Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 2000.06.07 0 0 5892
Kedves kicsi emma!

Azért, mert te kicsi betűket használsz, én még írhatom magam Hacseknak, ugye? :o))

Előzmény: kicsi emma (5891)
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.07 0 0 5891
hello fiugg, szija lanyok...
Pocakok es pocakosok (vicces vagyok, mi?)

En a kovetkezo evi karacsonyt sha egy mod van ra, szeretnem mar az uj hazban tolteni - ez a cel. De ennel sokkal fontosabb cel, hogy onnantol fogva aztan nem akarok koltozni, meg atepiteni sem (kiveve ugye a tetoter majd) - es azert nem kapkodunk, csak szepen nyugodtan, mert amit most elcseszunk, annak harminc even at fogom inni alevet, vagy negyven, vagy otven, esetleg az unokaim is ... :-)

Es egyebkent en is szeretnek mar pocakot, elegge, ugyhogy ezert is szeretnem azt a kovetkezo karacsonyi hataridot betartani.

Engem is erdekelne a konyhabutor (kie is?). hacsek szolj, ha felraktad valahova. Egyebkent sima, kismeretu, bontott teglabol - valaki kerdezte mi milyen teglabol csinljuk.

A lepcso meg az etkezobol fog felmenni, de vegulis az nagyjabol egy ter a nappalival, ugyhogy azt is mondhtjuk, a nappalibol. Csak az etkezo fedett lesz (fafodemes, nagyon rafinalt megoldassal, majd ha a rajzokat vegre be tudom szkennelni, meglatjatok), a nappali meg nyitott (illetve csak a galeria lesz rajta).

F azt mondta, az utat ugy fogjuk csinyalni, hogy nemtom hany centi melyen kiassuk a helyet es beledongolunk murvat. O a ferfi o dont... :-))

Nna, mindenkinek valaszoltam?
Hetvegen csinalunk egy anyag-tarolot, korbekeritunk egy reszt a telken, hogy ott lehessen letenni a dolgokat, pl. a cserepet, amit szerdan hoznak. Igazabol olyan nagy akacfaoszlopokat szertenenk szerezni (mert kesobb a keriteshez ugyanez lesz felhasznalva), amibol az erdeszetek a vadkeriteseket csinaljak. Megyek is, felhivom a pilisi erdogazdasagot...

kicsi emma

Előzmény: katicabo (5871)
ceha Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5890
bezzeg nekem két hete képtelen árajánlatot adni a nyaraló konyhájára. TILTAKOZOM !!!
Előzmény: anteus (5889)
anteus Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5889
Köszi, fel is hívtam, meg is beszéltünk egy találkozót csütörtök reggelre a helyszínen. Amikor azt firtatta, honnan tudok róla, meséltem neki a Tasztalról :-)
Előzmény: ceha (5886)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5888
Tacsa!

Egyébként itt:
http://www.efaflex.de/eng/product/as/
mindent meg lehet tudni.
Én is onnan tudom.

Előzmény: Hacsek (5887)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5887
EFAFLEX képviselő:

Hungary
HAFA-ITB Betriebs- und Handelsgesellschaft mbH
Epitesz u. 40-44
H-1116 Budapest

Tel. ++36/1/2056-208
Fax ++36/1/2056-209
Mr. Buriusz / Mr. Horváth / Mr. Halmi

Előzmény: tacsa (5882)
ceha Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5886
persze. Hegedűs Mátyás 06-30-9738-059 - a jutalékot majd megbeszelem én vele :)
Egyebkent az ar igenis fixalható. Mi az elejen mindent tisztaztunk mibol milyent lehet/akarunk (ráadásul sokat tud segíteni ötletekkel), utana ő szamolt , árajánlat és a végén annyit adtam.
Ha beszelsz vele egy hasznalati utasítas : szigorú hataridot ne nagyon kerj, ha igér valami szorosat akkor se nagyon higgy neki, de azért 1 hónapon belül mindent megcsinált és teljesen korrekt !
Előzmény: anteus (5884)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5885
fefefe!

Nekem küldheted a képeket, ha nem túl nagyok (mondjuk 100kB/db alatt).

Előzmény: fefefe (5880)
anteus Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5884
Elérhető ez a konyhabútor mester?
Előzmény: ceha (5883)
ceha Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5883
MuzX

Konyhabútor
én most a masodik lakasomban lakom. Az elozo lakásaban és a mostaniban is ugy a konyha mint a furdőszoba butorait csinaltattam.Hüvelykujj szabalyként kb igaz amit a mester quasi reklamszlogenként mondott "jot olcsót, luxust féláron".Én ugy számoltam hogy az általam megválasztott szinű, fujt festett, méretre készitett és minden másban (vasalatok, gombok) saját igényekre szabott és minosége miatt várhatóan igen tartós butorért a végén annyit fizettem, mint egy ikea also szintű (elfolias, stb)butor ára (ami vagy bepasszol vagy nem.Egyszóval megérte.
Élfólia
én semmilyen olyan helyre nem tennek ahol viz, gőz van/lehet. Sokaig gondolkodtam a hazilagos kivitelezésen, de a vegen pont azert vetettem el, mert en csak az elfolias figurat vagyok képes csinalni. Marpedig ahol vizcsap van ott előbb utobb 1x minden vizes lesz (borul, omlik, torik)a faforgács lapnak meg eleg lehet egy alkalom is.
vasalat
Valaki irta, hogy sokat számit. Ez igy van. Eszmeletlen jo dolgok vannak, kegyetlen árakon, csak a penztarca kerdese, Nagyon észnel kell lenni. Olyan mint az autó: minden extra jo, de ha az összeset kéred, kifizethetsz még egy autó árát.Az igenyek jozan merlegelése és a kompromisszum kötés mindenképpen szükséges

Előzmény: MuzX (5873)
tacsa Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5882
Sziasztok!

Pocak: megerősítve, hogy a födémre lerakott hőszigetelés felhasználható majd később, max. 5-10 % -nyi veszteséggel kalukulálva. A lépcsőt nem lent kell lezárni, hanem fent, egy feljáró lyuknyit, max .0,8x0,8-ast ( ahogy pasa írta )

Hacsek batárom: tucc-é tanácsot adni: egy barátom keresi az EFAFLEX gyorskapu ( ipari ) hazai forgalmazóját. Nincs-e valami linked? ( Már itt számítástechnikában, és nem forgalmazóban jelzőként gondolom ). Ha van ötlet, várom.

Üdv
tacsa

Pocak Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5881
Katicabo,

Emil bacsi ment! Miert beszelt le az epitesz a hazzal egybeepitett garazsrol? Kint szinte csak ilyen hazak vannak, baromi kenyelmesek!

Nekem a pocak nagyon nagyon jol jott, amikor a kulonbozo hatosagokhoz kellett jarkalnom (muszaki osztaly, viz-gaz-mittudomen, stb.), lattak a nagy strandlabda hasamat es mindenki nagyon gyorsan es nagyon kedvesen segitett (pontosabban, vegezte a munkajat, amiert a fizeteset kapja).
Szerintem azert a teherbeesessel jo megvarni a bekoltozest, pont az elso harom honap a rizikos meg az igazan kellemetlen.

fefefe Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5880
en olyat sajnos nem tudok, de ha valaki megtenne, annak elkuldom szivesen, hogy pakolja fel valahova!
Előzmény: rizo (5879)
rizo Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5879
fefefe:
Inkább csinálj linkeket innen a képekre, hátha más is meg akarja nézni...
R
Előzmény: fefefe (5875)
anteus Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5878
Nagyon kopottak voltak a felületek ahol intenzív használatban voltak (pl. fogantyúk környéke) és egy kicsit "lötyögősnek" tűnt az egész. De mondom, mi is olyat veszünk, méghozzá Rejal Antik-ot, mert ilyen sötétre pácolt fenyőt - bár én is sokfelé megfordultam - sehol sem láttam.
fefefe Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5877
az ikeaban tudtommal (ha az elemes butort veszed es kulon az ajtot) kulon adjak a kivetopantot (illetve kulon kell megvenni) es ott kb haromszor annyiba kerul ugyanaz a blum ajtopant, amit szinte barmelyik barkacsboltban megvehetsz.
a viseltes egyebkent miben nyilvanult meg? megsargult a feher, logott az ajto, nyegle volt,...?
Előzmény: anteus (5876)
anteus Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5876
A konyhabútorok a vasalásokon múlnak, az árkülönbségeket is főleg ezek okozzák. Az IKEA középkategória, mi azt választjuk, de csak azért mert így pontosan tudjuk, mennyibe fog kerülni a konyhánk (míg a mestereknél, ugye ez mindig változik). Láttam már 2-3 éves IKEA konyhát - hát elég viseltesnek tűnt, de azért elviselhető. Ha házilagos kivitelezésben csináltok konyhát, nagyon figyeljetek oda, hogy milyen vasalást (fiókgörgő, ajtózsanér stb.) vesztek hozzá. Valaki egyszer ajánlott egy tuti szaküzletet, ha megtalálom, megírom
Üdv
fefefe Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5875
kuldom, de sajna csak holnap megy, mert otthon vannak, es be is kell szkennelnem.
vasalo az elfoliahoz. ahol egyertelmu volt, hogy lesz, oda rakattam elfoliat, de pl. a szogvagasoknal meg az utolagos modositasoknal sajat kezuleg kellett felvasalnom.
a bubivspantol vettem feher butorlapot, a munkalapot nem tudom ki gyartotta, asszem az is bubivspan vagy interspan.
az ajtok ikeasak, a tobbi szerelveny (ajtopantok, csavar, fioksinek,...) szerelvenyboltokbol meg barkacsboltokbol vannak.
Előzmény: MuzX (5873)
Macimedve Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5874
Amit én írok, azt vasbeton gerendák között alkalmazták, mégpedig én a hetvenes években láttam, tömegesen. Teljesen sík felületet ad, a gerendák alsó síkjával egy magasságban.
Akkoriban a kerámia béléstest még nem volt divat, az alternatíva a betontálca volt. Ezek előregyártott, kb. 80x60 cm-es betontálcák, ezeket rakták a gerendák közé.
Előzmény: laci0076 (5866)
MuzX Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5873
Vasaló? Az élfóliához?

Természetesen érdekel, küldd el kérlek a hotmailemre a képet! Kösz! :)

És milyen anyagot vettél hozzá?

Előzmény: fefefe (5872)
fefefe Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5872
MuzX

konyhabutor - nekem egy 2,2 m x 2,4 m-es konyham van, tobb helyrol kertem arat (kb egy eve tortent) es a legolcsobb ajanlat 450ezer forint volt. meretre vagattam hat a lapokat, es osszeraktam magam. igy kb a felebol kijott.
ha ikea-elemeket vettem volna, az egy nagyon picit lett volna dragabb, de nem jottek ki a meretek, ezert alltam en neki. nem egy nagy kunszt, de kell hozza ido meg barkacshajlam. a legnehezebb resze talan a megtervezes. szerszam: furogep, dekopir, vasalo, csavarhuzo.
ha erdekel, kuldok kepeket a vegeredmenyrol.

Előzmény: MuzX (5852)
katicabo Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5871
Te, kicsi emma, jól megviccelted a mi hacsekunkat... merthogy ő a mi pocakunkra gondolt és nem a topictársunkra, vagy mi...! De járhatnánk már abban a cipőben is... férjecském is jobban örülne "annak" a cipőnek szerintem, mint ennek. De mindent sorjában. Legalább az első 2 hónap, alapozás, ("házimunka") kéne kibírni, utána jöhet a pocak is...amivel a "szakembereket majd elrettentjük, nem igaz?
Házépítésileg Ti mit terveztek idénre? Csak mert tetszik, hogy nem kapkodtok. A mi terveink (április 20-óta) is lényeges átalakulásokon mentek keresztül (kezdve a pince-tetőteres megoldástól a mostani egy szintesig - ami később lehet plusz egy szint) és mi sem bánjuk az "időhúzást". Bár - mivel a mostani (legutóbbi) tervünk már nagyon teccik, úgy érzem, most azonnal be kellene adni, hogy haladjunk. Költözést jövő nyárra tervezünk mi, még nem tudjuk, érdemes-e a nyílászárókat is berakni télre, de ha eljutunk odáig...meggondoljuk.
Mi is ez a fedélszék? Jól értem, hogy a ház egy része felett a tetőig egybe lesz nyitva a tér? Egészen a tetőszerkezetig? Akkor Nektek a lépcső is onnan (nappali?) lesz felfelé, ugye?
Előzmény: kicsi emma (5861)
MuzX Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5870
Kicsi emma, milyen téglából készült ez?
Tudod nálam kevés hely van, csak egy 2,4 x 1.75 méteres L alak áll rendelkezésre konyhának, ebbe kell a beépített készüléket meg a 86 centis mosogatót is elhelyezni...
Előzmény: kicsi emma (5868)
bd Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5869
Horcsik-födémnek hívták és leírtam egypárezerrel előbb.
De látatlanban nem lehet megmondani, hogy a most említett födémrész megfelel-e a Horcsiknál előírtaknak.
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5868
Ne-e-em hacsek draga, ezt alaposan felreertetted. bar a szandek megvan termeszetesen, partunk es kormanyunk biztatasanak eleget teve... stb. csak mi elobb a harom szobara gondoltunk es akkor majd utana sorban a tobbi.

MuzX, a konyhabutornak tulajdonkeppen a labai vannak teglabol, tehat erdemben nem foglal tobb helyet, hiszen ugynakkora a pult rajta, meg ugyanolyan mely stb. Maximum a pocok keskenyebbek, de abbol meg ugyis annyi lesz, hogy ...

(Szoval azt nem mondanam, hogy nagy konyhank lesz, de nem lesz kicsi sem!)

ke

Hacsek Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5867
Két különböző dolog (illetve három).
Van az acélgerndák közti vasaltbeton téglatálca,
van az acélgerndák közti poroszsüveg boltozat és
van az acélgerndák közti csehsüveg boltozat.

Mindhármat alkalmazták az 1870-1910 közötti időszak bérházépítéseikor.

A vasbeton gerenda 1930 körül jelent meg tömegesen a hazai épületekben, bár már a szecesszióban is használták, de akkor még mindig a helyszínen zsaluzták.

Amit te leírsz, az úgy önmagában NEM ÁLLHAT MEG!

Előzmény: laci0076 (5866)
laci0076 Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5866
Hacsek,

Nem ez biztos, hogy szabványos kisméretű tömör tégla kötésben, kb. 3 sor magasságban rakva.
Csak azért kérdeztem, mert hátha ilyen is létezik, csak én még nem tudok róla.
(Én egyébként nem mertem alá menni.)
Amit Macimedve is írt, azt ha jól tudom acélgerendák között alkalmazták, és ott a tégla fölfelé domborodott.

Laci

Előzmény: Hacsek (5854)
Hacsek Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5865
Úgy értem, hogy nemsokára biztosítjátok a Téglakör utánpótlását?
Előzmény: kicsi emma (5863)
MuzX Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5864
Kicsi emma, nagy konyhátok van?
Csak azért, mert belegondoltam, hogy a konyhabútorok fala általában néhány centi vastag, viszont a tégla... a téglára kell még valami burkolat, nem? Szóval kapásból 10-15 centi vastag egy fal... ez nekem nagyon nagy helypazarlásnak tűnik...
kicsi emma Creative Commons License 2000.06.06 0 0 5863
Mit mind a ketten..? Mi???
Előzmény: Hacsek (5862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!