oan yol elvagyunk itt magunkban gyerekek, nem? Ide ne merje tolni senki a képét az Indextől, mert kollektíve megharapjuk! Semmi szükség rá, hogy itt belekibickedjenek a műszaki kérdésekbe, majd mi megoldjuk a dolgot itthonról a sámliról vazeg!
Nem tudom, hogy az átkozódás meg a politikai állásfoglalás mennyire van összhangban, én mindenesetre megfigyeltem, hogy ha nagyon nagyon feldühítenek - és ez általában akkor van, ha amúgy tehetetlen vagyok ellenük - akkor kicsúszik a gondolataim közül ez a bizonyos átkozódás... de már nem nagyon merem használni, mert eddig egy-fél éven belül mindenkinek rossz vége lett, akiket így magamban megátkoztam - és nem is szivesen élek vele, meg nem is mindig működik, ahhoz nagyon nagyon dühös lelkiállapotban kéne leledzenem... viccen kívül.
(Egyébként politikusokra nem működik - tán mert ellenük van fegyverem - a szavazat.)
"Vagyunk itt párezren, akik a társaság miatt leszoktunk ebbe kocsmába. Nem azért, mert isteni volt a csapolt sör hanem azért mert jókat lehetett dumálni, és kedves volt a csapos. Hívtuk a haverokat, és amikor a kocsmának költöznie kellett mi követtük. Lehet, hogy nem voltunk nagy ivók, de minden nap legurítottunk néhány söröcskét, és amikor a kocsmáros kijött valami újdonsággal (totalcar, digicam stb.) azokra is szívesen rászoktunk. A kocsmáros újabban akkora reklámtáblákat tett mindenhová, hogy jószerivel az ajtón sem férünk be, de jöttünk, mert idebent a haverok, a társaság mindenért kárpótolt. De már 3 éve az a helyzet, hogy vagy van kiszolgálás, vagy nincs, és mi csak ücsörgünk itt, de már a rendelést sem tudjuk leadni. Évek óta állandó felújítás van, de ennek semmi hozadéka nincs, csak itt csurog a nyakunkba a malter. Most újra szívunk itt állunk a haverokkal a bejáratnál, de be sem tudunk menni, mert beomlott a tető.
Lehet, hogy nem hozunk annyit, mint a tulaj éjszakai lokáljának, vagy wellness centerének látogatói, de nagyrészt ők is közülünk kerülnek ki." - írta Solt itt az indexen.
Ehhez képest a Wágner mongya ugyanott:
"P.S. kivételesen komolyan is valamit:
- ezt az egész szoftmicsodát, ami még mindig itten van, de minek, valamikor 1-2 millió hozzászólásra tervezték, mostan meg má' több van ezekből mint 16 millió (ma mondták),
- ezt az adatbázist (úgy 5 giga körül van) egyszerűen nem képes ez a régi cucc állandóan frissitgetni (főleg a keresések és időnkénti totál felújítások alkalmával), ezé' kínlód, kínlód, aztán beledögl és kifex,
- semmi, de semmi változás nem lesz addig, amig azt a sokat emlegetett új szoftot be nem vezetik, mer' ezzel semmit sem lehet má' csinálni,
- az új szofthoz meg a "teljes felületi tervet" ezen a héten kell a zIndexnek megküldenie a fejlesztőknek, akik majd beépítik és akkor majd lesz valami tesztelés, addig meg csak a kibekkelés és főleg a Sörivás az egyetlen megoldás, akár tecc, akár nem tecc (én legalábbis semmi mást nem tudok ajánlani)"
Na pá kedves kartárcsok, a Gondola úgy tűnik, még műx, aztat legalább olvasni lehessen (sőt olykor írni!) és engem megtanított a Zindex kevéssel is beérni és kicsinnek is lenni.
Ilyen átkozós kollegám van. Igyexem jóban lenni vele pedig ritka nagy szemellenzős szdsz-es. Bár mint elkötelezett demokrata, úgy érzem, ez így tulajdonképpen diktatúra. (Félreértések végett, mielőtt valaki kilélekelemzi: nem ezért haraxom az szdeszekre! Ellenkezőleg, ez csak egy újabb dolog, amely igazolja számomra: lám az szdszesek még ilyenek is_ :o)) ) Bár elég szörnyű, mostanában már politizálni sem lehet vele, "csak politizálni nem politizáljunk" - jön a válasz... Nem tudjátok megfejteni, vajon miért ez a nagy elutasítás? Hisz teljes sikertörténet ez az egy év, most igazán leiskolázhatna a sok jó példával, amiben messze minden határon lefőzik a fideszt... ;oDDD
Politikai állásfoglalásban nem hinném, hogy egy plattformon lennénk, de tökéletesen egyetértek veled, ami ma az index fórumoknál van az emészthetetlen, kezelhetetlen, nem találok rá jelzőket.
Fogalmam sincsen, hogy mit kéne csinálni, és fogalmam soncs, hogyan jött ez a server hiba, hiszen a választásoknál sokkal többen szóltak hozzá, és akkor még működött...
Fogalmam sincsen, hogyan lehet ezt rendbehozni, mert nem értek hozzá, de mindenesetre ha pár napon belül nem javitják meg, MEGÁTKOZOM azokat, akik ezért felelősek - nevessetek csak, de akiket eddig komolyan megátkoztam, mind rosszul jártak... :-(((
Nem, nem, nem! Én azt mondom, hogy azt kéne tenni, hogy megállapodunk valamilyen időpont(ok)ban, amikor akkor sem szólunk hozzá, amikor tudnánk! Csapásszerűen! Ez nem jobb, nem bal, ez fórumos - azaz polfórumos (már bocsássanak meg a többiek) - érdek.
Vegyük már észre, hogy ezek ott fent pont olyanok mint az EU, amelyik ugye minddig szarabb és szarabb feltételeket nyomott le az aktuális kormányok torkán. És nekünk ezeknek is egyre jobban és jobban kellett örülni, miközben mi szívunk, ők (EU és a Hatalom) meg majd gazdagodnak. Na most itt az index az EU és mi vagyunk a nép. Egyre szarabb és szarabb fórumokat nyomnak le a torkunkon, miközben mi szívunk, ők (a Zindex) meg gazdagodnak.
Valahol, valahogy, valamiképp ennek véget kell vetni. A bojkott csak egy - elismerem - kétségbeesett ötlet, de bármi más megoldás is lehet jó, csak szerintem fontos, hogy szervezett legyen. Itt önkéntes partizánakciók nem segítenek, azokra magasról tesznek ott fent.
Ha az index fóruma, vagy szűkítsük, polfóruma _tényleg_ közösség, akkor ennyi önvédelmi reakciót fel kell tudnia mutatnia mindennemű heterogenitás ellenére! Ha nem, akkor megérdemli ezt a negyedosztályú selejtes minőséget is.
Amúgy a cím persze hogy nem pontos meg nem jó, a gondolán például sokkal hosszabb adható, de itt ilyen szűkre szabták a helyet, nekem meg kissé ideges állapotba kerülvén, nem sikerült sehogy sem frappánsabban összefoglalni. Ismerjük el, ez még mindig jobb, mintha szétvertem volna a klaviatúrával a monitort, bár nagyon közelítünk ehhez, mint Bubka a léc felé. ;o))
Attol eltekintve, hogy a felhaborodasodat jogosnak tartom, a "technikai okbol bojkott" hulyesegnek hangzik, hiszen tulajdonkeppen azt jelenti, hogy nem vagy hajlando hozzaszolni, amig nem tudsz. :)
azt, hogy a webaudit külön méri-e a fórumot, te is meg tudod nézni a webaudit.hu oldalon. ha lusta vagy, elárulom: igen :)
ha a fejléc után hal le a cucc, akkor az elvileg - és gyakorlatilag - nem számít oldalletöltésnek: nézd meg egy oldal forrását:
az elején találsz egy ilyet: <!-- Medián WebAudit Index Rt. Fórum 1/2 -->
a végén pedig egy ilyet: <!-- Medián WebAudit Index Rt. Fórum 2/2 -->
ezek kommentek, szóval ezeket követően tölti le a brózered azt a kis képet, ami nem láccik, de a median szerveréről jön...
Inkább valami automatikus mechanizmus kéne ezt generálja, valami szkript kéne, hogy elnézést, szerverünk épp meghalt, épp dolgozunk rajta hogy főnixmadárként újra feltámadjon.
hogy van most a webaudit? nem külön méri a fórumot?
és mi hogy vana topicokkal? ha fejlécét letölti és akkor hal be, az már katt az indexnek? ez nagyon nem mindegy, mert egy ilyen katt csak katt, de nem használhatóság! Auditolniuk kéne a topic 40-es, 100-as, 500-as alját is vagy mittoménmit, amit a renccer generálna auitomatikusan az aljára. Oszt vessük össze a kettőt. Kopp lenne, mi? :(
vazze, megint nem akar elmenni. ide valami érdekvédelmi szervezetféle kell mostmár, hiszen a nyúlszargömbölyítőktől a holdfényesítőkig mindenkinek van már.
Inkább valami automatikus mechanizmus kéne ezt generálja, valami szkript kéne, hogy elnézést, szerverünk épp meghalt, épp dolgozunk rajta hogy főnixmadárként újra feltámadjon.
hogy van most a webaudit? nem külön méri a fórumot?
és mi hogy vana topicokkal? ha fejlécét letölti és akkor hal be, az már katt az indexnek? ez nagyon nem mindegy, mert egy ilyen katt csak katt, de nem használhatóság! Auditolniuk kéne a topic 40-es, 100-as, 500-as alját is vagy mittoménmit, amit a renccer generálna auitomatikusan az aljára. Oszt vessük össze a kettőt. Kopp lenne, mi? :(
szvsz akkor neked egész jó, már ha eléggé dialektikusan szemlélem a dolgokat.
Nem tudom, csak sejtem mi lehet az igazi baja a fórumnak (jönnek itt mindenféle adatbázisszerver adatainak újrafrissítésével satöbbi, de ezzel meg nem vezetnek már egy pár napja!): kevés benne az animgif. ;o))
mert például ma ugyan alig láttam topicoldalt, ellenben az az átkozott reklámbanner a topic tetején gyönyörűen frissült ilyenkor is, izget, mozgott digancecájt.
a forum kulon szerveren van. ezert mukodik a tobbi resze az indexnek. oda kevesebb fizetett part es szovetseg /:>>>/ alkalmazott irkal 2-3 szalon kulon nickeken. :DDD
minden megnézett oldal elküld egy jelentést a Medián Webaudit-nak. Azt az oldalt meg elég hitelesnek fogadják el a neten, úgy hogy a hirdetők is felkeresik ill. az Index marketingese viszi magával az eredményeket. A nézettség itt is jáccik.
legalább egy nyomorult közleményt adnának ki, nem? Valahogy nagyon szovjetuniós stílus ez így...
Meg tisztázni kellene már ezt a dolgot is, hogy tényleg pénzt hozzunk-e a konyhára, vagy csak amolyan kis megtűrt pondrók vagyunk, akik az index villanyszámláját növelik az állandó hülye beírásaikkal.