Keresés

Részletes keresés

Vsport Creative Commons License 2017.04.18 0 0 62535

Vsport Creative Commons License 2017.04.18 0 0 62534

Jó estét kívánok Mindenkinek!

 

Zsitva Béla vagyok . Ezen a fórumon még nem írtam. A minap sikerült megvásárolnom egy tégla gyűjteményt,kb. 1000-1500 db. Sajnos én nem értek hozzájuk,csak megtetszettek. Ha esetleg tudnának segíteni a beazonosításukban, megköszönném. Rakok fel néhány képet.

gyujtilaci Creative Commons License 2017.04.18 0 0 62533

Nekem van belőle egy csomó variáció (Jobb alsó indexben római számok.)

 

Keceli vagy környékbeli vagy?

Előzmény: Rovart (62525)
adolf2107 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 62532

Helló Mindenki !

 

 

 

 

Előzmény: adolf2107 (62463)
adolf2107 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 62531

Szia Béla !

 

Még nem is láttam Angeli Walter-t évszámmal .

Előzmény: Rovart (62525)
hb-tatus Creative Commons License 2017.04.18 0 3 62530

Sziasztok, újabb Egyesületi siker: Czupp Pali tagtársunk téglagyűjteményével bővült az Értéktárban szereplő, már meglévő kollekciója. Ezzel az országban már 20 helyen látható megyei, vagy települési Értéktárba felvett téglagyűjtemény. A határozat száma: 5/2017 04. 13. KTÉB

A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2017.04.18 0 0 62529

biztos jó nagy volt a kartácsnija:)

Előzmény: adolf2107 (62519)
csóricica Creative Commons License 2017.04.18 0 0 62528

Először a hátulját,és az oldalait kell lemosni vele, akkor meglátod mennyire bírja a tégla. Nyugodtan próbálkozz csak vele.Rengeteg időt megspórolhatsz.

Előzmény: Rovart (62526)
Rovart Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62527

Szia Druszám! Sajnos azt sem tudom honnan, hogyan került már hozzám, pedig

gyűjtés közben nem iszom. (annyit) ☺

Előzmény: hb-tatus (62500)
Rovart Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62526

Szia! A tapasztalat szerint a puhább téglákban jóvátehetetlen károkat okoz!!!

Marad a türelemjáték.☺☺☺

Előzmény: gyujtilaci (62524)
Rovart Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62525

Angeli Walter variációk Kecelről.

 

gyujtilaci Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62524

Köszönöm a választ! Esetleg nagynyomású mosó szóba jöhet? 

 

 

Előbb-utóbb teszek fel képeket, de nekem most nagyon szezon van, úgyhogy nem biztos hogy mostanában összejön.....sajnos.

Előzmény: Szabolcs69H (62523)
Szabolcs69H Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62523

Szia! Vízben kell áztatni, gyökérkefével dörzsölni,( nem drótkefézni) áztatni, kefézni, spaknival kapargatni, kefézni, s ha ezek nem használnak, sósavba mártott ecsettel be kell kenni a makacs malteros felületeket, kefézni, spaknizni, alaposan lemosni mosószeres vízzel. Ezeket addig kell folytatni, amíg meg nem kapod a kívánt tiszta felületet.   Tehetnél fel képeket a gyűjteményedről. Üdv Szabolcs

Előzmény: gyujtilaci (62521)
Ká-Gyé Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62522

Hogy legyen kép.

 

Földes:

 

          

 

Karcag:

 

 

Kunmadaras:

 

  

gyujtilaci Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62521

Jó estét minden téglásnak! :) Most regisztráltam frissen, de egy rövid ideje már olvasom a fórumot és sokkal régebb óta gyűjtögetem már az "építőanyagot". :) Azt szeretném kérni tőletek, hogy legyen szíves valaki nagyon részletesen leírni, hogy hogyan, mivel, milyen anyagokkal tudom lepucolni a tégláimat ilyen gyönyörűen, mint az itt látható képeken van. Előre is köszönöm!!

kaszperek Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62520

Hogy téglakép is legyen.Innen-onnan mindenhonnan.

adolf2107 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62519

A kollégám építkezett , amikor a ház elkészült a felesége lelépett a kőművessel .

Előzmény: A N U B I S-mirmur (62515)
adolf2107 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62518

Tárgyalások már voltak , happy end még nem !

A börtön falában mindenkinek van egy téglája , ők már megtalálták .

Előzmény: sagicsabi (62516)
sagicsabi Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62517

nem!de ott a cserék vannak a a téglás vendégek számára! :)

Előzmény: A N U B I S-mirmur (62513)
sagicsabi Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62516

akkor ebben nem volt happy end!

Előzmény: adolf2107 (62512)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62515

kinek a pap, kinek a papné...ugye kőmíves kelemen is megmondta, asszony kell a házba :D

Előzmény: adolf2107 (62512)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62514

békepipa után biztos lesz hepiend, vagy hepifinis :D

Előzmény: sagicsabi (62511)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62513

ott a ház alapjában is mintha látnék pár téglát, nem bontottad meg? :DDDD

Előzmény: sagicsabi (62511)
adolf2107 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62512

Szia !

 

Az egyik  ismerősöm felújított egy régi parasztházat . Megkérdeztem nem talált véletlenül pecsétes téglát.

A válasz az volt , hogy talált de befalazta . A híradóban láttam , hogy alatta volt egy dunaföldvári vállalkozó is .

Előzmény: sagicsabi (62511)
sagicsabi Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62511

Sziasztok!

Bocsánatot kérek,de ha lehet akkor tégláznék. :)

Tűzifa tároló építéséhez készülődtem elő itthon mai napon.És láss csodát!Téglázásba torkolt a meló.

 

Jó kis nap volt!

Azért remélem ez a kis fórumos konfliktus happy end-el zárul!!

 

 

A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62510

ennyi, ősmagyar, nálad van mindkettő rendesen :DDDD

s nincs is baj veled:P

Előzmény: fgondnok (62507)
kaszperek Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62509

Egyetértek!

Az első haragos reakció nem mindig jó döntés.

Jó lenne ha a fejek egymásközt megbeszélnék a nézeteltérésüket.Természetesen Mélykúton .

 

Békejobb .Békepipa.

Előzmény: B-csabi (62508)
B-csabi Creative Commons License 2017.04.17 0 0 62508

okos gondolat...jó lenne ha többek is megerősítenék szavaid..

Előzmény: fgondnok (62507)
fgondnok Creative Commons License 2017.04.17 0 2 62507

, mondhatom!

Némelyeknek egy kis szesz kellene, némelyeknek meg egy kis szex!

Ne zavarjátok egymás köreit!  

Sértődéseket, kirohanásokat, kioktatást, szemrehányást, egymás basztatását, privátban oldjátok meg!

További szép ünnepet.

Köszönöm!

B-csabi Creative Commons License 2017.04.17 0 1 62506

Nem kell senkinek felkapni a vizet,egyikőtök se gyerek már...ne rontsátok el a játékom,már épp elég energiát fektettem a következő találkozóra..,mindketten elfértek ,ha mégis úgy döntesz tudomásul veszem,de nem örülök neki.

Te meg Wattie ne szőrösködj már kicsit pihenj..:-)

Előzmény: Szirtimorcz (62501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!