Keresés

Részletes keresés

Katana750 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5091

Ja, értem. Az ilyen megsemmisítés az igazán korrekt. Miután leléptél szétosztották.

Előzmény: feketefelho (5090)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5090

Tavaly Bácsalmáson velünk sem szórakoztak, mondtuk, hogy nincs, aztán jó utat kívántak, mi meg huss már bent is voltunk Magyarországon.

a kidobás Tompán esett meg, de elég misztikusak voltak ott is a körülmények.

(A DF egységcsomagban HÁROM karton cigi volt az ablakban elég jól láthatóan, mert azt hittem, hogy 800 szál/fő az érvényes mennyiség. Aztán a vámos azt kérdezte, hogy: "azt a KÉT kartont hozták? Akkor azt meg kell semmisíteni." Lehet elfogyott a cigije. Én is szívesen fizettem volna vámot, de a kamerák előtt nem akartam vitatkozni vele, meg hulla fáradt is voltam, igyekeztem minél előbb szabadulni. Volt még nálunk egy-két dodlog nem esett volna jól, ha azt is meg kellett volna semmisíteni. Megsemmisítés = nagy kék kuka a határon.)

Előzmény: Katana750 (5089)
Katana750 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5089

Ez a vámos téma nagyon embere válogatja mint minden egyenruhás esetében. Nekem is az asszony dohányzik ezért vagyok képben a lehetőségekkel. Mi jártunk már úgy, hogy miután közöltem, hogy a HDFS-ban vásároltam(reklámszatyrok az ülésen) a vámos azt mondta, az görög tehát EU-s bolt, EU-s zárjeggyel tehát 800!!! szálat lehet belőle behozni. Csak egy csík volt, a fiamnak hoztam, furdalt a kíváncsiság milyen az az EU-s zárjegy? Természetesen semmilyen. A zárjegyek nemzetiek, görög meg semmilyen más nem volt a dobozon. Ez tompán volt. Hercegszántón kérdés mit hoztunk?  Veszem elő a szatyrokat, megnézi, menjünk. Volt bennük bőven szesz is de nem érdekelte. Ez a kidobatás szerintem egyáltalán nem ok! Ha bejelented akkor nem vagy csempész. Ki kellene szabni a vámot a vámmentes mennyiség fölötti cuccra, kiköhögöd és viszlát! Szerintem ennek így kéne működni! Szerencse, hogy a görög vámosok olyan lazák velünk. Azért MK-s vagy D-s autójelű kocsikban is láttam már kutatni őket. Lekopogom, de eddig engem csak egyszer állítottak meg, hogy vegyek át egy Waterlandos reklámanyagot egy kislánytól aki ott szórólapozott. 

Előzmény: feketefelho (5088)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.11 0 1 5088

Pár éve, hazafelé jövet, a magyar vámos kérdezte, hoztunk-e cigarettát?!

(Hát persze, hogy:) - NEM.

- No nézzük csak!

Kinyittatott minden ajtót az autón, beletúrt a vizes, büdös törölközők közé, majd asszony oldalán (ő még dohányzik) az ajtóban meglátott egy csomag cigit.

- Ho-hó, hát mégis csak van itt - mondta felcsillanó szemekkel.

Aztán megfogta, megnézte és a fogai közt átszűrve csak annyit dünnyögött, hogy.

- Ba..a meg, ez magyar.

(Itthonról vittünk ki Multifiltert, mert azt kint nem lehet kapni.)

 

Tudom, te nem dohányzol, nem is neked írom, csak ha már így benne vagyok a dologban.....

A dutyifrít kifelé menet tényleg nehéz megközelíteni, elég messze meg kell állni és oda kell gyalogolni. Amit akar, azt megvesz az ember, ELRAKJA (ne hergeljük az alvó oroszlánt!) és utána lehet menni a görög határhoz. Hazafelé meg minden sokkal egyszerűbb, mert előtte megyünk el. A magyar határ előtt természetesen nem árt elcsomagolni megfelelő helyre az ott vásárolt árút.

Amit ott veszünk, minden cucc vámköteles a magyar határon (nem EU-ból származik, tehát az Unión kívülről érkező utasokra vonatkozó vámszabályok érvényesek)!

Pl.: cigaretta 2 doboz/fő vámmentes, a többit meg elkobozzák. (Tavaly szóba sem került, hogy fizessem meg a vámot, egyszerűen kidobatták velem a plusz mennyiséget, már persze azt, amit láttak).

(Érdekességként megjegyzem, hogy amíg kutyákat is vittünk magunkkal, soha, sehol nem akarták megnézni, mi van a csomagtartóban. Nem is értem miért.)

Előzmény: Katana750 (5086)
maya0419 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5087

Sziasztok!

 

Köszi az infókat, nem cigizünk, busszal már utaztunk Bulgáriába (Robisontours), de a Granddal még nem. A hotelről olvastam véleményeket, csak gondoltam itt van olyan aki esetleg már járt benne. 

 

További szép napot! 

Katana750 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5086

Nekem aztán nem, ugyanis azt is utálom aki kitalálta a cigarettát. Azt írta a kérdező, hogy minden érdekli. Ezért írtam. Egyébként a saját szememmel láttam tavaly augusztus végén,(amikor hazafelé jöttünk) hogy megáll a magyar busz a makedón kilépés és a görög belépés előtt és a kerítést megkerülve futnak az utasok a Hellenic Duty Free Shophoz. Szerintem sofőr, idegenvezető, cégutasítás függő, hogy megállnak vagy sem. Kifelé úgyszintén. Az, hogy a magyar vámosok a cigire utaznak, olyan 25 éves hagyomány. Persze mindig attól függ honnan érkezel haza. 

Előzmény: Emőke1 (5085)
Emőke1 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5085

Mát nem állnak meg visszafelé a Dutyban a buszok, mert a magyar vámosok utaznak a cigire. Odafelé eddig sem álltak meg. Ha vásárolni szeretnél, Macedóniában érdemes a benzinkúton. 

Előzmény: Katana750 (5084)
Katana750 Creative Commons License 2018.03.11 -1 0 5084

Egy buszos utazás esetén sok tanácsot nem lehet adni, mert ültök a buszon és mentek remélhetőleg minél kevesebb várakozással a határokon, fizetőkapuknál! Ha dohányzol és ragaszkodsz a saját márkádhoz, itthon vásárolj be! Görögországban drágább. Ha rugalmas vagy füst ügyben, akkor fél, 2/3 áron vásárolhatsz Szerbiában vagy Makedóniában benzinkúton. Mindkét tranzit országban fizethetsz bankkártyával(sőt csak úgy érdemes). Persze vehetsz RSD-t és MKD-t is ha akarsz. A görög belépés előtti Duty Free Shopban vásárlást eléggé nehezítik a görögök. Hazafelé gond nélkül lehet vásárolni. A Hotel Európáról értékeléseket olashatsz, ha a Google térképen beírod, hogy Hotel Europe P.Mela 7, Katerini, Paralia. 55 vélemény van, az első 6 magyar és mind 5*-ot ad. Úgyhogy nagy baj nem lehet! 

Előzmény: maya0419 (5083)
maya0419 Creative Commons License 2018.03.10 -1 0 5083

Sziasztok! 

 

Hotel Europáról van infótok? Hárman mennénk felnőttek a Gradtours-sal busszal. Ez lesz az első görög utunk. Tanácsokat, infókat légyszi adjatok a szállással és az utazással kapcsolatban.

 

Minden érdekel 

 

Köszönöm!

 

További szép estét! 

Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5082

Nagyon király! Köszi! 

Katana750 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5081

Örülök, ha segítettem. Még annyit, hogy az autópályadíjat nem matricaként kell megvásárolni, hanem a díjfizető kapu(k)nál. Csak kp.-s fizetés lehetséges és jó ha van aprópénzed. 9.70€ és visszafelé is. 4.00, 2.50, 3.20 a leosztás. 

Előzmény: Péter Fabók (5071)
geodo1 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5080

Na pont a Peliont akartam javasolni én is. Ugyanaz a vadregényesség, ugyanúgy mamma mia forgatási helyszín, viszont mégse kell aranyáron kompozni.

Előzmény: dokeee (5079)
dokeee Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5079

Javaslom olvasd el Geodo leírását a Pelion félszigetről, inkább azt a környéket javasolnám autós kirándulásra, de ha ragaszkodsz az eredeti elképzeléshez, akkor jó utat.

Előzmény: Péter Fabók (5078)
Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5078

Ki van fizetve sajnos/nem sajnos! Most ez igy alakult. Különböző élethelyzetek vannak. De én teljesen elégedett leszek így is. A környéken úgy látom ez a legvadregényesebb táj ami minden pénzt megér. Következő alkalommal meg majd tényleg alaposabb leszek, bár ahogy mi szoktuk a baráti társaságommal mindig bejárjuk a környéket vagy robogóval vagy kocsival. Számunkra az utazáson belüli kirándulás hozzátartozik a nyaraláshoz. Gondolj bele sokan egy szaros biciklivel mennek akár a Meteorákra is. 

geodo1 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5077

Figyelj, hidd el, hogy nem sokkal drágább. Vagyis amitől drágább az pont a komp, amit pedig kifizetsz így is. A szállásban lényegében ugyanott van a két hely, a minőségi különbség pedig nem kifejezhető. 

Én azt javaslom, hogy tényleg gondold még át, nézzél ottani szállásokat (airbnb, booking, stb., nyilván nem utazási irodán keresztül) és csak ezután dönts majd.

Előzmény: Péter Fabók (5076)
Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.19 -2 0 5076

120 ezer négy felé osztva. Ez nekem megfelel. Plusz egész nap ott lehetünk. Mig a buszos fakultatívval max 1-2 óra engedélyezett. Skiathos jóval drágább mint Paralia. Oda nem tudtunk volna menni 1 hétre. Meg addig van idő gyűjtögetni. Hogy legyen bőven költőpénz. 

A marhaság az személyeskedés. Én nem alkalmazom csípőböl egy nyilvános fórumon mert mem vagyok 10 éves troll

Köszönöm mindnekinek a sok sok infót! Persze leesett hogy a kompra érted. Köszi

geodo1 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5075

Már bocs, de nem dokee, hanem te játszod az értetlen milliomost (ő csak informált téged szerintem).120 ezer egy egynapos kirándulásra...:o

Előzmény: Péter Fabók (5071)
dokeee Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5074

Bocsáss meg, nem marháztalak le, ezt az egy napos kirándulást tartom marhaságnak, de ha ezt szeretnéd, nekem nincs vele bajom, csak jobb ha tudod, hogy ez a nap összességében kb. 400 euróba lesz és nagyon fárasztó. Nem értetlen milliomosként mondom ezt, de sok éve járok Görögországba, ennyi pénz nekünk általában egy 10 napos nyaralás teljes szállásköltsége.

Előzmény: Péter Fabók (5071)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5073

Nem az autóútra írt különböző árat, hanem a kompdíjra. Arra pedig odaírta, hogy azért különböző az ár, mert a drágábbik komp gyorsabban teszi meg az utat.

Előzmény: Péter Fabók (5072)
Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.19 -1 0 5072

Még azt nem értem mi ez a különböző ár az autóutat értve? Az autó bérlést napi szintre kell érteni, nem. Max 40 euro lehet vagy valami ilyesmi. Pályamatrica vagy hivják akárhogy. Benzin. Komp költség. Ezzel számolok meg persze a habzsi dőzsivel. 

Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.19 -2 0 5071

Pontosan erre a részletes infórmációra volt szükségem és mivel nem marháztál le illetve nem játszod az értetlen milliómost hálásan köszönöm is! Tehát pálya matricát is kell venni szupcsi, még a horribilis komp költség is belefér mert igy szabadon tudunk kocsikázni egész nap a szigeten. Mig a fakuktatívval max 1 óra. Marad az autó. Mégegyszer köszi!

Katana750 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 5070

Júniusban 144-119€ közötti árak vannak társaságtól függően a Volos-Skiatos útvonalon, 1 autó-2 személyre számítva. A drágábbik 1:40' az olcsóbbik 2:45' alatt ér a kikötőbe. Ti ugye négyen lesztek? Akkor az több egy kicsit és ez egy út. Vissza ugyanez. Júliusban 149-123€, Augusztusban 156-122€. Paralia-Katerini, Volosz kb. 300km. oda vissza. A szigeten is mész, legyen összevissza 400 km. mondjuk 28-30 liter benzin, autóbérlés, pályadíj, eszem iszom,  bőven összejön a 200€-nál több költség is. Persze nem látok a zsebedbe meg nem is érdekel, hogy mennyit szánsz oda, csak úgy éreztem a hozzászólásodból, hogy nem ismervén a helyzetet is vitatod a lehetséges költségeket. Ha van hajókirándulás, az biztos jó sok hajókázás meg kevés ottlét a szigeten. Minden rosszindulat nélkül tájékoztattalak. 

Előzmény: Péter Fabók (5068)
dokeee Creative Commons License 2018.02.17 0 0 5069

Biztos nem? Akkor meg fogsz lepődni.

Előzmény: Péter Fabók (5068)
Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.17 -1 0 5068

Dupla ha nem tripla annyi az ára. 

Rengetegen, köztük mi is szeretjük az egy napos kirándulásokat. Tökéletesen elég sok élmény gyűjtéséhez. 

Mi a 200 euro? A komp biztos nem. A benzin sem. Nem nagyon vágom ezt most.

Előzmény: dokeee (5067)
dokeee Creative Commons License 2018.02.17 0 0 5067

Volos kb. 150km autóval, a komp majd 2 óra, és 4 főre kb. 200 euro autóval oda-vissza. Ha Skiathosra akarsz menni, akkor miért nem oda mész? Egy napos programnak ez marhaság. Hajókirándulás van Skiathos-ra Paraliáról, ha jól tudom, én az ilyesmiért sem vagyok oda. 

Előzmény: Péter Fabók (5066)
Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.17 -1 1 5066

Sziasztok! 

 

Kifizettem egy 4 fős utat Paraliara idén nyáron. Voltam már korábban Korfun, és úgy láttam ez nem egy olyan izgalmas partszakasz, így mindenképpen terveznék egyéb programot. Szkiathosz lenne az első számú a fontossági sorrendben vadregényes tengerpartja, és hihetetlenül rővid kifutópályával rendelkező reptere miatt. Azoktól kérdeznék akik Paraliától már mentek Szkiathosz-ra bérelt kocsival hogy nagyjából mire kell számítani. Mennyi az út időben, bonyolult e vagy veszélyes, a komp milyen sűrűn jár, kocsival együtt érdemes àtmenni a kompon, vagy egyáltalán nem is lehet, hány euro, stb. Igazából minden tapasztalat érdekelne, mert ez alapján dőntenénk el hogy fakultatív program keretében, vagy kocsival mennénk e. Hálásan köszönöm!

 

Szelcsalad Creative Commons License 2018.02.11 0 0 5065

Sziasztok!

 

Érdeklődnék a Riki apartmanról, aki szállt már meg ott tudna véleményt írni? Tisztaság,felszereltség,légkondi műkszik-e,wifi.

Válaszokat előre is köszönöm.

aszizoli Creative Commons License 2018.01.15 0 0 5064

Szia!

A Pieria Travelnél (IBUSZ és egyéb kirendeltség), tavaly (és 2014-ben is) vasárnap volt az Athéni út. Annyiból mindenképp jó volt ez a nap, hogy a parlamenti díszőrségváltást is láthattuk. Kb. éjfélkor indultunk, és reggel 6 tájékán voltunk Athénban. Odafellé lehetett aludni, aztán Athénhez közeledve az idegenvezető már helyi történeteket mesélt. Visszafele, szinte végig szövegelte az utat mindenféle érdekességekről, történelmi eseményekről, stb... Szóval nem volt unalmas.

A többi irodáról nincs infóm.

Előzmény: maya0419 (5062)
feketefelho Creative Commons License 2018.01.10 0 0 5063

Amikor kint lesztek, keresd a helybéli irodákat (van egy néhány) és hasonlítsd össze az áraikat!

(Első nap este séta közben megoldható az egész.)

Előzmény: maya0419 (5062)
maya0419 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 5062

Sziasztok!

 

Paráliáról Athénba fakultatív kirándulás milyen napokon van és kinél érdemes befizetni? 

Köszönettel! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!