Keresés

Részletes keresés

polibe Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5829
fafödém, stukatóros.
Előzmény: Hacsek (5828)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5828
Nem tudom. Attól is függ, miből is van a födém, meg hogy tényleg erre a falra terhel-e?
Abban, amit leírtál, én nem is annyira teherbírási problémát látok, hanem nagyon súlyos stabilitási gondot.
Előzmény: polibe (5827)
polibe Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5827
Hacsek!

Ennyire biztos, hogy ezek a falak nem bírják el a födémet?

polibe

Előzmény: Hacsek (5826)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5826
Szerintem feltűnés nélkül meneküljetek...

Tudniillik ki lehetne mondjuk könnyűbetonnal önteni a hézagot, de félő hogy az oldalnyomás szétnyomná a falat.

Az elég költséges megoldás az lehet, hogy a régi falakat ki kell váltani új, tisztességes szerkezettel.

Amit leírtál, az egyébként az építészek rémálma. Mondjuk át kell alakítani egy házat, odamegy az ember, és 42 cm vakolt falvastagságot mér. És joggal hihetné, hogy 38-as fal vakolva és aszerint is terhelné...

Előzmény: polibe (5823)
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5825
Hat igaz, nem vagyok egy gyakorlott urvezeto.
SZoval sok, azt mondod? Es ha csak ket savban, az auto kerekenek lenne lerakva valami, kozte meg fu (ho)?

Előzmény: Hacsek (5824)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5824
Lejtő-murva-autó-tél...
Nem sok ez együtt??
Előzmény: kicsi emma (5821)
polibe Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5823
Hacsek!

Hát ez az, hogy teherhordó falak, a külső falak, és a belső főfalak is így vannak rakva.:((((

polibe

Előzmény: Hacsek (5820)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5822
Mind a kettőnek van előnye.

A zsalukőből készülő szerkezet is monolit jellegű falat ad (igazából ez az előregyártás és a helyszíni monolit betonozás keveréke). Akkor is jó, ha valamiért nincs elég hely a zsalutáblák elhelyezéséhez vag kivételéhez.

A monolit technikának az az előnye, hogy tetszőleges méretű és alakú szerkezetet csinálhatsz, valamint hogy nem készterméket kell vásárolnod, hanem élőmunkát és alapanyagot.

Előzmény: laci0076 (5818)
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5821
Bar korabban itt a forumok csak es kizarolag az en vadaszteruletem voltak, F (mert annyit meseltem neki eppen ERROL a topicrol) nemregiben addig kalandozott itt, amig ra nem jott a nickemre es le nem leplezett. ugyhogy mar nem vagyok ellenorizetlen, vigyazni kell a szamra. :-))

Viszont oszinten elismer mindannyiotokat, akik itt a tudatlanok taborat turelemmel es szorgalommal kiszolgaljatok.

Az utra valami rendes normalis ko nem eleg? (murva?)

ke

Előzmény: Hacsek (5819)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5820
polibe!

Ez szerintem nem teherhordó fal,hanem furmányosan rakott válaszfal.

A ti érdeketekben remélem, nem tévedek...

Előzmény: polibe (5810)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5819
"Hacsek draga, nagyon szeretlek."

Lyólesik. A férlyed is tuggya? :o)

Megoldás: műkő kocka. Ez tulajdonképpen beton, csak nem úgy. Sokféle típus van, általában díszburkolatnak használják, de mostanában pl. buszmegállókban is szokás. A legismertebb talán a Viacolor. A kockákalá azért kell egy erős aljzatbeton is.
Tényleg lehet fűteni a kerti utat. Olyasmi fűtőszál, mint a hajszárítóban vagy a vasalóban, csak persze nagyobb. Akkor érdemes, hogyha állandóan és gyorsan van szükség télen is az autóra. Ha mondjuk télen amúgy sem lehet a hegyen közlekedni, akkor felesleges flanc. Igazából ez nálunk zordabb éghajlaton igen hasznos, ahol naponta esik le fél méter hó.

Előzmény: kicsi emma (5805)
laci0076 Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5818
Melyiknek mi az előnye?

zsalukő vs. monolit beton lábazat?

Laci

kicsi emma Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5817
Anteus, anteus - almodozas az elet megrontoja.
Előzmény: anteus (5816)
anteus Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5816
Jut eszembe, van kérdésem is: honnan lehetne leakasztani egy olyan belsőépítészt, aki egy-két beszélgetés után, a pontos méretekkel felvértezve ki tudná találni a fürdőszobákat és be is szerezné hozzá az anyagokat és mindezért nem kérne valami eszement pénzt?
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5815
Hat igen, az osszenyithato szobak atka. Ez igy bizon nem konnyu. EN sem a mostani (berelt) lakasunkban tervezem ugyanezt, hanem a majdan vegre felepulo hazunkban, ahol nem lesznek egybebyitott szobak, ugye.

De megertelek, teljesen. Aterzem a helyzetet.

ke

Előzmény: rocher (5814)
rocher Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5814
Igen nevelés kérdése. Tudom. Engem is úgy neveltek, hogy kiskorom óta tudtam mindennek a helyét: seprű, lapát, felmosó stb. Csináltam is derekasan, főként, hogy 10 éves voltam, amikor megszületett a kis trónörökös. Na arra már hárman is kevesek voltunk, hogy legalább egyetemista korára rászoktassuk a rendrakásra:-(

Egyelőre az én gyerekeim megfelelő anyagnak tünnek, hogy ilyen irányba lehessen őket nevelni, a baj az, hogy nem lehet őket felküldeni az emeletre. Három egybenyíló szoba van és finomanfogalmazva eléggé átjáróház vagyunk. Egyelőre nekem kell takarítani és rendet rakni, ha nem akarok égni, mint a porrongy.

petra

Előzmény: kicsi emma (5811)
anteus Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5813
Sziasztok, jó régen szóltam hozzá, a péceli ház épülőfélben. A szerkezeti munkák megvannak, villanyszerelés nagyjából kész, fűtés/víz 60%-os. Menet közben kitaláltuk, hogy már most megcsináltatjuk az új tetőt (utólag valszeg sosem vágtunk volna bele), ez egy kicsit fel is borítja a költségvetést. Eddig a kőműves csapat és ács csapat kiváló, bárkinek merem ajánlani. Tapasztalatok gyűlnek, szívesen megosztom. Üdv
hóember Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5812
Pedig meg szoktam nézni az emberek címét. Már csak szakmai ártalomból kifolyólag is. Ugye amikor IDE bejelentkeznek a népek megnézem, hogy kinek adok sorszámot.

hóMbR

Előzmény: rizo (5809)
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5811
Petra, ez szerintem neveles kerdese. En - igaz, hogy sok gyerekbol a legnagyobbkent - iskolas korom ota, azaz hatevesen takaritottam a gyerekszobat (bar gondolom egy darabig inkabb csak pedagogiai celzatal - felmosasra peldaul nem emlekszem, de porszivozasra, portorlesre es sepregetesre nagyon is.) Szoval iskolasgyerekek mehetnek nalunk a tetoterbe, addig meg ott a foldszinti kozos nagy gyerekszoba. Hogy tetszik az otlet? Aztan majd meglattyuk, hogy a gyakorlatban ez mennyire megvalosithato...

ke

Előzmény: rocher (5807)
polibe Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5810
Sziasztok!

Előre elnézést kérek a nagybecsű szakértő gárdától, ha baromságot kérdeznék.
Most kezdtük el házunk felújítását.
Jött a villanyszerelő, elkezdett vésni, a téglák meg potyogni a falból.
Kiderült ugyanis, hogy a falak a következőképpen vannak rakva: egy sor élére állított tégla, két oszlopban, majd egy sor összeköti a két oszlopot és ez így folytatódik. A két oszlop között meg csak levegő.
Nem kellene vmivel feltöletni ezt a hézagot? Egyáltalán megoldható ez?
Nem szeretnénk, ha egyszer a fejünkre szakadna a tető, vagy akár csak egy szög beverésével a fejünkre hullana a tégla.
Köszönettel:
polibe

rizo Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5809
hóember:
Architect emil cime mindenesetre ezt sejteti...
R
Előzmény: hóember (5806)
oszkaar Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5808
Hello mindenkinek!

A lakasfelujitas nalunk is mar a gepeszetnel tart egyre inkabb.
-Villanyorabovitést kértem az ELMŰ-nél 10A -> 25A. Meglepődtem, hogy a ügyfélszolgálatos néni azt mondta, most rögtön elintézünk mindent, aztán majd csak kimegy egy szerelő és kész. OK. Másnapra kértem is egy időpontot. 8 - 10. 8:02-kor odaérek, már elmentek, mert egy ik kőműves srác már ott volt. Hagytak egy hibalistát: mérőhely kialakitása nem szabványos, elosztótábla hiányzik, mérőhely kialakitás MSZ 447 szerint. Aztán felvilágosítottak, hogy az ELMŰ-mél gyakorlatilag nincs telefonos ügyfélszolgálat, ami van az csak egy vicc. Mehetek majd be megint szemelyesen. DE. Mi közöm van nekem a mérőhely kialakításához, amit az ELMŰ már valamikor régen jóváhagyott, ha én csak bővíteni akarok és nem újat???
- Radiátorok. Mi a tapasztalat: Dunaferr vagy 'nem jut eszembe, amit Móváron gyártanak'?

Egyelőre ennyi.

Oszi

rocher Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5807
"szoval a tetoterben csak gyerekszobak lesznek (majd), de csak akkor kap minden gyerek fonn sajat kuckot, ha mar akkora, hogy egydul takaritani is tudja"

Szerinted hány éves kortól tudja egy gyerek kitakarítani a szobáját. Mennyit kell még várnom, hogy öntakarítók legyenek a lurkók?:-)

petra

Előzmény: kicsi emma (5804)
hóember Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5806
Csaknem egy helyen dolgoztok?

hóMbR

Előzmény: Hacsek (5803)
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5805
Hacsek draga, nagyon szeretlek.

Mondd meg legyszi (csak te, mas nem erdekel!), hogy mibol legyen az ut a kertunkben, amin a szemelykocsi jar fel a garazsig. Tudni kell, hogy emelkedik a telek, es az ut is, nehol meg 15 szazalek is lesz... Eloszor az utcaval parhuzamosan megy harminc metert (negyven szeles a telek), aztan a telek masik vegeben egy kanyar es egyenesen fel a garazsig. Azert igy, mert igy lehet a leflankasabban megoldani. De nem szeretnem lebetonozni. Mit ajanlasz? masik kerdes: szerintem fel lehet menni holanccal azt kesz, de van aki azt mondja, hogy OKVETLENUL tegyunk ala futest. Nekem ez olyan hulyesegnek tunik, megint ilyen lego-haz kepzetet ad, akkor minek megyunk falura, nem? Na most szolj hozza!

ke

Előzmény: Hacsek (5803)
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5804
Katicabo!
Szerintem azt semmikeppen ne csinald, hogy a haloszoba, nappali stb. lenn van a furdo meg fonn. Ugy rendezkedjetek, kulonosen ha ugyis nagy alaprajzot akartok, hogy amit mindennap rendszeresen hasznaltok az egy szinten legyen, ne kelljen rohangalni. Mi is foldszintes hazat csinalunk, mert nem akarok lepcsozni, anyosom abba roppant bele, szoval a tetoterben csak gyerekszobak lesznek (majd), de csak akkor kap minden gyerek fonn sajat kuckot, ha mar akkora, hogy egydul takaritani is tudja, mert en nem akarok allandoan felmaszkalni... :-))
Es kerdezzetek meg az onkormanyzattol, hogy a telek hany szazalekat lehet beepiteni, mert azert az a 210 negyszogol nem olyan rettenetesen sok, ugye olyan 750 nm korul, tehat ha mondjuk csak tiz szazalekot lehet beepiteni (ami elofordul), akkor jol ki kell szamitsatok a dolgot! (Nalunk 18 szazlekos)

kicsi emma

Hacsek Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5803
Szia kicsi emma!

Én teljesen békés vagyok. Jókat röhögünk architecttel. :o)

Előzmény: kicsi emma (5802)
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5802
Szep nyugalmas hetet a nyugtalan hetvege utan mindenkinek!

Architecthez: hat igen, vegulis a topic azert van hogy laikusok kerdezhessenek meg elmodnjak a velemenyuket, ugye, a ketsegeiket - hat akkor ne barmolodjunk mar, ha lehet - egyebkent en nem erzem sulyosnak, remeljuk macimedve megbekel, hacsek is megbekel, mindenki megbekel es dolgozhatunk tovabb.

Nois, a padlofutes lejjebb alaposan ki van vesezve!

Elegettuk a kiirtott bozotot a telken, ket napig tartott, annyi volt, de legalabb ezzel is elore jutottunk. ugynez ki kez alatt kapunk frissen leszedett egyeves cserepeket (negyezret), lehet hogy megvesszuk, mert megkongattuk, megneztuk, teljesen jo allpotban vannak - es tizedannyiba kerul, mint... (es meg orulok is, hogy nem fog olyan nagyon harsanyan ujnak latszani - az olyan taszito - mint egy lego-haz.)

POCAK! nagyon koszonjuk a koltsegveteseket, megkaptuk!!! Tok rendes vagy! Hany nm a hazatok, amire az a marciusi koltsegvetes szol?

Valamit meg akartam, de mit is - na mindjart visszanezem.

jo munkat, jo kedvet

kicsi emma

Előzmény: architect (5800)
hóember Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5801
OFFFF
:-oOOOO))))
ON
Részemről is.

hóMbR

Előzmény: Macimedve (5799)
architect Creative Commons License 2000.06.05 0 0 5800
Ladies & Gentlemen!

NYUGALOM!! MINDENKI FOJTSA VISSZA AZ INDULATAIT, ne minősítgessük egymást!!!

Mindenki megteheti, aki szakembertől szaktanácsot kért és kapott, hogy azt nem fogadja meg, de lehetőleg ne minősítse a dolgot nyilvánosan!

A szakemberek (különösen Hacsek barátom) pedig tartózkodjanak a laikus vélekedések hülyeségnek, ostobaságnak stb. való minősítésétől.

Különben sárgalapokat fogok osztani...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!