Keresés

Részletes keresés

No.9 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 97
Mahalo :)
Majd hamarosan válaszolok.
Előzmény: Törölt nick (91)
ilzo29 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 96

Akkor ha gondolod, írj ide:

 

ilzo@nexus.hu

 

Köszi!!

Előzmény: kriszta101 (95)
kriszta101 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 95
Ezt max. mailben.
Előzmény: ilzo29 (94)
ilzo29 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 94

Esetleg vmi konkrétabbat is elárulsz, ha nem titok?? :))

Ezeken a szép helyeken, pl Mexikó, a munkád miatt voltál??

Előzmény: kriszta101 (93)
kriszta101 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 93

Köszi!

Jól választottam munkát:-)

Előzmény: ilzo29 (92)
ilzo29 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 92

Szia!

 

Huhhh, nagyon sok szép helyen jártál már, jók a képek, szépek!! :)))

Hogy-hogy sikerült már ennyi helyre eljutnod??

Üdv: Ildi

Előzmény: kriszta101 (89)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.29 0 0 91

Reppent a mail!

Aloha,

MD

Előzmény: No.9 (90)
No.9 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 90
Attól függ hogy mennyire köt le a munkád. Egyébként is kevés a 9 nap, de ha még dolgoznod is kell. Fotós vagy? Már ha megkérdezhetem. Ha megdobsz egy mail-el (ugyanis az enyém publikus, szemben a tieddel :)) akkor Oahu, és Big Island tekintetében segíthetek.
Előzmény: Törölt nick (88)
kriszta101 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 89
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.28 0 0 88

Úgy néz ki, hogy október 11.-én indulok Hawaii-ra.

Szerencsés vagyok, mert három szigetet is meg fogunk látogatni.

3 napot Maui-n, 3-at a Big Island-on és végül 3-at Oahu-n töltünk el.

Többnyire munka, de azért szeretnék sokfelé szétnézni.

 

Mondjatok javaslatokat, hogy a rövid idő alatt, mi az amit feltétlen nézzünk meg!

Köszi

 

MD

tkacsa Creative Commons License 2005.08.18 0 0 87
jo
Előzmény: No.9 (86)
No.9 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 86
Big Island (Hawaii)
1. Akaka Falls
2. Mauna Loa a Mauna Kea csúcsáról
3. Néhány Nene (Hawaii nemzeti madara)
4. Lávamező sebességkorlátozással :))
5. A kedvencem: Waipio lookout-ról a sziget mögött lenyugvó nap
Akaka FallsMauna LoaNene-kspeed limitWaipio
No.9 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 85
Oahu:
1. Honolulu és a Diamond Head
2. Pali lookout
3. Mokulua Islands (Lanikai)
4. Hanauma Bay
5. Zsúfolt strand (Waimanalo Bay)
6. Kis vízesés a dzsungel mélyén
7. Waikiki Beach
HonoluluPaliMokulua IslandsHanaumaWaimanalokis vizesésWaikiki
No.9 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 84
Na, megérkeztem...
5 csodálatos hetet töltöttem a Hawaii szigeteken. Ennek nagy részét Oahu-n, és egy kis időt "Big Island"-en.
Először is annyit hogy aki azt hiszi hogy Oahu csak Honolulu-ból áll az téved, és nagy hibát követ el. Az tény hogy a sziget déli része alaposan be van építve, de a városból 15 percet autózva észak felé már egészen más tájakat lehet látni. Waikiki nekem sem tetszett, mert túl zsúfolt és nyüzsgő. De van aki ezt szereti. Hawaii talán éppen ezért más mint a többi trópusi nyaralóhely. Egy helyen szinte minden megtalálható. Nagyváros, plázákkal, szórakozóhelyekkel, vásárlási lehetőséggel, változatos strandok ahol valamennyi létező vizisportot lehet űzni, hihetetlen formájú és színű hegyek, sűrű esőerdő és persze a sajátos kultúra, ami megjelenik zenében, táncban és a nyelvben. Így ezek közül mindenki találhat magának olyat ami érdekli.
Alaposan körbejártuk a szigetet: Hanauma Bay, Waimanalo Bay, Lanikai, Kailua, North Shore Waimea Bay, Sunset Beach, Manoa Falls (Sacred Falls sajna a néhány éve történt halálos baleset óta nem látogatható) Pearl Harbor, ananászültetvények, hegyi túrák, dzsungeltúrák meg persze snorkel és strandolás minden mennyiségben.
A nagy szigeten: Hilo, Akaka Falls, Waipio, Rainbow Falls, Lava Tube, Mauna Kea, Kona, Waimea, meg persze vulkán minden mennyiségben: Kilauea Iki, megkövült lávamezők, Óceánba folyó láva.. orchideafarm.
Mindjárt lesznek képek is..
No.9 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 83
Ja, errol lattam is egy videot. Egeszen elkepeszto latvany ahogy a ficko fole tornyosul a hatalmas vizfal. Voltam a North shore-on, Waimea obolben. Nemtom hogy itt volt-e az a bizonyos nagy hullam, de az biztos hogy ez a szorfosok egyik legkedveltebb helye. Most csendes a viz, kb fel meteres, lapos hullamok vannak, a viz kristalytiszta, jot usztam. De telen oriasi hullamok gorognek ki a partra, raadasul nem is valahol kint tornek meg, hanem a parttol 10-20 meterre. Most egy sziklarol, aminek az egyik fele meg a parton van, a masik meg belog a vizbe helyi kissracok 6-7 meteres magassagbol ugralnak le. Telen, mikor jonnek a nagy hullamok, siman atcsapnak ez a szikla folott. Allitolag tavaly volt hogy a parton nezelodtek paran, latszolag biztonsagos tavolsagra a viztol, jott egy nagy hullam es az egyikuket behuzta, aztan tobbet sosem lattak.
A nagy szigeten valami ket dollarert lehet kapni egy kis csomagot, amiben 3 kulonbozo szinu homok van, amik persze megtalalhatok a szigeten: feher, fekete es zold.
Előzmény: tkacsa (82)
tkacsa Creative Commons License 2005.07.18 0 0 82
Tavaly versenyen az egyik sörfös 60-feet...azaz 20-méter magas hullámot kapott el:)
plusszba ajándkba kapott erte 60 000(hatvan-ezer) dolcsit...
terepjárot béreltunk 10-napra Nagy-sziget déli részén johelyek vannak az off-rodosoknak...ja és zöld-szinü homokos vizpart van a sziget déli részén...
cápatámadást egyszer hallottam..de arányaiban összehasonlitva...kutya harapásra 1000x annyi esélye van egy átlagos embernek,mint cápára...söt a cápa ha lehet kerüli is az embereket...én egyszer láttam cápát karnyujtásnyi távolságrol...igaz az nem hawaii-on volt...stb...stb
Előzmény: No.9 (81)
No.9 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 81
Azert egyesek szerint elvetve (de tenyleg csak nagyon ritkan) lehet talalkozni fekete ozvegyekkel meg skorpiokkal. Nekem eddig meg nem volt hozzajuk szerencsem :)
Es ugye nyilvan ez csak a szarazfoldi allatokra vonatkozik. A vizben meg uszkal nehany capa es meduzafaj. Ket hete a helyi hiradoban bemondtak hogy az egesz deli parton lehet szamitani meduzakra, vigyazzanak a furdozok. Aztan ra nehany napra meg az ujsagban megjelent hogy bar elozetesen invaziora szamitottak, valojaban egyetlen darab meduzat sem lattak. :))

Megjartam a "Nagy Szigetet" is. Igaz csak 3 napra, de minden ido ki lett hasznalva. A berelt kocsiba ugy 600 merfold lett beletolva. :)))
Előzmény: tkacsa (80)
tkacsa Creative Commons License 2005.07.03 0 0 80

Manoa-vizesésnél a bambusz fák kőzőtt jot szeretkeztünk a barátnőmmel....csak ne csipkedtek volna ugy őssze a szunyogok,a bambuszok kőzőtt:)

 

Ja es hawaii-on nemkell senkinek se felnie,semmilyen mérges allattol...

mint pl: mérges-kigyok vagy mérges-pokok...mint ugyebar Ausztralia ahol a sivatag dugig van mergeskigyoval... a vilag mergeskigyo-falytái kőzul KB haromnegyede ausztraliaban talalhato:(...illetve delamerikaban is...

Előzmény: No.9 (79)
No.9 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 79
Szerencsesen megerkeztem Honolulu-ba. A repulout jo hosszu es faraszto, de megeri. Manoa nevezetu varosreszben lakom, ami szvsz Honolulu legszebb resze.
No.9 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 78
Nem szeretném felrakni a képeket semmiféle weboldalra. Nem sok kedvem/időm van válogatni, átméretezni, feltöltögetni stb.
De majd ide bepakolok néhányat, mert mint írtam, átolvasva az egész topicot egy képpel sem találkoztam. Régebben lett beszúrva egy, kettő, de azok csak linkelve voltak, és azon a helyen már nincsenek meg a képek.
Előzmény: tkacsa (77)
tkacsa Creative Commons License 2005.06.13 0 0 77
ingyen is rakhatsz fel kepeket.......egy meglevö web-cimet kell csak megtoldanod egy kicsit.....
Előzmény: No.9 (76)
No.9 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 76
Sziasztok!

Június 25.-én indulok Hawaii-ra. Hazatérve majd minden bizonnyal írok egy kis beszámolót, hátha szolgál valami hasznos infoval annak aki később akar menni.
Meg természetesen majd tolok fel képeket is, mert ezügyben igen gyengén áll a topic. :))
tkacsa Creative Commons License 2005.06.03 0 0 75

Ja ja:)))

 

 

Viszont àllitolag nyilvànosan a vilàgon a legtöbb atomtoltet Hawaii-on talàlhato.....

Egyszer hallottam egy érdekes beszélgetést,ahol egy usa védö ,és egy usa-ellenzö beszélgetett az atomokrol............

Usa védö:

-..........ha az araboknak lenne atomjuk,és amennyi eszük van,màr rég felhasznàltàk volna....

Mire a màsik:

-na igen az usa (finoman fogalmazva) màr kettöt is elhasznàlt....Hirosima és Nagasaki.....akkor most kinek mennyi esze van?

BOLOND Creative Commons License 2005.06.03 0 0 74
Meg Husszein aluminium csovekbol akart "szuper canont" csinalni, nem beszelve a temerdek tomegpusztito fegyverekrol es anyagokrol amit szerencsere a felszabadito csapatok elfoglaltak meg idoben:))))))
Előzmény: tkacsa (73)
tkacsa Creative Commons License 2005.06.02 0 0 73
Koreának szánt atomot fogtak az amerikaiak

A tömegpusztító fegyverek elterjedését gátló nemzetközi együttműködés sikereiről számolt be az amerikai külügyminisztérium. Az együttműködésben több, Iránnak és Észak-Koreának szánt szállítmányt fogtak meg olyan országok, amik inkább titkolnák szerepüket az akciókban.
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerosének!

http://index.hu/politika/kulfold/nuke6798/
Előzmény: BOLOND (54)
tkacsa Creative Commons License 2005.05.28 0 0 72
az plane veszteséges lenne,ha omerikaban màr a repülötérröl haza küldenek.........
na azt szàmoldki,hogy az milyen sok lové lenne:(
Előzmény: belphnaque (70)
BOLOND Creative Commons License 2005.05.28 0 0 71

Nem mondom, szazezer csak a vizumkerelem???  Mennyit er szazezer mostanaban?  Mit tudnal belole venni?

 

De ne szomorodj el, vannak sokkal exotikusabb es kellemesebb helyek ahova nem kell USA vizum.  Costa Rica, Cuba, Cook Islands, Eszak Ausztralia (a deli resze is jo de az eszak az tropusi), Belize, esatobbi esatobbi....

 

Nem beszelve Canadarol, ami nem tropusi de nagyon szep es ma nagyon meleg volt, 28-30....

Előzmény: belphnaque (70)
belphnaque Creative Commons License 2005.05.27 0 0 70

Fölös százas.

 

Ha nincs igazán esély, akkor minek egy tizes akár.

Mondd, hogy lesz, és nem gond a kétszáz.

 

Belph.

Előzmény: tkacsa (69)
tkacsa Creative Commons License 2005.05.27 0 0 69
pupikàm,ha màr ezt sajnalod...akkor mi lessz kesöbb.....
Menni vagy Nem Menni?Ez Itt A Kérdés

Ja bocsikàcska fèlre irogatoztatkàztam:)
Lenni Vagy Nem Lenni:)Ez Itt A Kèrdès:)

de ha sajna:(
100-as hijjàn vagytok,akkor probaljatok meg valamerre màsfelè:(
Előzmény: belphnaque (68)
belphnaque Creative Commons License 2005.05.27 0 0 68

Hááát, mindent, de sajnos most elszomorodtam.

100 000-be fájna, hogy mehessünk interjúzni, és valaki azt mondta, hogy nem sok az esély, mert hárman fiatalokként, nem saját lakással, veszteségesnek kihozott céggel ez már bukta szagú történet.

Ugyan menne angolul az interview, és volt, hogy jártam, külföldön itt-ott, de ez minden a pozitív oldalon.

 

Nem merek kidobni 100 000 -et az ablakon, félek, hogy meg sem próbálom.

 

Belph.

 

ui.: Egyébként minden nyugalmas, természetesen gyönyörű jelenség és Magyarnak újdonság érdekelne, mert szívesen fotóznék.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!