Keresés

Részletes keresés

nylc Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1655
Hátha ezúttal meg is jelennek a képek:

6mm fapellet

Égetés közben

A "hamu"
nylc Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1654
Jelentem, érzésem szerint sikerült megvennem az idei fűtési szezon legpocsékabb pelletjét. Miután minden korábbi beszerzés elfogyott, egyéb híján betértem az első útba eső baumaxba, ahol "Fapellet, 6mm" megnevezésű "Buntech Kft" által forgalmazott izét sikerült vásárolnom. A csomagolásról annyit, hogy kotonvékony, már a ránézés erejére szanaszét szakadó nejlonzsák. Maga a "pellet" egyébként 8mm-es átmérőjű, itt-ott 10-es darabkákkal és egyéb beazonosíthatatlan izével szennyezet, sötét színű, undorító szagú lópikula, tele morzsalékkal. Próbáltam finoman pakolni a zsákokat, de a negyedük így is szanaszét szakadt.
Szóval már vásárláskor is roppant bizalomgerjesztő volt a termék. :)

Szeretem a kalandot, a kazánom meg nem kimondottan kényes, így vettem belőle 24 zsákot, 795 Ft /zsák áron. Égetve pár óránként öklömnyi összesült csomókat kotrok az égőfejből, gondolom ez a csekély mennyiségű belepréselt szennyező anyagnak tulajdonítható be.
A vicc az az egészben, hogy a hőértéke nem rossz, a kazán ajtaját kinyitva érezni az erős hősugárzást, és nem is fogy belőle több, mint a jobb pelletekből. Így ha kultúráltan lenne csomagolva, és nem lenne tele kosszal, jó pellet is lehetne.

Csatolok egy pár képet. Az elsőn maga az áru látható, a másodikon égetés közben, a harmadikon a hamuba lekotort lávakő-csomókat próbáltam illusztrálni. A fotók minőségéért elnézést kérek, telefonnal, esti megvilágításban készültek.
nylc Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1653
Erősesen OFF, de ha már:

"De motoros, még nem "végzett ki" autóst"
Tágabb rokonságból tudnék sajnos ilyet mondani. Nem közvetlen kivégzés, "csak" súlyos gerincsérülés, plusz lenullázott autó. Ember azóta annak örül, amikor elviselhető fájdalommal jár aznap a lassú séta. Dolgozni soha többet nem fog tudni.
24-es út, Mátraháza-Parád viszonylatban, motoros állatja beleszállt a szembejövőbe, annak saját sávjában. Első kérdése a baromnak az volt, hogy "mi a g.c.ér jötté' át a sávomba te ...?" Fel se tűnt neki, hogy ki ment kinek a sávjában.

"Szerintem, az autósok csak irígylik a motorosokat!"
Soha nem ültem motoron, nem is vágytam rá. Nem is irígykedem. Régebben rengeteget bringáztam falun, az sokkal jobban fekszik. :)

Lesz ma ON commentem is.
Előzmény: Törölt nick (1648)
Jesu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1652
.. es vegzett mar ki motoros vetlen autost, lattam. :(
300-400 kg tomor vas ha repul...
Előzmény: Törölt nick (1648)
Jesu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1651
Indirektre napkoli+ pelletkand. Tokeletesen kiegeszitik egymast egy jol tervezett, benapozott hazon. Napkolikra is van tamogatas.
Előzmény: Qvar (1649)
Jesu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1650
OFF: Nem volt eroos. En is motorozom, de azert 150-200, kozuton, forgalomban kozepen a kocsik kozott folyamatosan elozve... ez bizony elmebaj. Aki ilyet tesz meg is erdemeli a sorsat. Ezt ugy mondom, hogy nekem is halt mar meg kollega vetlenul, motoron, de azert nem ez a jellemzo..marmint a vetlenseg. Sajnos a sok loero melle gyakran egy barom is tarsul.

Nem a szervezett nagypapas vonulasokkal van a baj (lattam olyat is a hetvegen).
Te is tudod...
Előzmény: Törölt nick (1648)
Qvar Creative Commons License 2009.03.22 0 0 1649
Hello Mindenkinek!

tanácsot szeretnék kérni fűtés/HMV ügyben. A most épülő családi házam fűtését egy pelletkandallóval szeretném megoldani. A kérdés az lenne hogy a HMV-t hogyan állítsam elő?

-Indirekt tároló? Mi legyen a fűtési szezonon kívül?
-Villanybojler?
-Napkollektor?

A gázt be se köttettem a telekre, és nem is akarom.

Előre is köszi a segítséget.

Qvar
Jesu Creative Commons License 2009.03.22 0 0 1647
Ne is mond.. hétvégén bolondok háza volt az utakon. 150-200-al tolták, felezővonalon velem szembe. Elmebetegek.

.. de legalább fellendül a transplantációk száma. Sokan várnak vesére, erre -arra.
Előzmény: Törölt nick (1646)
lipi72 Creative Commons License 2009.03.20 0 0 1645

Szerbusztok!

Ha valakinek van tapasztalata szalma vagy energiafű pellet felhasználásáról, kérem ossza meg velem. Ja és persze olyan kazántipusokról, amiben gond nélkül égnek ezek a pelletfajták.

Előre is köszönöm.

hritagirl Creative Commons License 2009.03.20 0 0 1644
Találtam pár hirt pellet témában:
http://www.alternativenergia.hu/kategoriak/technologiak/epuletek/pellet
Szmuk Creative Commons License 2009.03.20 0 0 1643
Lassan eljön az idő, hogy nem kell fűteni!
Előzmény: Törölt nick (1639)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1642

http://kepfeltoltes.hu/090317/DSC00047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ugye milyen szép?

És amit fűt, az egy 120 nm-es házikó.

Ma 15 h.-tól. Ő a "csapat" második képviselóje amelyikkel mi találkoztunk.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1641

A "Cserépkályha-kandalló" fórum mostanában viszont bővelkedik a történésekben. Még hsz. törlés is elő fordult!

Érdekes volt, majd ha találkozunk elmesélem.

Előzmény: Jesu (1640)
Jesu Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1640
Engem spec. felemésztenek a napi gondok...
Fűtés alig megy. Napi 3-5 óra.
Előzmény: Törölt nick (1639)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1639

Mi történt?

Szabadságon van a pelletfűtők társasága?

Érthetetlen e nagy hallgatás.

konigs Creative Commons License 2009.03.09 0 0 1637

Szervusztok!

Lágyszárú pellet égetéséhez lenne tapasztalatom. Találtam egy tökéletes kazánt ami gond nélkül égeti ezt a fránya lágyszárút. A hőcserélőjét tisztítja az égéstérben egy lépcsős kialakítású rosta van saválló és samott anyagok alkalmazásával. nekem nagyon bevált egy osztrák gyártmány (Hargassner) Igaz az ára kicsit magas, de mint tudjuk az olcsóbb mindig drágább a végén. Én égetettem vele terményt is  bevált tökéletes. És nagyon kényelmes! Csak hamut kell üritenem azt is jelzi és szól.

Szerintem ez a jövő. 

F-40 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1636

Én próbáltam ezt a tipusú pelletet (energiafú stb.) és valóban jól ég, de a megadott kg/mj érték KACSA. Teljesítményre a gyengébb minőségú barnaszénhez viszonyítom, viszont azt már 1700-2000 ft/q áron kapod, Ha ennyért van pellet akkor reális az esély, hogy megpróbálnak többen ezzel fútteni.

Az én tapaszatalotom az, hogy többet N E M !!!!!! Arról nem beszél a "szakma", hogy még az erőművek sem tudják tisztán eltüzelni. Az égés folymán valóban kiválik egy fehér anyag ami rárakodik a kazán oldalára és a hőcserélőkre. Ezt aztán a hamukihordó biztosan nem viszi ki. A vic az ha megnyalod ezt a lerakódást ajkkor sós, mint később megtudtam ez klór és ha ezek a felületek párát vagy nedvességet kapnak (már pedig kapnak) akkor könnyen el tudod képzelni milyen lessz a kazán belselye. Egy ROZSDA TEMETŐ!!!! Mintha sósavat öntené a kazánba. 1/2 évembe került mire egy németországból kapott anyaggal és rengeteg munkával közömbösíteni és eltávolítani tudtam ezt a lerakodást  a kazánomból.

Számos nagy és neves kazángyártó külfödön és belfödöm foglalkozik ezzel és eddig MINDNEK beletörött a bicskája ebbe. Később megtudtam hogyha keverékbe használom a szénnel, akkor a szénben levő kén valamilyen szinten csökkenti ezt a folyamatot.

Ezek után és az ilyen híreket fenntartással fogadom, DE SZERETNÉM HA NEM LENNE IGAZAM.

Előzmény: Törölt nick (1635)
nylc Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1632
Kösz, várom az infót
Előzmény: Törölt nick (1630)
Jesu Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1631
Vagyok, csak nem mindig aktív.
Szerintem agripellet problémás lehet házilag, már ha csak azt vesszük, hogy felfedezhetik a rágcsálók is, akkor kezdődik egy "neverendless story".

Persze ahol van kazánház, ott a lehetőség.
Még mindig sokallom az árat égőfejre ~350E-ért. Ennyiért van Svéd is.
És ha a sejtésem nem csal, hogy ki lesz ez a gyártó, akkor a minőség eléggé kérdéses (ezek az adatok is elég parasztvakítóak, mint reálisak inkább)...

Abban nagyon igazad van, hogy nem mindegy, milyen a kazán. Pellethez kell a nagy hőcserélő felület, ilyen égőfejnél meg egy közvetlen hőfogó is az égőhöz. Nagyon vacakul muzsikálhat ezért "sima" kazánban.
350E-ért én méég bárkinek nyugodt szívvel ajánlok inkább faelgázosítót+ puffert, ha már kazánház. 750E-ért meg... áááá.
Előzmény: Törölt nick (1626)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1629

Egyetértek!

De mit csinálnak akicsapódó celluloiddal?

Arról nem volt valami mondás?

Sűrűn tisztít?

 

Előzmény: Törölt nick (1627)
nylc Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1628
Engem konkrétan repce pellet érdekelne. Persze nem fapellet árban.
Ha tud valaki beszerzési helyet, ne tartsa magában!

Kipróbálnék 1-2 mázsával, ha beválna az Eko-Karbon kazánban, évi 10 tonna az igény.

Egyébként van itt valakinek konkrét általános tapasztalata repcepellettel?
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1626

Csakhogy benéztél.

Azt hittem már nem látogatod a lapot.

Osztunk szorzunk, oszt majd próbálunk.

Én mindig el kell higgyek mindent, mert azt feltétalazik, hogy kötekedek.

Az agripellet energia tartalma, és a fogyasztása, a teljesítménye?

Csak matek!

De az ötlet dícsérendő. Agripellet háziasítása.

Előzmény: Jesu (1625)
Jesu Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1625
A 3kg/ 30kW marhára nem lehet igaz. Hacsak nem olajban van áztatva az az agripellet. Ugyanmár...
Előzmény: Törölt nick (1624)
Zolp Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1623
Hol lehet majd az ilyen kazánt megnézni, vagy akár meg is venni. Ti fogjátok forgalmazni? A kazán működéséről részletesebben írnál, vagy képeket feltennél róla. Sokunkat érdekelne.
Előzmény: Törölt nick (1621)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1622

Véleményem:

1, Ennek éppen ideje, hogy az agripellet belopakodjon a háztartásokba.

2, Nem hiszek abban, hogy "bármilyen" kazánra felszerelhető. Ettől mint tudjuk kicsit bonyolultabb a fűtéstechnika készülék tervezési ága. A saját kazánban már hiszek.

3, A "garancia" szót nem ismeri a Fogyasztó védelmi törvény!

De az Örök szót sem! Tehát ez vsz. blöff. Ezzel nem lehet elérni semmit.

4, Szerintem olyan olcsó, hogy nem lehet túl magas műszaki tartalom.

összefoglalva.

Tudni kell, ki hol, vizsgálta be a berendezést.

Együtt vizsgálták, vagy önálló égőként?

Van e szervize, vagy a gyártó futizik mindenhová? Bár az sem rossz, ha földrajzilag az ország közepe táján lakik.

Az agripellet felhasználás vonzó.

Ennyi látatlanban.

Amire most kötök szerződést az olasz ugyan, de egyszerű. Ott éppen attól félnek, mi lesz ha más berendezésre (kazánra) szerelik.

Mi lenne?

Nem lesz rá jótállás! (mármint a hatásfokra, működésre, kormolásra)

De majd meglátjuk.

Előzmény: Törölt nick (1621)
dako60 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1620
Természetesen megnézek többet is, így a tieteket is, meg másokét is. Itt a Kőér utcai:
http://www.kandallos.hu/
Előzmény: Törölt nick (1618)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1619
Ez jól esett! :))))))
Előzmény: Törölt nick (1613)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1618

A Kőér utcában a Lampart vegyipari gépgyár maradványa található.

Ott nem igazán foglalkoztak a Budafok termékeivel, mert nem volt kapcsolat a két cég között, csak a névben.

De Isten útjai.......!

Ha gondolod fordulj oda, ha nem akkor még mindig itt van a mienk.

Előzmény: dako60 (1617)
dako60 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1617
Köszi, annak idején már voltam a kőér utcában és ott egyszer már kaptam garanciába hőszigetelőt.
Előzmény: Törölt nick (1616)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1616

Ha megírom a címet, az reklám, ha nem akkor nem jutsz hozzá!:)))))

Így inkább megírom.

www.gazesmas.hu

Előzmény: dako60 (1615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!