Keresés

Részletes keresés

Uldin Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1725
Köszi!
Előzmény: nylc (1724)
nylc Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1724
Átmérő (d): 4 - 10mm +- 10%
Hossz (l): l < 5*d
(az anyag max 20%-a lehet ennél hosszabb, de az is csak 7,5*d)
Sűrűség: min. 1,12 kg/dm³
Víztartalom: max. 10%
Hamutartalom: max 0,5%
Fűtőérték: min. 18 MJ/kg
Kéntartalom: max. 0,04%
Nitrogéntartalom: max. 0,3%
Klórtartalom: max. 0,02%
Ledarálódás: max. 2,3%
Préselési segédanyag: max. 2%


Forrás: http://www.depv.de/holzpellets/pellets/normen/
Előzmény: Uldin (1723)
Uldin Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1723

Kedves Zoltán!

 

Érdeklődnék a DIN Plus szabványú pelletek esetén mik az előírások, követelmények, hol tudok utána nézni?

 

Valamint szalma és egyéb agripelleteknek van-e szabványa?

 

Előre is kösz a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (1553)
Betti17 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1722
Szia!!

Igen m2 és nem m3.

Köszi!!!
Előzmény: Törölt nick (1718)
lenes Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1721
Bocs nem jó 1702 a helyes. Azt hiszem ma nem írok többet.
Előzmény: lenes (1720)
lenes Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1720

Az előzmény lemaradt.1711

Előzmény: lenes (1719)
lenes Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1719
A megoldás a te igényedre Comfort Idro gyártja évek ota a Nordica-Extraflame.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 1718

Szia!

 

Először: gondolom hogy m2 és nem m3 a méret. Hogy mekkora kazán kell azt a hőszígetelés dönti el. ha jó lesz a hőszigetelésed (12-20 cm), akkor mind a kettő bőven elég, sőt sok is, de hát kissebb nem igazán van.

 

Első dolog a jó szígetelés, második a jó, és olcsó fűtésrendszer.  Nézz át ebbe a topikba: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9115542&la=81694901

 

Lesz-e pellet?  Lesz-e gáz?

 

Nekem Ecoidro kazánom van,  és jól szigetelt a házam.  Eddig ebben a szenban kb 1200 kg pelletem fogyott el, Fütés és HMV.  Ennyi még drágán is megvehető.

 

A kazán jó, de meg kell tanulni a használatát, főleg ha kisteljesítménnyel üzemelteted.

 

 

Előzmény: Betti17 (1711)
Jesu Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1717
Szerintem nem lesz. Túl kemény intézkedések jönnek most, nem venné be a megszivatott többség gyomra a támogatás mértékét.

Bár ha lenne lehetőségük élni vele...
Nem tudom. Azért készülni kell rá.

Előzmény: Krisz_bp (1716)
Krisz_bp Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1716
kis bennfentes: március 31.ig ki kellett volna jönni, idén 40 azaz NEGYVEN %-os támogatás lesz (vagy csak lett volna, mert most mindenki hallgat, nem tudom mivan)
Előzmény: Betti17 (1712)
1norberth Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1715

Kedves Zozzzó!

Megvan még az IRIS?

Előzmény: Zozzzó (1666)
szsuzsa56 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1714

Üdv mindenkinek!

A Construmán találkoztam a Ferroli cég pelletes megoldásával, miszerint egy régóta forgalmazoitt, szintén ferroli gyártmányú vegyestüzelésű kazánhoz (GFN 4-8) egy ajtócserével csatlakoztatható a pellet égő (SUN P7), ami 13,7-34,1 kw közötti teljesítményre képes.  Az eredeti ajtó visszacserélése bármikor lehetővé teszi a vegyes (szén, fa) tüzelésre való visszaállást is. Az ár kompletten (kazán, égő, 195 kg-os tároló, csiga) bruttó félmillió körül van, ami  gyanúsan olcsó a többihez képest, gyanítom, hogy kevesebbet tud, de nem sikerült még rájönnöm, hogy miben. Esetleg van valakinek bővebb információja erről a típusról? Köszönöm
Betti17 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1712
A kérdésem az lenne,hogy idén mikortól vagy egyáltalán lesz pályázat a megújuló energiafelhasználásra??Milyen százalékba szoktak nyerni ezek a pályázatok,érdemes meglépni??
A Dunántúlon ki foglalkozik komplettan a pályázat megirástól a kivitelezésig ,jó minőségben és elérhető áron??/Vizteres pelletkályha,puffertartály nappkollektor kiépítése,víz szereléssel/
Aki ajánlani tud szakembert ,azt is megköszönöm!!
Betti17 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1711
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék egypár kérdésem lenne a pelletes fűtéssel kapcsolatba!
Hamarosan nekiállunk az építkezésnek és úgy döntöttünk ,hogy a gáz bevezetése helyett a vízteres pellet kályhát vennénk,amit az alsó szinten a nappaliban helyeznénk el /alsó szint 50m3,felső tetőtér úgyszintén 50m3/.Az emeleten radiátorral szeretnénk fűteni,a melegvizet egy puffertartállyal oldanánk meg ,tavasztól őszig pedig 2 napkollektorral.Kérdésem:Jól döntöttünk,hogy a gáz helyett pellet fűtés lesz?JÓ ÁRBAN és minőségben lesz pellet?Az edilkamin kályhái jók?Ekkora m3-ű házba melyik edilkamin-t válasszuk az ecoidro ami 11,3 kW,vagy az idrofox 14.4kW ami állítolag kifutott és majd lesz helyette valami más ??
Az edilkamin-on kívül ebbe a kb.-i árba van hasonló kályha??
Mi a tapasztalat mennyire vált be??
Előre is köszönöm!!!
Üdv Mindenkinek!!!
Jesu Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1709
Annyira nem. Ha jól emlékszem kitzoli-nál is "elfalazva" van bent. Legalábbis 2 oldalról gipszkarton szerkezet van.

Amúgy nem nagy ördöngösség megcsinálni, megoldható. Azt viszont én sem hiszem, hogy csak tűztér kapható, aki ilyet mondott, meg se nézett még ilyen készüléket úgy igazán.
Annyira egyben van, hogy max az oldalsó burkolatot szedheted le, ami ugye vagy lemez, vagy a kerámia. De ha az nélkül veszed meg, max 50E-el olcsóbb. A többi meg komplett egész. Le lehet még bontani róla +1-2 hővédő lemezt, stb. dehát közel ugyanakkora marad az egész. Szóval marhaság.

Én is gondolkodtam, hogy gyártatok a tetejére kerámiából magasítót, amivel 2* akkora tartálya lehetne, de én inkább megoldom majd csövezéssel a tartályig a befuvatást, hátulról.
Előzmény: bpmcwap1 (1706)
1norberth Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1708

Üdv!

Az IRIS-ről bővebbet kérdezhetnék?

Légeteres, milyen színű, helyileg hol van (szállítás) és nem utolsó sorban ennyi az ár?

Mi most szeretnénk venni, csak várjuk a NEP pályázatot....

bpmcwap1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1706
a fene akkor most jól beetettek.... :((((((
Előzmény: Törölt nick (1705)
bpmcwap1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1704
konkrétan az ecoidroról volt szó illetve annak beléről. Vizteres, kpf-re köthető. És állítólag valaki már ki is vitelezte az elgondolást, ezért adták nekem is az ötletet. Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyibe kerülne az adott "szelet"- hogy a szavaddal éljek.
Előzmény: Törölt nick (1703)
bpmcwap1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1702
Sziasztok,

most jöttem a Construmáról, végre láttam élőben az Ecoidrót... Bocs mindenkitől de szvsz ocsmány... :( Pláne egy 40nm-es nappaliban.... Viszont, a pannonpelletes fórumtársunk kolléganője adott egy első hallásra nagyon jó ötletet amit bedobnék ide a tapasztaltabbak, nálam jobban hozzáértők közé témának én meg csak lapítok majd mint nyuszi a fűben... :) Szal az ötlet ami már egyébként valakinél állítólag meg is valósult, hogy csak magát az agyát meg a tűzteret vegyem meg, a burkolatot ne, és mint egy szimpla tűzteret kvázi építsek be, sőt, ha ügyes vagyok akkor nem csak 17 kilót lehet így betölteni hanem akár jóval többet is ha a kandalló fala mögé beépítek egy tartályt... Ez engem nagyon megmozgatott és nagyon tetszik, hogy őszinte legyek... Ti mit szóltok ehhez? Mondjuk még kérdés hogy mennyiért lehet mindezt megkapni, már hogy a kandallót burkolat nélkül....

Véleményeket, hozzászólásokat előre is köszönöm!!!!!!!!!!!
nylc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1701
Ja, az ára lemaradt: 45 Ft + ÁFA /kg
Előzmény: nylc (1700)
nylc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1700
Remélem, a fűtési szezon utolsó adag pelletjéről írok most. :)

Beszerzési forrás: Pellet Hungary Kft, 51-es főút, Taksony mellett.

Mint ahogy néhány másik cég, ez is másvalaki raktárából bérel egy részt. Ezért vásárlás előtt oda kell telefonálni, biztos ami biztos.

Csomagolás: erős zsákok, de a hegesztésnél hajlamos szakadni (ez szállításnál nem túl kellemes, mert ha a pellet elindul, mindenhova szóródik). Szóval óvatosan kezelendő.
A húsz zsákból egyet kiválasztottam találomra, és ráraktam a mérlegre : 15,5kg (biztos meglocsolták eladás előtt... :)))))

A pellet (1. és 2. kép) a forgalmazó bevallása szerint vegyes alapanyagból készül, túlnyomórészt fenyőből. A szagán is jellemzően a fenyő érezhető. A zsákokban van egy adag morzsalék is, de nem vészesen sok. Szerintem egy kicsit lehetne nagyobb erővel préselve, túl könnyen széthullilk morzsolásra. Színe fehér, 25-30%-nyi sötétebb anyaggal keverve.

Szerintem ez is egy picit poros lehet, mert láttam égetés közben összesült csomókat benne, de ezt elég naponta egyszer kilökdösni az égőfejből azt a 2-3 nagyujjamnyi darabot, nem zavaró mennyiség. Égetés közben készült a 3. kép. Nem kormoz észrevehetően, az összesült darabok a láng mögött, az égőfej karimáján balra láthatók (oda piszkáltam ki bemutatás céljából).

A kiszolgálás kellemes, pakolni is segítettek, bár ezt sehol nem várom el, jobban szeretek magamnak pakolni.

Előnye, hogy nagyon közel van Budapesthez, másfél óra alatt megjártam cakpakk, pakolással együtt, kedvesek és segítőkészek. A számla külön kérés nélkül készül. Minőségileg elmegy, nem kiemelkedő, de sokkal jobb, mint amiket mostanában vettem (és írtam is róluk).

Tele a tartály
A pellet
Égetés közben
Jesu Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1698
.. azt hivom kerek porszivos nyilasnak!
Ha megtartod a pellettet evekre, feltetlen csomagold at legmentes zsakba! Fontos, mert erezhetoen romlik a minosege a bb-ben. (veszi fel a parat, esik szet, egyre tobb a por!) Nekem is van meg ~1,5 zsakkal jovore, en is atcsomagolom, jobblesz az ugy.
Előzmény: Törölt nick (1697)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1697

Most már olvastam, de van még egy fontos, illetve kettő tisztítónyílás. Ha a front oldalon az alsó burkolatot lecsavarod akkor mögötte van két lemezzel lezárt tisztitó nyilás. Azt fel kell lazítani, majd elfordítani és utána ki lehet porszívozni ott is. Oda hullik le a tisztító rudak által lesöpört hamu.

Az bosszant az egészben, hogy egy kazán "huzatszabályzójának" beállításához sok más felhasználónak szakembert kellett volna hívni. Legalább a hideg tesztnek elérhetőnek kellene lenni mindenki számára.

Előzmény: Jesu (1688)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1696

Gyári bővítő: Schiedel gyártmány, 80mm-ről bővít 150 mm-re. Azzal nem értek egyet, hogy a kéményig 80-as csővel kell vinni. Minél nagyobb egy átmérő, annál kisebb a levegő sebessége, annál jobb az áramlás.

 

Végig csínáltam a hideg tesztet, minden paraméter megfelelő. A setupban viszont találtam egy venti beállítást,(Aria P1) aminek  a szervízkönyv szerint min 30-nak kellet volna lenni, és csak 25 volt. Ez volt a gyári beállítás. Felvittem 30-ra, eddig jól müködik. Úgy tünik melegebb külső hőmérséklet esetén célszerű egy kicsit magasabb venti értékekkel menni.

 

A pellet viszont jó, 1025 kg felhasználása után minimális fehér hamu lerakodást találtam a járatokban. Ezek alapján még kb 4 évig nem kell pelletet vennem, egy szezonban 1300-1500 kg fogyhat el. Nem olyan rossz, főleg ha hozzá teszem, hogy ezt a pelletet Jesunak köszönhetően még 32 Ft/kg áron vettem. 48000 Ft-ért fütők, és 6 hónapon keresztül HMV-is készít.

Előzmény: Törölt nick (1687)
Jesu Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1695
Hmm. Jól hangzik, bár az 5 fokozta tényleg megbonyolítja a beállítást.
Milyen üzemmódban kezeli az indirektet? Keverőszelep, folyamatos keringetés?
Előzmény: Törölt nick (1694)
Boy1 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1693

Üdv!

Nekünk is volt ilyesmi problémánk napota hogy No depression miatt kikapcsolt a "drága". Kaptam tanácsot innen-onnan végül rendes kipucolás (csésze, csésze alatt, tálca, tálca alatt, porszívó nyilások porszívóval illetve a kis spakni segítségével amit a kályhához adtak) na meg a jó minőségű pellett megoldotta a problémát. Meg érdemes azt a nyilást is tisztogatni ahol a kályha a friss levegőt beszippantja.

Ja meg a kályha környékén helyet hagyni a levegő áramlásnak.

Ez a mi tapasztalatunk.

Remélem valamit segített.

Előzmény: Törölt nick (1686)
Jesu Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1692
Fejlődött a vezérlése? Miben? (csak nagy vonalakban, nem kellenek ipari titkok ;-) )
Előzmény: Törölt nick (1691)
Jesu Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1690
Jah persze, druszák.
Kitzolinak mondtam. :o)
Merthogy már volt róla szó itt, más se találja meg elsőre.
Pedig jó dolog, tisztán tartja a hőcserélőt.

Doki, tudod, hogy az újabbakból miért hagyták ezt ki?
Az a tippem, hogy ott nem járja körbe a vízteret dupla járat (1 oldal tűztér+ másik a füstgáz)

Szerintem pedig ezért lett ilyen nagyszerű ez a kályha. Nagy felületű a hőcsere, hosszan benne a gáz.

Arra kíváncsi lennék még, hogy miért emelgeti a bal oldali rúd a kerámiát, indulás után. Egyszer csak elkezdte, és azóta ha bemelegszik, felemeli, ezért billeg a kerámia. Félek is, nehogy egyszer leverjük, aljasul drága lenne a pótlása. :-/
A króm pöcök ugyanott van, nem csavarodott le, mielőtt visszakérdeznél.
Előzmény: Törölt nick (1689)
Jesu Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1688
Zolibá, ezt olvastad?

*
Előzmény: Törölt nick (1686)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1686

A kéményem 180 átmérőjű schiedel kémény, első szezonos. A csatlakozás sorrendje kazán, gyári bővitő 150 mm-re,  könyök, kb 1.5 m függöleges egyenes szakasz, könyök, és csatlakozás a kéménybe. Kb 900 kg pelletet használtam el, ez nem túl sok.

 

Az indító T füstcsővet nem takarítottam, azt se tudom merre van. ha ez a csésze alatti kb 30 mm átmérőjű cső, akkor az tiszta.

 

Ez a hiba kb 3 hete jelentkezett elöször, nagyjából amióta csak napi 3 órát megy a kazán. Tegnap mindent kiporszívoztam, a csésze tiszta, rudak rángatva. a víznyomás rendben, kicsivel 1 felett, légtelenítve, rendesen.

 

A no depressio az ha szószerint fordítom, annyit tenne: nem alacsony nyomás, Akkor magas?

 

Előzmény: Törölt nick (1684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!