Keresés

Részletes keresés

Jesu Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1695
Hmm. Jól hangzik, bár az 5 fokozta tényleg megbonyolítja a beállítást.
Milyen üzemmódban kezeli az indirektet? Keverőszelep, folyamatos keringetés?
Előzmény: Törölt nick (1694)
Boy1 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1693

Üdv!

Nekünk is volt ilyesmi problémánk napota hogy No depression miatt kikapcsolt a "drága". Kaptam tanácsot innen-onnan végül rendes kipucolás (csésze, csésze alatt, tálca, tálca alatt, porszívó nyilások porszívóval illetve a kis spakni segítségével amit a kályhához adtak) na meg a jó minőségű pellett megoldotta a problémát. Meg érdemes azt a nyilást is tisztogatni ahol a kályha a friss levegőt beszippantja.

Ja meg a kályha környékén helyet hagyni a levegő áramlásnak.

Ez a mi tapasztalatunk.

Remélem valamit segített.

Előzmény: Törölt nick (1686)
Jesu Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1692
Fejlődött a vezérlése? Miben? (csak nagy vonalakban, nem kellenek ipari titkok ;-) )
Előzmény: Törölt nick (1691)
Jesu Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1690
Jah persze, druszák.
Kitzolinak mondtam. :o)
Merthogy már volt róla szó itt, más se találja meg elsőre.
Pedig jó dolog, tisztán tartja a hőcserélőt.

Doki, tudod, hogy az újabbakból miért hagyták ezt ki?
Az a tippem, hogy ott nem járja körbe a vízteret dupla járat (1 oldal tűztér+ másik a füstgáz)

Szerintem pedig ezért lett ilyen nagyszerű ez a kályha. Nagy felületű a hőcsere, hosszan benne a gáz.

Arra kíváncsi lennék még, hogy miért emelgeti a bal oldali rúd a kerámiát, indulás után. Egyszer csak elkezdte, és azóta ha bemelegszik, felemeli, ezért billeg a kerámia. Félek is, nehogy egyszer leverjük, aljasul drága lenne a pótlása. :-/
A króm pöcök ugyanott van, nem csavarodott le, mielőtt visszakérdeznél.
Előzmény: Törölt nick (1689)
Jesu Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1688
Zolibá, ezt olvastad?

*
Előzmény: Törölt nick (1686)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1686

A kéményem 180 átmérőjű schiedel kémény, első szezonos. A csatlakozás sorrendje kazán, gyári bővitő 150 mm-re,  könyök, kb 1.5 m függöleges egyenes szakasz, könyök, és csatlakozás a kéménybe. Kb 900 kg pelletet használtam el, ez nem túl sok.

 

Az indító T füstcsővet nem takarítottam, azt se tudom merre van. ha ez a csésze alatti kb 30 mm átmérőjű cső, akkor az tiszta.

 

Ez a hiba kb 3 hete jelentkezett elöször, nagyjából amióta csak napi 3 órát megy a kazán. Tegnap mindent kiporszívoztam, a csésze tiszta, rudak rángatva. a víznyomás rendben, kicsivel 1 felett, légtelenítve, rendesen.

 

A no depressio az ha szószerint fordítom, annyit tenne: nem alacsony nyomás, Akkor magas?

 

Előzmény: Törölt nick (1684)
Jesu Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1685
Nekem akkor kezdi ezt el, ha a fustjarat kezd eldugulni.

Felso terelolemezek kiboritasa (egester), rud rangatas, lenti kornyilas kiporszivozas, majd megint rangatas, kiporszivozas. Havonta kell csinalniom kb., nagytakaritas resze (amikor fiokot uritek).

De azert less be a kemenybe is, az sosem art. Nekem eddig a T aljaban 1-2 marok cucc jott osssze a 1,5 szezon alatt.
Előzmény: Törölt nick (1683)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1683
Érdekes dolgok történnek mostanában az ECOIDRO kazánommal. Többször is leállt "No depression" hibaüzenettel. Sajnos a kezelési utasításban utalást se találni erre a hibaüzenetre. A furcsa az hogy ezt kb egy órai mükődés után prezentálja, majd leállás után, csont nélkül újra indítható.  Tapasztalt már valaki ilyesmit?
Pitylogós Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1682

Köszi, ez a típus is rajta van a listámon, a SAS Agro-Eco mellett. Utóbbit már láttuk is működni.

Előzmény: nylc (1681)
nylc Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1681
Hasonlóan mindenevő még az Eko-Karbon, az kisebb és inkább való "polgári" felhasználásra, mint a carborobot. Érdemes lenne egy olyat is megnézned.
Előzmény: Pitylogós (1679)
Pitylogós Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1680

basszus ez nagyon gáz...

 

elhejezi

elhelyezi

 

pirulok-süllyedek...

Előzmény: Pitylogós (1679)
Pitylogós Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1679

Megnéztük a Carborobotokat.

 

Hát, ipari kazánok ezek, én nem akarom a házamban. Olyannak való, aki tud és akar vele xarakodni, illetve van melléképülete ahol elhejezi.

 

Átlagos lakóházi felhasználásra nem való ez, ahhoz túl nagy, hangos, koszos, macerás.

Előzmény: Uldin (1678)
Uldin Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1678

Köszi!

 

A Carborobot nem tűnik rossz választásnak, a Farmer típust lehet rönkökkel is etetni.

 

Meg kell nézni ezeket a kazánokat, és persze az ár/teljesítmény arányt is érdemes megfontolni.

 

A Cropell minierőműve olyan kínai kinézetű....  akinek van sok törtszemű napraforgója és olajprése, szűrője.... hát nem kis munka préselgetni, viszont a keletkező napraforgó préselvény is jó kis tüzelőanyag. A maradó olajtartalom miatt az égéshője vetekszik a feketeszénnel kb 22-24MJ/kg.

 

Visszatérve a minierőműre, a villany visszatáplálása a hálózatba, az sem egyszerű történet.  

Előzmény: ekokarbon (1675)
belezne Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1677
nem tán Previa ról van szó? csak el kotyavetyéli a kazánt.
Ha tudsz árat rá jöhet privibe. kösz
Előzmény: Jesu (1676)
Jesu Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1676
Egy barátom most gondolkodik, hogy eladja az alig használt faelgázosító kazánját. Vastagon szigetelte a házat, gyakorlatilag a kandallóval kifűti, nem is szoktak begyújtani az elgázosítóba, totál feleslegessé vált. Ha érdekel valakit, kicsikarok belőle egy árat. Atmos 22 a tipusa ha jól emlékszem.
Előzmény: Uldin (1674)
ekokarbon Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1675
Kedves Uldin!

Szóba jöhet még az EKO KARBON: http://www.ekokazan.com/eko-karbon.php
SAS AGRO ECO, GRO-ECO: http://www.balla-sol.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=40
Valamint az olasz D' alessandro kazánok: http://www.sittim.eu/h2.html
(Carborobotról itt van internetes oldal: http://www.carborobot.com/HU/Hun.htm)
Van még egy DEFRO EKO is: http://tuzeloanyag.mconet.biz/kazan/kazan_tuzeloanyag_online_kazan_ujdonsag_3712_450500.html
Valamilyen lengyel kazán, nem találtam hozzá referenciát.

Sajnos gyakorlati tapasztalatom nekem sincs, én is előtte állok a kazáncserének.
Ezeket az infókat az internetről szedtem össze. Célom az, hogy minél szélesebb körű
tüzelőanyagfajtákat lehessen használni (ne legyünk kitéve egyféle anyagnak),
ugyanakkor automatizálni is lehessen. Egy EKO KARBON 25-öt láttam működni.
Gyakorlatilag minden elégethető benne (meggymag, gabonaocsú, törtszemű napraforgó, pellet, aprószén...), ugyanakkor, ha manuálisra kapcsolja az ember, akkor kvázi vegyestüzelésűként használható. Egyelőre nálam ez a favorit.

Ha valaki elég bátor, van egy kis technikai érzéke merem ajánlani az alábbi házierőművet. Láttam működni ezt is: http://www.cropell.hu/

Szóval választék az van bőven. Számításaim szerint a jelenlegi árak mellett is 4-5 éven belül megtérül a kazán költsége, mindenképpen érdemes átállni.
Sok sikert!



Előzmény: Uldin (1674)
Uldin Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1674

Üdvözlöm a kedves társaságot!

 

Mi a véleményetek, érdemes-e átállni  gázfűtésről pelletre vagy faapríték fűtésre??

Itt nem csak az árra, gondolok, hanem fűtőanyag beszerzéstől kezdve a macerásabb üzemeltetésen keresztül a karbantartási igényig mindent beleszámítva.

 

Érdekelne olyan 75-80 kW körüli kazán, ami el tud tüzelni a széntől kezdve az agripelletig mindent. Gondolom ide valami mozgó rostélyos kazán kellene. A Carborobotról hallottam, de nincs semmi tapasztalatom. A közelben van egy pelletgyár, ahol ocsuval kevert szalmapelletet gyártanak. Morzsolódós, magas hamutartalmú, viszont elfogadható fűtőértékű, nem túl jó minőségű pelletet használnék fűtőanyagnak. Nem tudom, erre a pelletfajtára érdemes-e alapozni a fűtést. Ha nem túl jó a fűtőanyag, akkor nyilván a kazánnak kell olyannak lenne, ami a kutyasz@rt is elégeti. Mennyire árt a kazánnak a szalmapellet, mint fűtőanyag??? Nincs semmi tapasztalatom. Esetleg tudna valaki egyéb kazántípusokat ajánlani. Amennyire csak lehetséges automatizálni kellene a fűtés folyamatát.

 

Előre is köszönöm a segítséget. Ha lesz egy kis időm, majd visszaolvasom a régebbi hozzászólásokat is, hátha találok sok okosságot a témával kapcsolatban.

tothpepe Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1673
Köszönöm Szépen!
Előzmény: Törölt nick (1672)
tothpepe Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1671
Helló Doki!

Mennyi pénz a Warm? Ja és milyen állapotba van?

Köszi Péter
Előzmény: Törölt nick (1667)
Laco74 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1670

Szia,

Nekem is van egy F-40-em (talán 35-ös számú).

Eléggé magamra maradtam a beüzemelésével, ezért jó lenne pár információ.

- Nálunk eléggé hangos a ventilátor. 1 fázisú. Ítrad, nálad fordulatszám szabályozós (hangra is kihat).

- Kémény csonk-on lévő pillangó szelep nálad szabályozott. Nálam menetes szállal manuálisan hangolható. Mi a szerepe?

- A kilépő és visszatérő ág között van e nálad bypass, a visszatérő víz hőfokának hangolása okán.

+ még néhány kérdés.

Amennyiben lehet, kérlek keress, címem publikus.

Köszönettel, Laci

Előzmény: F-40 (1636)
pittipitti Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1669
Én nem értem hogy aki pellettel fűt mért nem vesz takarmányrozsot vagy takarmánybúzát 25-30ft/kg áron és keverve a fapellettel vagy tisztán azt nem égeti???
Bár én a gabonatermelőkhöz tartozom és kisbálatüzelő kazánom van :-)
Előzmény: Törölt nick (1668)
Zozzzó Creative Commons License 2009.03.25 0 0 1666

Szép Napot!

 

Ha esetleg érdekelne valakit!

Sürgősen eladó, áron alul egy IRIS  pellettüzelésű kandalló, egy telet használt, garanciális.

 

Üdvözlettel:

                          Zoli

 

Jesu Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1664
Hogyan tudom?

Lazán:
Hát majd jól megnézzük közösen. Csinálhatunk egy nagy kirándulást és meglessük a kínálatot, először szemrevételezéssel, majd esti tábortűzbe szórással ellenőrizzük a minőséget is. És hogy a füst hatását tompítsuk, öblögetünk vmi jó oldóképességű nedűvel. ;-)

Őszintén:
Nem tudom... Bevizsgáltatni nem fogom, de már láttunk együtt annyi anyagot, hogy nagy meglepetést nem okozhat. Mivel készletről hoznánk (hozatnánk) el, talán nem lenne zsákbamacska sem. Ami van, azt vesszük. Maximum 1-2 évre való mennyiséget. Minta minden zsákból, szerződésben kikötve az ígérvények. Ha nem jó, szerintem a rossz hír a gyártóra nézve nem kifizetődő. Majd igyekeznek a kedvünkben járni, elvégre mi vagyunk a VÁSÁRLÓK!

Szerintem szervezzünk vásárlói klubbot, közvetlen gyártó kapcsolatokkal. Mindenkinek előnyös...... kivéve a síró arrogáns rajtunk vastagodó kereskedőt. ;)
Előzmény: Törölt nick (1663)
bezo63 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1662
Sziasztok!!!!!!

Én is beszállnék a "Dél-dunántúli" pellet akcióba.

Tel:20/9136565

üdv

bezo
Előzmény: Jesu (1656)
quint Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1661
Láttam, kuncogtam magamban :) Meg jókat vigyorogtam a napokban, amikor a postaládámból behoztam a szórólapot, amiben elmagyarázták, hogy milyen jól fogok járna a 45 Ft/kg-os - szintén bizonytalan összetételű - fabrikettel :)))
Előzmény: nylc (1659)
Pitylogós Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1660
Jaja, szokásos jó mádzsár kereskedői hozzáállás.
Előzmény: nylc (1659)
nylc Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1659
"és majd jól el is fogják magyarázni, hogy ez miért jó a felhasználónak"

Nem kell túl messzire olvasnod, volt itt olyan pelletforgalmazó, aki az általa árult "csúcsminőségű din+ fenyőpellet"-re írt, ugyan kissé hirtelen stílusban megfogalmazott tapasztalataimra végső soron annyit tudott mondani, hogy örüljek neki, hogy van mivel fűteni.. :)

Előzmény: quint (1658)
quint Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1658
Az összetapadt/megolvadt salak alapján biztos, hogy valami lágy szárúval (szalma, fű...) keverték a fát. Ezeknek 650-700 fokon ár ragad a salakjuk, picivel később már meg is olvad. A fánál ez 1.000 fok felett kezdődik. Ráadásul a lágy szárúakban tipikusan elég magas a Na és K mennyisége (erózió), valamint a Cl (korrózió) is. Háztartási üzemben kell pár év, hogy taccsra tegye a kazánt, de láttam már olyan - folyamatosan teljes terhelésen menő - ipari kazánt, aminek három hónap alatt kilyukadt a túlhevítője szalmától.

Nem árt óvatosnak lenni a pellettel. Addig lesz viszonylag elviselhető ára pelletnek, amíg a pellet kereslet nem haladja meg a fűrészpor kínálatot (túl messze most sem vagyunk tőle). Utána elindul az ára az egekbe, közben egyre gyakrabb lesz a szmötyivel kevert pellet, és majd jól el is fogják magyarázni, hogy ez miért jó a felhasználónak :)
Előzmény: nylc (1655)
nylc Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1657
Ez majdnem lemaradt, nehogy egy érzékeny lelkű pelletforgalmazó kikérje magának a történetet:

Jesu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1656
Áldassék a neved. Ilyen infó sokakat megóv a belenyúlástól...

Nyárrra tervezek 1-2 kamionnyi cucc beszerzést. Aki csatlakozna és Dél-dunántúli, írjon. Vagyunk rá már páran. Forrás még nem eldöntött.
Előzmény: nylc (1654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!