Keresés

Részletes keresés

pumukli48 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8531
Hogy mivel csalogathatod vissza a ketrecbe? mondjuk a magok csörgetésével, én azt szoktam csinálni, hogy odamegyek a ketrechez, benne matatok, egyből jön, mert kiváncsi, hogy mit csinálok. és akkor már be is lehet zárni :)
Előzmény: Móci_2009 (8527)
roli310 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8530

Sikerült megfertőznöm az összes mókusomat, a múltkor vettem 2anyamókust, nem vettem észre hogy bolhásak és minden mókusom elkapta tőlük a bolhásságot.

Utanánézegettem, milyen szer van ami hatásos....Megtaláltam a Biokill nevő rovarírtószert(bolha,hangya,tetű,bogarak... szóval mindenre jó) ki is próbáltam, befújtam vele 14 mókust a farka tövében, és a ketrecet is mindenhol, mivel azt írják, hogy melegvérű állatokra veszélytelen, csak a szemükbe ne kerüljön.

Ez volt tegnap, mára eltűntek a bolhák és úgy látszik mindegyik mókus túlélte!

Ráadásul nagyon olcsó, 1500Ft 0,5 liter, le is bomlik magától és hat is!

Eleinte óckodtam attól, hogy az alomtakarítás helyett befújjak mindent, de az interneten olvasottak meggyőztek!

Mindenkinek ajánlom a Biokill-t!!

Nem mellesleg kiírtottam vele a kertben a hangyákat :)

Snickers88 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8529
El is felejtettem mondani, hogy én már nem szívesen engedem ki Snickót az egész házba, mert mikor egyszer kiengedtem a konyhába az volt az első dolga, hogy bement a szekrény mögé és a sütő alatt mászkált. Aztán persze vissza már nem talált, úgyhogy kihúztam a sütő alját, amiben a tepsiket lehet tárolni és úgy mászott ki. :)
A szobákba egyébként én is csak a virágokat szeparálom el előle, mert az enyém is előszeretettel túrja a földet, mint egy kis disznó! :D
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
Snickers88 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8528
Ritka pillanatok egyike, mikor nagyon bele bambul az evésbe és olyankor hagyja magát egy kicsit, de akkor se sokáig. :) De egyébként amiket pumukli szokott írni, azok az én mókimra is igazak. Ha nyílik a ketrec ajtó nincs olyan, h én benyúlok hozzá, rögtön iszkol kifele, marokra fogni sem lehet, kerekezni sem szokott (most már nincs is bent neki). Lehet, h távoli rokonok a mi mókusaink! :D
Egyébként nem tudjátok, hogy vajon lesz-e vmi baja a mókusomnak attól, h ma festés volt nálunk, vagyis csak az ajtókat festették, de elég erős festék szag volt, hiába volt nyitva minden ablak. Remélem bírta a kis tüdeje, mert nem tudtam elvinni innen máshova.
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
Móci_2009 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8527
Szia!
Nem tudom, másnak mik a tapasztalatai, de nálunk a barátkozás terén ugrásszerűen változott a helyzet mióta Móci rendszeresen kint lehet! (Persze ebben az évszakok változásának is lehet némi szerepe, nem tudom biztosan állítani, hogy ettől van.) :-)

Először nagyon óvatos volt. Fokozatosan ismerkedett a hellyel. Mindig ugyanabba az irányba indult el, szépen lassan sorravette a már megismert dolgokat - és hamar visszavonult a biztonságos ketrecbe. Aztán minden alkalommal tovább- és továbbmerészkedett. (Sajnos most már rögtön tudja, melyik út vezet a kamrába... Kénytelen vagyok az ajtó alatti rést lezárni valami módon, mielőtt kiengedném.)
Miután feltérképezte a helyet, leellenőrzött mindent, hogy a helyén van-e, beindul, mint egy kis terminátor. Szaladgál, mászik, elbújós-előjövőset játszunk...

Most ott tartunk, hogy én fáradok el hamarabb, és próbálom rávenni, hogy menjen már haza. Ha erre van valami módszeretek, trükkötök, azt hálásan fogadnám! Előre is köszi!
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
betty & timó Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8526
Köszönöm szépen a segítséget:)
frease Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8525

Sziasztok!

 

1 fiú és 1 lány mókus még mindig gazdára vár! Mindketten szelídek, simogathatók, még a marokra fogást is engedik. Minden nap foglalkozunk velük pár hetes koruk óta!

 

Lány: 14 000, Fiú 12 000Ft!

Budapesten átvehetők!

 

Érdeklődni: gergelyori@gmail.com, 06 20 827 8831

pumukli48 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8524
Na, persze azért nem akar kijönni Mandula, mert még nem ismeri a terepet. Majd később.....

Szerintem nem kell eltömni semmit, Pumukli felszalad a szekrény hátán a szekrény tetejére, ott nagyon szeret tanyázni, sokszor el is szundikál a szekrény tetején. Szereti magasról belátni a terepet.
Én egyedül a cserepes virágokat szoktam olyan helyre tenni, amit nem ér el, mert kitúrja a földet. És pesze az erkélyajtót becsukom :)
Más előkészület szerintem nem kell, de majd kitapasztalod, hogy nálatok mi a veszélyes hely.
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
roli310 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8523

Amúgy Ő pedig egy nagykereskedéstől veszi, amit néztem is a múltkor neten, de már nem találom. De a google-on biztos megtalálod a gyártó honlapján ha keresgélsz.

Előzmény: kisufó (8522)
kisufó Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8522

Szia!

 

 Láza Pál szupi gyors eladó én is ott vettem,a ponthegesztett drótott de én 19mmX19mm 1-es drótott.Összesen 12000ft-ot fizettem érte.Még igy is jó áron van mert 480FT/M.

Előzmény: betty & timó (8517)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8521
Nálunk Alma a tipikusan mindenhova bemászós típus. Mogyi nem, ő inkább pocizik, mászkál, ugrál, függönyözik.
Majd kitapasztalod, hogy a tied milyen típus, max legközelebb eltömíted a réseket.
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
roli310 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8520

Szia!

Én 400Ft/m áron vettem egy 25méteres tekercs dróthálót, békéscsabán van az eladója, de én postán rendeltem, ami +2000Ft körül volt.

12,7* 12,7* 0,8mm-es.

Itt rendelhetsz, de csak egy tekercset ad, nem darabolja:

Láza Pál  30 9839 172

 

Ez csíkos mókiknak tökéletes!

Előzmény: betty & timó (8517)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8519
Hmm, ezt nem értem. :)
Ha olyan természete van a mókuskádnak mint a pumukliénak hogyan sikerült
megsimogatni és összepuszilgatni a kis drágát ???
... beült a tenyeredbe szotyizni, de jó !!!
(most írigykedem :D)

Amióta itt van nálam Mandula, többször megfordult a fejembe, hogy ha ki lenne
engedve, biztos máshogy viselkedne. Ezt az írásaitok miatt is gondolom. :)
Vélemény? :D

Egyébként ha ki van engedve a móki, mászik minden felé ?
Úgy értve hogy muszály eltömni a réseket ... gondolok itt pl. a szekrény háta
mögötti részre és egyebek.
Igaz a szobámba nem sok helyre tudna a móki bújni, de mielőtt kiengedném egy
kicsit szaladgálni, szeretnék sok infót gyüjteni ezekről a dolgokról.

Szép estét mindenkinek, sziasztok. :)
Előzmény: Snickers88 (8516)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8518
Sajnálom, pedig olyan jó érzés megsimizni a kis testét. :)
Mandulám nagyon kíváncsi természet, így ha ki is nyitom a ketrecet,
csak figyel mi történik. Ha nyúlok felé, hogy megsimizzem és épp nincs kedve hozzá,
egyszerűen csak arrébb mászik vagy elfordul, nem fogja menekülőre.
Vagyis eddig még nem tapasztaltam hogy szeretne meglógni.
Tegnap amikor a tenyeremből kínáltam neki a banánt, a kezem helyett volt elég
hely amin ki tudott volna lógni, mégsem tette, valahogy nem érdekli a nyitott kiskapu.
Így azt se tudom még hogy hogyan fogom kiengedni idővel a szobába.
Lehetséges ha nem figyelném, úgy sunyiba kilógna, ez majd kiderül pár nap múlva, szeretnék megpróbálkozni a kiengedéssel. :)
A szeretetet pedig ne is mond, nagyon ennivaló kis teremtések !!!
Előzmény: pumukli48 (8514)
betty & timó Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8517
Sziasztok!

Most készülünk új ketrecet csinálni a kicsikémnek :)
Egy komód lesz átalakítva,ha van valakinek tapasztalata a drótháló típusával és beszerzésével kapcsolatban,kérem írjon(pl:milyen típust és hol lenne érdemes beszerezni)
Ugyanis találtam nagy tágas ketrecet,szép is,nem vitatom,de sajnos jelenleg nem állok úgy hogy 40ezerért megvegyem,ezért kérném a szakmai barkács segítséget.
Köszi előre is :)
Snickers88 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8516
Mikor a mókusodról írsz, olyan mintha a sajátomról írnál! :D
Szinte teljesen egyformák a mókusaink! :))
Előzmény: pumukli48 (8514)
Málnamókus Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8515
Szia TGergő!

Én már annyiszor szerettem volna elmenni a Mátrába, hogy meglessem a mókusokat, mert gyerekkoromban egyszer kézből etettem őket Galyatetőn, és nagyon tetszett. Pontosan hol lehet most megtalálni a mókusokat?
Tudsz iránymutatást adni?
Régen odajöttek a turistákhoz, és a tenyerükből vették el a mogyorót! Ez most is így van?
Előzmény: TGergo79 (8512)
pumukli48 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8514
Nálunk olyan nincs, hogy beteszem a kezem a ketrecbe, mert az ajtót ahogy nyitom, ő már ugrásra kész, és ha beteszem a kezem, ő a vállamra ugrik és rajtam keresztül már rohan is kifelé. Persze nem egyformák ezek a kis jószágok. Nekem nincs szerencsém a természetével. De azért nagyon szeretem !
Előzmény: Dangerous.cc (8509)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8513
Gratula:))) Csak így tovább. Látod, idő kell nekik a kezdeményezéshez. Haverkodik, épül a bizalom.:)
Előzmény: Móci_2009 (8508)
TGergo79 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8512

Bubunak kivettem ma a szobába a gyászbogár lárvás dobozt, majd szétrágta a dobozt, hogy kapjon egyet, vagy csak jétszott? Mindenesetre jobb kedve lett miután kinyitottam neki. :-)

 

http://www.vadonline.hu/pelemokus9.html

 

Viszont ma Bubukám "sokkot" kapott, rájött, hogy tud felmenni az ablakpárkányra, feltette a két kis manycsát és állva nézett ki az ablakon, meg se mozdult vagy 10 percen keresztül, pedig ha ki van engedve fel alá rohangál folyamatosan. Úgy tűnt mint, aki most jött rá, hogy be van zárva, de szerencsére hamar "feldolgozta" az eseményeket, és felmászott a karnisra a fügönyön, szintén előszőr. Segítettem neki lejönni a tenyeremben, aztán úgy döntött ez jó móka és eljátszotta mégegyszer.

 

Ma annyira szeretett rámmászni, hogy a földön ültem néztem a R.Garost Bubu meg felmászott rám, de teljesen fel a fejemre a szemüvegemen ült, vicces volt.

 

Csatolok pár fotót, hétvégén a mátrában fotóztam az etetőnél.

TGergo79 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8511
Igen igyekeztem úgymond dokkoló rendszerre csinálni, hogy alul felül támaszkodjon, ne csak azon múljon, hogy ott marad e mennyire tartom precízen a rés előtt.
Előzmény: Móci_2009 (8507)
Snickers88 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8510
Ma mikor kiengedtem Snickot és beleült a tenyerembe szotyizni nem csak simogatni engedte magát, hanem még meg is puszilgathattam! :D Olyan jó kis puha testecskéje van, tünemény!!!
Előzmény: pumukli48 (8506)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8509
Ohh, sajnálom. :(
Nekem még csak 11 napja van meg Mandulám, így nem nagyon értek még ahhoz, hogy is vannak a dolgok a mókusokkal. Persze etetés, gondozás stb. az megszokott,
minden állatkával foglalkozni kell és nem is hanyagoltam el sose az állataimat, így nem
tudok erre mit mondani.
Mandulám első naptól kezdve elveszi kézből az ennivalót, a simit úgy igazán pedig
pár nappal ezelőtt reggel hagyta csak, amikor ide is írtam. A kezem ha beteszem a
ketrecbe, rákapaszkodik kicsit majd elveszi az ételt és egy sarokba szalad vele.
Lehetséges félti az ennivalóját, más ötletem erre nincs miért teheti ezt, de lehet hogy
csak a kezem furcsállja még mindig. Mostantól így adom neki inkább az ennivalót is,
hagy ismerkeden jobban a kezemmel, eddig csak a rácson adogattam neki mindent.
Volt rá példa hogy amikor benyúltam hozzá, megszaglászta a kezem, majd ide-oda
elkezdett hirtelen ugrálni ... de ezt akkor is szokta csinálni ha játszik, vagy csak
bóklászik magának a magok után, gondol egyett majd csinál pár mozdulatot.
Ugrálgat majd felvesz egy olyan pózt mint ha kúszna és elkezd úgymond toporzékolni
(rázza a hátsóját úgy mint a cicák szokták, amikor valami játékra támadnak) és közbe csóválja a farkincáját is. Nagyon aranyoska így a farokcsóválásból arra következtetek,
hogy nem a félelemtől ugrándozik hanem csak azt hiszi a kezemre hogy játék. :D
Van úgy hogy amikor ül az ágyában lassan nyúlok felé meg se rezzen, viszont ha
elsőre nem a fejecskéjét érintem meg hanem pl. a füléhez érek arréb mászik. :)
Így még a simi is gyakorló félbe van, de türelemmel várok, ha hagyja is a simit inkább
kicsit simizem csak meg a megszokás képpen.
Mandulámat egyébként úgy kezdtem el simigatni azután hogy elhoztuk, hogy amikor
elindult szundikálni benyúltam hozzá és úgy hagyta magát.
Viszont mogyigazdik írta hogy ezzel vigyázzak, mert támadhat is a móki ... :)
Előzmény: pumukli48 (8506)
Móci_2009 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8508
MogyiGazdik!
Képzeld! A tegnapi szabadon futkosás alkalmával Móci többször is odajött hozzám!
Éppen úgy, ahogy Mogyival kapcsolatban is írtad.
El sem akartam hinni! Almát hámoztam, szinte kivette a kezemből, engedte egy kicsit azt is, hogy megsimogassam, többször fel is futott rám...
Annyira örülök! :-)
Móci_2009 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8507
Hát ez gyönyörű! Nagyon ügyes vagy!!!
Megrendelést nem vállalsz? :-)
Jól látom, hogy a ketrecbe tudod illeszteni?

Sajnos én nem vagyok ennyire ezermester. Be kell érnem a készen kapható szállítóketreccel, azt hiszem.
Előzmény: TGergo79 (8497)
pumukli48 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8506
Sajnos Pumukli nem simogatható egyébként sem. Azt nem engedi, elrohan. Kaját kiveszi a kezemből és rohan vele. Már nem is lesz simogatható, több, mint 2 éve van velem, de soha nem engedte magát simizni :(((
Előzmény: Dangerous.cc (8502)
kisufó Creative Commons License 2010.05.25 0 0 8505
kisufó Creative Commons License 2010.05.25 0 0 8504

 

 Ma 4 hetesek hatan vannak,szerető gazdikat keresnek minden nap kiveszem őket és külön-külön foglalkozom velük.Gyönyörűek kézszelidek simogathatók!! Elvihetők lesznek két hét múlva. Ára 12000FT!

 

 Érd:szendrei77@freemail.hu

  

     TEL:+3630-406-16-55

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.25 0 0 8503
Alma csajszi is azért fütyül, hogy figyeljünk oda rá, vagy vele foglalkozzunk.:D Megtanulta, hogy ha füttyent, mi ott termünk és nézzük mi van, és ezt kihasználja.:)
Előzmény: Dangerous.cc (8502)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.25 0 0 8502
Mogyigazdik, én is nagyon örültem ennek a változásnak.
Délután amikor játékos kedvében volt igaz nem nagyon hagyta a hosszas simit,
de picit mindig engedett. Szépen lassan úgy veszem észre kialakul ez a haverkodás.

Pumukli, nagyon sajnálom a sebeidet. :)
Lehetséges csak azt akarta a mókád hogy játsz vele és ne számítógépezz.

Az én Mandulám egy pár perce elvonult csucsulni a hosszas fészkelődés után.
Várom a reggeli ébredés, kíváncsi vagyok milyen kedvében lesz a kis drága.
A szobába futkározással még várok egy kicsit. 15 -e óta a mai nap volt az amikor
úgy tényleg akarta a simit, eddig csak bohóckodott.
Érdekes viszont hogy minden nap, egyszer vagy kétszer füttyent Mandulám.
Volt hogy akkor csinálta amikor a dióját nem tudta elrejteni, de van hogy akkor
füttyent ha nem figyelek rá. :) Nagyon ennivaló kis teremtés.

Szép estét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!