Keresés

Részletes keresés

golbat Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5601
Üdv Messer!

Első légpisztolynak (elsősorban sörösdoboz-vadászatra) megfelelő a cucc. A szelep nem cserélhető egykönnyen (alkatrészt nem kapni hozzá), de ha az első 500 lövés után nem veri szét a kakas, akkor utána már nem is fogja. ;)
A szelep nem fagy be túl könnyen, 12-es sorozatokat gond nélkül "kiküldtem" vele. Érdemes a "lövedékemelő lift" pályáját kicsit megzsírozni (később kopik el), a szelepgumit pedig szilokonsprével patroncserekor megfújni (elég vékony a Makarovéhoz képest.)
Ha nem csapkodod földhöz, sokáig ki fog szolgálni. (A Gamo-k közül talán ez éri meg legjobban az árát.)

Golbat.
Előzmény: Messer22 (5583)
airgunner Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5600

Hy!

 

Figyu én ezt nem tudom csak úgy mondtam: :) Mert ennyi pénzért ez a puska (legalábbis nálam) elég jó vételnek tűnik.

Előzmény: Dusseee (5564)
Dusseee Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5599
5 rugót megér szerintem. Próbáld ki a barátodnál, és ha jön belőle a golyó, akkor vedd meg! Ahhoz hogy elkezdj lövöldözni, jó lesz ez a puska. Esetleg megolajozod egy kicsit, akkor löni fog. Talán nem hajtotta szét a barátod, akkor még jobb.
Előzmény: Dzsóti (5597)
JIMI84 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5598

Magánterületen legálisan használhatod a puskát,de szerintem nem kell elmenni lőtérre,ha ki akarod próbálni....csinálsz magadnak otthonra egy jó kis golyófogót(én fogtam egy régi hangfal dobozát és kitömtem régi ruhadarabokkal és a hanglyuk elé teszem mindig a céltáblát:-D  )  sztem 5k-t még akkoris megérne,ha nem működne:-) de ez csak az én véleményem..most asszem 30k körül árulják

Dzsóti Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5597

Köszönöm a segítségeteket. Megkérdeztem mennyit kér erre azt mondta 5e. Lehet hogy hibás a gépezet?  Budafokon egy átalakított gomba pincében van egy lőtér, szerintetek ott ilyet ki lehet próbálni anélkül hogy elküldenének a fenébe?

Kell ehhez elzárható szekrény otthon vagy csak berakom a "régi ruhák közé" és kész? Dzsóti

JIMI84 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5596
Bocsánat: LÖVEDÉKET:-d
JIMI84 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5595
Karbantartást nagyon nem igényel,viszont ha már tényleg nagyon öreg akkor egy rugó illetve dugattyú csere bioztosan ráfér:-)  át kell alaposan puceválni zsírozni és ki kell próbálni lőszert pár száz forintért lehet hozzá kapni..(500 darabos)..próbáld ki,hogy működik e..tegyél ki valami célt 10 méter távolságba és kezdj rá lődözni mást erre nem tudok mondani:-)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5594

Slavia 630

"Mennyit érhet használtan egy ilyen. "

 

10-15k huf.

 

"Mennyiért lehet hozzá lőszert venni"

 

loszert semennyiert. Lovedet olyan 500-1000 ft/500 db ar kornyeken.

 

"Mennyiben kerül a karbantartása? "

 

par csepp fegyerolajba:-))

 

 

Előzmény: Dzsóti (5593)
Dzsóti Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5593

Szaisztok ! Egy kis segítség kellene szakmai téren

Az egyik barátom megválik a Slavia 630-asától a családban levő gyerkőcök miatt. Én megvenném tőle, de nem értek hozzá, hogy mit kell figyelembe vennem a vásárlásnál és honnan tudom, hogy jó-e a szerkezet. Mennyit érhet használtan egy ilyen. Hol lehet ilyennel gyakorolni? Mennyiben kerül a karbantartása? Mennyiért lehet hozzá lőszert venni. Érdemes-e ilyen régi Csehszlovákkal próbálkoznom? tudom sok a kérdés, de laikus vagyok nem tudom hogyan induljak el. Üdv Dzsóti

gvass1 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5592

"a Kaliber Leg- es flobertfegyverek kulonszammal kapcsolatban kérdezem, hogy hol/hogy lehet hozzájutni, ill. egy kis rövid összefoglalást tartalomjegyzéket,"

 

Megrendelheto:

direxmedia@direxmedia.hu

 

1250- penz

 

Szemelyesen megveheted a szerkesztoseg cimen: 1106 Bp., Feher ut 10, FMV-8

 

Vagy a GunBoxban is elofordul (www.gunbox.axelero.net)

 

Tartalom: 2/3 leg (CO2, pneumatikus, rugos legpisztolyok, legpuskak - IZS, Weihrauch, Diana, FEG, Slavia, Gamo, Umarex stb.) 1/3 flobert (ez mar nem aktualis, mert uyge betiltottak). 100 oldal.

 

 

Előzmény: agyala-gyula (5591)
agyala-gyula Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5591

a Kaliber Leg- es flobertfegyverek kulonszammal kapcsolatban kérdezem, hogy hol/hogy lehet hozzájutni, ill. egy kis rövid összefoglalást tartalomjegyzéket, hogy miről szól.

Érdekes olvasmány? 

 

Előzmény: gvass1 (5528)
cindercone Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5590
Hello mindenkinek! Ha valaki tudna pár infót a baikal izs 38-ról megköszonném!Pl. hol lehet hozzá alkatrészt kapni.
agyala-gyula Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5589

Crosman Quest-1000 :

A fegyver az üzletben 7,5j-os teljesítménnyel kerül a "polcra". A 300m/sec a
fegyver gyári teljesítménye amit természetesen el lehet érni saját
felelősségre.

condriXM Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5588
En is hallottam olyan mendemondat, hogy egy huzagolt 22-es csoben van a rez betet. Tenyleg, a meret passzol, de az nem egy huzagolt cso... Empirikus uton gyozodtem meg rola, kifurtam a rezet :)))
Előzmény: P_eppe_R (5584)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5587

Egy ötlet:

A fater, vagy a nagyfater sufnijában, előfordulhat u.n. "grammérleg".

Ezt szokták használni permetezésnél a vegyszerek kis tételben történő kimérésére.

Van rajta egy változtatható karos áttétel: egyik állásban 500 gramm a max méréshatár, a másik állásban 50 gramm (1 grammos beosztással).

Tizes, huszas, ötvenes és százas csoportokban mérve a légfegyver skulókat, meglepően pontos értékek adódnak.

Összehasonlító mérésre nagyon megfelelő.

A Flóbert lövedék is megmérhető, például: 10 db üres hüvely-10 db lövedék.

Így megvan a lőmag súlya.

Én ezt így  használom.

...és nem kerül tizen-huszonezer fororintokba

Előzmény: P_eppe_R (5576)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5586

"Nehez skulo meg azert koll, mert jobb a fajlagos keresztmetszeti megterhelese... (vki tudja mit jelent ez?)"

 

Fajlagos keresztmetszeti terheles (leegyszerusitve): lovedek legnagyobb keresztmetszeti feluletenek es tomegenek aranya.

 

Ergo, ez az ertek minel nagyobb, altalaban annal hosszukasabb, es/vagy surubb anyagbol levo a lovedek, tehat ballisztikailag stabilabb, nagyobb lotavolsagon is pontosabb.

 

(Ossze lehet vetni egy azonos formaju olom es egy acellovedek hasonlo parametereit, es mingyart latszik az elteres, miert jobb az olom)

Előzmény: condriXM (5577)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5585

7,5 J feletti legpuskraol irta  topiktars:

 

"Tegyük fel,hogy a bátyám rendőr és van fegyvertartási engedélye,akkor mondjuk ő megveszi és én meg használom? :))"

 

Ehem, most nyerted el a nap legbugyutabb hozzaszolasa cimet imho:-))

 

A rendornek szolgalati fegyvere van alapesetben, onvedelmi esetleg, de arra enegdely mar nem jar alanyi jogon. Hogy ennek mi koze ahhoz, hogy te egy erosebb legpuskat akarsz, azt nehezen erteni.

 

A 7,5 J feletti legfegyver enegdelykoteles lofegyver, enegdely azonban semmilyen jogcimen nem kaphato ra.

 

Ergo csak 7,5 J ala legyengitettet vehetsz/tarthatsz.

Előzmény: airgunner (5563)
P_eppe_R Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5584
Koszonom!

IZS22-hoz (vagy valami ilyesmi volt a neve az elso legpityunak, szep fa agyazassal, rez csobetetbe vagott huzagolassal)

Ez a rezbetet kiveheto volt igaz? Ha kivetted, akkor 4.5 -> 5.5 kaliber lett. Mond, hogy igaz, mert akkor megtalaltam amit kerestem.
Előzmény: condriXM (5582)
Messer22 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5583

HI

 

Visszaolvasva úgylátom neked bejött a gamo.Élettartama,szelepek cserélhetőek?

Előzmény: golbat (5548)
condriXM Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5582

Nem nagyon van ertelme legpukkantyuk eseten, egyebkent egy keplet, ha jol tevedek a lovedek atmeroje es sulya alapjan szamithato ertekbol megkapod a ...

Szep doboz, valaha volt nekem is, meg az IZS22-hoz (vagy valami ilyesmi volt a neve az elso legpityunak, szep fa agyazassal, rez csobetetbe vagott huzagolassal)

Előzmény: P_eppe_R (5579)
condriXM Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5581
Szoval akkor mi lenne a legjobb a Feinwerkbau LG300S-hez, az itt a kerdes... Johetnek a valaszok, mielott meg kimegyek pukkogatni :)
Előzmény: JFEry (5578)
JIMI84 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5580
Nekem van ilyen lőszerem pont ilyen sárga dobozzal 5 dobozmeg kék dobozban is van de abból csak kkét dobozzal van:-D nagyon fasza..több mint 6 éve van meg,de egy dobozzal lőttem el a sárgából:-D
P_eppe_R Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5579
Errol a fajlagos keresztmetszeti terhelesrol nem hallottam meg. Ez a sajat tudatlansagom. Egyszeru gondolkodasu ember vagyok. Kikiserleteztem, hogy melyik a legjobb ar/ertek aranyu lovedek a szamomra. A "papir" alapjan valasztott dolgoktol kicsit mindig ketes erzeseim vannak.
De szivesen meghallgatom, hogy mirol is van szo tulajdon keppen!

Megtudtam vegre az RWS meister kugeln special match lovedek arat! Ot doboz GECO araert cserebe adjak a fritzek! Itthon mi a helyzet, azt nem tudom. Viszont en meg egyszer nem megyek ki, az biztos. Holnap megerdeklodom, hogy tudnak-e hozatni.

Az RWS:

Előzmény: condriXM (5577)
JFEry Creative Commons License 2005.04.13 0 0 5578
Ez egy jó duma, ami kiegészítő adatok nélkül semmit sem mond. Egyes pusekok éppen a nehezebb skulóval teljesítenek jobban, egyesek meg a könnyebbel.
Előzmény: condriXM (5577)
condriXM Creative Commons License 2005.04.12 0 0 5577

Aha, neztem a dobozt az elobb, semmi felirat rajta, marmint tipusugyileg :) Boltban mondtak hogy valami loveszklub viszi toluk rendszeresen, na majd meglassuk milyen. Nehez skulo meg azert koll, mert jobb a fajlagos keresztmetszeti megterhelese... (vki tudja mit jelent ez?)

Csak az elobb estem haza, meg nem volt idom korulnezni :)))

Előzmény: P_eppe_R (5575)
P_eppe_R Creative Commons License 2005.04.12 0 0 5576
Ez egy ilyen nap. Valami mindig lemarad...

Miert kell a legnehezebb 4.5-es?
Kerhettel volna a boltbol mintakat. Otthon vagsz par azonos meretu papircsikot. A vegere egy csepp akarmilyen ragasztoval felragasztod a lovedeket. Majd parosaval probalgatod oket. Finom merleg hijjan is megtalalod a legsulyosabbat. De valoszinuleg a neten fennt van minden, tablazatba foglalva.
Előzmény: condriXM (5574)
P_eppe_R Creative Commons License 2005.04.12 0 0 5575
Igy mar tiszta! Azt hittem RWS meister kugeln-t vettel tobb dobozzal! Amit vettel, az GECO. A ketto ha masban nem is, de arba irtora kulonbozik! Dynamit Nobel termek mindketto.

Loveszklubbrol nem kerdezoskodtel veletlenul? Tragya varpalotai munka miatt reg nem jutottam el Veszprembe. Szerncsere holnap megyek utoljara.
Előzmény: condriXM (5574)
condriXM Creative Commons License 2005.04.12 0 0 5574
Skulot? 507magyar penz, teljesen sima, fekete/kek doboz. Nem tudom melyik a legnehezebb .177-es a magyar piacon, de az kollene... .22-esben semmi uj, csak Gamo magnum pro :(
Előzmény: P_eppe_R (5566)
P_eppe_R Creative Commons License 2005.04.12 0 0 5573
Azt megint kifelejtettem, hogy a sziluett figurak is tokeletesen megfernek a puska mellett a zsakban. Ha nincs surun mosva, akkor raadasul sokaig tokeletesen vizallo.
Pofatlanabb userek akar ket puskat is szallithatnak. Vannak egesz komoly szeparalasi lehetoseggel biro zsakok is.
Előzmény: P_eppe_R (5572)
P_eppe_R Creative Commons License 2005.04.12 0 0 5572
Igen, aktiv sporthorgasz vagyok. Meg aktiv patkany es facan "sziluett" lovo. ;)
Kell a dorzsoltseg, mert a faluhatarban szinte mindig igazoltatnak. Ahhoz meg messze kell menni, hogy komplett alcaruhaban induljak neki.
Előzmény: Dusseee (5570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!