Keresés

Részletes keresés

topik Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5529
Katicabo!

A telek beleszamit ebbe a 30 %-ba, vagy ez csak a hazra ertendo?

T.

Előzmény: katicabo (5527)
Hacsek Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5528
Rabo!

Ez biztos jó vicc volt, kár hogy nem értem... :o)

Előzmény: Rabo Karabekian (5526)
katicabo Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5527
Pocak, ez az 50% komoly? Én azt hittem a szerelvények + ezek szakmunkái (víz, gáz, villany) + burkolás több lesz, mint az "eleje". Ktgvetést persze az egészre kérünk, különben nem látnánk a végét és az bajos lenne. Egyébként nem célunk a maximum kihasználása, inkább kevesebbet vennénk föl, kb. 50% (4-5mió), mert azt vissza is kell fizetni. Egyébként a saját erő már 30%-tól OK - FHB-nál legalábbis.

Hacsek, melyik a felsorolás közül a "földnedves" beton? És ha pl. koszorúhoz is "készen" rendeljük, ugye az is másfajta állagú? Az alapba valót tényleg csak vízzel kell higítani és csömöszölhető?
Egyébként mai árakat tekintve szerinted megéri inkább készen venni, mint házilag gyártani (ha csak az anyagárat nézem?)

Rabo Karabekian Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5526
Én kétféle betont ismerek:
a) Kőóriás (aki elrontotta a gyomrát)
b) Pedigré Pál (a szárazeledel)

;)
RK

Előzmény: Hacsek (5525)
Hacsek Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5525
Pocak!

Az /f a beton bedolgozáskori konzisztenciáját (állagát) jelöli: folyós

a /k jelentése: képlékeny
a /kk jelentése: kissé képlékeny
a /s jelentése: sűrű

Ezek a leggyakoribbak. Érzékeny helyeken a beton összetételét is megadják, pl. a szemcseeloszlást (pl "fi" 0-16) és a cementfajtát (pc=portlandcement, 250ksc= 250-es kötőszilárdságú kohósalakcement, 300mmc=márgamentes cement stb.)

Szerintem alapozáshoz inkább a kk (kissé képlékeny) állag volna a megfelelő, de ez az altalajtól is függ (agyagra és más vízzáró talajra lehet folyósabb betont önteni).
Szóval vigyázzatok, mert aki a kiírást csinálta, szinte biztos nem látta az altalajt, így egy lazább talajon a folyós beton egyszerűen "elmászhat"!

Előzmény: Pocak (5520)
laci0076 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5524
Sziasztok!

Pocak,
Az "f" a beton konzisztenciájára utal (állagára) ami ez esetben "folyós"

Laci

Előzmény: Pocak (5520)
rocher Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5523
Igen, néha a nagy axiómák is megdőlnek:-)

petra

Előzmény: second (5521)
Pocak Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5522
Ja igen,

Meg annyit, a kedvezmenyes, kiegeszito stb. hiteleknel van egy plafon (pl. 3 szobas haz 17,5 millioba kerulhet), ezenkivul a hitel az a koltsegvetes valahany %-a bir lenni (asszem 40%).
Ezt a koltsegvetest bekeri a bank.

Előzmény: katicabo (5518)
second Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5521
OFF
:))))))))))))))
De itt már nem érvényes a kiinduló tételed, miszerint csak házilagosan...
ON

Sec.

Előzmény: rocher (5519)
Pocak Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5520
Ja, hat most megyunk ki, megnezzuk, mit mond a muszaki ellenor.

Szvsz nyilaszarokkal minimum 50%. De az az igazi, ha a teljes hazra keszitteted a koltsegvetest. A nyilaszarok nalunk peldaul kb. 1,5 miller lesz (van benne egy duplagarazs is), de ki lehet hozni a ketszeresebol is.

**********

Vitez epiteszek,

A C12-12/f-ben az f jelentene a folyami kavicsot vagy valami mast? (ez van a szerzodesben)

Előzmény: katicabo (5518)
rocher Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5519
OFF

second,
gyártástechnológiája válogattya, mert pl. ITT sokkal komolyabb a helyzet, mint gondolná az ember fia-lánya.

ON

petra

Előzmény: second (5510)
katicabo Creative Commons License 2000.05.24 0 0 5518
Kedves Pocak!
Nekünk legelőször a barátun mondta (tavaly építkezett), hogy sódernél jól nézzük meg, mit veszünk, mert a bányakavics agyagos, alapba semmiképpen nem jó. A Duna-kavics a tuti. Egyébként árban is látszik a különbség (ha ebből arra lehet következtetni), a Duna-sóder kb. 50-100%-kal drágább.
Tegnap a tervezőnk a szerződéskor beleírta (a kérésemre) a költségvetés készítését és nem lett ezáltal drágább. De nem felejtem el az ajánlatodat, csak én inkább a Váci út útvonalon járok, a XV. kiesik, de ha kell, elmegyek majd érte. Azon csodálkoztam, hogy a tervező azt mondta, mondjunk egy összeget, mert 8 és 18 millióból is ki bírja hozni a házunkat papíron, csak tudnia kell, mennyi hitelt szeretnénk és miről szóljon a költségvetés. De egy minimumot azért mondott: tavaly szept-dec-ig 8,5-ből épült fel egy 100m2-es ház, s csak az eredetileg tervezett radiátorok helyett lett olcsóbban beszerzett gázkonvektoros fűtés, egyébként minden benne volt.
Persze az árak emelkedtek azóta!
Tudja vki, hogy a szerkezetkész állapotig (tető alatt + nyílászárók betéve) ?% a költségterv? Kb. 40%-ra saccolom, így van?
Előzmény: Pocak (5517)
Pocak Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5517
Na, tortenesek vannak...
Folhivott a telekszomszed (o is kivitelezo), hogy latja milyen jopofa banyasoderbol csinaljak nekunk az alapot. Annyit kell tudni errol, hogy agyagos es csak feltoltesre lehet hasznalni.
A mi kivitelezonk szerint viszont ez egy kurva jo soder, ez _nem_az_a_banyasoder, ez tok jo.
Holnap jon ki egy ellenor, megnezi, keszul probakocka...
Nagyon szeretnem, ha az en kivitelezomnek lenne igaza, bent van mar az alap 80%-a, 1 meter melyen.

Soderszakertok, elkepzelheto, hogy a kivitelezomnek igaza legyen?

Hacsek Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5516
"milyen szigeteles kell az olyan zuhanyzohoz, aminek nem zuhanytalca van az aljaban, hanem az alja is csempezve van?"

Ezt úgy hívják, hogy technológiai víz elleni szigetelés vagy teknőszigetelés. Meg lehet csinálni mindenféle MÉLYÉPÍTÉSI szigetelőlemezből vagy szigetelő bevonatból.
EZ IS SZAKMUNKA!!!!!
Van viszont két dolog, amire figyelni kell, és ez a következő három:

1. Szigetelőlemezből sosem elég egy réteg (a bitumenes lemezből egyenesen három kell)
2. Mindenféle lemez csak hegesztéssel lapolható, a leterheléses rögzítés nem jöhet szóba.
3. Csapadékszigetelő lemezeket egyáltalán nem szabad ilyen célra használni.
4. Duplacsövű lefolyót kell beépíteni, ami külön elviszi a vizet a burkolatról és a szigetelésről.

Előzmény: kzt (5511)
rathmannz Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5515
Sziasztok!

Kiegészítő padlófűtést csináltatok éppen kb 35m2 (előszoba, fürdő, konyha, nappali étkező része). A követ "diagonál" módon tenném rá. A probléma a dilatáció:

A tervező: " csináljunk dilatációt három helyen keresztben (pl. 90 fokban a folyosó közepén), és ne "diagonálban" rakjuk a követ, mert úgy nem futhat a dilatáció. Használjunk kész dilatációs elemeket (ami a betonlemezeket is elválasztja). "

A kivitelező: " nem szükséges dilatációs elemeket használni, elég a betont fölülről 1-2 cm mélyen bevágni - lehet diagonálban is. A beton majd itt reped meg, ha szükséges. "

A dilatátációs elem gyártója (Laing):" A dilatáció elemeket le lehet rakni diagonálisan is, de ilyenkor ki kell számolni előre pontosan, hogy hová esik majd a lapok széle. "

Van valakinek tapasztalata bármelyik módszerről?
Hogyan lehet korrek módon megoldani a diagonál-dilatáció kérdést?
Mit javasoltok a műanyag burkolatú réz fűtéscsövekre védőborításnak (a padlófűtés alatti betonban futnak majd)?
Köszönet
RZ

zsuri Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5514
Hello!
Köszönöm az elismerö szavakat, továbbítom öket Arabellának. Nagyon igyekeztünk, hogy Zsuribella jól sikerüljön :-)
Boltban még nem láttam pici babát, esetleg Ceizel Endréhez lehetne fordulni ezügyben :-)
Én is gondolkodtam rajta, hogy vajon miröl álmodhat, mikor még nem is lát rendesen, de azt hiszem nem zsalukövekröl:-)
Pocak Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5513
Katicabo,

Gyere el erte, ha jo neked a XV. ker, vagy elkuldom pistan, ha irsz egy cimet.

********
Kicsi Emma,

Kell egy muszaki felelos vezeto, ot kell megizelni, ha hibat kovet el az epitkezes alatt - szerintem ez egyertelmuen a kivitelezo.
A muszaki ellenor az extra, elvileg o kepviseli az en erdekeimet, es veszexik a kivitelezovel.
Mi vegul is azert nem vettunk fol kulon ellenort, mert nem voltunk biztosak benne, hogy utolso verig fogja a mi erdekeinket kepviselni (hallottam olyat, hogy volt ellenor, biztak benne, majd leesett az elso ho... es ujra kellett a tetot csinalni, mert az ellenor nem szolt se a kivitelezonek, se a megbizonak. Ezen tul sokat az mar nem segitett, hogy utana nem fizettek ki az ellenort).

ChickenCow Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5512
Helló !

Íme a részletek:

A lakás Békásmegyer hegy felöli oldalán, a lakótelep szélén (zöldövezet mellett), egy rendben tartott társasházban van.
51nm-es, 1+2 fél szobás, erkélyes, szépen felújított (új fürdőszoba, parketta, járólap, tapéta, SOFA thermo-üveges nyílászárók), IX. em-i, vízórás, telefonos, kábeltévés.
A HÉV-megálló kb.6-7 percre van.
Fontosabb dolgok a közelben: Plus diszkont (100 m-re), őrzött parkoló (kb. 50 m-re), posta kb. (100 m-re), bölcsi (20 m-re), ovi (50 m-re), isi 200 (m-re) CORA bevásárlóközpont és az Omszki tó kb 2,5 km-re
Irányára 6,9 millió Ft. A költözés júniustól lehetséges.

Ha felmerül valamilyen egyéb kérdés a lakással kapcsolatban, vagy időpontot szeretnél egyeztetni lakásnézéshez, legjobb ha napközben a 06-30-9524-073-as tel. számon hívsz, vagy e-mail-ben (pepe@transelektro.hu) üzensz. Este 7 után a 243-1721-es tel számon vagyunk elérhetőek.
Köszi az érdeklődést, várom a válaszodat.

Szia,

Viki

Előzmény: kzt (5511)
kzt Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5511
Zuhanyzo keszitos kerdes: milyen szigeteles kell az olyan zuhanyzohoz, aminek nem zuhanytalca van az aljaban, hanem az alja is csempezve van? (na ezt jol elmagyaraztam, de talan sejtheto). Tud vki. olyan furdoszoba / uveges boltot, ahol egy vastag edzettuveglapbol + ket zsaner + kilincs allo zuhanyfulkeajtot arulanak, esetleg csinalnanak realis aron? Illetve esetleg ahol a zsaner+kilics egyuttest meg lehetne vasarolni.

off
Gyerek: szakkepesites nem, jo szerszam mindenkepp kell hozza ;)))

ChickenCow,
tudsz reszleteket kuldeni?
on

Előzmény: ChickenCow (5508)
second Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5510
off

petra,
a "gyártástechnológiához" nem sok szakértelem kell, de a "karbantartáshoz" és nevelés nevű állandó fejlesztési folyamathoz nagyon nem árt. Mégsem kérnek senkitől papírt róla, pedig még a kismotor vezetéséhez is vizsgázni kell. Hogy van ez?

on

Sec.

Előzmény: rocher (5492)
katicabo Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5509
Kedves Pocak, emil címre tudod vagy csak faxon? Mert nagyon örültem ám, hogy valakinek van ilyenje!
A bontási kérdésedet nem értem: a különálló (fa)fészerre nemkértünk bontásit, mert építési sem volt rá. A bontási a házikóra kell, aminek 25cm-es vegyes salakbetonból és téglából van a fala és erre nem alapoznánk a bővítést inkább bankkölcsönözünk és számlát gyűjtögetünk, ha kifogyunk.
Előzmény: Pocak (5504)
ChickenCow Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5508
Helló Mindenki !

Bocs Everybodry, de kicsit off-ul bepofátlankodom egy kérdéssel:
Nincs itt valaki a közelben, akinek nincs annyi pénze, hogy házikókat épülgessen, viszont igényes és max. csak egy szépen felújított, 51 nm-es panellakást tudna megengedni magának a III. kerületben ?
A részleteket szivesen megírom az érdeklődőknek.

Sziasztok,

Viki

kicsi emma Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5507
Te Pocak, ha a kivitelezo a muszaki felugyelo, az azert nem eppen szerencses. mert akkor aztan senki nem felugyeli, hogy mit szelhamoskodik ossze.
Nalunk a tervezo a muszaki vezeto, igy legalabb o gyapalja meg ellenorzi a kivitelezot. Az epiteszeknek ugyis fontos, hogy az altaluk tervezett lakohaz, mit lakohaz, templom, tokeletes legyen, mint a tervezojuk.

ke

Előzmény: Pocak (5504)
kicsi emma Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5506
Pocak, katicabo, level ment!!
Előzmény: Pocak (5505)
Pocak Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5505
Tenyleg, nem kell valakinek tok lyo riaszto - kaputelefon - villany reszelo?

A testverem csinalja nalunk a villanyt, o is rabeszelt, hogy most csinaljunk helyet mindennek (antenna, riaszto, kaputelefon, telefon), kesobb nagyon csunya es draga lesz vesetni.
Akit erdekel, emiljen!

Pocak Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5504
Szia Katicabo,

Tudnek kuldeni koltsegvetest, egy tavalyit, meg egy ideit (ez a sajatunk). Kb. 8 oldal.
A tervezo az altalaban kulon dijert csinal koltsegvetest (50 rugorol hallottam). Ez annyiban jo, hogy fuggetlen forrasbol tudod meg a tenyelges anyagigenyt.
Annyibol rossz, hogy a tervezes soran ki birnak felejteni dolgokat, es azt csak a jo kivitelezo veszi eszre, aztan meg nem tudod hogy a kivitelezo at akar verni vagy tenyleg kell az a plusz anyag.

Muszaki ellenorzes: nem kell! A muszaki ellenor a Te erdekedben ellenorzi a kivitelezot. _Felelos_muszaki_vezeto kell (megfelelo vegzettseggel, de hogy az technikum vagy foiskola, passz). Nalunk a muszaki vezeto a kivitelezo, muszaki ellenor pedig nincs (Apu + ferjem + en feszitjuk keresztre neha a kivitelezot).
BTW az epitesz ajanlott nekem ellenort, 60-65 rugot ker havonta, eleg kemeny, de egyelore nem kerjuk. Ha kell az elerhetosege, szolj!

A tegla meg a soder lerakas meg egyaltalan a gany munkak a kivitelezore tartoznak. Ezert kapja a draga a penzit. Sajat tapasztalat: minel konkretabb szerzodest kell kotni, ezt peldaul maris be lehet irni.

*****
Bontasi engedely: most ez komoly? Nekunk is van hasonlonk, en nem fogok ra engedelyt kerni.

Előzmény: katicabo (5462)
rocher Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5503
5500?
Pocak Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5502
Szia kicsi emma,

Nehany hettel elotted jarunk - mi mar lassan "kijovunk a godorbol".
A XXII. keruletben tudok egy gepeszt, viz-gazt intezi. Mar nyugdijas, a Gazmijeknel dolgozott. Kicsit lassu, kicsit sokat dumal, de nekem rendesen es olcson megcsinalta a terveket. Erdekel?

Most kerunk ajanlatokat a szerelesre.

Előzmény: kicsi emma (5499)
rocher Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5501
Egyetlen?:-)

petra

Előzmény: Hacsek (5497)
Macimedve Creative Commons License 2000.05.23 0 0 5500
"Ezek szerint te vagy az EGYETLEN, akivel még nem veszekedtem... "

Velem sem.:-)))))

Előzmény: Hacsek (5497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!