Keresés

Részletes keresés

Chronoss Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6019
Gumistukker

Szerintem nézz szét itt, találsz LOV-21-et is.

Ajánlom figyelmedbe a FÉG GPM-et.

http://www.muzzle.de/N2/CO2/co2.html

Tau-7: http://www.freeweb.hu/sportag/pisztoly.html
Előzmény: gumistukker (6010)
Dusseee Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6018
Mennyire hangos egy légfegyver?
Mondhatnám, hogy halkabb a fingnál, de hát annak a hangja ugye széles skálán mozog.
Halk. Annyit hallasz, hogy a rogó mocorog benn. Egy rugós zengést hallasz meg egy kis csattanást, ami nem nagyobb mint egy 3 centiről ledobott gyufásdoboz döreje. A leghangosabb rész amikor belecsapódik a lövedék a konzervdobozba vagy valamilyen fém célba.
Lényeg: ne félj, nem kell bíróságra járni csendháborításért.
Előzmény: gumistukker (6015)
Messer22 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6017

lov21

 

 

Hi

majd nézek még képet,egyenlőre ez van,de rá is kereshetsz.

Nagyon jó kis pisztoly az áráért(azért 18 v. 100e érzed a különbséget?)

De mindenképp ez való kezdő pontlövőknek,igen 1 löv,de ez nem hátrány pontlövésnél.nem egy Röhm,de a célra tökéletes,az alapok elsajátításához.

A 12g os légstuki patron 150-170ft,ez a típus háztartási 8g-al megy.

érdemes ezzel kezdeni,utána meg lehet drágábban gondolkodni.

lov
Előzmény: gumistukker (6016)
gumistukker Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6016
A Lov21 ha jól látom 1 gólyós, viszont jól értem, hogy egyszerű szódavizes patronnal is megy? Van valahol kép, hogy mégis hogy néz ki? Egyébként van olyan jó pontos és tartós mint a Röhm Trainer? Mennyibe kerül egy normál CO2-es légfegyveres patron?
Előzmény: Messer22 (6013)
gumistukker Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6015
Gvass, nem ismerem a légpisztoly hangosságát, csak a gumibogyós Def 3-asét. Valami hasonlat hangosságra?
-Nálatok a Gunboxban lehet kapni Lov21-et? Ha igen, mennyiért?
-Mennyibe kerülne ergonómiai famarkolat nélkül a Röhm? Tesztelted, lőttél vele?
Előzmény: gvass1 (6012)
Messer22 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6014

Hi

 

Még mindíg nincs válasz :)

 

Ja,azon a hétem nekem a csüt. vagy pénteki nap lesz jó!nem csak rajtam múlik sajna :(         

Előzmény: condriXM (6000)
Messer22 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6013

Hi

 

Akkor szerintem kezdésnek megfelel:

 

Lov21(olcsó 18e,1löv.nagyon pontos--ettől pontosabb már 100e kategória)

umarex sw 686    ez többcélú hobbikategória(10m-en 2cm szórás 10löv,40-50e)

fun factor:cp99,makarov...

 

Hidd el nagyon soká növöd ki kezdőként a lov21-et!

 

 

Előzmény: gumistukker (6010)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6012

"4. Mennyire tudok loni? (Gvass)

Semennyire, pontosabban kétszer lőttem életemben."

 

Hmm-hmm, akkor lehet, hogy azert eloszor valami olcsobbal kellene kezdeni, kisebb lotavra. Aztan, ha belejossz, akkor upgradelni. Mert hiaba jo a fegyver, ha az alapok hianyzanak.

 

Raadasul, ha megsem teccik a sport, akkor kisebbet buksz. Ha a penz nem szamit, akkor persze lehet Twinmasterrel kezdeni:-))

 

Hangossag:

A legfegyver hangja ismert, a VF22EP eloltoltos olmose kb. ajtocsapodasnyi csattanas.

 

AR:

CO2-os legfegyvernel 3-5 Ft/loves mindennel egyutt.

 

"6. Gvass, az általad ajánlott használt légpisztolyokról van valahol kép, illetve mennyibe kerülne a Rohm Twinmaster Trainer?"

 

Ergonomiai famarkolattal kb. 95k huf.

Előzmény: gumistukker (6010)
Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6011

Szia!

FÉLREÉRTETTÉL!

én csak a távcsövedre voltam kíváncsi semmi másra. természetesen a puska teljesítménye, pontossága adott. a különféle irányzékok csak a célzást segítik

Előzmény: STEVE.5 (6009)
gumistukker Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6010
Huhh ez igen, de sok infó, köszönöm. Megpróbálok részletesen válaszolni:

1. Mire szeretném használni? (Messer22)

Mindenképp pontlövészetre s ha majd megtanultam vele bánni és valóban tudok pontlőni, és nem csupán gondolom magamról :) amatőr versenyre is szívesen mennék.

2. Mennyit szeretnék rá szánni? (Messer22)

Én úgy gondolkozom, hogy egy ilyen hobbi vagy sporteszközt minimum 10-15 évre vennék, tehát nem sajnálnám rá a pénzt, ha egy átlagon felüli, precíz fegyverre kéne beruháznom. Tapasztalatból tudom, hogy amit szeretek, abba nagyon gyorsan beletanulok, és nem szeretném azt, hogy fél év vagy egy év múlva el kelljen adnom, mert "kinőttem". Inkább egy komolyat, amibe "belenövök" :) és nagyon hosszú ideig kitart.
Az viszont fontos, hogy a lövések olcsók legyenek. Ha jól értem a .22-es elöltöltős jóval drágább mint a CO2, ezért inkább ez utóbbi felé kacsingatnék. Meg tudnátok mondani, hogy mennyit kóstál 1 lövés a CO2-vel. (A .22-es ha jól látom 15-25 Ft)

3. Van-e helyem ahol gyakorolhatok? (Gvass)

Van. Vidéken lakom, kertes házban, az udvar kb 40 méter hosszú. Hangosság szempontjából az egyetlen problémát a szomszéccság jelenti. Ezért is kérdezném, hogy melyik hangosabb, a CO2 vagy a .22-es? Ezek mennyire hangosak, mihez lehetne hasonlítani? Viszonyítási alapom csak a gumibogyós Magnum Def 3"-hoz van, hát az túl hangos hobbinak.

4. Mennyire tudok loni? (Gvass)

Semennyire, pontosabban kétszer lőttem életemben. Úgy 17 évvel ezelőtt lőttem először fekve, puskával lőtéren. Nem tudom, hogy milyen lehetett, csak azt, hogy a lőszer ólomgólyó volt, tölténnyel egybeszerkesztve. Egy villára kellett rátámasztani és úgy lőni, de így sehogy sem volt jó, mert akkor lefelé célzott, így az első lövés a tábla alá ment. A másik két lövést viszont úgy adtam le, hogy célzáskor felemeltem a puskát a villáról és úgy lőttem. Az egyik pontosan a 10-es kör közepébe ment, a másik pedig a vonalon belülre, csodálkoztak is a többiek, hogy ezt meg hogy csináltam. Az biztos, hogy a céltábla nem 10 m-re volt, hanem legalább 25-re.
Másodszor pedig tegnapelőtt lődözgettem a gumibogyós kesernyémmel, ott 10 m-es távból a lövések egy kupacban, egy kb 4 centis területen értek célba a tábla szélén. Kérdeztem Gvasst, hogy lehet-e ezen a gumibogyós félrehordáson javítani valamit, de felvilágosított, hogy az nem arra való, hanem önvédelemre. :) Eredetileg arra is vettem, de gondoltam gyakorlásként ellövök két tárat.
Szóval semmi tapasztalatom nincs, csupán egy ilyen megérzésnek vagy lelkesedésnek nevezném.

5. Ra-Tata-nak válaszul:

Nekem lőlapra kell a fegyver, ezért nem igazán számít, hogy hasonlít-e valamely eredetire vagy sem. Az esztétikum részben számít, de pl. amit Gvass ajánlott Rohm Twinmaster Trainert, az kellemesen néz ki és úgy sejtem, hogy precizításban is átlagon felüli, gondolom német minőség. Vagy itt nincs ilyen, hogy ez német minőség, ez meg magyar, az olasz stb?

6. Gvass, az általad ajánlott használt légpisztolyokról van valahol kép, illetve mennyibe kerülne a Rohm Twinmaster Trainer? Főleg a legolcsóbb érdekelne, mert ott négy változat is van, de nem tudom, hogy ezek mit jelentenek:
- mit Formgriff M rechts
- mit Formgriff S rechts
- mit Formgriff M links
- mit Combat-Kunststoffgriff
Esetleg ezek a markolatra vonatkozó változatok vagy más különbség is van köztük?
Van-e róla valamilyen tapasztalatod, lőttél-e már célba ilyennel?
STEVE.5 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6009

Szia!

Concentráljunk, jó?

Nem a "baba" távcső a lényeg.

A 4*32 es távcsővel is tudta ugyanezt a Hunter-em.

A 30 méteres távra senki nem lő az állítható puskatávcső 9*-es nagyításával.

Talán csak az aki hülye.

Előzmény: Howard, de nem a kacsa (6008)
Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6008

szia!

a "baba" távcsöved hány méterről ad éles képet 9*es nagyításban?

Előzmény: STEVE.5 (6004)
Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6007
Sajna én csak 25 méterre lőhetek. Ha 30-ra lőnék akkor a szomszéd fejére kellene tennem a sörös dobozt. engem nem, de őt biztos zavarná :-))
Előzmény: STEVE.5 (6004)
JIMI84 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6006
5989
JIMI84 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6005
Én 20 méterről még ellövöm a 3.3-as kólásflakont a gpm-el....:-D  a 427 esemet meg ma csináltam meg ehhez szóljatok nekem valamit lécci...pár hozzászólásommal lejjebb...az a gumitömítés nem eredményez teljesítménynövekedést:???
STEVE.5 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6004

A én Gamo Hunter 440-esemmel, 3-9*42-es távcsővel - bizony - nem okozott gondot 30 méterről a babkonzerves doboztető.

Ja, meg most sem okozna.

Előzmény: Howard, de nem a kacsa (6001)
__Sparrow Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6003
Nem beszélve róla, hogy akkor már nem is csattan, csak fáradtan kopog. :-) A HW 45 PCA-val még nem próbáltam a 25 métert, de a CPSport-ból kilőtt ólom maximum csak villamossal jut el 25 méterre a torkolattól :-)
Előzmény: __Sparrow (6002)
__Sparrow Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6002
Irigyellek. Nekem FÉG 5.5-ösöm van (mégsem adtam el :-), 4x20-as távcsővel, de már elég erősen felé kell céloznom a másfél literes pille palacknak hogy csattanjon rajta az ólom 25 méterről. 
Előzmény: Howard, de nem a kacsa (6001)
Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6001

25 méterre célbalőni légpisztollyal ? hm. jó nagy céltábla kell hozzá! :-))

nekem hunter 440-esem van 4*30-as távcsővel, de nem mindig vagyok elégedett magammal, ha lőlapra lövök 25 méterről. ha sőrősdobozra az tejesen más :-))

Előzmény: gumistukker (5990)
condriXM Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6000
Jadehujjevagyok :))) Persze, aszittem valaszoltam is :)))
Előzmény: condriXM (5999)
condriXM Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5999
Mien mailt?
Előzmény: Messer22 (5996)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5998

"Célbalövéshez szabadon csak a lég vagy CO2-hajtógázas légfegyvereket lehet szabadon vásárolni és tartani."

 

Nomeg eloltoltost - bar ez itt offtopik.

(A feketeloporos eloltoltosok hazsnalatanal, uzemanyaganal stb. azert vannak megszoritasok, de megszerzes es tartas 100% szabad)

 

"

és egy full extrás:

http://www.tecmagex.com/2002/fr/shopping/co2_guns/umarex/walther_cp99_nighthawk.htm"

 

Ezt en inkabb full-hulladeknak neveznem. Egy agyondesignolt muanyag CPSport:-((

Előzmény: Ra-tata (5997)
Ra-tata Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5997

Hi!

Célbalövéshez szabadon csak a lég vagy CO2-hajtógázas légfegyvereket lehet szabadon vásárolni és tartani.

Ezek olyanok amilyenek, a drágábbak használhatóbbak, tartósabbak és pofásabbak.

 

Ezek közül a katonai fegyverutánzatok a dinamikus, szituációs lövészet imitációjára alkalmasabbak, a sportfegyverek pedig inkább a lőlapra.

Attól függ mire akarod használni.

 

A katonai fegyverek CO-változata 12 grammos CO2-patronnal működik, ezt a fegyverboltban lehet beszerezni, áruk 120-140 forint, és kb hatvan lövésre elegendőek, a fegyverek tárasak, általában hnyolcat lő tárcsere-töltés nélkül.

Ezek a fegyverutánzatok nagyban  - "megszólalásig"hasonlítanak az eredeti fegyverre, súlyban, kinézetben, stb.

Van Beretta 92 FS-től kezdve Walther P99-es-en keresztül COLT 1911 - kinézetűek egyaránt, különböző felszereltségűek, optikai irányzékkal, stb.

Ezek ára - ha jól tudom negyventől felfelé, kiviteltől és felszereltségtől függően.

http://www.pyramydair.com/cgi-bin/model.pl?model_id=304

és egy full extrás:

http://www.tecmagex.com/2002/fr/shopping/co2_guns/umarex/walther_cp99_nighthawk.htm

 

 

 

Ezek tartósak és precízek.

 

A sportfegyverek eszméletlen drágák, ezek egylövetűek, ergonomikus markolattal és precíz célzásra kialakított irányzékkal rendelkeznek, ezek a precizitásra vannak készítve nem arra hogy huszonöt méterre ellőjenek velük.

 

 

 

 

 

Előzmény: gumistukker (5990)
Messer22 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5996

HI

 

Mail-t olvastad?

Otthon a lőpályám le van mérve 10-11-13-15-20 m van megjelölve.

Ha lesz kedvem kimérem 30m-ig :)

Csak ahhoz már valami ütősebb kéne :)

Egyre jobban viszket a tenyerem egy lov21 után

Hál égnek ma már kinőttem a "mindenre lövünk ami mozog" életszakaszomat :)

(na ja 11éves gyereknek kezébe légfegyver veszélyes üzem a környék élőlényeire nézve.)

Előzmény: condriXM (5994)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5995

"Mas a 25m saccra, meg mas lemerve"

 

Bezonyam!

A 8-a lolap celfeketeje alig latszik nagyobbnak onnet, mint a nezoken a kivagas!

 

25 meterrol egy pisztoly celgombje jellemzoen mar siman kitakar egy sorosdoboz meretu celt.

Előzmény: condriXM (5994)
condriXM Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5994
Mas a 25m saccra, meg mas lemerve :))) En 15m (mert tavolsagra) lottem be a Huntert, meg tavcsovel is qurvamessze voltak a gyufaszalak :)))
Messer22 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5993

HI

Gondolom a válaszokat nem nekem szántad :)

Mondjuk területem az lenne akár 50m-re is,csak minek?

Slavi 630-al szoktam lőni 15m-ről légpisztolyos lőlapra(7m)

Ha meg minden jól megy beszerzek egy használt s&w 686 légstukit az egyik kolegától :)

 

(ez itt off: a .22-es meg tunningolás alatt van :),na jó csak karabély lesz belőle azzal szeretnék 25m-en sziluettlőni,ha már légeszköz nincs a sub 7.5J miatt)

25m-en a literes flakon még menni szokott :)

Előzmény: gvass1 (5992)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5992

hi,

egen. 25 meterre valoban ertekelheto celzott loveszetete folytatni csak nagyon-nagyon keves legpisztollyal lehet.

 

A Lov21-gyel pl. meg lehet probalni, a tobbiek ennel sokkal dragabbak (no persze szebbek-jobbak-kenyelmesebbek is).

 

Az en javaslataim a meg megfizetheto szerepkorben:

- hasznalt Tau7 (40-80e kozott lehet)

- hasznalt FEg GPM (30-70e kozott)

- uj Rohm Twinmaster (Trainer) - iylet tudok megrendelesre hozatni, nemet arak kornyeken, lasd: www.roehm-rg.de

 

De egyaltalan van 25 meter teruleted, ahol nyugodtan lodozhetsz? Mennyire tudsz loni?

 

Mert nagy valoszinuseggel egy CP99-cel vagy hasonloval is tokeletesen elegedett lehet az atlgos juzer.

Előzmény: Messer22 (5991)
Messer22 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5991

HI

 

Gvass már írta elöbb: felejtsd el a 25m!

légpuska versenyszám is "csak" 10-es!

Először is mennyit szánsz rá?

pontlövés vagy sörösdobozírtás?

Egy jó alternatíva a lov21 olcsó 18e,pontos,de csak 1lövetű viszont háztartási co2 eszik.

a .22 elöltöltős is jó csak kicsit drágább a lövészet 15-25Ft/1

öszvér nincs nagyon(esetleg co2 forgók 6 ill 8" csővel umarex s&w 686 ill. crosman-357. az elöbbi a minőségibb a másidik a gazdaságos kategória.

 

 

Előzmény: gumistukker (5990)
gumistukker Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5990
Üdv Mindenkinek!

Előre is elnézést, de talán nem fogtok megharagudni, ha teljesen zöldfülű amatőrként, itt teszem fel a kérdéseimet légpisztoly ügyben. Nemrég vettem egy gumibogyós önvédelmi fegyvert és kedvet kaptam arra, hogy célba lődözzek. Visszaolvastam több száz hozzászólást, de sajnos kezdőként nagyon sok dolog nem világos, tehát:

1. Célbalövéshez ha jól értem két féle szabadon tartható pisztoly létezik, a CO2 és az elöltöltős. Van más is? 25 m-es távról melyikkel lehet pontosabban lőni? Mennyibe kerül lövésenként az egyik illetve a másik?

2. Van-e itt is profi kategória? Arra gondolok, hogy pl a CO2-es pisztolyból van olyan ami sportlövészetre való és van olyan ami gagyibb minőség, néhány ezer lövés után elkopik vagy "kinövi" az ember és komolyabbra vágyik? Azért kérdem, mert inkább egyszer adnék ki rá többet és évekig használhatom, mintsem, hogy cserélgetni kelljen.

3. Légyszi, mondjatok típusokat és árakat is, ha lehet.

Remélem Gvass fegyvermester is segít a szakértelmével a választásban. Egyelőre ezek jutottak eszembe, biztos lesznek még kérdeseim. Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!