Keresés

Részletes keresés

akkorcsakmi Creative Commons License 1999.07.19 0 0 49
Röstellem bevallani, de az a helyzet, hogy az utóbbi két évben csak helyből a pincéjükből kóstoltuk és vettük a boraikat évi 1-2x-i tankolással és mit cifrázzam, azon nem tűnt fel, hogy el- vagy letűnt:) Viszont a feleség dologban lehet valami, pedzették arrafelé, hogy a tesvérek mán főként csak kutatgatnak-kotyvasztgatnak, a boltot meg asszonypajtás viszi.
De azért megkövetlek, ha otrombaságot írtam volna;-))
akkorcsakmi
Előzmény: fece (46)
robicsek Creative Commons License 1999.07.19 0 0 48
buli ügyben valami panzziós ottlakásos kéne, ha valami borvidékre megyünk, nem?
vagy béreljunk buszt?
volt már valaki a Borok Házában tartott tanfolyamokon?
én elmegyek majd ősszel Irtam nekik mailt, válaszoltak is, hogy majd szólnak mikor lesz a következő,
ja most 96-os Szent Gaál Chardonnya Barique-t iszom.Érdekes ez a barrique chardonnay.
fece Creative Commons License 1999.07.19 0 0 47
cuvéé-knél a tiffán ede grand selectionja a király , bock cuvé , royal cuvéé illetve az egri bikavér ( Pók Tamás '95 (rulla ), Gál Tibi ), mivel ez is cuvéé
Előzmény: akkorcsakmi (43)
fece Creative Commons License 1999.07.19 0 0 46
Re: Polgar
ha nem tunt volna fel a Polgar egy ideje nagyon eltűnt . Sajnos nagyon elragadta a hév és inkább a mennyiségre ment át a minőség rovására ( állítólag a felesége irányítja )
Ha jó lapot akartok akkor www.wine spectator.com
zuzmo Creative Commons License 1999.07.19 0 0 45
Akár reklámként is...
Kedves barátom a Borbarát újság főszerkesztője, szóval hazabeszélek:
www.borbarat.com
(Az újság jobb, szebb, de hát 1szer mindent el kell kezdeni)

zuzmo

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.19 0 0 44
Még egy javallat az érdeklődőknek:

Mint azt biztosan senki sem tudja Pénetktől vasárnapig (07.23-25.) Váci Világ Vigalom nevezetű rendezvény lesz Vácott, ahol már hagyomány, hogy ilyenkor borkóstolást rendez a Fónagy & Walter vendégház. Már szóltam róluk az előzőekben. Nagyon profik és a borról szinte mindent tudnak. Szóval: Péntek déltől folyamatosan, 2 óránként megy majd a kóstolás a bevált rendszerben. Természetesen más programok is lesznek, amiért érdemes elmenni, de az egész ünnepi sorozat ezzel kezdődik már évek óta. Én ott leszek, az biztos. Akit részletek érdekelnek, jelezzen!

akkorcsakmi Creative Commons License 1999.07.19 0 0 43
Talált, süllyedt! Egész a pincéig;-)))
Tényleg ez a neve.

Nem azé', de ilyen nagy hőségben veszélyes dolog ám pinceborozótalizni! Ha mégis belevágtok,ajánlom figyelmetekbe a fokozatosság elvét - most egy kicsit és egy hónap múlva sokat. Mindennek természetesen semmi köze ahhoz, hogy én is most húzok el szabira és csak augusztus 20 tájékán leszek itthon:-DDDDD

Mi a véleményetek a Cuveé-kről?
Vörös villányiban igen jókat kóstoltam már. Polgáréknál idén lesz egy különösen kellemes, ha úgy jön össze, ahogy tavaly kikísérletezték.

akkorcsakmi

Előzmény: peearl (42)
peearl Creative Commons License 1999.07.19 0 0 42
Ha jól emlékszem Labirintus a szentendrei helyiség neve. baromi szakszerű, és jó, ráadásul jól is főznek.
Előzmény: AkiD (30)
dzsúz Creative Commons License 1999.07.19 0 0 41
Kedves HBB és Sasanz!

Nagyon köszi a tippeket a "továbbképzésemhez"! :-))
Minden érdeklődőnek üzenem, hogy igyekszem kideríteni a szentendrei pince címét, de úgy sejtem, hogy arról a pinyóról lehet szó, ahol Akkorcsakmi járt.

Robicsek! Szervezz! :-))

fece Creative Commons License 1999.07.19 0 0 40
matyi bacsi rulez
Előzmény: alexandrosz (38)
fece Creative Commons License 1999.07.19 0 0 39
szerintem vorosben:
Tiffan Ede 95' Grand Selection
Gere Attila '95 Cabernet Sauvignon barrique
Rose: Szoke Matyi
Vesztergombi es Gere A. '98
Feher: Gal Tibor Chardonnay barrique '95
Tokaj: Oremus , Pajzos 5 puttonyos '93
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.19 0 0 38
Az ötlet megfontolandó. Nyár van, jó az idő és a bor... A hétvégén mellesleg kedvenc borom társaságában kezdődött. Ismét élvezhettem Szőke Mátyás Cabernet Sauvignon-át. Ivott a tisztelt tasztalosok közül valaki ilyet? Vélemény?
Előzmény: robicsek (33)
robicsek Creative Commons License 1999.07.19 0 0 37
te csak ne érezd magad kényelmetlenül, igyál csak nyugodtan :)
Előzmény: sasanz (36)
sasanz Creative Commons License 1999.07.19 0 0 36
...hát..izé..kérem szépen...
Nagy vidáman beírom, hogy persze, persze igyunk csak kollektívában, (na jó, kóstoljunk) de azt meg elfelejtem, hogy most csütörtöktől két hétre szabadságra megyek. Tudnak várni addig a tisztelt kollégák???? Ííííííííííííííí. Bocsánat!!!
Most kényelmetlenül érzem magam.
Előzmény: robicsek (35)
robicsek Creative Commons License 1999.07.19 0 0 35
no, akkor szervezkedjunk :?
sasanz Creative Commons License 1999.07.17 0 0 34
:))))))))))
pontosabban
:OOOOOOOOO

hogy több folyhasson le !!
:)

Előzmény: robicsek (33)
robicsek Creative Commons License 1999.07.16 0 0 33
embörök, annyi különféle tali van, vitorlás, harmincas, stb - nem kéne egy jó kis Tasztalos borkóstolást megejteni ???
Porter Creative Commons License 1999.07.16 0 0 32
Kosz a tippeket + linket!
Annak ellenere, hogy nagyapam megszallott bortermelo volt, en csak az utobbi fel evben valtam "borkedvelove". Azelott csak vedeltem a bort, sot neha nem atallottam kolaval tonkretenni (VBK)
Azota szepen raereztem a dologra - azota gyakran nyitok ki egy-egy uveg igenyes bort, a nap megkoronazasakent.
Tegnap eppen egy uveg kaliforniai Chardonnay volt soron. Hatarozottan kellemes bor, de tulsagosan is muvinek, megtervezettnek hat az izvilaga. Gyumolcsos, szinte itatja magat, de semmi nincs benne a magyar borok szenvedelyessegebol.
A Borvirag.hu-t en is jonak tartom, mar rendeltem is toluk. Szerintem az egyik legertelmesebb webes kereskedes, ahol a porteka mellett infoval is ellatnak (meghozza rendesen). Mar csak egy jo design kellene nekik, mert a mostani nagyon gyenge.
akkorcsakmi Creative Commons License 1999.07.16 0 0 31
Nem tom dzsúz is abban a szentendrei pinecében volt-e, ahol én, de az utóbbit nagyon tudom ajánlani. Bormúzeum neve (van fölötte egy fantázianév is, de azt nem tom) és a Duna-parttal párhuzamos első utcában van, ami a főtt térre (nem emléxem a nevére) megy ki. Naggyából a Szürkebaráttal szemben. A telefonját a minap dobtam ki, mert még soha nem tudtunk úgy odamenni, hogy ne lett volna hely, vagy ne kaptak volna elő egy kis pótasztalt, ha tele volt. Persze nagyobb társasággal czélszerű asztalt foglalni, mert túristacsoportok is járnak oda. Estve cigányzenélnek, de a zenekar nem száztagú és nem is rámenősek.

Mindenféle jó magyar boruk van ( a többire ott nem figyeltem ) és az étkeik sem megvetendőek!

Amúgy vörösben a villányi Gere, Polgár, Bock verhetetlenek nálam, fehérben viszont Pannonhalmán ittam valaha egy pincében olyan Szürkebarátot és Rajnai Rizlinget, hogy azóta is visszasírom és Szőke Mátyással vígasztalódom (már boricce):))

akkorcsakmi

Előzmény: AkiD (30)
AkiD Creative Commons License 1999.07.16 0 0 30
Engem biza erdekelne a szentendrei pince cime, esetleg telefonja...

AkiD

Előzmény: dzsúz (27)
sasanz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 29
http://www.kertnet.hu/mbh/
Magyar Borok Háza

http://spike.fa.gau.hu/dep/kerteszet/gbk/oktatas.htm
Gödöllői Borbarát klub

De beiratkozhatsz a budafoki borászati technikumba is:))

Előzmény: dzsúz (27)
HBB Creative Commons License 1999.07.16 0 0 28
Pont most jövök a Helikon könyvesházból (BajcsyZS. út) három jónak tűnő boros könyvet is láttam. Egyik sem volt olcsó, de szőlőműveléstől ételreceptekig (persze megfelelő borral) minden megtalálható elég baró képekkel.
A szentendrei pince címe jöhet ezerrel.
Előzmény: dzsúz (27)
dzsúz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 27
Sziasztok Borimádók!

Csatlakoznék társaságotokhoz, mivel magam is az isteni nedű nagy hívének tartom magam. Jártamban keltemben a világban mindenhol igyekeztem megkóstolni a helyi borokat, de minden szerénytelenség nélkül mondhatom, a magyar boroknak nincsen párja! Igaz, hogy a maga nemében a portói valóban különleges, a franciák is méltán büszkék a boraikra, de az én szívemhez mégis a hazai pincékben érlelt borok állnak a legközelebb. Apropo franciák, van egy francia ismerősöm, akit sikerült meggyőznöm a magyar borokban rejlő csodáról, ami azt hiszem lévén egy franciáról szó, nem kis dolog. :-) Na persze Ő továbbra is a francia borokra esküszik, de most már elismeri, hogy nálunk is érdemes egy-egy jobb pincébe ellátogatni. Egy alkalommal népes társaság látogatta meg itt Magyarországon, és mivel én voltam a tolmácsuk, volt szerencsém elkísérni őket Szentendrén egy nagyon színvonalas pincébe, ahol a borkóstolás mellett még a tulaj történetei is nagyon élvezetesek voltak. (Ha valakit érdekel, megkérdezhetem a pince nevét és címét, érdemes ellátogatni oda!)
Egy másik élményem a nagy kedvenchez, a Tokaji Aszúhoz kapcsolódik. Egy vidéki házibulin felfedeztünk egy 1979(!)-es évjáratú 6 puttonyos Aszút, amit a tulaj engedélyével természetesen csapra is vertünk. Felejthetetlen élmény volt! Szinte kiskanállal kellett az üvegből kibűvészkedni....
Tudtok esetleg olyan helyet, ahol nemcsak kóstolgatni lehet a borokat, hanem tanulni is lehet róluk valamit? Vagy tudtok ajánlani egy jó könyvet ilyen témában? Szívesen beleásnám magam a témába.

szilas Creative Commons License 1999.07.16 0 0 26
A neszmelyi feherborok nagyon jok! A Hilltopban 1 borkostolas nagyon nagy elmeny szerintem.
Egyebkent most keszul 1 uj pince Neszmelyen a Hilltoppal egyutt mukodve amelyik nagyon jo minosegu feher borok eloallitasara specializalta magat. Allitolag oszre kesz lesz en mar nagyon varom. Azt hiszem Szollosi-Toth pinceszet a neve de nem vagyok benne 100%-ig biztos.
Előzmény: HBB (24)
HBB Creative Commons License 1999.07.16 0 0 25
I mean chardonnay.
Előzmény: HBB (24)
HBB Creative Commons License 1999.07.16 0 0 24
Hilltop valóban rulez! Az összes neszmélyi bor okés. De azért az öreg Tokaji Aszú verhetetlen ünnepre.
Asztalra meg étele és hangulattya válogatja. Leginkább mindenféle cardonnay-t iszom.
Előzmény: szilas (23)
szilas Creative Commons License 1999.07.16 0 0 23
Kedves Porter!

Neszmely talan Tatahoz esik a legkozelebb. Itt azonban reszletesebb adatokat is talalhatsz:
http://www.directinfo.hu/gastronomy/borkalauz/videk/a4.html
+a Hilltop Homepage-t!
Hilltop Rulez!

Előzmény: Porter (18)
sasanz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 22
Porter, a Borvirág Borközpontban is találsz az Ászár-Neszmély borvidékről információkat a magazinban és a borászatok listájában is.
www.borvirag.hu
szilas Creative Commons License 1999.07.16 0 0 21
Kedves Porter!

Neszmely talan Tatahoz esik a legkozelebb. Itt azonban reszletesebb adatokat is talalhatsz:
http://www.directinfo.hu/gastronomy/borkalauz/videk/a4.html
+a Hilltop Homepage-t!
Hilltop Rulez!

Előzmény: Porter (18)
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.16 0 0 20
Az 1994-1995-ös Szőke Mátyás féle Cabernet Sauvignon jó választás, ahogy mondtad: erős és karakteres (no meg tüzes). Az ára is elfogadható (no nem 200-300.-Ft...). És van egy számomra megleően jó bor: Öregbaglasi Cabernet Sauvignon. Nekem izlett, bár lehet, hogy akkor már túl sokat ittam....
Előzmény: Porter (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!