Keresés

Részletes keresés

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 47
Még egy jó link, ezen madaras linkgyüjtemény van, a legjobb amit eddig találtam:

http://www.ntic.qc.ca/~nellus/links.html

Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.12 0 0 46
Olvastam egy németnyelvűt is.Singvögel volt a címe.Színes képek is vannak benne, de nem hiszem, hogy az lenne.
A madárhangok itt az egyetemen nem mennek.Majd csak otthon nézhetem meg.
Előzmény: mittudoméneztet (45)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 45
Nem a Határozó sorozat, az a baj, hogy nem ugrik be a szerző, szép színes határozó, eredetileg német nyelvű volt, onnét fordították...

Ja és egy link, ha még nem volt:

Madárhangok

Előzmény: Dorian Gray (44)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.12 0 0 44
Sziasztok!
A Határozó könyvek sorozatra gondolsz?
Még nem néztem meg, de láttam és inkább a lágyszárúak határozóját vettem meg, mert arra volt nagyobb szükségem.
Igazából az Európa Madarait szeretném, de csak könyvtárakban találni és azok is nagyon régi kiadások.
Hangról nekem sem menne a meghatározás.
Látni kell.
Előzmény: mittudoméneztet (43)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 43
Fogalmam sincs, hogy mi lehet a hang gazdája... Próbáljátok megkeresni és írjátok le, hogy néz ki!
Apropó, megjelent egy új határozó, nem a legjobb, de pótolja az Peterson féle Európa Madarait.
Ja és kijött videón a Madarak élete első négy része!
Előzmény: maplesyrup (42)
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.12 0 0 42
Sziasztok: kösz a tengelicet

Sokat tanyázunk az Őrségben, arra figyeltünk fel, hogy hajnalban egy madár olyan hangokat ad, mint a digitális órák ébresztője. Először kerestük, hogy melyik óra lett felhúzva, de egy idő után rájöttünk, hogy madár. Mintha szabályos időközönként - néhány mp. - jönne a hang.
Aranyos, mert az idén már előbb felébredünk, és várjuk mikor szólal meg.
Most majd többször megfigyelem milyen madarakat látok és próbálom megtanulni őket.

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 41
Na igen, az meg megint más tészta...
Előzmény: Dorian Gray (40)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.10 -1 0 40
Arról már én is hallottam, hogy az olaszok nem ismernek mértéket a vadászatban.
Előzmény: mittudoméneztet (39)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.09 0 0 39
Ha már a hálós megfogásnál tartunk, akkor nem is beszéltünk az olaszokról, akik előszeretettel fogdossák a kertükben a vonuló madarakat, na azt a stresszt már tényleg nem heverik ki...:-(

A fácánok megaztán mindenhol megélnek, én már a Bosnyák téren is láttam.

Előzmény: Dorian Gray (37)
nandi Creative Commons License 2000.05.08 0 0 38
A minap nagyon elcsodálkoztam, ugyanis a határ útnál egy fácán tyúk bóklászott a szalagkorlát mellett.Hogy mit keresett az ott, abban a füstben?
Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.05 0 0 37
Madárgyűrűzéssel én sem foglalkoztam .
Csak láttam , ahogyan összefogják őket.Egy erdész mutatta, kivett egy Barkóscinkét egy zsákból,bemutatta és visszatette őt oda.Pedig nagyon küzdött szegényke.Én szabadon engedtem volna a helyében.
Azt is mondta, hogy a gyűrűzés révén tudják meg kb.hányan pusztulnak elévente.De a pusztulás ellen nem tudnak tenni.
Azt nem tudhatom mennyire viseli meg az állatot.
Azért szerintem a stresszt nem vészelik át olyan hamar az állatok.
Előzmény: mittudoméneztet (36)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.03 0 0 36
Én speciel soha nem foglalkoztam közelebbről a madárgyűrűzéssel. Szerintem hasznos dolog, főként a vonulás szempontjából. A befogott madárnak pedig biztos szar lehet, bár az tény, hogy nyáron fél óránként ellenőrzik a hálókat, úgyhogy csak a stressznek vannak kitéve, azt meg egy állat hamar átvészeli.
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.29 0 0 35
Akkor most feldobok egy témát , mielőtt meghalna a topik.
Szóval , mit gondoltok a madárgyűrűzésről?
Mennyire tartjátok hasznosnak?
Csak a madárpusztulások számára tudunk a segítségével következtetni,vagy tudunk tenni is ellene?
És milyen lehet egy meggyűrűzött madárnak?
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.21 0 0 34
Köszi!
Előzmény: mittudoméneztet (33)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.04.21 0 0 33
Városszerte énekelnek éjszakánként a fülemülék! Aki nem tudja, hogy mire figyeljen, az letöltheti innen a hangját:

http://www-stat.wharton.upenn.edu/~siler/masi/eurosongs.html

Luscinia luscinia-ra kell rákeresni!

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.04.19 0 0 32
Amin a multkor hasraestem ,hogy a seregély a sárgarigó hangját utánozta, április elején!! Hogy hol a francba hallhatott sárgarigót ilyenkor, talán Afrikában...
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.18 0 0 31
Sziasztok!
Seregélyeket késő ősszel láttam a Fertőn.Hatalmas csapatokban vonultak ide hozzánk az osztrák területek felől.
Ma egy szajkót láttam.Lehet, hogy nem egy nagy különlegesség, de szerintem gyönyörű madár.
Nagybivaly Creative Commons License 2000.04.18 0 0 30
Szoval a seregelyrol csak annyit, hogy a kert vegen ult a cseresznyefan, es eloszor a zoldike, aztan a csiz, majd a fiuk lanyok utan valo futtyet utanozta. De tenyleg. Tavaly en is hallottam autoriaszto-hangot.
OFF
www.stvsz.hu
ON
Nagybivaly Creative Commons License 2000.04.18 0 0 29
Szoval a seregelyrol csak annyit, hogy a kert vegen ult a cseresznyefan, es eloszor a zoldike, aztan a csiz, majd a fiuk lanyok utan valo futtyet utanozta. De tenyleg. Tavaly en is hallottam autoriaszto-hangot.
OFF
www.stvsz.hu
ON
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.17 0 0 28
Jó ez a topik , csak az a baja, hogy olyan helyen van, ahol a madár se jár.
CsabA Creative Commons License 2000.04.17 0 0 27
A hím feketrigók egyrészt kinyilvánítják a veszett csivitelésükkel, hogy ez a terület az ővék, és más hímek távozzanak innen, ilyenkor gyakra csőrre is mennek egymással egy jobb területért. Másrészt ezzel közlik a tojókkal, hogy jöhetnek feleségül hozzájuk, nekik már van területük, kezdhetik a fészekrakást. Valószínüleg azonban te már nem ezt hallotad, mivál mostanság már a kis rigók repülni tanulnak, tegnap láttam, ahogy szárnyait bontogatta egy a kertünkben. Na ekkor játszotta el az anyarigó a haldokló rigó címszerepét a kutyusunk orra előtt, miközben a hím a kicsit etette a virágok között. Valószínüleg te is ezt hallotad, lehet hogy macskák cserkészték be a rigófészket.
Előzmény: Drift (26)
Drift Creative Commons License 2000.04.17 0 0 26
Szóval azt szeretném tudni, hogy van-e már párja, vagy csak így akar szerezni egyet. Látszólag nem törodik semmivel. Megvirrad, és egy fél órát fütyül. (és vajon fiú vagy lány?) Tavaly fészkeltek nálunk.
Előzmény: Dorian Gray (25)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.15 0 0 25
Sziasztok!
(Remélem egyszer szakértő lesz belőlem.)
Az állatok viselkedéséhez még nem értek.A rigó valószínüleg szerelmes.Én is szeretem a hangját.
Előzmény: mittudoméneztet (23)
Drift Creative Commons License 2000.04.14 0 0 24
Reggel a kertünkben énekel egy feketerigó. Elkezdi már szürkületkor. Mit jelent ez rigóéknál.
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.04.14 0 0 23
Szia! Csak nem egy hozzáértő?

Örvendek!

Előzmény: Dorian Gray (22)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.08 0 0 22
Végre találtam egy normális topikot.
Én ,ha kinézek az ablakon ilyeneket látok(lehet,hogy Te is):
Parus major ,Parus caerulatus(széncinke. kékcinke)
Cochotrauses cocothrauses(Meggyvágó, a kedvencem),
Carduelis cloris ,Zöldike
Carduelis spinus, Csíz
...stb.
Szóval ha valamilyen madarat látsz és nem tudod mi az meséld el ,hogyan néz ki, mert Magyarországon szinte minden európai madár megtalálható.A verébnagyságból nehéz eldönteni egyértelmüen a fajt.
Lehet, hogy verebeket láttál?
Verébből két faj nagyon elterjedt a Passer montanus és a Passer domesticus.
Valószínüleg a Passer domesticust láthattad.

Dorian Gray

Előzmény: icram (19)
nandi Creative Commons License 2000.03.31 0 0 21
Igazad van.Valóban a seregély az.
Előzmény: mittudoméneztet (18)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.03.31 0 0 20
Az a baj, hogy aki nem járatos a témában, annak minden madár veréb nagyságú :-) Milyen színűek azok a madarak? Milyen formájú a csőrük? Énekelnek? Szóval ezekre kéne figyelni és ha leírod ide ezeket, akkor talán meg is tudom mondani, hogy mik lehetnek!
Előzmény: icram (19)
icram Creative Commons License 2000.03.31 0 0 19
Itt az ablakom elott van egy nyirfa. Leszamitva ket galambot tobb fele vereb nagysagu madar szokott himbalozni az agak vegen. Arra lennek kivancsi milyen fajok lehetnek.
Tudomanyos leirassal nem syolgalhatok, sajnos, mert nem vagyok otthon a temaban.
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.03.29 0 0 18
A legjobb hangutánzó mifelénk a seregély. Mostanába jöttek haza Afrikából és afrikai fajok hangjait utánozzák!
Előzmény: nandi (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!