Keresés

Részletes keresés

Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1931
aha, mert szerintem ezt a hangtompítót már próbáltam, és elég sok puskára rámegy, nem csak a commando-ra. a leírásában is az van, hogy fits on most assault rifles.
de ha azt mondod, hogy ezzel éjszaka végig lehet írtani egy sokellenfeles pályát anélkül hogy észlelnének, akkor rendelek braytól :)

elkezdtem flo-t kiképezni, hát rájöttem hogy előbb fel kell húzni az agilityjét, és kicsit a strengthjét is, mert egyébként kritikán aluli. :) két bevetésben viszont a marksmanshipje már felfejlődött 51-re.
Előzmény: _midnite (1930)
_midnite Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1930

 

 

100%os hangtomplító nincs a játékban, még az a mesterlövész puska, amelyik beépített hangtompítót használ, és cold loaded* lőszert használ sem teljesen zajtalan.

Szvsz az AR supressor jól működik.

 

 

 

 

*nemtom hogy van magyarul. Kevés puskapor van a lőszerben, kevesebb zajjal jár.

Előzmény: Joranne_Sutt (1929)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1929
aha, de az nem az a suppresssor, ami nem 100%-os?
Előzmény: _midnite (1928)
_midnite Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1928

 

AR supressor kell rá.

Előzmény: Joranne_Sutt (1927)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1927
na most próbáltam a colt m4 commando-ra rárakni a pistol suppressort, és nem lehet. én néztem be valamit?
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1926
egyébként átbaszott a gép a counterattack-kal :)

amikor elfoglaltam drassent, rögtön nekiálltam a mellette levő mezőket felderíteni, hogy lássam a csapatmozgásokat. az imp a drassen mine-től délre levő mezőn annak rendje és módja szerint bele is futott 19 ellenbe, éjszaka volt, nem volt nagy dolog...
aztán beálltam a drassen mine-ba miután ez megvolt, vártam a counterattackot. láttam is, hogy nyugatról és keletről felsorakozik (délről nem - gondoltam azokat már kinyírtam), aztán jöttek. voltak olyan 40-en, mondom ez egy light ellentámadás, de valszeg mert egy részüket már lerendeztem.

remek.

egy nap múlva megint látom hogy jönnek. mondom oké, szokásos támadások egyike. ugyanúgy a bánya. miután már vagy 30 ellent leszedtem, gyanús volt a dolog: a taktikai térkép szerint még mindig max ellen van a pályán, és ráadásul a nagy többség fekete volt.
na ez volt az ellentámadás. gond nem lett belőle, de nem készültem tölténnyel túlzottan. :)
Előzmény: Joranne_Sutt (1925)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1925
én az összes merccel milíciát képeztem eddig, kivéve gasketet. ő szerelt. de igazából a rugalmas védekezést jobbnak tartom. ehhez persze be kell járni minden szektort, hogy lásd hol mozog a gép.
Előzmény: _midnite (1923)
_midnite Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1924

Szerintem először csináld végig, meg fogsz lepődni Meduna-n :)


A játék ott nagyon megváltozik, oda már igazi nehézfiúkkal, ankavetőkkel, páncéltörő rakétával kell menni, de nagyon jó!

Meduna ostromára - ha nem az alagutas megoldás mellett döntök - külön szoktam néhány dúrva arcot szerződtetni egy hétre. Simán elkél 9-10 ember!

(egy hatos csapat harcolni, 1 heavy weapons képességű aknavetős, meg két izomagy, aki cipeli az aknavetőbe/páncéltörőkbe a lőszert)
Előzmény: Joranne_Sutt (1920)
_midnite Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1923

>>>egyébként a reflex sight eggyel csökkenti a lövéshez szükséges AP-t.


Tudom, irtam is :)


>>>arra jöttem rá, insane-n először is nincs értelme milíciát képezni,
>>>mert általában legalább annyian támadnak, (és ezek fele fekete),
>>>hogy lezúzzák, de ha nem, akkor is olyan veszteségeket szenvednek,
>>>hogy újra kell képezni az összeset.


SAM-eken igaz, mert ott a 20 milicista semeddig nem tart ki.

Ellenben városokban, ha mindenhol (minden négyzetben) van milicia, akkor a támadás ellen mindegyik védekezik. (lehet alapból nem, de nálam igy van. Lehet hogy túrkáltam az .ini-ben :D)

Cambria pl. 5 mező, az azt jelenti, hogy 100 milicista lehet benne, nincs az az AI csapat, aki ezt kifüstöli onnan! (még akkor sem, ha a nagy része zöld)


>>>a milíciaképzéssel foglalkozó emberek így felszabadulnak,
>>>és használhatóak teherhordónak.


kiképzésre jó zsoldost sosem veszek fel, főállású kiképzők azok nálam Flo, Biff és Ira. Biff és Ira tényleg nem használható semmi másra. (szerintem teherhordónak sem)

Olyan, hogy igazán jó zsoldos (Len, Raider, Hitman) képez miliciát legfeljebb akkor van, hogy ha nagyon sürgős és pont nem tervezek mást: mikor elfoglalok egy várost, addig, amig mindenhol nincs legalább egy csapat zöld milicia, mindenki arra van állitva, kivéve a sebesülteket.
Előzmény: Joranne_Sutt (1919)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1922
nem mert mindig rájöttem h. lehet jobban. :)
Előzmény: kerdojel (1921)
kerdojel Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1921
Végignyomtad már legalább egyszer?:) Vannak benne kihívások később is, bár tudom, hogy a közepe felé egy kicsit ellaposodik...
Előzmény: Joranne_Sutt (1920)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1920
következő kihívás: insane-n flo-ból használható killert faragni.
Előzmény: Joranne_Sutt (1919)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1919
a legjobb fegyverre törekedni meglehetősen nehéz, mivel logisztika is kell hozzá: hogy az ember megkapja, majd ha leromlik, valaki megjavítsa, addig kapjon másikat, megvenni hozzá a kiegészítőket, stb.

de, vannak fegyverek, amiket érdemesebb használni, mint másikakat.

emiatt sokadszorra fogom újrakezdeni :)

arra jöttem rá, insane-n először is nincs értelme milíciát képezni, mert általában legalább annyian támadnak, (és ezek fele fekete), hogy lezúzzák, de ha nem, akkor is olyan veszteségeket szenvednek, hogy újra kell képezni az összeset. jobb a rugalmas védekezés, ahol egy csapat a város környékén van, és ha jön valaki, visszavonható. a milíciaképzéssel foglalkozó emberek így felszabadulnak, és használhatóak teherhordónak.

egyébként a reflex sight eggyel csökkenti a lövéshez szükséges AP-t. rod&spring vagy steel tube télleg felesleges, az előbbi 1.13-ban nem is ér sokat, az utóbbi hamar kiesik.
Előzmény: _midnite (1917)
gyanus_capa Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1918
tyű de jól meglódult a topic!

nos én a wildfire-ben használtam csak igazán a kést. lehet ott is igen jól használni. persze ezzel nem azt állítom hogy csak kést használtam végig, de igen is jól lehet használni, különösen az elején!

a zárak kevés kivétellel pedig erőből nyithatók, igaz van olyan amit percekig kell rugdosni, és párszor kifullad a karakter. de hadd fulladjon csak, mert ettől nő az ereje :)
Előzmény: _midnite (1819)
_midnite Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1917

 

 

Én nem szoktam a legjobb fegyverre törekedni, a figurához passzoljon és kész :)

 

 

Illetve a Commando preferált és annyi...

Előzmény: Joranne_Sutt (1916)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1916
én mindent eldobósat játszom, tehát puskák vannak bőven, na meg ha akarok, akkor braytól is rendelhetek, csak annyi féle puska van, hogy nem egyszerű kiismerni az összes előnyét vagy hátrányát.
Előzmény: _midnite (1915)
_midnite Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1915

 

 

Amiket találtam az a Zastava, HK SL9, Galil sniper, HK PSG-1, VSSK Vynchlop.

 

 

Ebből a Zastava-t még szoktam is használni, mert már a játék közepén elérhető, és jobb, mint az akkor található gépkarabélyok. (valamint nem kell hozzá spéci lőszer!)

Előzmény: Joranne_Sutt (1914)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1914
szerintem tuti jó dolog, egy tizessel hosszabbít a fegyverek hatótávján. AR-ből igazából a következőket néztem ki:

- colt commando-t te ajánlottad a pistol supressor miatt, 28-as hatótávot 38-ra lehet vele növelni, így olyan szinten lenne, mint a legjobb 5.56-os AR-ek, 5APért csendesen.
- valmet M82: 5.56os ammo, 35ös távolság, és az egyetlen AR, ami ilyen távolságra elvisz 5 AP-ért. barrel extenderrel már 45 a távolság.
- 7.65ös lőszert használó puskákhoz nem igazán kell (már a jobbakhoz, az FN falhoz és az M14hez).

jelenlegi insane szinű állásomban commandoból és M82-ből is találtam már párat, nagyon kellemesek.

ja, melyek azok a mesterlövészpuskák, amik öntöltők? valami vintorez nevű orosz puskát találtam ami igen, ez is kellemes. a dragunov öntöltő?
Előzmény: _midnite (1911)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1913
aha. IMP és Fox között elég nagy különbségek voltak, az IMP messzire is biztosan talált fox meg nem igazán. a különbség a kettő között leginkább a strength. dexben fox jobb ugye, mrkban az imp.
Előzmény: _midnite (1912)
_midnite Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1912

 

 

strength kell a távolsághoz, dexterity+marksmanship a pontossághoz...

 

 

Nem biztos, de nem vettem észre, hogy szinttel javul (nálam Len nem volt jobb, mint az IMP, pedig 4 szint volt a javára)

Előzmény: Joranne_Sutt (1910)
_midnite Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1911

 

nemtom, nem szoktam felszerelni sosem.

 

Még eleinte vagy kétszer pont rosszkor esett le, azóta nem foglalkozom az összerakásával.

Előzmény: Joranne_Sutt (1909)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1910
egyébként úgy tűnik, hogy a dobókéselés hatásfoka a szinttel javul, vagy nagy strength kell hozzá.. ez így van? melyik igaz?
Előzmény: Joranne_Sutt (1907)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1909
a barrel extender kb. mennyi idő után szokott kiesni?
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1908
egyébként egy emberrel is komolyan meg lehet szivatni a támadókat, ha a megfelelő szektorban vagy és van megfelelő felszerelésed. az előző expert játékomban cambriánál a milíciát képző hamoust és haywire-t is megtámadták, az egyik a sam-ben, a másik a bányánál volt. szerencsére az eredeti védők elhullajtottak jó kis cuccokat, haywirenak így volt egy fn-fal-ja, hamousnak is valami AR-je. haywire egy épületben húzta ki, hamous meg a bányaépület tetején. voltak meleg helyzetek, de úgy tűnik, hogy ha a rárohanás nem megy a gépnek (azaz elhalálozik pár támadó), akkor visszavonulnak.
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1907
a késdobálós móka télleg nagyon hatékony tud lenni. insanen összefutottam éjszaka 29 ellennel. az én oldalamon csak a cust. merc volt, night ops expert, volt egy night vision goggles 2-je, és 6. szinten állt a csata kezdetén. nos, 29 emberből 20-at két dobókéssel szedtem le, az utolsó kettő hulla körül azonban sajna rajzani kezdtek az ellenek, és már nem volt türelmem újabb köröket futni, úgyhogy ott előkaptam a kalát, a maradékot lelőttem (ez nem volt egyszerű, de az egyet lelövök majd elfutok és megvárom a következőt módszerrel).
nyilván legközelebb több késsel kéne felszerelkezni, de sima dobókésből keveset találni. a heavy viszont messze nem olyan hatékony, sztem kisebb a hatótávolsága is. (kettő ilyet dobtak el az ellenek, próbálkoztam velük, de kevés sikerrel).
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1906
Nem azért jó, mert megölik őket, hanem mert ha kilősz egy 6-8 fős csoportra 15-20 golyót, akkor lehasalnak és folyamatosan le tudod kötni őket.

attól függ neked hány embered van, ha csak egy, akkor annak is elment az összes AP-je, a 6-8 fős csoport meg lelövi, miután felállt. egy gránát különben is hatásosabb, pláne kettő :)

az .ini fileban meg lehet változtatni a sebzés szorzót!

hát egyelőre ezzel nem kísérleteznék, ki kéne tesztelni a dolgot.
Előzmény: _midnite (1905)
_midnite Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1905

hát nekem sorozattal lekaszálni szorosan álló embereket nem sikerült még. annyit egyik se kap, hogy meghaljon

 

 

Nem azért jó, mert megölik őket, hanem mert ha kilősz egy 6-8 fős csoportra 15-20 golyót, akkor lehasalnak és folyamatosan le tudod kötni őket. (AP-t veszítenek, esetleg kapnak sebet is)

 

 

ez egyébként a játék egyik legkevésbé reális része, hogy célzott lövésekből is adott esetben 3-4 kell egy jobban páncélzott arcnak már az elején is, hogy megpusztuljon, és ameddig ez meg nem történik, addig vígan mászkál.

 

 

az .ini fileban meg lehet változtatni a sebzés szorzót!

 

 

 

Előzmény: Joranne_Sutt (1904)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1904
hát nekem sorozattal lekaszálni szorosan álló embereket nem sikerült még. annyit egyik se kap, hogy meghaljon. ez egyébként a játék egyik legkevésbé reális része, hogy célzott lövésekből is adott esetben 3-4 kell egy jobban páncélzott arcnak már az elején is, hogy megpusztuljon, és ameddig ez meg nem történik, addig vígan mászkál. nincs lövés okozta sokk (vagyis ha eltalálnak, bármennyire nem létfontosságú helyen, a becsapódás erejétől meg a pszichés hatástól asszem általában mindenki sokkot kap, elesik,egy rövid ideig magatehetetlen), egy fontosabb területet ért lövéstől meg ki kéne feküdnie, még akkor is, ha nem rögtön halálos a lövés. na de mindegy, nem ezért szeretjük a játékot.

azt láttam hogy a fegyver nehezebb, az előző expertes játékomban találtam már párat, voltak 10+ kilósak is. viszont az értékeik nem tűntek rossznak, tűrhető AP, messzire elvisz, viszonylag pontos... nyilván nem alacsony strengthes embernek kell adni. :)

tegnap lejátszottam insane-n a drasseni ellentámadást, (kocsmába húzódva), annyi volt csak a különbség, hogy a kocsmától jobbra levő épület tetejéről is próbálkozott, ahonnan viszonylag jól be lehetett lőni, úh. kénytelen voltam a fal mellé állni időnként.
Előzmény: _midnite (1902)
Kovand77vip Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1903
király ez a játék
_midnite Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1902

A sorozatlövés olcsóbb, és pontosabb LMG-ből, az egyes lövés drágább, a fegyverrántás drágább, a fegyver (pláne 100 skólóval) nehezebb).

Ha őszinte akarok lenni, egy két kivétellel* jobban megéri gépkarabélyt használni.



*Az LMG-t a való életben sem egyes személyek ellen, hanem csapatok 'lefogására' használják (ahol valaki kidugja a fejét, kap egy sorozatot), erre lehetne használni a játékban is. Ilyen helyzet gyakorlatilag csak a drassen-i ellentámadás, meg ha egy erősen védett objektumnál összetereled az ellent, és sokan állnak egy csomóban.



Én érzelmi okokból (az RPK hangja gyönyörű :D) tartok egyet a csapatban, de világosan látszik, hogy egy gépkarabély hasznosabb...
Előzmény: Joranne_Sutt (1901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!