az aranyat, legalabb nem kell otthon izgulnom, hogy nehogy most torjenek be :).

 

Vagy rosszul latom?

 

Udv,


Tamas

Előzmény: tamas1000 (385)
tamas1000 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 385
ebben biztos lehetsz, már szerdán se volt sehol.

én is vennék, de már csak előjegyezni lehet.
Előzmény: tammolna (384)
tammolna Creative Commons License 2008.10.10 0 0 384

Szia Tamas!

 

Koszonom a gyors valaszt!

 

Akkor jol ertelmezem, hogy felesleges kivennem egy nap szabit hogy becsben korbejarjam a bankokat, hatha talalok valahol aranyat?

 

Udv,

Tamas

Előzmény: tamas1000 (383)
tamas1000 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 383
nem fogsz tudni venni, csak előjegyzésben.
most már a lehúzó kereskedőknél sincs készlet.

de alapjában véve az a konstrukció amit leírtál. előjegyzed, aztá majd megkapod később, bár én így nem vennék az igaz.
Előzmény: tammolna (382)
tammolna Creative Commons License 2008.10.10 0 0 382

Sziasztok!

 

Segitsegeteket szeretnem kerni!

 

Ezen topicon felbuzdulva, ugy gondoltam, hogy MKB-nal levo keves penzemet atvaltom aranyra.

 

Hogy tegyem? Kiveszem MKB-tol elviszem penzvaltohoz, atvaltom EUR-ra, kimegyek becsbe es keresek bankot ahol meg lehet kapni, ha meg sehol sincs OEGUSSA Ausztria es elojegyzek (gondolom ekkor csak kesobb erkezik meg, de mai aron vehetem meg...)?

 

Ugy tervezem, hogy januar kornyeken eladom...

 

Segitsegeteket elore is koszonom,

Tamas

 

PS:

Hasznos es jo tanacsokat kaptam ebben a topikban! Igy tovabb! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 381
Aranypiac -nal nincs keszlet
OEGUSSA Ausztria - nekik sincs, csak rendelesre es csak szemelyesen lehet rendelni

CNBC: osszeomolhat a papir aranypiac
http://www.cnbc.com/id/15840232?video=880574352

A tozsdei ar nem realis, papir aranybol sok van, valodibol keves. El fog jonni a pont, amikor a papirt a kezukben szorongatok at akarjak valtani valodira. De nem fog mindenkinek jutni az igazibol.....
Lebenstod Creative Commons License 2008.10.09 0 0 380
Mammut 1. SCHMUCK ékszerkereskedés (Földszint.) Ki van írva: "Tört aranyat vásárlásnál beszámítunk. 1 gr = 2600 Ft."
Értékelés?
Előzmény: tamas1000 (376)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 379
Arany: meg par evig.
Reszveny: nagyon nagyon korai lesz az a januar.
Előzmény: Dr.Uhu (378)
Dr.Uhu Creative Commons License 2008.10.09 0 0 378
Véleményem szerint is az arany párt hétig még igen erősen fog emelkedni, lazán megdöntheti az eddigi csúcsát. Érdekes megfigyelni, hogy most ebben a piacban egyre inkább húzza még magával az ezüstöt is, ami a valamikori csúcsához képest igen csak alul van árazva. Most vélhetően mindenképpen jobb pár hétig (talán hónapig is) az arany, mint egy pénzpiaci alap. Utána pedig vissza a részvényekbe. Mondjuk december, január környékén.
Előzmény: Törölt nick (377)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 377
Volt, BULL MARKET van. Meg lesz is.
Előzmény: BigBacon (375)
tamas1000 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 376
volt persze, de olyan még nem, hogy az emberer így felvásárolják, az a kereskedő akit még reggel írtam, hogy 3 % felárral adja, már ő is kifogyott!!!
Csak 1 kilósat meg 1 unciásat lehet venni, közte nincs semmi.
1 kilósat meg azért nem veszik, mert azt már nem lehet anoním, csak névvel megy.....
Előzmény: BigBacon (375)
BigBacon Creative Commons License 2008.10.08 0 0 375

"Szerintem 820 dollárról 3 nap alatt 910 dollárra való emelkedés jelentős (11%)"

 

Nem állítottam, hogy jelentéktelen, de az elmúlt években vót má ilyen, nem is egy. Az arany ritkán szokott napon belül egy-két százalékos változáson belül maradni.

Előzmény: tamas1000 (371)
petike23 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 374

Szervusztok,

 

néhány eladó ONtopic dolog:

 

1. 14K törtarany (fémjeles): 2860 Ft / gramm (25 gramm)
2. 10 dollár (1902) 85.000,-Ft
3. dukát (1878) 23.000,-Ft
4. dukát (1901) 32.000,-Ft

 

Ha bárkit bármelyik érdekel, írjon.

 

Üdv, Péter

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 373
Kozben itt nagyon el vagyunk foglalva az arany dollarban mert araval.

AZ ARANY EUROBAN SZAMOLVA MEGDONTOTTE A REKORDOT!!!!
Forintban szinten.

Az ev elejen az arany nem erte el a 600 euros szintet sem, most viszont boven tulszarnyalta.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 372
Egyetertek. A penzugyi valsag jot tesz az aranynak. Es a valsag eleg durva.
Előzmény: tamas1000 (371)
tamas1000 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 371
Szerintem 820 dollárról 3 nap alatt 910 dollárra való emelkedés jelentős (11%), főleg annak a tükrében, hogy 0 munkával lehet bankba be és kisétálással ezt megkeresni.

Nem tudom hogy lesz tovább, jós nem vagyok, de amíg ilyen tőzsdei hangulat van, szerintem emelkedés várható.

Azt sem kell elfelejteni, hogy USA választás előtt vagyunk, az olajat is szépen lenyomták....

egy 1000-1100 dolláros ár be fog nézni még idén szvsz.


üdv
t
Előzmény: BigBacon (370)
BigBacon Creative Commons License 2008.10.08 0 0 370
Hát én nem látok komoly drágulást az aranypiacon az elmúlt napokban, különösen nem a jelen pénzügyi válság tükrében. Ilyen egyheti emelkedés évente tucatszor előfordul.
Előzmény: tamas1000 (366)
SD1pécs Creative Commons License 2008.10.08 0 0 369
Az utólsóval tisztában vagyok, de nem ez volt a kérdésem.
Állam sem megy csődbe és bankban sem veszti el senki a betétjét. De tényleg nézőpont kérdése, h 900USD felett drága -e.
Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 368
- az arany nem megy csodbe
- az aranyat nem lehet elinflalni
- nem is draga (a hivatalos inflacioval szamolva az 1980-as 850 dollar 2200-ra jon ki)
- valsagban felfele megy az aranyar
Előzmény: SD1pécs (367)
SD1pécs Creative Commons License 2008.10.08 0 0 367
Miért jobb az arany ilyen drágán, mint az állampapír, vagy a banki lekötés?
tamas1000 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 366
Srácok!

Nem lehet aranyat venni!

Illetve a kereskedők komoly %-okat rápakolnak!

Ma akartam intézni, felhívtam a szokásos bankot, és október végén, november elején tudnak csak szállítani!!! Ezután megkérdeztem még vagy 5 helyen...sehol semmi....
Árat le lehet fixálni, de ugye addig akkor nem lehet visszaváltani....

Van pár (nagyon kevés) kereskedő cég, akinél még lehet sofort kapni, de jellemzően a reális banki árnál 3-5 %-al magasabban.

na erre lehet gombot varrni.

Az osztrák meg a német népek felvásárolták a fizikai aranyat....


t
Lebenstod Creative Commons License 2008.10.06 0 0 365
Aranyfelügyeleti Nagy Testvér figyel?
Előzmény: HOOD (364)
HOOD Creative Commons License 2008.10.06 0 0 364
Mi ez a sok hozzászólás törlés?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 363
http://www.youtube.com/watch?v=4D8xSD_nuJM
petike23 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 356

"A régi pénzekhez érteni kell, megkockáztatom, hogy évtizedeken át kell szenvedélyszinten foglalkozni vele. "

 

Nem; ugyanis itt nem numizmatikai értékekről van szó (pl. egy római korú aranypénz, ahol az aranytertalom értéke eltörpül az érme numizmatikai értéke mellett), hanem aranyár plusz (10-20) százalék értékű, befektetési érmékről.

Ezek értéke a benne lévő arany ára plusz 10-20 százalék.

 

"Hülye példa és off: volt egy régi kollégám, aki rendszeresen panaszkodott arról, hogy az apja fiatal kora óta minden pénzét bélyegekre költi, de egyúttal büszkén be is számolt a felbecsülhetetlen értékű (hibás stb.) darabokról, amelyekre hatalmas anyagi áldozatok révén szert tett az apja az idők során."

 

A bélyeg az teljesen más tészta, de már látom, hogy Tamás közben megírta. :-)

Előzmény: BigBacon (350)
BigBacon Creative Commons License 2008.10.06 0 0 353

Hát ja.

 

Más: beszámoló nagyértékű eladásról a zürichi árverésen (a posta honlapján találtam):

 

"1867 szeptemberében Félix Pfeiffer postára adott egy levelet Kőbányán, amelyre ötkrajcáros bélyeget kellett ragasztania. Ám a bélyegre öt helyett véletlenül három krajcárt nyomtak. A tévedést senki nem vette észre, Pfeiffer úr pedig nem is sejtette, hogy üzleti levelének borítékjáért százötven évvel később százmillió forintot fognak fizetni."

 

Ez olyan fíling, mint az "özv. Balogh Jánosné nem küldte tovább ezt a levelet, ezért napokon belül megmakkant" :-)

Előzmény: tamas1000 (352)
tamas1000 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 352
Szia!

a bélyeg egy rossz példa ez esetben, a kommunista rendszer által terjesztett, támogatott, futtatott dolog volt, és ez meg is látszott rajta.
A rendszer talán pont az éremgyűjtés és egyéb valós érték gyűjtése "ellen" szervezte, és így a rendszer halálával együtt bukott, a fenntartott érték mögött valós érték nem húzódott meg. Az arannyal való kereskedelem tiltott dolog volt....

Az éremgyűjtés egy több évszázados múltra visszatekintő "hobbi", az egész világon elterjedt, és a pénz mint fizetőeszköz tömeges megjelenéséig nyúlik vissza.
Ez jellemzően 2 évezredet jelent, de még hazánk történelmében is most már több mint 1000 évet.

A bélyeggyűjtést ezért nem lehet összehasonlítani az éremgyűjtéssel, ahol valós ritkaság, történelem, sok esetben nemesfém is meghúzódik a szenvedély mellett.

Abban igazad van, hogy érteni kell hozzá, nem is kicsit, hanem nagyon, és csak az tud profitálni belőle, aki szenvedéllyel gyűjti (annak viszont nem az a célja), vagy nagyon nagy időt rászánva tanulja, megismeri az egyes területeket.

t
Előzmény: BigBacon (350)
BigBacon Creative Commons License 2008.10.06 0 0 351

Nem tom, hogy láttad-e, valamikor régen volt egy jópofa epizód a Meghökkentő mesék sorozatból. Egy régiségkereskedőről szólt, aki utazás közben eltévedt Anglia egyik barbár county-jában, és ráakadt egy tanyára, ahol egy fedél alatt éltek az állatokkal az emberek. Meglátott az istállónak használt lakás sarkában egy chip and dale komódot, amitől kapásból rosszul lett, mert eszébe jutott egyik ügyfele, aki pont ezt a darabot kereste, és állapottól függetlenül látatlanul beígért érte 10 ezer fontot. Nos az egész film az alku folyamatát mutatta be, 1 és 5 font között ment a vita. Először ingyen akarta elvinni a faszi (ez a rész tette ki a film felét), de mivel nem adták oda neki, beígért 1 (egy) fontot, mely összeg hallatán összenéztek a primitív emberek, hogy ki az a hülye, aki ezért a szarért képes 1 fontot adni, de ha már képes ennyit adni, akkor 5 fontot is ki lehet húzni belőle.

Nem terhellek a film csattanójával, de remekül érzékeltette az eszmei értékű termékek világát a film, és ez ma is érvényes, és nem csak a bútorokra.

Előzmény: petike23 (349)
BigBacon Creative Commons License 2008.10.06 0 0 350

A régi pénzekhez érteni kell, megkockáztatom, hogy évtizedeken át kell szenvedélyszinten foglalkozni vele. Emellett - szerintem - teljesen mások az esetleges értékesítés körülményei. Csak az tud meggazdagodni belőle, aki talál egy hozzá nem értő hülyét, aki nincs tisztában az általa örökölt és eladni kívánt érmék értékéről.

 

Hülye példa és off: volt egy régi kollégám, aki rendszeresen panaszkodott arról, hogy az apja fiatal kora óta minden pénzét bélyegekre költi, de egyúttal büszkén be is számolt a felbecsülhetetlen értékű (hibás stb.) darabokról, amelyekre hatalmas anyagi áldozatok révén szert tett az apja az idők során. Nos, meghalt az apja, a srác pedig nem tudta eladni a gyűjteményt. Már nem emlékszem az összegre, de olyan pár tízezer ft-ot, max pár százezret kínáltak neki a cuccért.

Szóval, ez más világ.

Előzmény: petike23 (349)
petike23 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 349

"Az emlékérméket többért adják, mint amennyi arany van bennük, ennek megfelelően nem töltik be azt a szerepet, mint a négykilences arany. Én kábé olyan bután tudok nézni a Ferenc József 1 dukátra, mint a Korda György által dedikált LP-re."

 

Az emlékpénzek is betöltik a szerepüket, csak egy kicsit más szegmensben, mint az aranytömbök.

A törtaranytól kezdve az emlékpénzeken át a négykilences tömbökig mindegyiknek megvan a létjogosultsága.

Előzmény: BigBacon (345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!