Keresés

Részletes keresés

fireproof1173 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 100

Sziasztok. Van egy NikonD3000 gépem és egy 18-55 kitobi. Na most az a problémám h szeretnék villámot fotózni de mindig kiég a kép ha hozzú záridőt használok. Hogyan tudnék jó villámfotókat csiálni? vagy most túl világos van ehhez?

zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.06.01 0 0 99

és a mai termés, először próbélkoztam bulppal:

 

 

zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.05.31 0 0 98

Hát, ebből a 2 opcióból nekem inkább b&w, de miért nem fakítod kicsit azt a királykéket, és akkor sztem jobb lesz. Én is visszavettem az enyémek színéből, éppen csak annyit, hogy ne legyen arcbamászó.

Előzmény: Rizscsibe (96)
zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.05.31 0 0 97

Az eddigi idei termés: (az első 3 május 27 éjszaka, az utsó ma koraeste)

 

 

 

 

és egy, ami még világosban készült:

 

 

 

Rizscsibe Creative Commons License 2011.05.30 0 0 96

Nekem jobban tetszik b&w, csupán ezért.

 

 

Színesben:

 

Előzmény: Noxin (94)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.05.30 0 0 95

Fekete-fehér Nikon D80-assal csinálta.

Előzmény: Noxin (94)
Noxin Creative Commons License 2011.05.30 0 0 94

Miért nem szines?

Előzmény: Rizscsibe (93)
Rizscsibe Creative Commons License 2011.05.30 0 0 93

Hellóka,

 

Első próbálkozásom villámfotó témakörben. ;)

 

Noxin Creative Commons License 2011.05.25 0 0 92

Az ott a nap fent hátul?

Előzmény: kgyd (91)
kgyd Creative Commons License 2011.05.25 0 0 91

Technikailag gyenge kép, de van egy páratlan tulajdonsága: 1/200 s zársebességgel készült.:)

ötfelezős Creative Commons License 2010.08.24 0 0 90

...légköri viszonyok nélkül, egy adott villám képe akármilyen távolságból pontosan ugyanúgy exponálódik. (adott (felületi) fényessége van, mindegy, hogy milyen messziről fotózod...

Ebben, bocsánat, én kételkednék. A távolsággal négyzetesen csökken.

Előzmény: zorko (11)
jupiter-8 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 89
 2010.08.16.
jupiter-8 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 88
1047 504-4 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 87
Tegnap, a faluban:
emyl Creative Commons License 2010.06.02 0 0 86
fasza!
Előzmény: jupiter-8 (85)
jupiter-8 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 85
 Miskolc, 2010.05.30.
sandor11 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 84
Tudom, hogy a villámszezonnak vége, azért érdekes lehet. Az alábbi honlapon canon poweshot gépekhez való firmware-k találhatók, amik elvileg memóriakártyára telepítve indulnak. A RAW, villámfotózás funkció mellett egyéb különleges szolgáltatásokkal(HDR,DOF növelés). Sajnos tükörreflexes gépekhez nincs firmware(így én sem tudtam kipróbálni).



http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 83
Nem rég volt egy kis villámos hír az időkép.hu-n, de nem is ez az igazán érdekes, hanem a kommentek közt Cilu nevő olvasó írásai és a linkelt youtube videók, közte talán a tiédhez hasonló villám, nagy sebességű felvételen!
http://www.idokep.hu/?oldal=hirek&id=564
Előzmény: Soká (81)
Noxin Creative Commons License 2009.07.09 0 0 82

Erre gondolsz?

 

villám
Előzmény: Soká (81)
Soká Creative Commons License 2009.07.09 0 0 81
Az index egyik mai cikkének volt ez a villámos fotó az illusztrációja.
Számomra a dolog annyiból érdekes, hogy a napokban, egy buszmegállóban ácsorogva pontosan "belenéztem" egy hasonló villámba. Nem mernék rá megesküdni, de úgy tűnt, mintha nem is egy középontból indultak volna a villám "sugarai", hanem egy kör alakú kis villámból. Sosem láttam még hasonlót.
Nagy szerencse kell egy ilyet lencsevégre kapni.
nyakashegyi Creative Commons License 2009.06.26 0 0 80

Tegnapi képek, csak hogy újraélesszük a topikot:-)

 

 

 

bépé2 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 79
Adria
Szombat este az Adrián
kustor Creative Commons License 2008.08.17 0 0 78
Pár évvel ezelőtti képem:











A háttérben Tapolca látható.
norbi31 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 77

legutóbbi:

 

1047 504-4 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 76
Sziasztok! Most bukkantam rá erre a topikra, fel is tennék egy fotót.
Sony DSC P93-as kompakt géppel fotózok, néhány villámot én is megcsíptem már. Mutatnék egy fotót (a villanyoszlopot nézzétek el) :
FPerez Creative Commons License 2008.07.30 0 0 75

Kedvenc villámos fotóm. Tavaly készült Horvátországban:

 

http://farm3.static.flickr.com/2348/2314640945_5b100c873b.jpg

excdrac Creative Commons License 2008.07.25 0 0 74
az Faraday-kalitka, belülre nem megy a töltés, abba azért biztonságban vagy szerintem..... vagysem....
Előzmény: szega (73)
szega Creative Commons License 2008.07.25 0 0 73

Jogos! Én a kocsiban ültem... :)))

Előzmény: Noxin (71)
norbi31 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 72
Noxin Creative Commons License 2008.07.24 0 0 71

Aha...

Én egy ilyen villámnál gondolkoztam el, hogy jó-e fémállványról fotózni a hegyoldalban. Előtte csak a város fölött, messze villámlott, biztonságban éreztem magam.

 

 

Előzmény: szega (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!