Keresés

Részletes keresés

Daoldin Creative Commons License 2000.08.25 0 0 465
Lloth: este hat után sehol sincs semmi érdekes az utcákon... Ellenben egy jó kocsmában :o)
Előzmény: Lloth (463)
LÉGY Creative Commons License 2000.08.25 0 0 464

Én is magamhoz tértem.
Kérhetnék értékelést Toletek az augusztus 20-ai, veszprémi-tihanyi rendezvényrol?
Kiváncsi lennék...
Valamint láttátok a VIVACE Nemzetközi Kórusfesztivált? Nekem nagyon tetszett (és ezt nem az elfogultságom miatt mondom).
LÉGY
Előzmény: Lloth (463)
Lloth Creative Commons License 2000.08.25 0 0 463
Sziasztok! Jobbat mondok: Zirc
Ott szulettem eltem jo sokaig, es amint lehetett eljottem onnan. Pihizni nem rosz hely!
1 meglatast had Veszpremrol: este 6 utan embert az utcan? Na nem veszem be!!

ja a mozi is kiraly!!!!
udv!

porcus Creative Commons License 2000.08.24 0 0 462
Szia optika.hu!
Én azért olvastalak...De ez így tényleg nem jó.
Mit szólnátok egy újfajta topicoláshoz? A többség számára elfogadható stílusú,tartalmilag is érdekes dologra gondoltam.
porcus
Előzmény: optika.hu (461)
optika.hu Creative Commons License 2000.08.23 0 0 461
NNNA szép! Ekkora város, és ekkora off topik!!!!
Mindenki a Balcsin van???? Mi van veletek?? Vagy ennyire jó minden?
macarpi Creative Commons License 2000.08.22 0 0 460
bocs, off
borka!

Itt találod, amit említettem: Területfejlesztés: Közép-Dunántúli Régió

mac
on

optika.hu Creative Commons License 2000.08.21 0 0 459
Szép ahogy esténként kivilágítják a templomokat.........
Más: Ki tudja hol lehet olcsón jó gázkonvektort venni, mivel a régi inkább hűt mint fűt, és jó lenne még a havazás előtt kicserélni.:)
zsofffi Creative Commons License 2000.08.20 0 0 458
:-))
lyalydelyó! méghogy éppen engemis a népszabiban! hihihi

:-(( kerestem online az imént, nem találom. kénytelen leszek papírilag utánanézni!

helló tiborcsik!
én ismerem, szeretem is kövi szabolcsot, hallottam már élôben is, kazettám is van tôle, gyakran hallgatom. jó volt olvasni, hogy örömet okozott neked. és ha már itt így elôfordulsz, nekem meg a szolnokiságodról az jutott eszembe, hogy valamikor talán az ôsz folyamán egy szívemnek igen kedves, ámde errefelé még jószerével ismeretlen ember fog koncertezni szolnokon, a neve Bakos Árpád, (félreértések elkerülése végett NEM veszprémi embör, más okokból kifolyóilag csapom itt neki a reklámot). szóval ha valahol látsz egy plakátot esetleg, szerintem ne hagyd ki az ô koncertjét sem. ha tudok pontos idôpontot, akkor majd fellövöm ide a topicra is, 1ébként meg már szervezzük-tervezzük a zarándokutunkat néhányan innen veszprémbôl meg pestrôl szolnokra, hogy meghallgathassuk ôt.

most egyfolytában az az érzésem, hogy offtopic vagyok, de egyrészt nem is tudom pontosan, csak sejtem, mit jelent ez a kifejezés, másrészt meg egyáltalán, van ennek a topicnak konkrét témája, címe, amitôl én el_off_olódtam? ugye nincs, nyugtassatok meg, írhatja bárki a soron lévô gondolatait?

u. i. elég sokáig odavoltam, ám látom, igen konkrétan asztalos úrnak feltett kérdésemre nem jött válasz. na, legalább porcus beidézte. létezik hogy ô maga nem tud a topic létezésérôl? létezik, hogy nem kiséri figyelemmel? nem akarom elhinni. nem tart bennünket - engemet - válaszra méltónak? vajon hogy van ez?

Előzmény: Tiborcsik (457)
Tiborcsik Creative Commons License 2000.08.18 0 0 457
Halló Veszprémiek! Köszönet a távoli Szolnokról földietekért, Kövi Szabolcsért.

Tegnap este a szolnoki Damjanich Múzeum udvarán Kövi Szabolcs, veszprémi fuvolamuvész multimédiás koncertjét hallgatva jó volt szolnokinak lenni. Feletted, a múzeum antik boltozatos falaival övezett csillagos ég, elotted egy diatájképeket mutató lepedo, mely mögött a zenész romantikus-szintetikus alapzenéjére és isteni-ördögi hangszerelésu fuvolaszólójára egy karcsú noi test lejtett táncot. A titokzatosan dallamos-ütemes muzsika, és az erotikusan-szuziesen balettozó árnykép az ódon falak és csillagos égbolt között egy megfoghatatlanul és megmagyarázhatatlanul nagyszeru harmónia- és boldogságérzéssel töltött el. A Dimenziókapu címu albumot játszotta el, majd ráadásképpen a Felhojáró címu albumból három muvet.
Telitalálat volt ez a koncert, bár tulajdonképpen ezt a zenét inkább elmélyült otthoni hallgatásra szánja a muvész. Vettem is egy kazettát, amit dedikáltattam. Gyerekek, ha még nem hallottátok Kövi Szabolcs zenéjét, ne mulasszátok el!
Üdv: Tib

borka Creative Commons License 2000.08.16 0 0 456
Hétfői - vagyis 14-i - számban...és optika.hu hozzászólását is olvashatjuk, természetesen...:-))
Előzmény: optika.hu (455)
optika.hu Creative Commons License 2000.08.16 0 0 455
Voltunk biza! Médiasztárok lettünk. Idéztek Patriot, zsofffi, aCece, Fece műveiből. Feltéve ha egy cikkre gondolunk. Ha lemaradtam volna bocs:) A fényképen szereplő fuvolista pedig itt végzett a konziban. Hajrá Veszprém!
Előzmény: aCece (454)
aCece Creative Commons License 2000.08.16 0 0 454
Hello!




OK, ok, ok. En igazabol arra gondoltam, hogy he mar van az a kulturalis iroda, lehet hasznalni arra is, hogy ha valamit csinalsz, ott szolsz, hogy lesz ilyen. Es ha ez mar mukodik, akkor tudnak szolni is, ha valaki mas is kavar akkortajt valamivel...

Mindegy, nekem pozitiv tapasztalatom volt ott, ezert ajanlgattam. Megjegyzem azert par mobajl vece elkelt volna a sorbodek melle. A hozzaertesnel meg nem Rolad volt szo Ace, hanem a megkeresett kepviselokrol... :)))



Szoval semmi flame nem akart lenni a bejegyzesem, reelem nem is neztetek annak. ;)


Hallom, megint voltunk a nepszabiban...

Cece

porcus Creative Commons License 2000.08.15 0 0 453
Netti!
Na végre egy üde hang!
Mondtad majd felhívsz, mondtam jó.
De miről is beszéljünk?
Meg milyen régi fájdalmak?
Beszéljetek már érthetően!!!!
porcus
Előzmény: LÉGY (452)
LÉGY Creative Commons License 2000.08.15 0 0 452
Sziasztok!
Szia Porcus!
Dehogy sérültem be!
Csak még mindig sok az energiám (így nyár vége felé, majd októberben pihenünk.),így régi fájdalmakat is most boncolgatok magamban.Porcus hát persze, hogy beszélhetünk, csak most sok program jön-)Vivace Kórus Fesztivál, Aug. 20...
Kedden jó nekem.
Hilfe!
Tudna nekem sengíteni bárki a következokben?:
szeptember 9-ére,az Óváros térre szervezem a Középiskolai Diákcentrum nyitóbulit.Terveim szerint a Bluesberry lenne (Dávid Roland Köröztetik!) dann Station-U2-night,utána Bonbon vagy Hevesi.A rendezvény ingyenes.Szponzorokat keresek; illetve ki/kik tudnának nekem segíteni a szóróanyagok terítésében és a reklámok bovítésében?
Ja! Jövore nanná, hogy segítek a Dinka-napon.Iga'CeCe?
Netti
Előzmény: porcus (451)
porcus Creative Commons License 2000.08.15 0 0 451
Maxime!
Még valami!
.."könyebb lenne és tisztességesebb, ha kevésbé menne át a csevegés személyeskedésekbe és sértegetésekbe bár ez a topic arcnélküliségéből (is) fakad." idézet tőled
Hát tedd hozzá a magadét. Segíts tisztességesebbé tenni a csevegést!
Köszi én: porcus=pigi
Előzmény: maxine (427)
porcus Creative Commons License 2000.08.15 0 0 450
Szia Maxine!
Ma nincs kedvem veszekedni.

De szerettem volna megérteni a szándékaidat.
Ezért aztán magamra is értve a dolgot visszaolvastam a saját hozzászólásaimat.
Azok alapján én nem érzem úgy, hogy sértegettem, vagy személyeskedtem volna.
Ezzel szemben azt gondolom, hogy el kell monanunk amit gondolunk, mert akkor van miről vitatkozni.

De ettől el vagyunk szokva. Itt ha kritizálsz valakit, rögtön személyes sértésnek veszi. Holott úgy is felfoghatná, hogy érdemesnek tartod elmondani a vele kapcsolatos véleményedet.

Igazán sajnálom. Lehet, hogy sokaknak rosszul esett amiket írtam, (vagy éppen legújabban amiket nem írtam...), de a megsértődésen kívül más nem történt. Pedig történhetett volna. Mint a Murak esetében, akit a legelején megvádoltam, hogy olcsón eladta magát az önkormányzatnak.
A topicon pedig itt sorjázhatnának a tények, és a javaslatok...

Kedélyeskedhetünk, veregethetjük a magunk vagy a mások vállát, láthatjuk és láttathatjuk úgy, hogy minden a legnagyobb rendben.
De ha mégsem, akkor hogyan kéne erről beszélni szerinted?

kicsit rosszkedvű porcus

Előzmény: maxine (449)
maxine Creative Commons License 2000.08.15 0 0 449
Sziasztok!
Maxine úgy látja, nagy a kever-kavar.Sok a félreértés: néhányan késon vagy nem idoben reagálnak dolgokra, mások rosszul emlékeznek...
Pedig minden szerepel ezen a Veszprém FÓRUMon .
Lapozzon mindenki nyugodtan vissza; ott állnak fehéren-feketén a sértések, kritikák,és a késon megért sérülések okai.
Max
Előzmény: ace (448)
ace Creative Commons License 2000.08.14 0 0 448
Elnézést kell kérnem, de én sehol nem hiányoltam a segítő szándékot ebben az esetben. Valóban nem mentem, nem kértem hisz minden mególdódott, de nem is kerültem el a Zsuzsa nénit. Nincs rá semmi okom.

Azt hogy, nem értettem hogy miért nem szólt senki arról, hogy Virágos Veszprémért Gála lesz/volt azóta sem értem.

Cece!

Sem a zenészekkel sem az árammal, sem a színpaddal, sem a szemetesekkel nem volt gond, akkór miért...?

Mehetek a kult. irodához, de az engedélyt nem ők adják, és egyedűl ezzel volt némi gond, pedig az illetékesek szintén értettek hozzá :-(

murak

Ui. Zsuzsa nénit mivel sértettem meg? Nem volt szándékomban, utólag is elnézését kérem.

Előzmény: mayor (442)
aCece Creative Commons License 2000.08.14 0 0 447
Sziasztok!


Kis helyesbites Zsuzsa, A dinkabuli kapcsan en
menetem innen a kult.irodaba, es jovore
is menni fogok. Netti leginkabb jovore igerte
be a Dinkabulis segitseget, es biztos vagyok
benne, ez meg is lesz... 2001-ben vasarnapra
esik aprilis 1.

Amugy ajanlom ismet mindenki figyelmebe a kult. irodat, ott egy ora letisztaztunk minden kerdest a zeneszekkel, arammal, szinpaddal, szemetesekkel kapcsolatban. Szoval szerintem ha az ember rendezni akar valamit, ne a kepviseloket keresse, hanem a kulturalis irodat. Ott biztosan ertenek a dologhoz :)



Cece

porcus Creative Commons License 2000.08.14 0 0 446
Szia Netti!
Ne fájjon már annyira! Főleg mert nem bántó szándékkal mondom. A "technika volt VMK-s", oké, bár úgy rémlik, mintha említetted volna, Te is besegítettél... Vagy már régen volt. Amúgy meg írtam volna, hogy milyennek találtam?
A Te rendezvényeidet tényleg nem tapasztaltam meg, mert azok többnyire nem nekem szólnak. Ami ugye nem a Te munkádat minősíti. Ami meg érdekelt, az el is maradt. Aztán meg emlékszem olyan rendezvényre, amiben neked is részed volt és találkoztunk is...
A nakkarcsi meg nem téma, mindannyian élvezzük munkájának gyümölcsét.
Kár, hogy besérültél, de jó lenne eloszlatni azt a tévképzetet, hogy csak annak van joga -és csakis jó- véleményt mondani, aki 1. minden rendezvényen ott van (ezt hívják hivatalból kirendelt megfigyelőnek), 2. maga is csinálja ("ha nem tetszik csináld te...").
Szép dolog a mundér becsületének a védelme, Te onnan nyilván úgy látod. Az lenne a furcsa, ha én innen meg szintén... Dícsérni pedig ott a városi újság.
Mindannyian azért jártatjuk a szánkat, mert ugyanazt tartjuk fontosnak, csak esetleg másként...
porcus-pigi
Előzmény: LÉGY (445)
LÉGY Creative Commons License 2000.08.14 0 0 445
Szia Porcus!
Porcus, a Dinka buli nem VMK-s rendezvény volt.
Sorry. Max.a technika volt VMK-s.
Másrészt:már egy ideje piszkálta a csoröm, hogy állandóan negátív hangnemben beszélsz a munkámról/munkánkról(VMK). O.K. sok az igazság is ebben.
De a kritikák néha honnan merülnek?Hiszen ott sem voltál például egyetlen általam rendezett bulin sem.Vagy ez csak egyfajta elv?
Elhiszem, hogy nagyon tetszett az Utcazene Fesztivál-segítettél Te is a fiúknak.Élvezted is a munkát.
Ez viszont csak egy rendezvény volt.Vannak ehhez hasonlóan jó programok (és itt a Murak-, a VMK-, Nakkarcsi-szervezést ...egyaránt értem).
A többit megbeszélhetjük szóban, de végül kibukott belolem a fájdalmam.
Ugyanolyan önzetlenül küzdünk a rendezvényekért, a rendezvényeken ahogy tette a Murak is;csak ebbol nem tapasztalsz meg semmit.
Kösz a figyelmet:Netti
Előzmény: porcus (444)
porcus Creative Commons License 2000.08.14 0 0 444
Hogy megkönnyítsem a dolgotokat....mégegyszer!

Szia Zsuzsa!
Kösz a hozzászólást! Bár egy kicsit megzavart a Mayor néven történt bejelentkezésed. A dinkabuli -ha jól emlékszem- az ifjusági iroda, meg a VMK szervezésében zajlott.
És:
A Népszabadság mai -aug.14.hétfő- számában Kivirágzott a város címmel található írás az uccazenefesztiválról. S ha már Asztalos úr személyesen nem jelentkezik, hát innen idézném:
"Az I. Veszprémi Utcazene Fesztivál kapcsán beigazolódott, hogy igenis lehet nagy hatású rendezvényt csinálni Veszprémben.....A belvárosban élők most élték át először azt, amit egyébként úgy tudom, a nyugat-európai belvárosok lakosai már tudnak és megtanultak feldolgozni, beépíteni az életükbe, hogy a belvárosnak vannak előnyei, de terhei is. Ez sajátos életforma. A belváros az események helye, onnan nem lehet azokat kiűzni, nem lehet a belvárost megfojtani, halálra ítélni, illetve inkább úgy mondanám: nem lehet hibernálni csak azért, mert az ott élők nyugalma az elsődleges szempont. Ez olyan konfliktus, amit valamilyen módon fel kell oldani. Nagyon nagy sikere volt a fesztiválnak, én azt mondtam Muraközy Péternek, a program kitalálójának és szervezőjének, hogy az ötleteit az önkormányzat a jövőben is támogatja. Várjuk a folytatást."

csak begépelte: porcus

Előzmény: porcus (443)
porcus Creative Commons License 2000.08.14 0 0 443
Szia Zsuzsa!
Kösz a hozzászólást. Bár egy kicsit megzavart a mayor néven történt bejelentkezésed. A Dinkabuli -ha jól emlékszem- az ifjúsági iroda, meg a VMK szervezésében zajlott.
És:
Amúgy a Népszabadság mai -aug.14.hétfő- számában Kivirágzott a város címmel található írás az uccazene fesztiválról. S ha már Asztalos úr személyesen nem jelentkezik,hát idézném:
"Az I. Veszprémi Utcazene Fesztivál kapcsán beigazolódott, hogy igenis lehet nagy hatású rendezvényt csinálni Veszprémben.....A belvárosban élők most élték át először azt, amit egyébként úgy tudom, a nyugat-európai belvárosok lakosai már tudnak és megtanultak feldolgozni, beépíteni az életükbe, hogy a belvárosnak vannak előnyei, de terhei is. Ez sajátos életforma. A belváros az események helye, onnan nem lehet azokat kiűzni, nem lehet a belvárost megfojtani, halálra ítélni, illetve inkább úgy mondanám: nem lehet hibernálni csak azért, mert az ott élők nyugalma az elsődleges szempont. Ez olyan konfliktus, amit valamilyen módon fel kell oldani. Nagyon nagy sikere volt a fesztiválnak, én azt mondtam Muraközy Péternek, a program kitalálójának és szervezőjének, hogy az ötleteit az önkormányzat a jövőben is támogatja. Várjuk a folytatást."

csak begépelte:porcus

Előzmény: mayor (442)
mayor Creative Commons License 2000.08.14 0 0 442
Helló Pigi! (Porcus)

Egy kicsit vissza a múltba! DINKA BULI! Jöttetek, kértetek, segítettem, hisz' ez a dolgom! Most nem jöttetek, nem kértetek, sőt elkerültetek, hogy ki? Nem tudom! Murak? Vagy más? Nem tudom! Csupán EZ TÖRTÉNT!
V.B.Zs.

névtelen Creative Commons License 2000.08.10 0 0 441
"- Polgármesterünk sétált-e városában ezekben a napokban? "

Aztat nem tudom, de a pót-padödőn tuti ott volt "elvegyülve".

Előzmény: porcus (439)
borka Creative Commons License 2000.08.10 0 0 440
Ez a péntek esti Virágos Vp-ért gála engem is érdekelne. Mármint nem maga a gála, hanem az, hogy miért nem mentek be az aulába, amikor - tudtom szerint - így szólt a megegyezés.
Az esőt tudni lehetett!
Most így elmaradt a Latin Combo is, - amit nagyon sajnálok, és elmaradt a Virágos Veszprém gála is, amit persze utólag megtartottak...Vagyis: két esemény helyett egy sem valósult meg azért, mert nem ment be az aulába a városházi buli...MIÉRT????????????
Előzmény: porcus (439)
porcus Creative Commons License 2000.08.09 0 0 439
Miután kiörömködtük magunkat,valamint
leszigeteltük a feszültséget szeretném a visszatérnénk szűkebb hazánk legutóbbi naaaagy eseményére:
UCCAZENEFESZTIVÁL
Választ szeretnék a következőkre:
- Polgármesterünk sétált-e városában ezekben a napokban?
- Asztalos alpolgármester úr miként ítéli meg a történteket. Ezen rendezvény azok közé tartozott-e, amelyek ötszáz embernek teccet, másik ezerötszázat pedig felháborított? Valamint a város a jövőbeni folytatást támogatni szándékozik-e? Avagy csupán annyira, hogy legalább nem teszen alája?
- Tényleg? Miként fordulhatott elő, hogy a szervezőknek csupán mésfél héttel a rendezvény előtt szóltak a virágos vp. gáláról? Ki nem tudott mit?
- Ha már szakadt az eső úgyis mindegy, de miért nem mentek be az aulába? Mi is kértünk időjárásjelentést. Előre tudni lehetett.
- Leközelebb ha megmarad közel 100 lencsefőzelék kihez kell fordulni, mert most hosszas fonálások után is az érdektelenség miatt szemétbe öntődött.
A válasz remek lenne:
Asztalos úrtól, valamint a kult.ir. vezetőjétől V.B. Zsuzsától, valamint a városi főzelékelhelyezőtől.
porcus-bi
Előzmény: filantróp (438)
filantróp Creative Commons License 2000.08.08 0 0 438
OK borka, megnyugtató, hogy figyelmedet topicunkon pihenteted... :)))
Előzmény: borka (437)
borka Creative Commons License 2000.08.08 0 0 437
filnatróp, kedves, nem tűntem el, csak sokat dolgozom, így nem sok időm van mostanság a netre. De hát ez van...bocsi, de amikor csak tudom, olvaslak ám titeket! :-)))
Előzmény: filantróp (436)
filantróp Creative Commons License 2000.08.08 0 0 436
Ja, és maxine!
Sikerült kicsit eloszlatnod aggodalmaimat, hogy csak én... Figyelem emberek! Már ketten is látunk nagyszerüségeket!!! (+ borka: barátai:-)
Üdv maxine!!!
Előzmény: maxine (427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!