Keresés

Részletes keresés

ZöPö Creative Commons License 2007.08.31 0 0 180

Ez mekkora baromsag...

 

Jo, hogy delfingot meg csirkelabat nem tesz bele, mint egyesek.

Előzmény: vinkel (172)
ZöPö Creative Commons License 2007.08.31 0 0 179

Az utolsot masodmagammal tanusitom, hogy igen k finomra sikerult. :-)

Ja, bocs, azt a Joci fozte... :-DDDDDD

Előzmény: mamicska (178)
mamicska Creative Commons License 2007.08.31 0 0 178
ne izélj mán - a halászlédet semmivel sem lehet össszehasonlítani, csak az előző halászléddel:))

fenséges íze van!!
Előzmény: Törölt nick (177)
mamicska Creative Commons License 2007.08.30 0 0 176
Pfujj!!!
Totál dögszaga van, mint az 51-es út melletti állatifehérje feldolgozó üzemnek..(((

jajjj, miért is kellett szóbahozni, rosszul vagyok...
Előzmény: Törölt nick (175)
vinkel Creative Commons License 2007.08.30 0 0 174
Hát igazán sajnálom, hogy már a Póda ( memórai frissítésül:Fidesz egykori HM államtitkára, ex országgyülési képviselő) Jenci sem igazi bajai halászlevet főz, ezek szerint sosem tudjuk meg milyen is az, így kénytelenek leszünk a bóti tasakos bajai halászlevet venni, enni. Az valószínüleg eredeti, ha már a nevében van a védjegy.
Előzmény: Törölt nick (173)
vinkel Creative Commons License 2007.08.30 0 0 172
Bajai születésű Póda Jenő a hétvégén a szegedi halfesztiválon az alábbi bajai halászlét fogja a szegedieknek a Tiszaparton a nagy nyilvánosság előtt megfőzni:

Bajai halászlé idősebb Póda Jenő módra:

A 2 kg vegyes, főleg ponty halhúst besózzuk, két órát állni hagyjuk. Az apróra vágott 2 fej makói öreg hagymát és a hal fejét, farkát és apróbb halakat beletesszük a bográcsba, ráöntünk kilónyi halanként 1,1 liter hideg vizet, beledobjuk a cseresznyepaprikát, és lehetőleg legnagyobb lángra tesszük "zubogni". A 45-55 percnyi főzés alatt megkeverni tilos, csak forgatni szabad a bográcsot. 15-20 perc múlva, beletesszük a halszeleteket, tetejére dobunk egy zöldpaprikát, beleteszünk 2 paradicsomot, beleöntünk fél deci száraz bort. Újraforraljuk, és hozzáadunk két púpozott evőkanál kalocsai édesnemes pirospaprikát, ízlés szerint sót. 25-30 perc alatt kész. 10 perccel a vége előtt negyed moskkáskanál (mangalica) disznózsírt teszünk bele és a belsőségeket.Tálaláshoz a kész halászlevet átszűrjük, a halat és a levet külön tálba tesszük. A tányérokba 50 dkg bajai gyufatésztából porciózunk, arra levet merünk. (Jó étvágyat hozzá). Bővebben lehet erről olvani a WWW.DELMAGYAR.HU-n.

Szombaton személyesen megnézem, és ha lehet megkóstolom ezt az igazi bajai halászlevet.
thorvath Creative Commons License 2007.07.12 0 0 171

 

Újabb kalandom volt, ugyanis Szegeden jártam és bár én bajai hívő vagyok, de azért gondoltam megkóstolom a híröst is.

 

A Fehértói halászcsárdába mentem, nem is vacakoltam a rendeléssel, pontyhalászlét kértem. Hogyan is írjam le??

 

Nem volt ezzel az étellel semmi baj, lének lé volt, halnak hal, sőt a halhús állagát, sózását tekintve kifejezetten finom volt. Ami miatt nem leszek továbbra sem szegedi hívő az az, hogy ez egy gulyásleves volt sok borssal, zöldségek nélkül, ebben a verzióban viszont a hagyományos verziót (marhahús, krumpli, répa, stb) részesítem előnyben. A másik dolog a lé színe. A bajaiban azt szeretem, hogy a lé színe piros, itt viszont csak a tetején a zsiradék, maga a lé, az szürkés (bár ezért már a múltkor megszóltak itt, lehet, hogy színvak vagyok).

 

Utána viszont mákos habos palacsintát ettem meggyes mártással, ebben semmi hiba nem volt, bajai halászlé után is kitűnő lehet.

 

Maga a hely, bár nem olcsó (halászlé, mákos pala, víz 2400 Ft), a kiszolgálás meg az egész nagyon korrekt.

 

Üdv:

T

 

 

 

ZöPö Creative Commons License 2007.05.30 0 0 169

Fogadjunk, hogy répa is volt benne!

 

(Ezt utáltam a FoodExpressben: még a túrós palacsintába is répát tettek. Pár napnál tovább soha nem bírtam.)

Előzmény: thorvath (166)
vinkel Creative Commons License 2007.05.27 0 0 168

Ezt a marhaságot. Méghogy a szegedi halászlé kalocsai módra, tésztával ....és szürke. Na ne, ez rágalom. A szegedi halászlé igenis piros és általában filézett valamint belsőséggel dúsított és tészta nélküli. Helyette aranybarna színű, ropogós héjú és kovászalapon készült házikenyeret esznek. De ezt a bajaiak nagyon is jól tudják. Uff szóltam: Vinukovics
mamicska Creative Commons License 2007.05.26 0 0 167
szürkéééés??? Belecsavarták a mosogatórongyot!?
Uramisten!!!!
Előzmény: thorvath (166)
thorvath Creative Commons License 2007.05.25 0 0 166

 

Na  a mai menü volt a kalocsai halászlé a foodexpresstől. Délben hozták, be a hűtőbe, este értem haza. A csomagolása nem éppen a leggusztusosabb: műanyag tálca, tetejére átlátszó fóliát ragasztanak. Erre ráfagy a benne levő zsiradék. Na mindegy.

 

Még nem olvastam utána, hogy milyennek kell lennie egy kalocsai halászlének, de nekem szegedinek tűnt a dolog. A lé színe szürkés, a tetején a zsír piros, sűrű volt. Viszont nem volt felvizezve, ízre nekem bejött, legalábbis a maga nemében renden volt. További pozitívumként említem a halszeletet, fél pontypatkó, nem zsíros, vastagságra is rendben, nem esett szét, nem sózták el. Összességében rendben volt.

 

Ja és tésztával adték, ha nem is gyufa, hanem inkább "fogpisztáló" méretűvel.

 

T

mamicska Creative Commons License 2007.05.22 0 0 165
jó gyomrod van:))
Előzmény: thorvath (164)
thorvath Creative Commons License 2007.05.22 0 0 164

 

Túléltem.

 

Nem mondom, hogy rossz lett volna, de nem fogok még egyszer ilyet csinálni. Halászlé ízű lében tengeri hal ízű hal. Lehetne azt is mondani, hogy micsoda ízharmónia, de nem mondom.

 

A héten lesz még egy kalandom: Foodexpress kalocsai halászlét rendeltem, majd beszámolok.

T

MALWIN Creative Commons License 2007.05.20 0 0 163
Mixelt rottyantós:-)

Amúgy tésztát gyúrni islehet, liszt, tojás, só van minden háztartásban.
Előzmény: thorvath (162)
thorvath Creative Commons License 2007.05.20 0 0 162
Az a helyzet, hogy főztem valamit, aminek nem tudom mi a neve, de elmesélem.

 

Ott kezdődik, hogy még karácsonykor muszály volt 16kg halat vennem, így aztán egy csomó levet lefagyasztottam. (Sobri mester ajánlása alapján apróhalak, feje, farka, uszonyokból főztem levet, leszűrtem, aztán megfelelő mennyiséghez halszeleteket főzem, a többi a frigóba.) Azt gondoltam, hogy most veszek halszeleteket és este halászlét eszek. Nem kaptam halat, próbálkoztam néhány nagyobb helyen Tesco, madaras Tesco, ami épp nyitva, de semmi. Közben hallom, hogy Talma motorja sem jó, csak a nyolcadik helyről rajtol, ez sem javított a hangulatomon.  Kicsit elkeseredtem, aztán úgy döntöttem, hogy nem adom fel. A lé már felolvadt, kaptam ikrát, vettem tengergyümölcse keveréket és valami tengeri hal szeleteket. Tulajdonképpen a portugal caldeira járt az eszembe, de azért az más. Otthon még rájöttem, hogy elfogyott a halászlétészta, de azt Pesten úgysem lehet kani, de találtam otthon bio tönköly szélesmetéltet. Tudtam, hogy ezt az étel már csak ezzel lehet teljessé tenni.

Most fő, ha ehető lesz a dolog, akkor névadót keresek. Talma negyedik lett :) .

 

T

mamicska Creative Commons License 2007.05.03 0 0 161
vasárnap a fiamék elvitték nagyapájukat a Tanyacsárdába - mert én az itt olvastakat HIÁBA ugattam nekik!!! - és ott kritikán aluli halászlét ettek!!

Úgy kellett , most megtanulták, hogy mit ér a jkovács tanácsa és hogy az anyájuk sem akar nekik rosszat!:))
Előzmény: Törölt nick (160)
flatfimre Creative Commons License 2007.05.02 0 0 159
Sziasztok!
Kipróbáltuk a Vízafogó éttermet, s csak ajánlani tudom mindenkinek! FINOM ételek, jó árak (Kecskeméthez képest), igényes környezet és kiszolgálás. Baja egyébként nagyon kellemes város, udvarias, nyugodt emberekkel, köszönjük a szép órákat!
flatfimre Creative Commons License 2007.04.26 0 0 158
Köszi a választ, kipróbáljuk az egyiket :)
Előzmény: Törölt nick (157)
flatfimre Creative Commons License 2007.04.25 0 0 156
Sziasztok!
Feleségemmel most hétvégén tervezzük hogy Bajára látogatunk (Kecskemétről).
Szeretném meglepni egy igazi bajai halászlével, tudtok ajánlani olyan bevált vendéglőt amit érdemes kipróbálni? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv: fimre
thorvath Creative Commons License 2007.04.25 0 0 155
Hatalmas szálkára nem ajánlom, de egyébként halevéshez jó készenlétbe tartani egy szelet kenyeret, ha megakad a szálka akkor egy falattal le lehet tolni. Tudom h rosszul hangzik, de működik, néhányszor kipróbáltam. T
Előzmény: Törölt nick (152)
mamicska Creative Commons License 2007.03.10 0 0 151
húazannya, totális elkárhozás

szenzációs!!!:)
Előzmény: thorvath (149)
ZöPö Creative Commons License 2007.03.10 0 0 150
Tibor, KÖSZÖNET! Nagyon jó kis gyűjtemény!
Előzmény: thorvath (149)
thorvath Creative Commons License 2007.03.10 0 0 149

 

Elkészült a www.halaszle.lap.hu , a halászlévelkapcsolatos linkek gyűjteménye. Nézzétek meg, várom a javaslatokat.

 

Üdv: Horváth Tibor

 

Oxana Creative Commons License 2005.12.03 0 0 148

Falsch!:-)

 

De azért tudom ám, hogy tudod a megfejtést!:-)))

Előzmény: Törölt nick (147)
Oxana Creative Commons License 2005.12.02 0 0 146

A Hon- és népismeret tankönyvben az egyik feladatban magyar népi ételeket kell gyújteni, amely mellett ott szerepel a tájegység /település/ neve is.

Mit gondoltok, milyen példát hoztak fel?

 

A megfejtéseket ide kérem!:-)))

vizinikk Creative Commons License 2005.12.02 0 0 145
elhajtottad a rókát, és jól vagy már?
Előzmény: ZöPö (143)
mamicska Creative Commons License 2005.12.01 0 0 144
Péter, nézesd meg - megéri!
Jobbulást!
Előzmény: ZöPö (143)
ZöPö Creative Commons License 2005.12.01 0 0 143

Ettem. :-(

 

Most már a szálkát nem érzem, csak a torkom van rókaközeli állapotban. Mindjárt haza is megyek.

Előzmény: vizinikk (142)
vizinikk Creative Commons License 2005.12.01 0 0 142

miért nem ettél rá sok kenyérbelet?

egyébként meg lehet, hogy csak megkarcolta a torkodat a szálka.

attólis lehet fuldoklani.

Előzmény: ZöPö (140)
vizinikk Creative Commons License 2005.12.01 0 0 141

aszonta a lányom, a delfingfogyasztást amerikában büntetik, merthogy védett állat. (nem hal!)

 

Előzmény: ZöPö (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!