Keresés

Részletes keresés

bubis Creative Commons License 2002.07.04 0 0 289
Szia Attila!

Ha akarod majd kuldok neked nehany tesztet a TED emulacio ellenorzesere. Eleg orult dolgokat csinaltam mar. Ha jol emlexem csinaltam 40x36-os kepernyot, es azt is sikerult elernem, hogy csinaltam egy 40x10-es kepernyot, utana 8 rasztersor keret es egy 40x25-os kepernyo, ujrakezdve az elejetol!

A legdurvabb es leg meglepobb a kovetkezo volt:

Akartam csinalni egy C64-rol jol ismert 4x4 rutint. Ennek a legyege, hogy (mondjuk) grafikus modban a karaktersorok kozepen szinmemoriat valtassz es a karakerek jobb illetve bal felen mas szint hasznalsz. Ezzel elerheto, hogy egymastol fuggetlenul szinezzel egy 80x50-es matrixot. Nos megcsinaltam, de kozben kijott egy erdekes dolog: el lehet erni, hogy az elso 20 karakter oszlopban a karaktersorok kozepen csak a szinmemoria vektorok frissuljenek de a fenyero memoria vektorok ne! :) Tehat az masodik 20 oszlopban a szin es fenyero is valtozik, de az elso 20 sorban csak a szin! :)

Udv!
Andras

bubis Creative Commons License 2002.07.04 0 0 288
Szerintem ha van egy ugyes programozo, akkor nincs gond a spriteokkal. Mondjuk az igaz, hogy ilyenkor a szinskala eleg limitalt. Nezzetek be a www.xeo3.com-ra, ott le lehet tolteni egy Scrolling.prg nevu filet, ami egy preview egy keszulo jatekbol. Na itt software spriteok vannak es nagyon jok!
Előzmény: Grones (287)
Grones Creative Commons License 2002.07.03 0 0 287
Igen a hardver sprite-ra gondoltam. Nekem sem hianyzott olyan nagyon de a C64-es emberek mindig emiatt cikiztek a gepet. Meg emiatt nem lehetett gondolom a C64 jatekokat futtatni. Amugy szerintem ment volna.
Előzmény: Buck Cherry (286)
Buck Cherry Creative Commons License 2002.07.02 0 0 286
Gondolom, a hardver sprite az, ami hiányzik neked a PLUS/4-ből. Nem olyan nagy gáz, a Spectrumnak egyáltalán nem volt, mégis milyen remek játékok voltak hozzá, pusztán szoftver sprite-ok használatával.

Buck Cherry

Előzmény: Grones (245)
putyi Creative Commons License 2002.07.02 0 0 285
Jó az e-mail címem, de próbáld meg a putyi27@yahoo.com-ra is...

Üdv: O+A

Előzmény: nyasi (284)
nyasi Creative Commons License 2002.07.01 0 0 284
putyi !

Írtam neked emailt ,de visszapattant!

Jó az emailcímed ?

Előzmény: putyi (282)
bubis Creative Commons License 2002.07.01 0 0 283
Szia!

Ez azt hiszem nekem tulsagosan is roncs. :) Nem vagyok egy barkacsolos tipus, hogy ebbol osszedobjak egy teljesen mukodo c64-et.

Andras

Előzmény: putyi (282)
putyi Creative Commons License 2002.07.01 0 0 282
Az egyiknek hiányzik a "4"-es gombja meg azt hiszem a joy portok nem működnek, mert ki van törve pár pöcök!

O+A

Előzmény: bubis (281)
bubis Creative Commons License 2002.06.28 0 0 281
Engem talan. De szeretnem tudni megis mennyire roncs.
Előzmény: putyi (276)
bubis Creative Commons License 2002.06.28 0 0 280
Szia!

Ebben a hozzaszolasodban utaltal ra, hogy szegedi vagy, en korabban innen sejtettem. Egyebkent nem ismerem a szegedi csapatokat. En csak nehany eve az internet jovoltabol jottem ra, hogy magyarorszagon viszonylag nagy +4-es elet volt, de ilyen szinten nem neztem utana a dolgoknak. En egyebkent eredetileg nem szegedi vagyok, csak eppen 90 ota ide jartam suliba (Sagvari majd Jate) es most itt dolgozom.

Talalkozhatnank, ha gondolod. Esetleg jossz a Flag 2002-re?

Andras

Előzmény: putyi (278)
putyi Creative Commons License 2002.06.28 0 0 278
Én már régen tudtam, hogy te szegedi vagy!

Te nem ismerted a szegedi csapatokat??? Onnan tdhattad volna, hogy szegedi vagyok!

O+A / EVS (Electronic Vision Software)

Előzmény: bubis (277)
bubis Creative Commons License 2002.06.28 0 0 277
Szia Putyi!

Láttalak a Bartha Lászlós topikban, és most vettem észre, hogy korábban válaszoltál arra a kérdésemre, hogy szegedi vagy-e. Szóval én is! :)

András

Előzmény: putyi (211)
putyi Creative Commons License 2002.06.27 0 0 276
Üdv...

Mennyit adnál egy bővített C=16-ért?
Lehet, hogy van floppy drive is majd megnézem...

Van még két roncs C=64-em! A kettő együtt 2000 Ft! Kit érdekel???

Előzmény: nyasi (275)
nyasi Creative Commons License 2002.06.25 0 0 275
Hali!

Nincs valakinek PLUS/4-ese eladó esetleg 1551 driveval ?

Herr X Creative Commons License 2002.06.05 0 0 274
Szia!

Majd küldök listát. (Úgy szeptember tájékán lesz időm, addig csak olvasom a topicot.)

A kis kedvencem a D-MON v1.x(?) volt. Erre vagyok a legbüszkébb "szakmailag". Illegál kódot is ismerő monitor progi on-line debug funkcióval és sok egyéb nyalánksággal. (Pl: trace-elős disassembly)

Volt néhány demo, egy állati gyors körrajzoló, tuningolt turbók, programvédő kódoló.

Üdv: Szaki

UI: Lehet, hogy szólok Bandnak és BSZnek is a forumról.

Előzmény: CsaboLOD (259)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.05.30 0 0 273
Omega, mindenben igazad van amit írsz. Viszont legalább most kezd összegyűlni egy kis csapat... Az utóbbi években szinte teljesen kihalt volt minden. Akik most úgy-ahogy aktívan programoznak: Bubis, Lavina, Ati, Luca, SVS, Beraxa Adam (barátom, eddig nem ismert, de most kezd programozni!) meg én. Na ez már valami... Remélem a felsoroltak közül mindenki ír is egy kis demót legalább. Ha mi belekezdünk akkor újra elindulhat valami. Akik még itt vannak elszórtan, de nem(?) aktívak: Szaki/NST, Fecoshy/MTV, te+SJP :-) SJP mondta, hogy vannak kiadatlan rutinjai, csak nincs akit érdekelne. A múltkor kaptam Lacoste/WLS-től email-t... Nos lehet hogy ezek az emberkék is beszállnak. Akkor aztán lesz demotermés.

Meg kéne már csináljam a website-ra, hogy lehessen évek szerinti statisztikát csinálni a kiadott programokra. Érdekes lenne látni, hogyan csökkent le... Vagy pl. megtudni, mennyi program született a plusira tavaly.

Ja és Omega! Küldj már képet magadról :-)

Előzmény: putyi (271)
bubis Creative Commons License 2002.05.30 0 0 272
Fecoshy of MTV a kovetkezot itra a +4 world forumara:


Sziasztok plus/4 rajongok! A MagneTic Violence (MTV) csapat szervezne egy nosztalgia partyt Magyarorszagon, Tolna megyeben. Mivel az oldalon nincsenek informacioink, ezert megadom a mail cimemet ahol informaciokkal szolgalhatok es az erdeklodoket nyilvantarthatom. Ez azert lenne jo, hogy mekkora helyre lesz szukseg a lebonyolitashoz.
Bovebb informaciot a fecoshy@hotmail.com cimen kaphatsz!

Fecoshy of MTV team

putyi Creative Commons License 2002.05.30 0 0 271
Megnéztem az effektet! Tetszik. Milyen profi demokat lehetne összehozni Plus/4-re még mindig, csak kár, hogy az érdeklődők kevesen vannak...
Régebben azért csináltunk demokat, mert örültem, ha másnak tetszett! Versenyeztünk egymással... Sajnos most kevés aktív ember van ezen a gépen...
Előzmény: bubis (270)
bubis Creative Commons License 2002.05.29 0 0 270
Csabo: Thanx!

Putyi: Oke, kuldok.

CsaboLOD Creative Commons License 2002.05.28 0 0 269
Bubis: köszi az adatokat, betettelek képpel együtt. Accountot nem kell szerezni a laphoz. Gondolom a forum-ra gondolsz, de az nyitott mindenkinek, bárki irhat bármit. A "Login" az adminisztrátoroknak van a lapon (Lando meg én).
Előzmény: bubis (264)
putyi Creative Commons License 2002.05.28 0 0 268
Hali Bubis.

Akkor ha egyszer ráérsz küldenél nekem valamit e-mailben amit emulátorral el tudnék indítani?!?!?!
Nagyon örülnék neki, mert tényleg érdekel a Plus/4-es profizmus...

Köszi

Előzmény: bubis (267)
bubis Creative Commons License 2002.05.28 0 0 267
Hopp, itt van commodore szerviz: http://www.atom.hu

Meg TED-et is kapni! :)

Előzmény: F.E.K. (265)
bubis Creative Commons License 2002.05.28 0 0 266
Szivesen segitenek, de sajnos nem tudok. Azt sem tudom, hogy ha az en gepem kipurcanna, mit csinalnek. A tapom peldaul iszonyatosan zug, fogalmam sincs meddig birja meg.
Előzmény: F.E.K. (265)
F.E.K. Creative Commons License 2002.05.28 0 0 265
Üdv minden Plus/4 rajongónak. Örömmel látom, hogy még nem halt ki a "gép" rajongótábora. Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van itthon egy Plus/4-esem, de muködési hibákkal (nem hajlandó kezelni a kazettás egységet, és egy idő után kifagy). Belenéztem, javítási nyomok vannak benne. Eredetileg volt egy alapgépem, de eladtam. Aztán nosztalgiából beszereztem egyett, de sajna hibás. Tudom, hogy vannak emulátorok, de azért az mégsem az igazi. (Azthiszem tudjátok mire gondolok :) Szóval tud valaki olyan helyet Békés megyében (Gyulai vagyok), ahol van remény számára ?
bubis Creative Commons License 2002.05.28 0 0 264
Bocsanat!

Type: Coder

Előzmény: bubis (261)
bubis Creative Commons License 2002.05.28 0 0 263
Ti komolyan code-oltok még Plus/4-re?

En nagyon komolyan kodolok +4-re es C64-re is!

mert igen kíváncsi lettem... Érdekel, hogy még mit lehet a Plus/4-ből kihozni ennyi idő után, pláne 16k-ban!

Ne viccelj mar! Ennyi ido utan? Szerintem mindanyian gyerkek voltunk amikor ezen a gepen kodoltunk. En kozben matematikus lettem. Ennyi ido utan es 16K-ban? Tobbet mint kepzeled! Nezd meg, hogy hova fejlodtek a C64-es demok. Ez ez a fejlodes tobbnyire nem a VIC vagy a SID jobb kihasznalasarol szol, hanem kodolasi teknikakrol!

Andras

Előzmény: putyi (262)
putyi Creative Commons License 2002.05.28 0 0 262
Ti komolyan code-oltok még Plus/4-re? Ha kész lesztek a demokkal, akkor tegyétek már fel a netre, hogy valami emulátorral megtekintsem őket, mert igen kíváncsi lettem... Érdekel, hogy még mit lehet a Plus/4-ből kihozni ennyi idő után, pláne 16k-ban!

Üdv: Putyi (O+A/EVS)

Előzmény: bubis (261)
bubis Creative Commons License 2002.05.27 0 0 261
Csabo!

Hogy lehet accot szerzni a +4 world-hoz? Nem latom az oldalon. Egyebkent engem is felhetsz az adatbazisodba:

Type: Scene member
Handle: bubis
First Name: András
Last Name: Dőtsch
Gender: M
Active: yes
City: Szeged
Country: Hungary

Pic: http://www.freeweb.hu/dotsch/pic/andras.gif

Kiadott cuccom meg nincs, de lesz!

Udv.
Andras

Előzmény: CsaboLOD (259)
bubis Creative Commons License 2002.05.27 0 0 260
Szia Csabo!

Koszi az infokat. A demom lehet hogy nem lesz egy nagy design, de teknikailag eleg utos effektek leszenek benne. :) Tulajdonkeppen minden effektem keszen van, csak azt kell eldontenem, hogy mi keruljon bele, es nehany dolgot meg megcsinalni, hogy beleferjek a 16K-ba. Lehet, hogy a heten meg is csinalom.

Udv.
Andras/bubis

Előzmény: CsaboLOD (257)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.05.24 0 0 259
Aha, Szaki az NST-ből. Helloka, én Csabo of LOD vagyok :-) Láttad, hogy a neved alatt egyetlen program sincs? Az NST-nél is csak 4... Ha tudsz, küldj egy listát az általatok kiadott programokról. Valószínű sok már benne is van az adatbázisban, csak nincs a nevetekkel összekötve. Jajj, mennyit könyörögtem már körbe mindenkinek, hogy küldjenek infót :-) De azért jött is szépen, meg is látszik, hogy kik küldtek (Nézd meg hány progi van TCFS neve alatt...)

Sajnos a kábeles ügyhöz nem tudok hozzászólni, nekem a Plussy-jaim se mennek... (PAL 220V, itt meg NTSC 110V van.)

Előzmény: Herr X (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!