Keresés

Részletes keresés

roli310 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8543

Nekem ezt a japán mókusaim csinálták csak(ott is csak a lány), a csíkosok nálam vagy nyugisak vagy szaltózgatnak folyamatosan, de szerintem nem akar kimenni, csak egyszerűen így szeret ugrálni.

Fogalmam sincs hogy miért pont jobbra-balra ugrál néhány mókus, de lehet hogy kissé zakkantak  :)

Amúgy még tavaj volt egy olyan kis mókusom aki jobbra-balra ugrált, de nem csak felém, hanem az ellentétes irányba is(vagyis a ketrec hátsó rácsa mellett) szóval nem hozzám akart jönni mikor felém ugrált, csak így szeret ugrálni.

Előzmény: Dangerous.cc (8542)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8542
Üdv.

Mandulám pont ezt csinálja, hogy jobbra balra ugrál ...
Korábban írtam is már erről itt. Nem szédül el ?
Vagy ez nem amiatt van, hogy szeretne csak kijönni a ketrecből és inkább
kint ugrabugrálna ? :D
Előzmény: roli310 (8540)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8541
Szia axszel.

Az én mókuskám is pont ugyan ezt csinálja. :)
Az Mandulának teljesen mindegy, hogy épp reggel vagy este van.
Én először azt hittem, hogy amikor ezt csinálja, biztos megilyed valamitől ...
De tévedtem, ha hozzá sem szólok akkor is ezt csinálja, van hogy kaja után
jön rá éppen ez a nagy ugrabugrálás. Igaz nem zavar minket, hogy ezt csinálja,
inkább csak attól féltem eleinte hogy megüti magát, mivel a kiscsajszim ketrece
is két szintes, van benne lépcső is, amin nagyon szeret fel-le szaladgálni, viszont
néha fentről elég nagyot puffan amikor leérkezik az alsó szintre. :)
Ha épp nem ezt csinálja Mandula, ugyan azt teszi mint a roli mókuslánya.
Jobbra balra ugrál a felső szinten.
Először azt hittem ki akar jönni, és bosszantja hogy nem tudja megszerezni azt
amit ő épp az ágyon lát, ezért idegességében össze vissza ugrándozik. :D:D:D
Azt pedig hogy zörög a ketrecben amikor a rácsra ugrik, meg lehet szokni nagyon
hamar. Én mivel kezdő mókustartó vagyok, csak azt tudom javasolni hogy, a ketrecbe
kössél fel neki egy labda szerű pamutlabdát mint ami a cicáknak is van.
Azzal mandulám néha elég szépen elszórakoztatja magát.
Van, hogy egyhelyben tororzékol és csóválja a farkát, majd hirtelen ugrik egyet
és meg is van a zsákmányolt laszti. :D
Szép estét, szióka.
Előzmény: akszel (8539)
roli310 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8540

Szia!

Ez teljesen normális, nálam is a hím ezt csinálta, a nőstény meg jobbra-balra ugrált a rács mellett.

Ez nem fog megváltozni sajnos. Teljesen mókusfüggő hogy éppen hogyan szokott ugrálni...

Üdv, Roland

Előzmény: akszel (8539)
akszel Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8539

Sziasztok.

Vettem 3 hónapja egy japán mókust. Igaz már több mintegy évesen egy kereskedőtől. Bele tettem egy 60x60x100cm nagyságú kalitkába, mely csak elöl volt rácsos, a többi oldala zárt falemezből. Volt egy odúja is melyben szinte állandóan tartózkodott. Készítettem neki egy sokkal nagyobb kalitkát. Kétszintes, melyet gégecső köt össze. Sok pihenővel, odúval stb. Szóval szuper. Ennek minden oldala rácsos.

Mióta ebben a kalitkában van azóta sokszor egy két órát is hátraszaltózva ugrál.

Oldalra, fel a tetőrácsra, túloldalra, le és így folyamatosan. Ezt általában reggelente és estefelé csinálja. Nagyon zavar minket, mert nagyon zörög, az egész kalitka, majd szétesik, ráadásul már a drótfonat kezd egészen kidomborodni.

Szerintem nem idegességből csinálja, hanem mozgásigényét csillapítja. A mókuskerékre persze rá sem hederít.

Kérdezem tőletek, a ti mókusotok is csinál ilyet, ez természetes?

Várom válaszotokat, előre is köszönöm.

 

 

pumukli48 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8538
Azt hallottam, hogy a bécsi állatkerben, vagy mellette lévő parkban is sok mókus van, és lehet etetni őket.
az alábbi képek ott készültek (nem én voltam ott)





Előzmény: TGergo79 (8534)
pumukli48 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8537
Akkor nem rokonok :(
Előzmény: Snickers88 (8536)
Snickers88 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8536
Az a baj, hogy én ajándékba kaptam a páromtól, uh sajnos én nem tudom, h kitől lehet, de az biztos, h innen Nyíregyházáról van.
Előzmény: pumukli48 (8532)
Móci_2009 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8535
Nagyon köszönöm a tippeket! :-)

Én is a kis dobozka módszert alkalmaztam eddig, de már nem jön be.
Nagyon tanulékony a kicsike!
TGergo79 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8534
Az ilyen szelíd kézből evős dolgok gondolom Mátrafüreden a parkban, Galyán a szálló parkjában stb, nálunk vadabbak, az etetőbe odajönnek de emberektől elmenekülnek. Viszont Londonba tudok egy parkot ahol ha nem vigyázol rajtad vesznek össze a mókusok, de 2-3 tuti rádmászik ha van nálad valami mogyoró féle, minden nap visszamentünk etetni. :-)
Előzmény: Málnamókus (8515)
carmen38 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8533
Szia ! Kis dobozka , bele magok és míg tömi a fejét észre sem veszi és már be is zártad :)
Előzmény: Móci_2009 (8527)
pumukli48 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8532
Pumukli Szabó Andrástól van, nem tudom, hogy Snickers honnan?

Sajnos az a rossz hírem van, hogy fél év szünet után megint támadós, harapós lett Pumukli. Tavaly augusztus és november között volt ilyen, aztán ez elmúlt szerencsére, de most kedden megharapott, és azóta is támad, a könyveket rágja a könyespolcon, verekszik a függönnyel, szóval megint sajnos nehezebb vele. Védőruha kell, és lehetőleg nem mozogni a lakásban, mert a lépésekre ugrik, támad. Nem tudom, hogy ez hormonális dolog-e, ő kisfiú, lehet, hogy kellene neki egy kis szex, és már meg is nyugodna?
Előzmény: Snickers88 (8528)
pumukli48 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8531
Hogy mivel csalogathatod vissza a ketrecbe? mondjuk a magok csörgetésével, én azt szoktam csinálni, hogy odamegyek a ketrechez, benne matatok, egyből jön, mert kiváncsi, hogy mit csinálok. és akkor már be is lehet zárni :)
Előzmény: Móci_2009 (8527)
roli310 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8530

Sikerült megfertőznöm az összes mókusomat, a múltkor vettem 2anyamókust, nem vettem észre hogy bolhásak és minden mókusom elkapta tőlük a bolhásságot.

Utanánézegettem, milyen szer van ami hatásos....Megtaláltam a Biokill nevő rovarírtószert(bolha,hangya,tetű,bogarak... szóval mindenre jó) ki is próbáltam, befújtam vele 14 mókust a farka tövében, és a ketrecet is mindenhol, mivel azt írják, hogy melegvérű állatokra veszélytelen, csak a szemükbe ne kerüljön.

Ez volt tegnap, mára eltűntek a bolhák és úgy látszik mindegyik mókus túlélte!

Ráadásul nagyon olcsó, 1500Ft 0,5 liter, le is bomlik magától és hat is!

Eleinte óckodtam attól, hogy az alomtakarítás helyett befújjak mindent, de az interneten olvasottak meggyőztek!

Mindenkinek ajánlom a Biokill-t!!

Nem mellesleg kiírtottam vele a kertben a hangyákat :)

Snickers88 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8529
El is felejtettem mondani, hogy én már nem szívesen engedem ki Snickót az egész házba, mert mikor egyszer kiengedtem a konyhába az volt az első dolga, hogy bement a szekrény mögé és a sütő alatt mászkált. Aztán persze vissza már nem talált, úgyhogy kihúztam a sütő alját, amiben a tepsiket lehet tárolni és úgy mászott ki. :)
A szobákba egyébként én is csak a virágokat szeparálom el előle, mert az enyém is előszeretettel túrja a földet, mint egy kis disznó! :D
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
Snickers88 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8528
Ritka pillanatok egyike, mikor nagyon bele bambul az evésbe és olyankor hagyja magát egy kicsit, de akkor se sokáig. :) De egyébként amiket pumukli szokott írni, azok az én mókimra is igazak. Ha nyílik a ketrec ajtó nincs olyan, h én benyúlok hozzá, rögtön iszkol kifele, marokra fogni sem lehet, kerekezni sem szokott (most már nincs is bent neki). Lehet, h távoli rokonok a mi mókusaink! :D
Egyébként nem tudjátok, hogy vajon lesz-e vmi baja a mókusomnak attól, h ma festés volt nálunk, vagyis csak az ajtókat festették, de elég erős festék szag volt, hiába volt nyitva minden ablak. Remélem bírta a kis tüdeje, mert nem tudtam elvinni innen máshova.
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
Móci_2009 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8527
Szia!
Nem tudom, másnak mik a tapasztalatai, de nálunk a barátkozás terén ugrásszerűen változott a helyzet mióta Móci rendszeresen kint lehet! (Persze ebben az évszakok változásának is lehet némi szerepe, nem tudom biztosan állítani, hogy ettől van.) :-)

Először nagyon óvatos volt. Fokozatosan ismerkedett a hellyel. Mindig ugyanabba az irányba indult el, szépen lassan sorravette a már megismert dolgokat - és hamar visszavonult a biztonságos ketrecbe. Aztán minden alkalommal tovább- és továbbmerészkedett. (Sajnos most már rögtön tudja, melyik út vezet a kamrába... Kénytelen vagyok az ajtó alatti rést lezárni valami módon, mielőtt kiengedném.)
Miután feltérképezte a helyet, leellenőrzött mindent, hogy a helyén van-e, beindul, mint egy kis terminátor. Szaladgál, mászik, elbújós-előjövőset játszunk...

Most ott tartunk, hogy én fáradok el hamarabb, és próbálom rávenni, hogy menjen már haza. Ha erre van valami módszeretek, trükkötök, azt hálásan fogadnám! Előre is köszi!
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
betty & timó Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8526
Köszönöm szépen a segítséget:)
frease Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8525

Sziasztok!

 

1 fiú és 1 lány mókus még mindig gazdára vár! Mindketten szelídek, simogathatók, még a marokra fogást is engedik. Minden nap foglalkozunk velük pár hetes koruk óta!

 

Lány: 14 000, Fiú 12 000Ft!

Budapesten átvehetők!

 

Érdeklődni: gergelyori@gmail.com, 06 20 827 8831

pumukli48 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8524
Na, persze azért nem akar kijönni Mandula, mert még nem ismeri a terepet. Majd később.....

Szerintem nem kell eltömni semmit, Pumukli felszalad a szekrény hátán a szekrény tetejére, ott nagyon szeret tanyázni, sokszor el is szundikál a szekrény tetején. Szereti magasról belátni a terepet.
Én egyedül a cserepes virágokat szoktam olyan helyre tenni, amit nem ér el, mert kitúrja a földet. És pesze az erkélyajtót becsukom :)
Más előkészület szerintem nem kell, de majd kitapasztalod, hogy nálatok mi a veszélyes hely.
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
roli310 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8523

Amúgy Ő pedig egy nagykereskedéstől veszi, amit néztem is a múltkor neten, de már nem találom. De a google-on biztos megtalálod a gyártó honlapján ha keresgélsz.

Előzmény: kisufó (8522)
kisufó Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8522

Szia!

 

 Láza Pál szupi gyors eladó én is ott vettem,a ponthegesztett drótott de én 19mmX19mm 1-es drótott.Összesen 12000ft-ot fizettem érte.Még igy is jó áron van mert 480FT/M.

Előzmény: betty & timó (8517)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8521
Nálunk Alma a tipikusan mindenhova bemászós típus. Mogyi nem, ő inkább pocizik, mászkál, ugrál, függönyözik.
Majd kitapasztalod, hogy a tied milyen típus, max legközelebb eltömíted a réseket.
Előzmény: Dangerous.cc (8519)
roli310 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8520

Szia!

Én 400Ft/m áron vettem egy 25méteres tekercs dróthálót, békéscsabán van az eladója, de én postán rendeltem, ami +2000Ft körül volt.

12,7* 12,7* 0,8mm-es.

Itt rendelhetsz, de csak egy tekercset ad, nem darabolja:

Láza Pál  30 9839 172

 

Ez csíkos mókiknak tökéletes!

Előzmény: betty & timó (8517)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8519
Hmm, ezt nem értem. :)
Ha olyan természete van a mókuskádnak mint a pumukliénak hogyan sikerült
megsimogatni és összepuszilgatni a kis drágát ???
... beült a tenyeredbe szotyizni, de jó !!!
(most írigykedem :D)

Amióta itt van nálam Mandula, többször megfordult a fejembe, hogy ha ki lenne
engedve, biztos máshogy viselkedne. Ezt az írásaitok miatt is gondolom. :)
Vélemény? :D

Egyébként ha ki van engedve a móki, mászik minden felé ?
Úgy értve hogy muszály eltömni a réseket ... gondolok itt pl. a szekrény háta
mögötti részre és egyebek.
Igaz a szobámba nem sok helyre tudna a móki bújni, de mielőtt kiengedném egy
kicsit szaladgálni, szeretnék sok infót gyüjteni ezekről a dolgokról.

Szép estét mindenkinek, sziasztok. :)
Előzmény: Snickers88 (8516)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8518
Sajnálom, pedig olyan jó érzés megsimizni a kis testét. :)
Mandulám nagyon kíváncsi természet, így ha ki is nyitom a ketrecet,
csak figyel mi történik. Ha nyúlok felé, hogy megsimizzem és épp nincs kedve hozzá,
egyszerűen csak arrébb mászik vagy elfordul, nem fogja menekülőre.
Vagyis eddig még nem tapasztaltam hogy szeretne meglógni.
Tegnap amikor a tenyeremből kínáltam neki a banánt, a kezem helyett volt elég
hely amin ki tudott volna lógni, mégsem tette, valahogy nem érdekli a nyitott kiskapu.
Így azt se tudom még hogy hogyan fogom kiengedni idővel a szobába.
Lehetséges ha nem figyelném, úgy sunyiba kilógna, ez majd kiderül pár nap múlva, szeretnék megpróbálkozni a kiengedéssel. :)
A szeretetet pedig ne is mond, nagyon ennivaló kis teremtések !!!
Előzmény: pumukli48 (8514)
betty & timó Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8517
Sziasztok!

Most készülünk új ketrecet csinálni a kicsikémnek :)
Egy komód lesz átalakítva,ha van valakinek tapasztalata a drótháló típusával és beszerzésével kapcsolatban,kérem írjon(pl:milyen típust és hol lenne érdemes beszerezni)
Ugyanis találtam nagy tágas ketrecet,szép is,nem vitatom,de sajnos jelenleg nem állok úgy hogy 40ezerért megvegyem,ezért kérném a szakmai barkács segítséget.
Köszi előre is :)
Snickers88 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8516
Mikor a mókusodról írsz, olyan mintha a sajátomról írnál! :D
Szinte teljesen egyformák a mókusaink! :))
Előzmény: pumukli48 (8514)
Málnamókus Creative Commons License 2010.05.27 0 0 8515
Szia TGergő!

Én már annyiszor szerettem volna elmenni a Mátrába, hogy meglessem a mókusokat, mert gyerekkoromban egyszer kézből etettem őket Galyatetőn, és nagyon tetszett. Pontosan hol lehet most megtalálni a mókusokat?
Tudsz iránymutatást adni?
Régen odajöttek a turistákhoz, és a tenyerükből vették el a mogyorót! Ez most is így van?
Előzmény: TGergo79 (8512)
pumukli48 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 8514
Nálunk olyan nincs, hogy beteszem a kezem a ketrecbe, mert az ajtót ahogy nyitom, ő már ugrásra kész, és ha beteszem a kezem, ő a vállamra ugrik és rajtam keresztül már rohan is kifelé. Persze nem egyformák ezek a kis jószágok. Nekem nincs szerencsém a természetével. De azért nagyon szeretem !
Előzmény: Dangerous.cc (8509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!