Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.03.14 -1 1 3671

Szerintem összetettebb ez, minthogy ennyire erre a posztra élezzük ezt ki, általában lövőben és beállóban kurva nagy problémák vannak a Fradiban, és a magyar válogatottban, meg úgy általában a magyar kézilabdában is.

Szélen vagyunk a legközelebb a világelithez, kapuban valaki általában elkapja a fonalat, irányítóban pedig a két rutinos játékosunk általában hoz egy megfelelő átlagot (bár Misinek is volt egy kb másfél éves rossz formája...)

Előzmény: hatosfalat (3670)
hatosfalat Creative Commons License 2021.03.14 -1 1 3670

Jobbátlövő posztot Elek Gábor sztem eltolta. Nem tudta eldönteni, hogy Stollét vagy Tóth Nikit kellene felépítenie, mindkettővel próbálkozott kicsit, aztán ebből az lett, hogy egyik sem tudott olyan szintre eljutni, hogy a kulcsmeccseken segítse a csapatot. 

Háfra pedig simán játszhatott volna jobbátlövőben is jóval többet, a válogatott szempontjából is kurva jól jönne, ha nem Klujberben kellene egyedül reménykednünk, hátha végre kifog egy jó napot. Ezen a poszton vesztettük el az ETO elleni meccset nagyon és a Buducnost ellen is itt ment el leginkább a továbbjutás.  

Előzmény: Tonio 2.0 (3662)
Isthy1 Creative Commons License 2021.03.14 0 1 3669

Igazából az első évében (decembertől-decmeberig) mutatott szinte végig jó játékot. Azután ahogy írod, a 2019-es vb-től kezdve kezdődtek a problémák. Előbb hullámzások, majd az utóbbi fél évben már tartósabban gyenge játék. Nem tudom mi kell hozzá hogy visszataláljon a helyes útra, de remélem valaki képes lesz rá, hogy odaterelje.

Igen, a junior korból a felnőttbe átmenet nagyon nem megy zökkentőmentesen szinte senkinek a női kéziben. De ezzel szembesülök szinte minden sportágban, amivel én komolyabban foglalkozom (úszás, kajak-kenu, tenisz stb.). Valahogy nem nagyon megy ez kis hazánkban, meg kellene találni ennek az okát, persze minden bizonnyal soktényezős dolog ez és nem is lehet egy kaptafára csinálni mindenkinél.

Előzmény: Tonio 2.0 (3662)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.14 -3 2 3668

Részletkérdés az is, hogy ő becézi őket, semmi közöd hozzá okoska

Előzmény: van_Persil (3667)
van_Persil Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 3667

Részletkérdés, de ha Babi, akkor legyen Babi.

Előzmény: hatosfalat (3666)
hatosfalat Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 3666

Arenhart Babi és nem Barbi.

Előzmény: van_Persil (3665)
van_Persil Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 3665

Barbinak

Előzmény: van_Persil (3664)
van_Persil Creative Commons License 2021.03.14 -3 1 3664

Arenhart játszott a csapatodban, ha te barbinak mondod, az teljességgel elfogadható. De sanyóca csapatában sosem játszott Arenhart, így egészen pontosan miért is becézi?

Előzmény: G-T15 (3663)
G-T15 Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 3663

 Akit én személyesen ismerek és akár mindketten becenevünkön szólítjuk egymást, azt általában itt is becenevén említek. Ez akár tetszik valakinek, akár nem. Igaz ez vihar a biliben eddig nem miattam gerjesztődött. Talán nem is lenne, ha a Fradi tegnap tovább került volna.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 3662

Ez az idény elég atipikus a covid meg a sok szarság miatt, de már a tavalyi szezonban is voltak aggasztó jelek Klujbernél, pl a vb szereplése. És utána kellett némi idő, mire belejött volna, akkor meg jött a covid.

Mindenki eldöntheti, hogy Klujber a fontos meccseken nyuszivá válik, vagy egy masszív védekezés ellen egyszerűen jelenleg ennyit tud. Nem tudom, melyik a rosszabb opció.

A védekezése külön történet, de most nem ezzel volt a fő probléma.

A másik, hogy valóban kellene mellé valaki, mert jelenleg azért nem a jó formában lévő Nora Mörk szintjén tolja, hogy csak rá apelláljunk.

 

De nem hegyezném ki egyedül rá, hiszen egyébként Háfra is megakadt, Pásztorról nem is szólok, aki csak jegyzetel, Tóth Niki sem nálunk lesz kulcsjátékos, és lehetne sorolni a váci, debreceni megakadókat is, csak őket talán ritkábban látjuk, illetve van aki tőlük eleve nem is várt sokat.

 

Tulajdonképpen az elmúlt évek tehetségei közül majdnem mindenki megakadt, talán a szélsők a kivételek, de kulcsmeccsen még tőlük sem láthattunk klasszis teljesítményt.

Előzmény: Isthy1 (3646)
van_Persil Creative Commons License 2021.03.14 -5 3 3661

Kimondottan visszatetszö és álságos becenéven szólítani valakit, aki nem a te csapatod tagja, pláne, ha magad magyarnak vallod és pont a magyar csapat ellen játszott valaki. Baj nálad van, de nagy, ha ezt nem bírod felfogni.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (3654)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.03.14 -2 1 3660

Valószínűleg azért nem kap lehetőséget, mert Klujbernél is sokkal rosszabb. Legalábbis támadásban.

Nem véletlen, hogy még Tóth Niki is előbb kerül pályára "rossz kéz" oldalon.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (3657)
van_Persil Creative Commons License 2021.03.14 -2 2 3659

Tudod, milyen formában van és hogyan terhelhetö támadásban Stolle? nem... akkor miért szólsz bele?

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (3657)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.03.14 -1 3 3658

Keti sajnos kimondottan rossz formában van, és Stolle mégsem kap lehetőséget.

 

Ez nem értem, miért bánt téged.

 

 

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (3657)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.03.14 -3 1 3657

Keti sajnos kimondottan rossz formában van,és Stolle még sem kap lehetőséget....ezzel sem Ketinek sem neki nem tesznek jót......nem tudom mi lehet Ketivel,de ebben az évben nem sok jó meccse volt....szenved és ez egyre inkább látszik a játékán.

 

A jövő héten nagyon komoly feladat vár rá.....sok fog múlni az ő játékán is.....

Előzmény: schanc (3628)
G-T15 Creative Commons License 2021.03.14 -1 1 3656

 Szerintem 1 éve az is sikernek számít, hogy mindenki ott van egy csapatból edzésen, majd meccsen. Ha van rá lehetőség és hajlam, akkor mindenki fejlesztheti magát vagy előírják neki. Ez persze nem mehet a pihenés rovására. A Fradi létesítményében megoldható lenne a napi közös étkezésre és pihenésre, ezáltal az egyéni képesség fejlesztésre is. Nem sok klubnak van ilyen lehetősége az NB 1-ben. Persze az összezártságnak is vannak hátulütői. Viszont vannak olyan munkahelyek, ahol naponta akár 12 órát is együtt kell tölteni, minimális étkezési idővel és pihenés nélkül.  Azt is fegyelembe kell venni, hogy nem egyszerű Pesten közlekedni. Utaztam én szombaton olyan villamoson, ahol az akkori Fradiból 4 utaztak éppen haza felé a szombat délelőtti edzés után. 

 Szintén figyelembe kell venni a heti több meccset és utazást. Ebben a rendszerben jó ha valaki megfelelően kipiheni magát, az egyéni személyre szabott képzés teljesen háttérbe szorul. Valaki ezt bírja és magas színvonalon teljesít, van akinek forma ingadozása lesz és van aki belefárad a fővárosi sport életbe. Persze mi mindig az elsőt várjuk, viszont olykor nem ártana néhány ide írónak tükörbe néznie és a saját teljesítményét figyelmesen elbírálni. Az elvárások megölik az egyéniséget! Ezeket az egyéniségeket kell egy csapattá nevelni és egymásért, a sikerért küzdeni. Kíváncsi lennék, hogy mennyi beíró vezetett akár 1 évig is egy csapatot. Fiatal szinten sem egyszerű, felnőtteket pedig nagyon komoly feladat. Ellenben véleményezni egy szintig lehet, ez akár jó irányba is vezetheti a játékosokat. 

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 3655

'Asszem nem Sanyesz babizása a legnagyobb problémánk...'

 

Örülök hogy ez a véleményed.....

Előzmény: Tonio 2.0 (3627)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.03.14 -2 1 3654

'Babi, azt, nylad csak neki... Ki ő neked, hogy Babizod? Ilyen egy alakot, mint te, még nem hordott a hátóan a föld...'

 

Hát van bajod testvérem.....kár hogy ezen én nem tudok segíteni!

Nézd én általában a nevükön szólítom a játékosokat,lásd Nada Noni Kacu Szeki Csibe Csenge Szani...etc etc etc ...az a baj hogy te is fordulsz ahol nincs sarok!

 

Kimondottan sajnálom hogy a Fradi kiesett,ráadásul egy verhető ellenfél ellen.....a kérdésem:meddig még Elekkel!?

Előzmény: van_Persil (3625)
Kommentszekció Creative Commons License 2021.03.14 -1 1 3653

Mire? Ha nem lép tovább,vagy nem lesz egy jobb edző,akkor csak visszafele fejlődés lesz.

Előzmény: RnD (3637)
Isthy1 Creative Commons License 2021.03.14 -2 1 3652

Nálunk anno Boki személyesen rengeteget foglalkozott vele, lehet ennek eredményeképpen is tudta jól megoldani a posztját nálatok az átkerülése után egy ideig. 

(mondjuk tombolt is amikor elment tőlünk az ismert érdekes körülmények között)

Előzmény: hatosfalat (3648)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.03.14 -1 1 3651

Mit old meg simán? Azt a tíz percet várja minden ellenfelünk.

Előzmény: codi1993 (3649)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 3650

“Egyértelmű h kell oda még egy ember.”


A keretben ki lenne az? Kiss Niki a gyáva? Vagy az alig felépült Háfra?  Akkor ki lesz Zácsik mögött? Vagy a jobbkezes Vámos? Anna a keretben sincs és szerintem valamiért nem is kedvelik és aki szintén hajlomos a leblokkolásra?

Az egyértelmű, hogy a jelen helyzetben Kovácsot is a keretbe kéne hozni és ezzel a kör be is zárult.

Na mindegy, ez itt off, a selejtező fórumba való.

Előzmény: RnD (3647)
codi1993 Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 3649

Szerintem ha szükség van rá hosszú oldalon simán elboldogul 10-15 percet védekezésben. Inkább a támadó játékával van a gond azt nyújtja a Fradiban amit az utóbbi két év vilagversenyen beszari játékokat ami ő épp az ellenkezője volt. 

Előzmény: Kikinda Rangers (3641)
hatosfalat Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 3648

Én úgy tudom nálunk nincsenek egyéni képzések, nem is nagyon van olyan, aki megtartaná. Amíg voltak idősebb külfödiek, addig tőlük tudtak tanulni, azóta már ez sincs. 

Van egy sokszázmilliós költségvetés, ehhez meg egy teljesen egyszemélyi szakmai irányítás. 

Előzmény: Isthy1 (3646)
RnD Creative Commons License 2021.03.14 -3 4 3647

Ki mondta azt h a válogatott jobblövő posztját Klujber majd egyedül megoldja...?

 

'Trombózis', más nem. Egyértelmű h kell oda még egy ember.

Előzmény: Bamberg58 (3644)
Isthy1 Creative Commons License 2021.03.14 0 2 3646

Igen, sztem is már megállt egy jó ideje. 

Nálunk szépen haladt és amikor átkerült hozzátok akkor is fejlődött az általa kedvelt új posztján. Majd ebben az idényben teljesen megakadt...

Előzmény: Tonio 2.0 (3631)
Isthy1 Creative Commons License 2021.03.14 -1 1 3645

Sztem a CSM csak arra figyelt, hogy továbbjussanak az első meccs kiváló eredménye alapján.

Előzmény: nicko (3622)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 3644

Eddig sajnos Borsos sommás véleménye és szkepticizmusa igazolódott be vele kapcsolatban. Nagyon nagy hiba a válogatott jobblövő posztján szinte csak rá alapozni. Az EB-VB és az utóbbi kupa meccsek tanulságait Elek nem vonta le, sem nála, sem Szekeresnél.

Előzmény: Kikinda Rangers (3641)
RnD Creative Commons License 2021.03.14 -4 4 3643

Kovács Anna (sorry....)

Előzmény: RnD (3642)
RnD Creative Commons License 2021.03.14 -5 6 3642

Klujber igazából akkor került be a válogatottba amikor Kovács Anna kimaradt (2019 március). Egymást váltották Rasmussennél.

 

Aztán az MKSz elérte azt (is) h Kovácas Anna legyen ott Japánban. Ezek után Rasmussen kint hamar leírta Klujbert.

Előzmény: Kikinda Rangers (3640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!