Keresés

Részletes keresés

sasanz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 22
Porter, a Borvirág Borközpontban is találsz az Ászár-Neszmély borvidékről információkat a magazinban és a borászatok listájában is.
www.borvirag.hu
szilas Creative Commons License 1999.07.16 0 0 21
Kedves Porter!

Neszmely talan Tatahoz esik a legkozelebb. Itt azonban reszletesebb adatokat is talalhatsz:
http://www.directinfo.hu/gastronomy/borkalauz/videk/a4.html
+a Hilltop Homepage-t!
Hilltop Rulez!

Előzmény: Porter (18)
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 20
Az 1994-1995-ös Szőke Mátyás féle Cabernet Sauvignon jó választás, ahogy mondtad: erős és karakteres (no meg tüzes). Az ára is elfogadható (no nem 200-300.-Ft...). És van egy számomra megleően jó bor: Öregbaglasi Cabernet Sauvignon. Nekem izlett, bár lehet, hogy akkor már túl sokat ittam....
Előzmény: Porter (18)
sasanz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 19
A Múzeumok Majálisán ittam '96-os villányi cabarnet sauvignon-t, Gere félét. Arra már nem emlékszem, hogy G. Attila vagy Tamás volt-e. De jó volt, az biztos. Persze egy '89-es biztos jobb:))
Előzmény: Porter (18)
Porter Creative Commons License 1999.07.16 0 0 18
Jo a topic,

Vorosbol Cabernet Sauvignon es Chianti. Eros es karakteres.
A magyar Cabernet-ket csak feluletesen ismerem, ha valaki esetleg tudna ajanlani valami jot.
Konnyu feherbol nagyon bejott a Hilltop cserszegi fuszerese ("Woodcutters White"), nyari konnyu ebedekhez kivalo. Chardonnay....
Tokaji Furmint, Aszu - ha az ember kenyeztetni akarja magat.

Egyebkent hol van Neszmely foldrajzilag (+Hilltop?)

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 17
Hilltop rulez! Viszont egy különlegesség: Vácon, 30 km-re Budapesttől van egy hely. A neve Fónagy és Walter Vendégház. Itt egy minden igényt kielégítő borpince található. Több 1000 féle bor, minden borvidékről. A tulaj jó fej, időnként tiszteletünket tesszük nála...
Előzmény: AkiD (15)
robicsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 16
kóstolás,
hát sok villányi pince egyben panzió is ahol ki lehet aludni magad, vagy pl a Magyar Borok Háza a várban
Előzmény: AkiD (15)
AkiD Creative Commons License 1999.07.16 0 0 15
Nagyon jo ez a topic is meg a regi is.

Szerintem is abszolut hozzatartozik az elet oromeihez a borok megismerese, es akkor bizony fogyasztani kell :-)

Igazabol nincsen kedvencem, bar... Egyszer ittam egy olyan neszmelyi Irsai Oliver bort (meg mult ev elejen - 97es evjaratot ), ami felejthetetlen volt. A legnagyobb baj ezzel a borral (Interconsult - Neszmely) hogy frissen a legjobb, egy fel evvel kesobb mar nem ugyanaz.

A masik a tokaji Forditas. Nameg az osszes aszu :-)

Tenyleg. Tudtok olyan helyrol, ami kulturalt, oda lehet menni, es esetleg helyben, vagy kozel van a borkostolas? Ha valaki ismeri neszmelyen a Hilltop nevu helyet, akkor erti, mirol beszelek (vigyazat ez nem olcso hely).

AkiD

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 14
Kiváncsi vagyok, hogy Wágner Úr milyen véleménnyel van a borról...???
sasanz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 13
Nemcsak az olaszrozling, hanem az olaszrizling is finom :))
sasanz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 12
Szinte mindegy. Ami fontos, hogy egyben legyen a bor, ne lógjon ki semmi. Ha van benne valami kis csavar, akkor még jobb.(nem anyacsavar, vagy ilyesmi:)
Szóval legyen harmónikus, megfelelő savak, ízek, aromák, illat stb.
Azért a nagy kedvenc a kékrfankos (soproni) meg a szürkebarát (badacsonyi) meg a furmint (T. hegyalja) meg a cabarne-k (villány) meg az olaszrozling (Szent-György hegy) meg a ..... mindegyik, ha jól meggondolom
A görög borok csak kicsit ízlettek:( nagyon kicsit
GUPF Creative Commons License 1999.07.15 0 0 11
Én minden tájjellegű bort szeretek, amit t(h)ájjellegű lányok szolgálnak fel. :)))
baci Creative Commons License 1999.07.15 0 0 10
Villanyi Polgar rulez
Előzmény: alexandrosz (8)
office guy Creative Commons License 1999.07.15 0 0 9
A hazai választékot sajnos nem ismerem, a magam részéről a portói, madeira és malagai borok a legjobbak. Ha itthon is elérhető áron lehetne kapni belőlük, biztos átpártolnék a sörröl a borra!:-))
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 8
off
megjött, köszi. Hamarosan megy a reply.
on
Előzmény: kockasfulunyul (6)
baci Creative Commons License 1999.07.15 0 0 7
voros=Villany
feher=Tokajhegyalja,+(Cserszegi Fuszeres)
Badacsonyi+szoda (hosszukas)bármikor
kockasfulunyul Creative Commons License 1999.07.15 0 0 6
off

alexandrosz, levelemet megkaptad?

on

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 5
Majd elfeledkeztem magamról:

Vörös, száraz és tüzes borokat szeretek, mint a Cabernet Sauvignon, esetleg kéoportó. Termelők: Szőke Mátyás, Bock József, Wunderlich Alajos. Persze sorolhatnám még, de várom a Ti véleményeteket.

X polgártárs Creative Commons License 1999.07.15 0 0 4
A régebbi (ó-)Borkultúrálódás három hete még üzemelt, csekk it polgártársak!
xpt
Előzmény: alexandrosz (-)
Csülök Creative Commons License 1999.07.15 0 0 3
Akarom mondani badacsonyi...
Előzmény: Csülök (2)
Csülök Creative Commons License 1999.07.15 0 0 2
Kizárólag Badacsonyi magánpincében vásárolt Szürkebarát!
Retzina.
Szamuráj Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1
Tokaji Aszu 4 vagy 5 puttonyos. 6-osat még nem ittam. Mindig van otthon egy üveggel, hátha feledni kell valamit.
pint Creative Commons License 1999.07.15 0 0 0
nulla, de:
Borban az igazság, sörben a boldogság.
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.15 0 1 topiknyitó
Az élet örömeihez szervesen hozzátartozik a borok fogyasztása, megismrése. Ti milyen bort fogyasztotok szivesen? Van kedvenc márkátok, illetve termelőtök? A tapasztalataitok szerint a magyar borok tényleg világszinvonalúak?
Várom a véleményeket!
In vino veritas!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!