Na az én koromban nem csoda, hogy ez nem jutott eszembe!
Leylandi ciprus 3 oldalról van körbe, 56 db. Sajnos van hátránya is, nyáron nagyon lefogja a levegő cserét+ évenkénti nyírás, még jó, hogy nem lombhullató.
Csodás az a sövény! Ha jól emlékszem már a korábbiakban is felmerült hogy hatékony védőpajzsként működik. :) Örülök hogy nem okozott kárt a hideg! Akinél igen annak együttérzésem :(
Szerintem arra gondol Tintus, hogy lehet pucérkodni a kertben, senki nem lát be :D. Amúgy nagyon szép sövény, milyen növényből van? A képen nem látom túl részletgazdagon.
rendben vannak még a fűtetlen fólia alatt is. De nem csoda hajnali 5 kor. 0 fok volt hajnaltól 5-kor -1 egész 1/2 6. ig onnan már + 2.
Lehet, hogy nálunk a körben lévő sűrű sövény is véd valamit.
Nagyon sajnálok mindenkit akit kár ért tudom, hogy milyen érzés a nagy kertünkben 36 gyümölcsfa volt, ismerem a látványt mikor csillogtak az ágak a jégtől, a cseresznye megy virág lefeketedett.
Nálunk a Zala parton -3 volt. És mindent vitt! A parik takarással is megfagytak. A krumpli is teljesen megfeketedett. A cseresznyének,kajszinak,szilvának is annyi! Mind elfagyott! A fólia sátorban is vannak kisebb károk!
És hogy festenek most a parik? Nálam fátyolfólia alagút van felettük, az reggel meg volt fagyva, és hajnalban még nem mertem benézni alá, bár sokat nem láttam volna, mert a takaratlan pari is csodaszép volt, mert összetartotta a jég. Már alig várom, hogy este megnézzem, károsultak-e, nagyon remélem, hogy használt a takarás.
Aki szán rá időt az sokat megtanulhat a növényeiről, ha nem is egyben való olvasást, ajánlok de baj esetén érdemes belenézni, mert egy beteg paradicsom levélről sok mindent meglehet tanulni.
Amikor esetleg valami gombabetegségre gondolunk, esetleg csak valamelyik táp elem hiányáról van szó.
A Balaton keleti medencéjénél olyan fagy volt, hogy a szamóca levele erősen deres lett a fátyolfólia alatt. Gondolom a virág mind elfagyott, és a növekvő termés is.
Én ezzel úgy vagyok valamikor régen is elboldogultak az emberek a kiskertjükben, volt idő amikor nem jártunk shoppingolni a gazdaboltba, de a régi öregek tudták is hogyan lehet sz.rból várat csinálni. Ügyeltek, hogy jó humuszos legyen a talaj, tudták mit mi után , mi mellé... Manapság a tápértéke is csökken a mindennapi betevőnknek, ezért is szeretem a saját kis ültetvényemen természetesen pótolni amit lehet, a másik szempont hogy ne legyen drágább a hús mint a leves. Szerintem nincs azzal semmi gond ha valaki olcsón, vagy akár ingyen otthon is fellelhető vagy könnyen elérhető dolgokkal oldja meg pl.: a kalciumpótlást , elég sok használható házi praktika elevenedik fel a régi időkből.
Magyarországon például sokszor kiröhögik azt aki csalánázalékot csinál, míg például Franciaországban 2 euro/liter áron van keletje háztól (nagy ballonokkal hordják) de boltban is kapható 5-9euro (!) között literje és ugyanígy nadálytő és valami lóromszerű növény ázaléka is kapható, de árulnak komposzt teát is.
Pár éve egyik kedves szomszédom paradicsomföldjén voltam segíteni pár napot , a korábbi években finom ízletes paradicsomukból már ettem többször. Azután a pár nap után már nem igazán kívántam , mert szinte naponta permetezgettek a traktorral... viszont mikor egy biokertész ismerősnél voltam az ottani ugyancsak szépséges paradicsomokat olyan jóízűen ettem akár a hazait. Igaz ők már nem ilyen házi módszerekkel gazdálkodnak.
Kinek a pap , kinek a papné, ha egyformán csinálnánk nem lenne témánk :) Ettől függetlenül csodálom mindenki paradicsomait :)
Ez igen jó ötlet :). Én még nem nagyon használtam a fahamut, pedig kéne. Idén odafigyelek grillezéseknél :). Találtam egy jó leírást, van egy táblázat a fahamu tartalmáról. A kalciumon (mészen) kívül főleg káliumot, de még egy csomó hasznos dolgot tartalmaz:
A korábban egyetemi szigetcsépi szőlőültetvényen nagy mennyiségű tojáshéjat hordtak ki, kimondottan talajjavítás gyanánt. Van a közelben tojás-feldolgozó üzem, onnan hozták. Szóval nem baromság. De az tény, hogy nem azonnal feltáródó kalcium, így csak hosszú távú talajjavításra alkalmas, azonnali kalcium-utánpótlásra nem. Kivéve a korábban említett ecetes feloldásos módszer, erről eddig nem hallottam, és persze nagyban nem is éri meg, de kicsiben nem hülyeség. De ha van tojáshéjam, akkor azt nem a kukába dobom, hanem kiszórom az ágyásra vagy a komposztba. Legalább valamit visszajuttatsz a talajba, még ha nem is azon a nyáron lesz hatása.
Egyébként azért nem árt a talajt "táplálni", hogy legyenek olyan mikroorganizmusok, amik segítik a talajban felvehetetlen formában lévő tápelemeket a növény számára felvehető formába hozni. Van olyan talajbaktérium, ami kimondottan a foszfort alakítja ilyen formába. Lehet nem hülyeség ezeket életben tartani, és nem csak a műtrágyát szórni kifelé. Persze itt a többség használ a kertjében szerves trágyát is, és ez így van jól, mert a műtrágya is akkor hasznosul legjobban, ha a talajnak van raktározó képessége, amit a szerves anyagok elősegítenek.
Igen, ez tipikus kalcium-hiány. Egyébként a műtrágyázott növény nem káros az emberre, miért is lenne az? A növény felhasználja a megfelelő tápanyagot, és beépíti a szervezetébe. A műtrágya, ha túlzásba viszik a használatát, akkor inkább a talajra lehet káros, nameg persze a nitrát felhalmozódhat a termésben, ami már az emberre is káros lehet, de normális mértékben használva az emberre semmiféle káros hatása nincs, ha egy növény műtrágyát kapott.
A tojáshéj annyi mint halottnak a csók. Talán soha sem tudja a növény felvenni. Vegyél kalcium nitrátot por alaku. palánta lukakba csapott mokkáskanállal + szint úgy foszfort.