Keresés

Részletes keresés

ewy91 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 5730

Csodás képek, köszönöm :)

Szabad tudni, hogy mivel készültek?

A Captain étterem merre található pontosan? Nekünk a szállásunk Chrissi Ammoudia legszélén lesz, konkrétan a titkos kis öböl felett :) úgyhogy oda biztos sokat fogunk majd járni, csak kell majd beszerezni egy napernyőt, mert ahogy néztem ott nem sok árnyék van. 

Előzmény: ERPY07 (5729)
ERPY07 Creative Commons License 2017.07.12 0 2 5729

Pár napja jöttünk haza, nagyszerű nyaralás volt a családdal.

Készítettünk egy képes élménybeszámolót haveroknak, rokonoknak, akit érdekel nézze meg.

 

http://erpy.ddns.net/thassos2017

Csab74 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 5728

Három éve voltunk Görögben és most is megyünk a nyáron.A kkor megálltunk Szerbiában 1 órára aludni.

Hát most nem fogunk, bár nem tudom hogyan fogom kibírni..

Előzmény: Lénárt Beáta Tóth Sándor (5722)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5727

Először is! Vihetsz magaddal benzint. Van az a Tescós fekete 10 literes amihez beöntő is van. Nekem is van olyan, 12 liter megy bele. Senki nem szól érte egy szót sem. Ellenben tűzoltó készülék kell a tranzit és a cél országban is. Még sosem kérték tőlem kiskocsival, kamionnal annál többször. Jó az aeroszolos is. Nem tudom milyen kocsid van de illik simán, tankolás nélkül keresztül menni SRB-n. Drágább mint itthon, MK-ba belépéskor azonnal van sokkal olcsóbban tehát tök felesleges SRB-ban tankolni, megállni! A pénzed legalább 3 helyen tárold a kocsiban, pályadíjakat fizesd kártyával(a tankolást is)! Szóval itthon az utolsó kúton tele(a kannádat is) és csak a fizetőkapuknál megállni! Mire eléred a belgrádi fizetőkaput(kifelé) ahol csak a jegyet veszed fel, már kifogy annyi, hogy beöntheted a kanna tartalmát és Mk-ban megint televágod!(a kapu utáni megállóban akkora a forgalom, hogy senki nem fog bepróbálkozni meg yardok is vannak általában)Ha korán reggel indulsz itthonról, akkor nem éjjel vagy dél Szerbiában. Ha mindenképpen éjjel mész, csak 0-24-es benzinkútnál állj meg, ha rád tör az álom! 

Előzmény: Lénárt Beáta Tóth Sándor (5722)
Katana750 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5726

Tegnap írt az "Autóval Görögországba" topikra a kirabolt topiktárs. 

Előzmény: Messinia (5725)
Messinia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5725

Azért ez nem kicsit nyugtalanító, hogy már a konzuli szolgálat is figyelmeztet rá...

Előzmény: Lénárt Beáta Tóth Sándor (5722)
Messinia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5724

Prinosban van piac hétfőnként. Elég nagy, zöldég-gyümölcs-ruha-cipő és minden más is akad. 

Előzmény: Csorba Gáborné (5718)
'szti Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5723
Előzmény: Lénárt Beáta Tóth Sándor (5722)
Lénárt Beáta Tóth Sándor Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5722

Sziasztok!

 

Az alábbi szöveg olvasható a konzuli szolgálat oldalán: (2017. 06.23-i dátummal)

Felhívjuk a személygépkocsival Szerbia déli területére (Belgrád-Nis) utazók figyelmét, hogy rendkívüli körültekintéssel járjanak el útjuk során. Az utóbbi napok erőszakos cselekményeire tekintettel lehetőség szerint ne álljanak meg az autópálya pihenőkben, mert szervezett bandák garázdálkodnak a környéken. Elkövetési módszerük: betörik az álló gépkocsi ablakát és eltulajdonítják az otthagyott ingóságokat. A bent alvó, vagy ülő utasok sem jelentenek visszatartó erőt. Ezért javasoljuk, hogy csak a szükséges tankolás erejéig álljanak meg és azonnal hajtsanak tovább! Valakinek tapasztalata véleménye, aki most vagy nemrég utazott a fenti konzuli hirdetménnyel kapcsolatban?

Továbbá lenne még egy kérdésem nem találtam sehol leírva, hogy lehet-e benzint, és ha igen hány litert szabvány "kannába" bevinni szerbiába, macedóniába, görögországba? (Tudom, hogy vannak benzinkutak mindenütt, de engem megnyugtatna, ha lenne a kocsiba tartalék benzin.)

 

Véleményt választ bármi hasznos infót előre is köszönök: T:S:

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5721

A klasszikus piac elég ritka ezeken a görög üdülőtelepüléseken. A piac helyett kisteherautók járnak körbe, amiről vehetsz friss gyümölcsöt, halat, zöldséget, meg ilyesmit.

Előzmény: Csorba Gáborné (5718)
ERPY07 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 5720

Ha már sirály etetés, akkor egy friss élmény a mai napról.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rv9oMjk33Bo

Katana750 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 5719

Tavaly én is a szigeten nyaraltam a családdal, mi Kavalából kompoztunk Prinosba. Ugyan kp.-ben fizettem de kint voltak a pénztárnál az ismerős kártya logók. A piac is Kavalához kötődik. Szombaton van és igazi piac nem olyan zsibvásár mint ami Limenasban van. Szárnyashajóval mentünk át, az is egy élmény. 

Előzmény: Csorba Gáborné (5718)
Csorba Gáborné Creative Commons License 2017.06.27 0 0 5718

Sziasztok! 

 

A jövőhéten utazunk Limenáriába, és minden hasznos tanács érdekelne. Valamint a komp jegyvételnél lehet-e bankkártyával fizetni? Piac hol és mikor van a környéken? Előre is köszönöm az infókat!

Pimcsi Creative Commons License 2017.06.22 0 0 5717

Köszönöm szépen ! 😊

Előzmény: Messinia (5716)
Messinia Creative Commons License 2017.06.22 0 1 5716

Látnivaló rengeteg van a szigeten, nektek kell eldönteni melyeket akarjátok látni, mi fér bele az időtökbe. Strandok közül a Márványpart, Paradise beach, Tripiti beach, Szirének medencéje, Makryammos (ez fizetős, én nem láttam benne igazán nagy fantáziát), és a Golden beach, de gyakorlatilag amellett lesztek úgyis. Ezeket ajánlják a legtöbbször, ezeken kívül még van sok-sok strand, mindenkinek ízlése szerint. 

Alykit az ókori márványbányával és a romokkal érdemes megnézni, Limenariát, Theologos hegyi falucskát, Limenast a fővárost, az Archangelos kolostort (szuper kilátással). 

Hétfőnként Prinosban nagy piac van.

Tavernák? Az is rengeteg van, mi személy szerint a Korallit és a Captaint szeretjük a legjobban, plusz a Panagiában lévő "Platános" éttermet. Gyrosozni mi a Klikben szoktunk. 

Előzmény: Pimcsi (5715)
Pimcsi Creative Commons License 2017.06.21 0 0 5715

Nagyon kedves vagy ! Köszi az infót ! 😊 Már nagyon várom..bízom benne hogy tényleg olyan csoda szép mint a fotókon..😊 Szerinted melyek azok a helyek amit  nem szabad kihagyni..? 9 napra megyünk több helyet  is kinéztem hogy azt ki nem hagyjuk..de kezd kissé a bőség zavara eltölteni így a képek láttán

..😉😊 Scala Potamiarol ha van jó infod tavernák .stb.terén azt is szívessen venném ! 

Előzmény: Messinia (5713)
Pimcsi Creative Commons License 2017.06.21 0 0 5714

Nagyon köszönöm az infót ! 😊  Tavalyi évben Parálián 22 fokos volt a víz július 13 án..nekem az hideg ! ..csupán ezért érdekelt volna ..! 

Előzmény: scarabaeus (5712)
Messinia Creative Commons License 2017.06.21 0 0 5713

Meleg a tenger július közepén, emiatt ne aggódj. Igen, a Golden beach nagyon lassan mélyül (legalábbis Skala Potamianál), és emiatt is sokkal hamarabb melegszik fel. Ebben az időszakban járunk mindig.

Mi is akkor leszünk kint. 

Előzmény: Pimcsi (5711)
scarabaeus Creative Commons License 2017.06.21 0 1 5712

Mármint... hogy meleg-e a víz egy görög szigeten a nyár kellős közepén? Meleg.

Előzmény: Pimcsi (5711)
Pimcsi Creative Commons License 2017.06.21 0 0 5711

Üdv mindenkinek ! Erdeklődnék  mivel július 13 tól megyünk Thassosra Scala Potamia településre hogy a tenger mennyire meleg ilyenkor ? Olvastam fórumon  hogy talán itt a legsekélyebb a víz a Golden beach en igy hamar melegszik.  Akinek van tapasztalata megköszönném ha megosztaná velem..😊 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.18 0 0 5710

A Saliara beach itt inkább Marble beach, vagy Márványpart néven ismert, ha így keresel rá, akkor sok infót olvashatsz róla.

 

Pl. azt, hogy sajna (vagy hál istennek) 5 km-re van a főúttól (busztól), ráadásul a part felől elég nehéz megközelíteni motorral, vagy autóval.

 

Természetesen hajóval megközelíthető, szerveznek ide is, és Vathy beachre is (ami legalább olyan szép, mint a Marble beach) hajós kirándulásokat.

Előzmény: Hellishangel (5709)
Hellishangel Creative Commons License 2017.06.18 -1 0 5709

Sziasztok!

 

Saliara​ tengerparthoz megy valami busz vagy esetleg fakultatív programban benne van? Mert láttam, hogy ott milyen szép fehér köves a tengerpart.

Válaszokat előre is köszönöm! ☺

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.18 0 0 5708

Szerintem csak az Aliky beach és a Paradise beach érhető el busszal. Az Aliky beach egész közel van az úthoz, de már a Paradise beach is legalább 800 méterre van az úttól. A többi beach sajnos  menetrendszerinti busszal megközelíthetetlen.

 

Inkább menjetek el egy fakultatív kirándulásra hajóval, amely kirándulás érint pár jó strandot. A Vathy beach elég jól megközelíthető hajóval, oda sokan szerveznek hajókirándulást.

Előzmény: Anettbp (5707)
Anettbp Creative Commons License 2017.06.18 -1 0 5707

Sziasztok!

Kb egy hónap múlva megyünk Thassosra busszal, Skala Potemia-ban lesz a szállásunk. Ha valaki tudna nekem abban segíteni, hogy milyen strandokat lehet a helyi buszjárattal elérni, az nagyon jó lenne.

Katana750 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 5706

Ha a szüleiddel elvannak akkor menj csak a látnivalókat megnézni! Lesznek olyan dugók, parkolókeresések, hogy lehet a te kedved is elmegy a kolostortól, kápolnától, meg hasonlóktól. Gyereket én nem tennék ki tortúrának ha lehet. Mi 3 éves gyermekkel voltunk tavaly és le is mondtunk a nézelődés ilyen formáiról. Ha nektek a szülők ott lesznek akkor minden ok! Mondjuk mi augusztusban voltunk ami különösen zsúfolt és csak ott nem volt tömeg ahol mi megszálltunk. Ormos Prinou. 

Előzmény: Cipurplushi (5705)
Cipurplushi Creative Commons License 2017.06.13 -1 0 5705

Sziasztok!

 

Azoktól kérdezném, akik kisebb gyerekekkel töltik nyaralásukat a szigeten: hogy telnek a napok a gyerekekkel?

Ez lesz az első külföldi nyaralás a most 3 és 5 éves gyerekekkel. Balcsin jól elvoltunk, de barátaink házában szoktunk eltölteni 1 hetet, szóval otthoni érzés, csak lemegyünk fürdeni. Ezen kívül wellness szállókban voltunk már itthon, de az is más...

Thassos-t tekintve kinéztem a szebb partokat, a hegycsúcsot, vízesést, kolostort, kápolnát.

Nem tudom, mennyire élvezhető a gyerkőcöknek a melegben kocsikázni, és minden nap újabb partokon strandolni.. és ugye nem mind homokos. Ők ráadásul még alszanak délután, ami a nagy meleg miatt nem is gond, de félbe szakad a napunk.

 

Köszi mindenkinek a tanácsokat, tapasztalatokat. Annyi infó még, hogy szüleimmel megyünk, úgyhogy egy Giola-nál pl. rájuk tudunk számítani, hogy a gyerekekkel legyenek, míg mi a férjemmel megnézzük :-)

Katana750 Creative Commons License 2017.05.31 -1 1 5704

A hirtelen felindultság ebben az esetben jó tanácsadó volt. Limenasz valóban a főváros, oda Keramotiból mennek a hajók. Nem tudom milyen jogsid van. Ami biztos: Hivatalosan "B" jogsival még 50cm3-s robogót sem bérelhetsz. Elvileg valami kiegészítő kell! Erről a bérbeadók általában csendben megfeledkeznek, de ha történik valami akkor a te sajtod. Ha van "A"-d akkor minden ok. és tudsz valami komolyabbat bérelni amire szükség is van ha ki akarsz mozdulni az ideiglenes lakhelyedről. Írom ezt azért mert én motorozok és az a véleményem, hogy 50-es bokorugróval(pláne utassal) kínszenvedés lesz nem motorozás. Főleg a sziget domborzati viszonyai miatt, de az ilyen bérrobogók igen leharcoltak. Pl. a Marble Beach megközelítése a főútról 5km. liszt finomságú fehér homokon zajlik, ahol 1 kis kerekű robogó nagyon bizonytalan. Tehát én csakis enduro motorban gondolkodnék ilyen szigetkőrbe motorozás, partok felfedezése vágyak esetén. Szerettem volna én is bérelni terepjárót(Suzuki Jimni) a Giola medence felfedezésére vágyva, de sajnos mindig foglalt volt az a 4 darab ami Ormos Prinou-ban lehetőség lett volna. 

Előzmény: Viktor Módi (5703)
Viktor Módi Creative Commons License 2017.05.31 -1 0 5703

Sziasztok ! 

Hirtelen felindulásból, gondoltunk egyet hogy Thassos szigetére mennénk el nyaralni 1 héten belűl. Limenas városába, tudtommal ez a főváros. Robogót szeretnék majd bérelni és azzal körbejárni a szigetet, strandilag stb stb ... Mennyibe kerülnek kb most a bérlési költségek ? 

Köszi a válaszokat ! 

Melcsi625 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 5702

Szia!Mi Skala Potamiasban voltunk,az 5589-es beszámolómat olvasd el,abban leírtam,milyen volt.Szuper amúgy!!

Árakra nem igazán emlékszem pontosan: gyros olyan 2,5 -2,7 euro,fagyi 1,5 körül van,pékségben péksütik 1-2 eurok,kenyér is e körül (apa járt,nem tudom pontosan...) Körül kell nézni a boltokban,mert nem mindenütt azonosak az árak.

Rémlik,hogy azöldségek szinte fillérekért voltak.(Koktél mi sem ittunk...nem fért sosem már belénk..)

Étteremben vacsiztunk minden nap,üdítővel,sörrel kajával együtt olyan 27-30 euro körül volt/család (két felnőtt+2 gyerek).

ennyi most kb.,mennem kell,kérdezz nyugodtan,férjuram jobban emlékszik pénzügyekre,majd megkérdezem legfeljebb.

Ja,éttrem: Mama's Grillben nagyon kevés a kaja,éhesek maradtunk,Migio-t tudom ajánlani...

Előzmény: Cipurplushi (5700)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 5701

Éppen elkezdtem írogatni amikor eszembe jutott, hogy a golden beach nem játszott nálunk. Lehet ha visszaolvasol a tavalyi idényről leírt beszámolókra, reális képet kapsz!

Előzmény: Cipurplushi (5700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!