Keresés

Részletes keresés

tüskevár Creative Commons License 2005.05.20 0 0 3433
Kiszúrunk a rendezőkkel és elmegyünk a Bükk Kupára. Ha nem lesz verseny legfeljebb horgászunk egy jót.
manusz-01 Creative Commons License 2005.05.20 0 0 3432
Nehezebb, egy kicsit más, de rendkívül nagy élmény.

Mindenképp ajánlanám kipróbálásra, olyanoknak akik a nappalin végig tudnak menni.

Az első éjszakai versenyem előtt - I. Isobau - én is kishitű voltam, de örök szerelem szövődött köztem és az éjszakai versenyek között, annak ellenére, hogy az utolsó három bóját már világosban kerestük.

Egy jó keresőlámpa nagyon jó szolgálatot tehet, sőt szerintem nélkülözhetetlen!
Előzmény: idnailah (3428)
KrónikáS Creative Commons License 2005.05.20 0 0 3431

Talán hasznát veszed egy kevésbé haladó veresenyző véleményének is.

 

Tulajdonképpen ugyanaz minden és mégis más. A különbségek az eltérő megvilágításból fakadnak.  Mivel sokkal kevesebbet, s főleg rosszabbul látunk, s a lámpák miatt némi csőlátással is számolni kell, sok részletet nem veszünk észre. Könnyebben észrevétlen marad egy gyengébben járt út, vagy más apróság. A bóják keresése is nehezebb, főleg ha nincs egy jó pásztázó reflektor. Reflektoron kívül nem árt még egy fejlámpa és egy plussz kézi lámpa. Ja és néha egy harmadik kéz. Ez főleg akkor fontos, ha nincs fejlápád.

S még egy fontos szempont, mivel a látás szerepe és lehetősége csökken, sokkal nagyobb szerepe az egyéb tájékozódási módoknak, például lépésszámlálásnak.

Az első éjszakai verseny után megfogadtam, hogy ilyet se csinálok többet, azóta már voltam páron. De minek.

Mindent egybevetve azért nagyjából ugyanazt kell csinálni, mint nappal, csak kicsit másképp és egy kicsit nehezebben.

Előzmény: idnailah (3428)
b.franyo Creative Commons License 2005.05.20 0 0 3430
A megfelelően sűrű ( a rendezők szerint) bozótra számíthatsz. Ne légy kishitű, legfeljebb tapasztalattal gazdagodsz. :-)))) A lámpák fénye segíthet, illetve félre vihet.
Fontos a pontosság nem szaladhatsz mellé, mert akkor végképp nem találod meg a bóját. Nehezebb, mert cipelned kell a lámpákat is. Könnyebb beszedni a tévesztőket. Jó buli, pláne elsőre, de sajna nem sokan lesznek az éjszakain sem. A mi indulásunk is még erősen kétséges.
Előzmény: idnailah (3428)
KrónikáS Creative Commons License 2005.05.20 0 0 3429

Hát ha lesz 20 csapat, az nem lesz valami nagy verseny.

Egyébként a VTBE honlapon megjelent "kiírás" kissé formabontó. Már ha egyáltalán annak tekinthető. Nem beszélve a honlap látogatottságáról.

Mivel van honlapjuk, feltehetően van internetes hozzáférésük is. Ha az van, akkor nem tudom mi szükség van a közvetített információk közlésére.

 Én is halottam valamit, más is, azt vagy kitesszük a netre vagy nem. Feltehetően többek telefonon vagy más csatornákon felvették a kapcsolatot a szervezőkkel. Szóval így is lehet szervezni. És pont olyan társaságnál, ahol a szervezés áll mindenek felett. Néha már az az érzésem, hogy valaki szándékosan szabotálja a verseny népszerűsítését.

 

 

idnailah Creative Commons License 2005.05.20 0 0 3428

Most már biztos, mi sem megyünk a Bükkbe. Amúgy egész jó pontértéke van a bajnokságban az 1/1 helyezésnek is! :-)

Viszont a jövő hetire mennénk, ezért kérdezem a tapasztaltakat, mennyivel nehezebb az éjszakai tájékozódási verseny a nappalinál? Én elég kishitű vagyok, de csapattársam szerint alig van különbség.. :-)

Előzmény: b.franyo (3426)
manusz-01 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 3427
Néhány infó a Bükk Kupáról - amit telefonon sikerült megtudni a rendezőktől:

Verseny lesz :-)

Első rajt: 08.00
Utolsó rajt: 10.00

Versenyközpont: Varbó, kemping (www.freeweb.hu/vtbe/images/varbo.jpg

Eredményhirdetés: Kb. 16.00

Összesen Kb. 20 csapat részvétele várható
Rendezők honlapja: www.freeweb.hu/vtbe
Előzmény: KrónikáS (3425)
b.franyo Creative Commons License 2005.05.19 0 0 3426
A kategóriában legjobb tudomásom szerint bajnokiban csak az Eltájolók mennek, ha valaki más is megy, szóljon. Ha nincs verseny nem érdemes menni, "csak" egy aranyért
Előzmény: KrónikáS (3425)
KrónikáS Creative Commons License 2005.05.19 0 0 3425

Jön még valaki arra a nevezetes Bükk Kupára?

 

Eddig van egy azaz 1 darab A50-es csapat. Jó lenne legalább mégegy, hogy legyen némi verseny is. Persze ha más kategóriákban is van egy vagy két jelenkező az sem baj.

 

A jelek szerint a kiírás megírásáért illetve a verseny propagálásáért felelős személy kivételével a többiek végzik a dolgukat.

 

Tenap is találkoztunk az egyik VTBE-s szervezővel:

 

- Jöttök a Bükk Kupára?

- Mért lessz? - kérdeztem, s ő nagyon csodálkozott a kérdésemen.

- Már mért ne lenne!

 

Azért ezt nem teljesen értem.

Feltehetően jelentős munkát beleöltek már az egészbe. Feltehetően már némi pénzt is.  Akkor a józan ész is azt diktálná. hogy egyrész megírnák már végre azt a fránya kiírást, s terjesztenék azt. De addig is, ha ez olyan nagy munka, pár helyen, például itt is, pár sorban közzétennék a legfontosabb infomációkat.

Először is azt, hogy biztosan lessz verseny, továbbá pontos helyszín, térkép léptéke, első és utolsó rajt.

A többit, úgymint a verseny célja és hasonlók tudnánk - ha nem is könnyen -nélkülözni.

b.franyo Creative Commons License 2005.05.19 0 0 3424
Bak-ancs arra gondolt, hogy csak stekk lenne kitéve, és annak a számát kellene felírni. Egyes pontoknál meg lenne adva, hogy a stekk milyen tájolású.
Bója és lyukasztó felesleges a profiknak nem kell  .
Nem kell annyiszor kimenni a terepre a rendezőnek.
Kíváncsi lennék, hogy idő hiba nélkül teljesítő csapat nyerne-e?
Jót mosolygunk rajta, de valószínűleg nekem is hiányoznának a bóják.
Előzmény: pulp (3423)
pulp Creative Commons License 2005.05.18 0 0 3423
Én örülnék, ha Ti megrendeznétek. Annak meg főleg, ha bóják és lyukasztók is lesznek kinn. :)
Előzmény: bak-ancs (3421)
tavasztündérke2 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 3422

Szia Bakancs !

 

Igazad van!  Deazért ne általánosítsunk. Az idei ENCIÁN kiválóan meg volt szervezve !!! Igaz hogy a Zemplénben !

 

tt

 

 

Előzmény: bak-ancs (3421)
bak-ancs Creative Commons License 2005.05.18 0 0 3421

Sajnálom, hogy így tönkreteszik a Bükki versenyeket, évek hosszú munkájával a versenyek rendezői elérték, hogy nem szívesen megy ezekre senki. Ez a Bükk kupa kiírás hiánya az egésznek a megkoronázása.

 

Szuper Kupa: mit szólnátok hozzá, ha ősszel megrendeznénk (mondjuk a Kadarka Kupa után... :-)) Egy igazi Szuper Kupa stílusban el tudnám képzelni (a korábbi maratonokhoz hasonlóan csak stekkek lennének kihelyezve) a rendezést. Várom a véleményeket!

Előzmény: TúrÁSZ (3420)
TúrÁSZ Creative Commons License 2005.05.16 0 0 3420

Egy kis info:

Megjelentek a VTBE honlapján ( a tura.lap.hu-ból rálinkelhettek) a verseny eléggé hiányos infói.

Ami első meglepetésemet kiváltotta: a rajt-cél a varbói tónál lévő kemping (a tavalyi AGROPARK helyszíne). Mivel, hogy kiírás még most sincs róla "tökéletes", bizosítsa már valaki be a helyszínt tényleg, mert a főrendező még eddig mást mondott...

  

manusz-01 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 3419
Vérlázítónak tartom, hogy még nincs Bükk Kupa versenykiírás!!!
KrónikáS Creative Commons License 2005.05.13 0 0 3418

Tudomásom szerint csak Varbóig kell saját erővel eljutni. A fónagysági oktató központba való kiszállítást a rendezők megoldják. Többek közöt ezért sem tettem említést Fónagyságról.

Márpedig Varbó mind Lyukó, mind Sajószentpéter felől jól megközelíthető.

Persze az se ártana, ha ebben a kérdésben az illetékesek is megnyilatkoznának.

 

Előzmény: TúrÁSZ (3416)
TúrÁSZ Creative Commons License 2005.05.13 0 0 3417
Ebben egyetértek veled. Először úgy volt, hogy mi csináljuk az éjszakai előt...
Előzmény: pulp (3415)
TúrÁSZ Creative Commons License 2005.05.13 0 0 3416

Azért ehhez egy kis kiegészítés:

Bükk Kupa versenyközpont: Varbó, Fónagyság-i oktatóközpont

"Varbó Miskolctól pár kilométerre van a hegyen túl, út azért van. Körbe (Sajószentpéteren át) kissé hosszabb." Ehhez csak annyit: út azért van, csak sorompóval le van zárva, kulcs a parasznyai erdészetnél engedélyeztethető "nyomós" okkal és persze írásos kérelemmel+engedélyekkel. Úgyhogy marad a Sajószentpéter felé való megközelítés, vagy Miskolc felől Lyukóbánya felé.

Egyébként tényleg mennek az előkészületek, tudtommal a pályák is kész vannak már régen.

Előzmény: KrónikáS (3414)
pulp Creative Commons License 2005.05.12 0 0 3415
A Szuper Kupa pedig mint koncepció sem ér szart se, ha ilyen lazán törölni lehet.
Előzmény: KrónikáS (3414)
KrónikáS Creative Commons License 2005.05.12 0 0 3414

A Bükk Kupa kiírását már minden lehetséges fórumon körözik, többek közt a megyei levlistán is.

Bár kiírás legjobb tudomásom szerint még nincs, de azért az előkészületek oly zavartalanul folynak, mint átépítés alatt az árusítás.

Versenyközpont, ha valaki nem tudná: Varbó, tehát horgászok előnyben. Indulás előtt és beérkezés után lehet egy kicsit pecázni. Varbó Miskolctól pár kilométerre van a hegyen túl, út azért van. Körbe (Sajószentpéteren át) kissé hosszabb.

A Rendezők (feltehetőleg) mindenkit szeretettel várnak, még ha ez nem is látszik.

Mi valószínűleg ott leszünk.

tavasztündérke2 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 3413

SziasztoK !

 

Felhatalmazást kaptam, hogy közölhetem mely szerint ne keressétek a BÜKK Kupa kiírását, mert még nem létezik ( egyelőre). Magátóla fő-fő-fő embertől tudom :((((

 

tt 

KrónikáS Creative Commons License 2005.05.11 0 0 3412
Velence Kupa 2005

 

Velence, ha ezt halják, a magyar honfiak többsége Olaszországra gondol. Hát mire is gondolna, elvégre magyarok vagyunk. Ha nagyon utánagondol, hát akkor eszébe jut, hogy nekünk is van ám Velencénk. Na nem akkora mint az olaszoknak, mert mi csak egy szegény kis ország vagyunk, nekünk csak ennyire telik.

Ha Velencéről esik szó, arra már csak a beavatottak szűk csoportja gondol, hogy nemcsak Velence nevezetű tavunk és településünk van, de évente megrendezésre kerül a Velence Kupa. Az utóbbi időben nem is egy, de kettő. Egy csapat és egy egyéni verseny.

Hajdanán, a múlt homályába vesző régmúlt időkben, amikor én kezdtem a versenyzést, van tán ez hat, sőt lehet, hogy több esztendeje is, bizony még az számított különcködésnek, ha valaki autóval  közelítette meg a verseny színhelyét. Ma már az számít csodabogárnak, aki tömegközlekedési eszközzel, majd gyalog vág neki.

Ápolva a hagyományt, pénteken délelőtt vonatra szálltunk, három vonattal + metróval is utazva délután megérkeztünk Velence állomásra, ami elég messze van a Velence nevezetű településtől. A velencei öregek mesélik, hogy eredetileg a faluhoz közelebb akarták építeni az állomást, de aztán úgy döntöttek, hogy mégis inkább a sínek mellé építik.

Az állomásról, bármennyire is meglepő egyeseknek, de saját két lábunkat használva jutottunk el a szállásra. A szállásunk egy magánháznál volt. A szobák meglehetősen alulméretezettek, Tavasztündér fedőnevű túratársam ruhásszekrénynek minősítette őket, na de meglehetősen olcsó volt. Ezerötszáz forint éjszakánként. Igaz ebben nem volt benne a reggeli, de benne volt a bor és pálinka (két üveg bor, egy üveg pálinka). Na nem fejenként, hanem hatunknak. Hiába, van ahol még szó szerint veszik a vendéglátást.

Berendezkedés után némi séta, megtekintettük Szadik mullah sírját, majd sétáltunk a tó partján. A társaság egy része az István étteremben vacsorázott, nagyon finom halászlét ettem.

Szombaton semmi gond a csapatverseny rajtjának megközelítésével. Az autóbusz szinte optimális időben elvitt Nadapra. A verseny központ a falu közepén a kultúrháznál. A feltételek ragyogóak, az udvaron európai színvonalú WC. Igaz, hogy Délkelet-Európai (azaz balkáni), de mégiscsak európai.

Nevezés, majd hamarosan sorra kerülünk. Egymás után gyűjtögetjük a kartonra a jeleket, ahogy ez már egy versenyen szokásos. Némi meglepetést okozott, hogy a szerkesztett pont környékén nem találtunk csak egyetlen egy árva bóját, hiába túrtuk fel a környéket. De igazi változatosságot a sziklajárás nevezetű produkció jelentette. El kellett indulni egy ősvényen, melyen P∆ turista jelzés volt. A térkép szerint ez az ösvény a nagy semmibe vezetett, azaz egy idő után eltűnt mint szürke szamár a ködben. A valóságban persze végig ki volt járva, ahogy ez egy jól nevelt turista úttól elvárható. Be kellett jelölni a térképen két pontot. Az egyik egy szikla melletti fiatal fán lévő P∆ jelzés, a másik egy nyilakból és ∆-ből álló kombináció.

Szóval megyünk, mendegélünk az úton, közben nézelődünk jobbra és balra. Szikla (na jó akkor kő) is volt bőven, fa is, meg P∆ jelzés is. Mivel minden kő mellett volt legalább egy fa, s ki tudja miért, a jelzések zöme kő melletti fákra lett festve, talán már a jelzések festésekor gondoltak erre a feladatra, majd minden jelzésnél találgattuk, elég fiatalnak tekinthető-e a fa ahhoz, hogy ő legyen az a bizonyos szikla melletti fiatal fa, amelyet be kell jelölni. Végül találtunk egy fiatalnak éppen csak némi jóindulattal nevezhető fát, amelyet az különböztetett meg társaitól, hogy volt rajta egy stek. Lehet, hogy két-három évvel fiatalabb volt mint a többi „szikla” mellett álló P∆-el jelzett társa, ezt nem tudom. Nem mutatkoztunk be egymásnak, s az életkorát sem kérdeztem meg. Később megkerült a másik bejelölendő pont is. Nagy nehezen rájöttünk, hogy ismét egy térképen szereplő ösvényen vagyunk, így bejelöltük a  két pontot. Ezután időmérő, majd egy újabb feladat. A térkép bejelölt területén hibákat kellett keresni, minimum 9-et. Na ez is jellemzi a térkép pontosságát.

Verseny után nagyon jólesett a zsíros kenyér lakoma, s az üdítő. Az eredményhirdetés után  elmentünk a közeli kocsmába, s ittunk egy kissé erősebb üdítőt is. Velencére vissza a S jelzésen mentünk, érintve a Bence hegyet, bár többen felajánlották, hogy elvisznek kocsival. A nap egyetlen hiányossága, hogy a tavaly oly jól sikerült közös vacsora elmaradt. Helyette ketten ismét elmentünk egy kis halvacsorára az István vendéglőbe. Nagyon hangulatos a kerthelység is.

Vasárnap bezzeg nagyon jól jött a gépkocsis segítség. Anélkül meglehetősen nehezen jutottunk volna el a tetthelyre. Így a rendezők segítségével kényelmesen és korán eljutottunk a rajtba. Az idő meglehetősen zima volt. Éjjel igazán kiadós eső esett, s reggel csak az ég alján látszott egy kis biztató derült csík. Mivel már úgyis ideje volt az első rajtnak, némi pálinka elfogyasztása után nagy nehezen rábeszéltek minket a nevezésre. Én mint önfeláldozó lélek elsőnek neveztem, s ezzel kiérdemeltem az egyes rajtszám kétes értékű dicsőségét. Közben sorban futottak be a versenyzők.

Mindjárt az első pontnál volt egy nehezen értelmezhető feladat.

Távolságmérés: Haladj végig a pirossal megjelölt útvonalon, és az első bójától mérve a távolságot jelölj a menetkartonra a 345 méterre található bójánál!

A mért értéket írja be a soron következő négyzetbe!

Azt hogy jelölni, azaz lyukasztani kell a megfelelő bójánál, azt kapásból megértettem. Na de milyen mért értéket írjak be? A feltételezésem szerint 345 méterre lévő bója távolságát, amit feltehetőleg mérőszalaggal mértek ki? Éppen beírhatom, de ennek mi értelme? Ha semmit se írok be, az beírás elmulasztása, az biztos hiba. Így jobb híján beírtam a kötelező végéig való út hosszát Igaz, hogy utólag és félig meddig saciometria alapján. De a semminél ez is jobb. A hármas pontra túl korán tértem le az útról, s utána rossz helyen keresgélve jó alaposan elkevertem, de ez az én személyes problémám. Mindenesetre rengeteg időt vesztettem. Másodszorra nekimenve minden probléma nélkül meglett a 3-as, hogy jó bóját vettem-e le azt persze nem tudom. A hetesig különösebb probléma nélkül eljutottam, ott két dolgot konstatáltam, egy, hogy ez egy időmérő, kettő, hogy itt már jártam szombaton is, akkor is időmérő volt. Itt jó sok időt eltöltöttem, ugyanis eléggé összetorlódtunk. Hosszas kényszerpihenő után irány a szerkesztett pont. Ez számomra többé-kevésbé mindig lutri, most is. Örülök, hogy egyáltalán megtalálom az általában fölös számban tenyésző bójákat, nemhogy még azt is eltaláljam melyik az igazi. Utólag, otthon nyugodt körülmények közt megszerkesztve, majdnem biztos vagyok benne, hogy a lehető legkevésbé valószínű bóját kezeltem. A következő, a kilences bója nem igazán tetszett, de levettem, s mentem tovább. A tízesnél sem éreztem biztosan, hogy a meglehetősen elszaporodott bóják közül melyik a jó, hát választottam egy szimpatikust. A tizenkettes megint időmérő. Nem irigyeltem őket, fenn a szél fújta sziklatetőn. A tizenhármast sem éreztem teljesen OK-nak, de mást nem találtam, hát kezeltem. S jött a nap csúcspontja, a sziklajárás. Keresse fel a bekeretezett területen a térképen bejelölt összes sziklát, s az azokon található bójákat vegye le. Hát szikla az volt bőven, egy részük jelölve a térképen, más részük nem. Némelyik „szikla” akkora volt, hogy ki sem látszott a fűből. Egy ideig keresgéltem, aztán hagytam az egészet a fenébe. Így a pálya vége felé, némi késéssel nem igazán volt kedvem végig bogarászni az erdőt. Igaz van aki meg azt panaszolta, hogy lehetett ilyen feladatot a pálya elejére tenni. Végül még egy közeli pont, s befutok a célba, hátamon egy ruhásszekrénnyel vetekedő teletömött hátizsákkal.

Zsíros kenyér, üdítő, kiadós pihenő, majd elkezdünk készülődni. Az eső meg elkezd szép csendesen esni, elő az esőköpeny. Búcsúzkodás. A gyaloglás megint elmaradt. „Ilyen időben mégse menjetek gyalog!” Kocsival a sukorói kocsmáig. Addigra az eső is elállt. Ép hogy lecihelődünk a szabadtéri asztaloknál, s szétnézünk a továbbutazás lehetőségei irányában, mikor befut egy negyvenfős turistacsoport. Ők állítólag a 15.05-ös busszal akarnak Velence állomásra menni. Ilyen busz ugyan nem volt kiírva a buszmegállóban, sőt az érintendő velencei megállókban sem, (előzőnap megnéztük milyen buszok vannak) de a kocsmában kiragasztott cédulán szerepelt. Közben, mint várható volt, a kocsmában a sor meglehetősen megnyúlt, de ez ilyenkor természetes. Mire a sor elfogyott, az eredetileg feltehetően túl hideg sör is kellemesen hűvösre mérséklődött (nem bírta a megterhelést a hűtő). Csak tudnám, hogy mért hűtik mindig túl a csapolt a sört a kocsmákban. Lehet, hogy a forgalom csökkenésétől félő orvosok és patikusok bundázták meg? Kb. háromnegyedkor befut egy busz. A tökéletes álcázás kedvéért nem a táblával jelzett megállóban áll meg, hanem a buszfordulóban. Majd onnan is indul. Igaz nem 15.05-kor, hanem 01-kor. Csak tudnám, mért kellett titkosítani a busz indulási időpontját, sőt létét is. Lehet, hogy reggel is lett volna busz, csak az is titkosítva volt? Ki kellene kérni ez ügyben a titokvédelmi onbucman véleményét. Úgy 15.12 körül megérkeztünk az állomásra, még éppen láttuk a vonat végét. Na de semmi gond, kb. 40 perc múlva megy a következő.

 Mindkét nap jól éreztem magam. Kellemes versenyek voltak. A térképek ugyan nem a legjobbak, de szerintem azért nem annyira rosszak, mint ahogy beharangozták. Igaz, túl sokat kár várni hétéves térképektől. Az időjárás első nap várakozáson felül jó volt, a második nap meglehetősen rosszul indult, de aztán az is jobb lett, mint reggeli reményeink. Igaz ennyi meleg cuccal még soha sem indultam versenyen. Amit sajnálatosnak érzek, hogy a kétnapos versenyből, többé-kevésbé, két egymást követő egynapos lett. Milyen jó volt tavaly Gánton, mikor szinte a teljes mezőny ugyanabban a turistaházban szállt meg, s este közös vacsorán vett részt.

TúrÁSZ Creative Commons License 2005.05.11 0 0 3411

Bükk Kupa: tényleg nincs még kiírás, se a neten, se írott formában. Igen laza...

Nálam is a Bükk Kupa vs. megyei közgyűlés játszik. Feltéve ha nem kell dolgoznom már megint :(( (mert kezd megint úgy kinézni a dolog...)

Előzmény: b.franyo (3409)
tüskevár Creative Commons License 2005.05.10 0 0 3410
Mi ott leszünk A-36-os és A-60-as csapattal.
Előzmény: b.franyo (3409)
b.franyo Creative Commons License 2005.05.10 0 0 3409
Bükk Kupán megint nem lesz normális létszám? Ki megy A. kategóriában Margiták, Klaviatúra, Idnailah?
Akiről tudok, hogy nem megy Totoya, Zöldpont.
Valaki látott már kiírást?
Kár, hogy nem lesz Szuper Kupa, mert akkor talán előző nap is lenne létszám.
Azt hiszem, hogy mi sem megyünk.
CUFI Creative Commons License 2005.05.10 0 0 3408

H.GY.-vel ma beszéltem BÜKK Kupa lesz, SZUPER Kupa NEM LESZ!!!

Erősen szándékunkban állt elmenni a két versenyre, de így ismét nem látogatjuk meg a Bükköt, pedig nagyon szeretem!

Előzmény: szysssz (3407)
szysssz Creative Commons License 2005.05.10 0 0 3407

Bükk kupa: eredendően minden szeptember első hetében volt, de az utóbbi években közelharcot kellett vívni az erdészettel - vadászidény kezdete.

Tavaly sikerült az Országos Találkozó részévé tenni, így került tavaszra. Sajnos az évek alatt rögzültek a versenyek időpontjai, és mint tudjuk egy napon nem lehet két bajnoki.

Június első hétvége sok-sok éve az Országos Egyéni (tavalytól Hollós Kupa) időpontja.

Szvsz a megyei Közgyűlés van rossz helyen. Miért nem lehet a tavalyi évet főidényen kívül pl.: márciusban lezárni? Májusban már pörög minden

Üdv: Szysssz

tavasztündérke2 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 3406

Szia VVV !

 

Igazad van . Így egyre reményteljesebb az A 50 -ben való indulás. Ti. lassan biztos az éremesély !!!! De az oklevél az TUTI !

 

Amiért a levelet írom az egy nagyon szép kifejezés : " élményteljes sziklajárás" tényleg költői . Élmény is volt benne, teljes is volt szóval összejött :)))

 

A verseny végén a kezembe került egy "B" kategóriás térkép. Az inkriminált feladatnál a piros vonalon kb. 27 db tűszúrás volt. A feladat sajátos értelmezéseként az illető csapat minden túristajelzésnél, kisfánál és sziklánál lyukasztott, gondolom a biztonság kedvéért .

 

Ennek az én másnapi produkcióm az egyénin jóval   alatta maradt. Rengeteg sziklát találtam ( na jó túlzok egy kicsit), viszont bólyát egyet sem és erre ráment .....szóval sok időm. Viszont élményteljes volt a dolog , bár kacagni nem igazán tudtam :((((

 

tt 

Előzmény: vvv-turbócsiga (3403)
tavasztündérke2 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 3405

Szia Titi !

 

Ton'képpen igazad van.Ha ez lenne az első , esetleg második eset. Dez már az x-ik. Senkit nem érdekel mit csinál a másik ! Sőt :((((( !

 

Jó lenne ha tudatosulna az emberekben, hogy a Bükki Kupa MEGYEI rendezvény. Biztos vagyok benne, hogy akkor sem túl sok "megyei" ember dugná oda az orrát,  akkor sem ha nem esne egybe a két időpont. Nem divat :(((

 

Ha esetleg böcsületből még indulnának is ...na...ne.....

 

És ne vedd személyeskedésnek , de a jegyzőkönyv vezetést még nem nem jegyzik a turisztikai sportágak között. :)))))) 

 

És elnézést kérek mindazoktól akiket nem érint vagy nem érdekel az egész, de már kezdek tökig lenni bizonyos dolgokkal :((((((

 

 

 

tt 

   

 

Előzmény: Toporgó Titi (3404)
Toporgó Titi Creative Commons License 2005.05.09 0 0 3404
Szuper Kupa: én azt hallottam elmarad. Bükk kupa kontra közgyűlés témában: ha emlékeim nem csalnak a Bükk kupa eredeti időpontja júni 5. volt, talán én írtam fel anno a topicra, ha jól tudom a Hollós kupa miatt később elkerült innen, a közgyűlés dátumát pedig 2004. októbere óta tudta minden megyei egyesület. Tehát szerintem egyértelmű ki hibázott. Csak a teljeség kedvéért írtam fel. Sajna én sem voltam az Encián kupán, pedig készültem rá. Bükk kupára sem tudok menni, én írom a közgyűlés jegyzőkönyvét. Érzésem szerint vetekedni fog az Encián kupa résztvevőinek alacsony számával, hisz több embernek jelenése van a közgyűlésen, akik egyébként a versenyen lennének, még a rendező csapat elnökének is! De főjön az ő feje, minek így módosította az időpontot.
Előzmény: TúrÁSZ (3391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!