Keresés

Részletes keresés

mángorló Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1463

azokat a kazikat és cdket én se sajnálom ami ki van adva és meg lehet venni, le lehet tölteni, most állok egy nagy kidobás előtt

 

azokat viszont nem dobom ki amik pl 85 ös sziámi koncert a rádayban, mert lehet hogy ha én nem őrizem meg akkor senkise

Előzmény: break (1462)
break Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1462

Ezen a "majd a gyerek kidobja" gondolaton eppen tegnap morfondiroztam. Azt hiszem megteszem helyette.


A kazettaimat 10 evvel azutan dobtam ki, hogy elkoltoztem Magyarorszagrol (talan mzsa-nak jutott belole, mert mintha itt is hirdettem volna). Most eppen azon gondolkodom, hogy a CD-imet eladom. (Miutan bedigizem oket). Csak allnak es vesztik az ertekuket, pedig van nehany ritkasag is a kb 1000 darabos gyujtemenyben. A szabad piacon meg azok is egyre kevesbe ertekesek. En meg hallgatni tudom a zneket barhol, barhogyan, nem kell CD-n lenniuk. A helyet is csak foglaljak.


P.s. 1990 marciusaban vettem az elso CD-imet (SWANS: The Burning World es Philip Glass: 1000 Airplanes on the Roof)

mángorló Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1461

hát annyira szerintem mint a neuroticban, időnként benne

Előzmény: Nicholas Cave (1460)
Nicholas Cave Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1460

Javítottam Trabantra. A Hunyadiról nem tudtam, hogy benne volt a Trabantban.

Előzmény: mángorló (1455)
mángorló Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1459

az ami 85 ös urh, ami megvan mindenkinek kazin, azon eléggé szét vannak csapva a népek, a te videódnál a csávók alapján próbáltam belőni, hogy a hunyás meg a lukin ha ott volt akkor lehetett e ott. de tessék felrakni és akkor határozgatunk

 

az meg nagyon érdekes fejlemény, hogy felraktam egy főleg európa kiadó számokból álló kazit, ritkaságos, sosem hallott számok meg minden, és a lukin úgy tűnik megtisztította és bejózta az egészet, hamarosan megy youtubra az is.

Előzmény: Nicholas Cave (1458)
Nicholas Cave Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1458

Na, azért gondolom, hogy 85 és betonudvar, mert van egy URH koncertvideóm is a betonudvarból, azt szerintem nagyon fogjátok bírni, mert az nem az, ami a youtubeon van, (az vagy az őszi, vagy a tavaszi), mert ott a Jenő részeg, minden szarul szól, rosszak a a fények, ez viszont tökéletes, és ugyanazok a fények, hangzás stb, mint az URH videón, ebből gondolom, a kazira 85 van ráírva, tehát én úgy kaptam, hogy "Balaton 85", akkor ezek szerint a fele nem igaz, mert Trabant, hogy 85 igaz-e, akkor nem tudom ezek után, de Vető biztos jobban tudja mikor szóltak így. Azt se tudom a betonudvari URH koncertek után felléptek-e Mihályék, mert az biztos, hogy utána van, mert az URH sötétedésben kezd, MIhályék meg már töksötétben nyomják. Na ennyit tudok. :)

Előzmény: mángorló (1455)
mángorló Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1457

jöhet minden, legfeljebb szólunk hogy volt már.

Előzmény: Nicholas Cave (1449)
mángorló Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1456

amit én sose dobok ki: fényképet, ritka kazikat. majd kidobják a gyerekek, unokák...

Előzmény: mr.mzsa (1453)
mángorló Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1455

vető jános azt mondja, hogy ez trabant, és neki sem volt meg, és érdekeli erősen hol, mikor készült

 

de ha lukin és hunyás van rajta akkor trabant, amúgy meg olyan mindegy

Előzmény: Nicholas Cave (1449)
gyrk Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1454

"háttal áll szerintem hunyás, szemben térdelve a lukin, és szintin a másik"

 

igen.

Előzmény: mángorló (1448)
mr.mzsa Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1453

Ha aktuális lesz, Téged kereslek meg legelőször, de azt tudnod kell, hogy ezeknek a kazettáknak (malter) 99%-a már digizve van, szóval csak mint eredeti szalag hagytam meg. Ezzel sok dolgod nem lesz, csak tárolni. Ugyan ez a helyzet a többivel is (80's new wave, stb.) azok is már mind fellelhetők digitalizált formában.

Előzmény: mángorló (1443)
mr.mzsa Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1452

Szerintem ez a legelső Sziámi-Sziámi, amiben még az Ági énekelt, ez nem a legütősebb formáció, mp3-ban talán meg van ez a koncert, de ennek utána kellene néznem.

 

Előzmény: Nicholas Cave (1444)
mr.mzsa Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1451

Ezek vannak septiben:

 

Embersport - Vegyes felvételek

Embersport - 01 - Intro.mp3
Embersport - 03 - Lampa.mp3
Embersport - 04 - nem tetszik.mp3
Embersport - 05 - Fekete feny.mp3
Embersport - 06 - ketten a parketten.mp3
Embersport - 07 - almatag az elet.mp3
Emersport - Zsiráf reppel.mov

https://www.rapidshare.com/files/3205405521/embspvegy.rar


Embersport - 1986 - Koncert (Almássy tér)

Embersport - 01 - Intro.mp3
Embersport - 03 - Lámpa.mp3
Embersport - 04 - Nem tetszik.mp3
Embersport - 05 - Fekete fény.mp3
Embersport - 06 - Ketten a parketten.mp3
Embersport - 07 - Álmatag az élet.mp3
Embersport - 08 - Forró cukor.mp3
Embersport - 09 - Fergeteges hangulat.mp3
Embersport - 10 - Boogie.mp3
Embersport - 11 - Utolsó.mp3

https://www.rapidshare.com/files/4095391213/embsp86.rar

 

Előzmény: adamsky21 (1450)
adamsky21 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 1450

Jó reggelt!

Tudna valaki segíteni Embersport ügyben? Ti vagytok az utolsó reményem. :)

Konkrétan a Nukleáris gyerekeket keresem, de több is jöhet.

Nicholas Cave Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1449

nem vagyok senki, ha arra gondolsz, hogy a zenekarokon belüli berkekből származom. Gimis koromban gyűjtöttem ezeket, a kettő feltöltött konkrétan a nagybátyám kollégájától van, a gyárból, akitől egyszer kölcsönkérte nekem a nagybátyám az összes alter kaziját- videóját egy nejlonzacskóban, ez is köztve volt.

 

Vannak saját felvételek is, a 90-es évek elejéről, vagy amit nem én vettem fel videóra, azt meg attól szereztem, aki felvette és megkértem a koncert után, hogy nekem is másolja át. Majd töltök ezekből is, hátha lesz közte érdekes.

 

Ez szerintem Balaton és egy sejtés, hogy betonudvar 85, de erre nincs bizonyítékom.

Előzmény: mángorló (1448)
mángorló Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1448

ez trabantnak néz ki, háttal áll szerintem hunyás, szemben térdelve a lukin?, és szintin a másik?. a vető megmondja ha kérdéses

 

amúgy neked ezek honnan vannak meg? ki vagy te? tessék megnyilatkozni

Előzmény: Nicholas Cave (1446)
Nicholas Cave Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1447

Ja, már mondtam neki is, hogy vannak ezek a cuccok, majd odaadom neki is.

Előzmény: mángorló (1445)
Nicholas Cave Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1446

Itt a második. Ez úgy gyönyörű, ahogy van.

 

mángorló Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1445

ági örülni fog. én anno a lyukban láttam ilyen videókat, de a pillangó kirabolta a helyet, és eltűntek. jöhet még

Előzmény: Nicholas Cave (1444)
Nicholas Cave Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1444

Na helo. Feltöltöttem az elsőt. Ez a felvétel legalább annyira avantgarde, mint amilyen ez a korai korszaka volt a zenekarnak, sajnos csak ez az egy számom van innen, de nagyon szívesen vennék egy teljes koncertvideót, ha valakinek van.

 

mángorló Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1443

én átveszem szívesen, egyszer úgyis bedigizem az összeset

Előzmény: mr.mzsa (1438)
mángorló Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1442

lesz csókolom koncert

 

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/28845_2539428542035_431701970_n.jpg

Nicholas Cave Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1441

Nemsokára megírom, de előbb feltöltök egy-egy számot, hogy addig ne derüljön ki a nézőnek, hogy mit lát, amig fel nem ismeri... egy kis meglepetés, tudod :)

Előzmény: mr.mzsa (1437)
gyrk Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1440

"++ A fiatalok csak egy kis rétegét érdekli a 80's évek zenéi, és azok sem annyira "lelkesek gyűjtők". Ha éppen olyan helyen vannak, és ez szól, akkor lehet, hogy meghallgatják, mert a hangzás (és a szöveg érdekes lehet) Nekik, aztán átmennek egy másik helyre, ahol a 2000 utáni zenék mennek (Pl. Kispál, Quimby, HS7, stb.), és már el is felejtették a régit."

 

a föld alól a föld alá - ahogy mondani szokták. de azért hatnak ezek a zenenkarok,

csak talán nem olyan látványosan, ugyanúgy, ahogy hat a kex vagy a syrius is.

a mainstream középszer, mint például a kispál vagy a quimby nem lett volna

nélkülük.

Előzmény: mr.mzsa (1438)
B-side Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1439

szerintem az lenne furcsa, ha ezek a zenekarok érdekelnék a fiatalokat, és nem azok akik aktívak. Nagy részük egyszerűen nem ír új dalokat a 90-es évek óta, a régi felvételeik pedig mai stúdióhangzáshoz szokott füleknek emészthetetlenek, aktívan meg csak 1-2 zenekar koncertezik közülük.

 

Azok akik aktívak maradtak (pl: PUF) és gyártanak időnként új dalokat, azokra van szerintem érdeklődés, viszonylag sokan járnak a koncertjeikre, sokan hallgatják őket.

 

(engem inkább az szomorít el egy kicsit, hogy sokan még így is a múltból élnek, azok közül akiket szeretek, szerettem hallgatni. Például az idén nyilvánosságra hozott artisjus-os pénzekkel fiatalok helyett olyan "kiégett művészeket" támogatnak, akik nem is szereztek, írtak semmit, vagy csak alig az utóbbi évtizedben. Ha írtak is, akkor is többnyire érdektelenségbe fulladt,  nem hallgatják az emberek, nem játszák a rádiók, nem jártak a koncertjeikre...stb.

Ja és ezt csak általánosságban írom, nem mindenkire igaz természetesen )

mr.mzsa Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1438

Az Artpool-al, lehet érdemes lenne beszélni, majd ha aktuális lesz, szólók Nekik is.

+ (M)alteron kívül még kb. 5X annyi 80's felvétel van vegyesen kazettán kb. 10 éve porosodnak a polcon, most még elfér, mert van hely. Egyébként nem is hallgatom, szerintem 5-6 éve hozzájuk sem nyúltam). Költözéskor egyben dobozban felajánlom, ha van rá igény a VHS-ekkel együtt, filmek, koncertek, kb. 150 db azok sem mozdultak 10 éve....

++ A fiatalok csak egy kis rétegét érdekli a 80's évek zenéi, és azok sem annyira "lelkesek gyűjtők". Ha éppen olyan helyen vannak, és ez szól, akkor lehet, hogy meghallgatják, mert a hangzás (és a szöveg érdekes lehet) Nekik, aztán átmennek egy másik helyre, ahol a 2000 utáni zenék mennek (Pl. Kispál, Quimby, HS7, stb.), és már el is felejtették a régit.

 

Előzmény: Zecez (1435)
mr.mzsa Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1437

Mik vannak?

 

Előzmény: Nicholas Cave (1436)
Nicholas Cave Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1436

Na, elkezdtem végre én is bedigizni a VHS-eket, töltök fel majd pár koncetvideót :)

Zecez Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1435

Ehhez állami akarat és pénz kéne (politika-, és oldalmentesen), vagy valami alapítvány, de az nem tudna szerintem annyi pénzt összegründolni, hogy fedezze a működését.

 

Amúgy igazad van, amit írtál, én mégis szerettem rendezgetni a gyűjteményet. Néha meg rámjön, hogy hallgatok ezt azt, rákattanok pl. a CPG-re.

Sajnos a lányom nekem sem hallat ilyeneket, "megállt a fejlődésben" a Kispálnál. :)

Azért, ha dobjátok azokat a kazikat, akkor szóljatok, még odaállnék.

Előzmény: mángorló (1434)
mángorló Creative Commons License 2012.10.30 0 0 1434

az mondjuk jó dolog, hogy tegnap 2. műsort hallgattunk gyermekkel és tetszett neki.

 

de az is igaz, míg jártam az éjszakába viszonylag gyakran Gödörbe pl, sok 16 év kürüli fiatalt ismertem meg akik ugyanúgy szeretik ezeket. van utánpótlás, de engem az nyugtatna meg ha lenne egy központi adatbázis ahova el lehetne vinni a kazikat és ahol tudományos célra kutathatóvá tennék, másolni is lehetne. meg feldolgoznák őket , születnének tanulmányok könyvek.

 

 

Előzmény: mr.mzsa (1433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!