Keresés

Részletes keresés

Gyötör Creative Commons License 1999.07.29 0 0 74
A régi témához kapcsolódva - mivel sajnos a tályai és mádi borokat nem nagyon volt alkalmam kóstolni - nem a legrosszabb bort tudnám megnevezni, hanem a legnagyobb csalódást. Amit nem más, mint a tokaji jegyző házi ófúrmintja jelentett. Küllemre szép, aranyos mély színű, enyhén oljos volt, az illata kicsit furcsa - ez figyelmeztethetett volna - és az íze az a nagybetűs ÁTVERÉS. :-(
Mindez 1994-ben, de azóta sem tudta eddig semmi überelni.
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.29 0 0 73
Én is kaptam arról a környékről egy palack borpárlatot. Finom volt. Sajnos azonban elfogyott....
Csokis2 Creative Commons License 1999.07.28 0 0 72
Bizony jo az oreg! Ha Mad felol mesz, akkor rogton a temeto utan kell jobbra bekanyarodni. Ha nincs is ott, a szomszedok megasjak a cimet. Viszont szerintem palackozott bort nem erdemes az oregnel venni, mert nem kezeli jol (gondolom nem seprotleniti vegyileg(?)) es par honap utan uledek kepzodik az uveg aljan. Viszont vegyetek nala borparlatot, isteni. Minden teli turank preferalt uzemanyaga!
Csokis
Zmac Creative Commons License 1999.07.28 0 0 71
Ha valaki elvetődne Tállyára, ne hagyja ki Hollókői Pista bácsi pincéjét! Mi tavaly (sokadszorra) kóstoltuk végig a pincéjét. A kilenc tételért egy(!)ezer forintot fizettünk, pedig a sorozat egy 75-ös évjáratú, hatputtonyos aszúval végződött. Az ilyen bolti ára hozzávetőleg egy huszas palackonként. A telefonszám sajnos nincs kéznél, de ismerik őt, illetve az üzletet szintén vivő vejét, Kiss Györgyöt a faluban. Nem olyan nagy hely, de csak a méretét tekintve!
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.28 0 0 70
Kicsi_lany kérésére felröppentettem a topic-ot.
Szóval, milyen is volt az a bizonyos egészségjavító nedű???
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.26 0 0 69
Itt a hétfő és egy nagyszerű hétvégén vagyok túl. Alant említettem egy bizonyos Váci Világi Vigalom nevű eseményt. Nos ott egy igen színvonalas borkóstoláson vettem részt. Az esemény rendezője személyes jóbarátom. A város történelmi pincéjében került sor az kóstolóra, ahol már május óta kiállít az ország különböző régióiból származó borokat. Ezek a borok még szeptemberig ott lesznek, de akkor a III. Váci Borünnep alkalmával szépen csapra verjük őket, mert - hogy a gazda szavával éljek - " a bort fogyasztani, élvezni kell és nem őrizgetni!"
Jó hetet minenkinek!
Porter Creative Commons License 1999.07.22 0 0 68
Nem tul iranyado, mert amikor ez tortent, meg nagyon nem ertettem a borokhoz (Gimnazium 3.) - de ez is egy Egri Bikaver volt.
Szaraz helyett savanyu volt - de mivel ez volt az utolso uveg a bulin, megcukroztuk (!) es megittuk.
Dionuszosz, ne buntess!
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.22 0 0 67
A legrosszabb bor, amit valaha ittam egy Egri Bikavér volt, már nem emlékszem a termelőre. Nem volt egy drága darab, de azért többet vártam tőle. Viszont a két (számomra) legjobb:
1. Szőke Mátyás Cabernet Sauvignon '95
2. Wunderlich Villányi Kékoportó '95, 197
Csokis2 Creative Commons License 1999.07.21 0 0 66
Amikor utoljara volt penzem egy Bock Cuvee-re (Le Sommelier, Cab. Sa - Merlot Cuveee, 1991), akkor fantasztikus volt. Pedig igen az elejen jart meg az eletenek. Most lenne az igazi, de
1. kinek lenne ra 20-25e Ft-ja
2. nincs forgalomban, mert "labon" elad a pasas mindent. Ketevesnel oregebb bora gyakorlatilag nincs kereskedelmi forgalomban, nekem meg nincs pincem, hogy betaroljak.
Raadasul akkoriban (1994) 700 Ft volt a 750 ml-es palack a pinceben, ami meg az inflaciot beszamitva is rettento olcsonak mondhato.
Csokis
robicsek Creative Commons License 1999.07.21 0 0 65
Bár ugyan nem igazán kóstolgatás céljából (csak egy üveg borocska fogyott le), de tegnap pont ott vacsiztam.
És nagyon tetszett!
dzsúz Creative Commons License 1999.07.21 0 0 64
Sziasztok!

Ígéretemhez híven megszereztem a szentendrei pince címét. Íme:

NEMZETI BORMÚZEUM ÉS LABIRINTUS ÉTTEREM
2000 Szentendre
Bogdányi utca 10.
Tel.: 06-26-317-054

Kellemes kóstolgatást annak, aki ellátogat ide!

Üdv.

Dzsúz

kheiron Creative Commons License 1999.07.21 0 0 63
Pillanatnyilag egy tegnap este vacsora után meginni szándékozott BB Dél-balatoni Merlot 1996 (a belereszelt néhány deka kockacukorral) vezeti a "legrosszabb borok" listáját. Végül nem a csatornában végezte, hanem valószínűleg hús alá kerül.

Üdv
Kheirón

És elég fura, hogy magamtól is beírtam volna...

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.21 0 0 62
Felmerült bennem egy kérdés: Melyik volt a lerosszabb (természetesen minőségi és ismert termelőtől származó) bor, amit kóstoltatok, ittatok?
Porter Creative Commons License 1999.07.20 0 0 61
Egy ilyen szervezett borlatogatasban en is benne lennek - sajnos sem ismeroseim, sem baratnom nem vevo az otletre.
Egy problema van csak: eleg keveset vagyok Magyarorszagon, legkozelebb Aug. 21-tol egy hetig.
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.20 0 0 60
robicsek!
Borok Háza tanfolyamok engem is érdekelnek, ha lesz infod oszd meg velem.
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.26 0 0 59
Itt a hétfő és egy nagyszerű hétvégén vagyok túl. Alant említettem egy bizonyos Váci Világi Vigalom nevű eseményt. Nos ott egy igen színvonalas borkóstoláson vettem részt. Az esemény rendezője személyes jóbarátom. A város történelmi pincéjében került sor az kóstolóra, ahol már május óta kiállít az ország különböző régióiból származó borokat. Ezek a borok még szeptemberig ott lesznek, de akkor a III. Váci Borünnep alkalmával szépen csapra verjük őket, mert - hogy a gazda szavával éljek - " a bort fogyasztani, élvezni kell és nem őrizgetni!"
Jó hetet minenkinek!
Porter Creative Commons License 1999.07.22 0 0 58
Nem tul iranyado, mert amikor ez tortent, meg nagyon nem ertettem a borokhoz (Gimnazium 3.) - de ez is egy Egri Bikaver volt.
Szaraz helyett savanyu volt - de mivel ez volt az utolso uveg a bulin, megcukroztuk (!) es megittuk.
Dionuszosz, ne buntess!
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.22 0 0 57
A legrosszabb bor, amit valaha ittam egy Egri Bikavér volt, már nem emlékszem a termelőre. Nem volt egy drága darab, de azért többet vártam tőle. Viszont a két (számomra) legjobb:
1. Szőke Mátyás Cabernet Sauvignon '95
2. Wunderlich Villányi Kékoportó '95, 197
Csokis2 Creative Commons License 1999.07.21 0 0 56
Amikor utoljara volt penzem egy Bock Cuvee-re (Le Sommelier, Cab. Sa - Merlot Cuveee, 1991), akkor fantasztikus volt. Pedig igen az elejen jart meg az eletenek. Most lenne az igazi, de
1. kinek lenne ra 20-25e Ft-ja
2. nincs forgalomban, mert "labon" elad a pasas mindent. Ketevesnel oregebb bora gyakorlatilag nincs kereskedelmi forgalomban, nekem meg nincs pincem, hogy betaroljak.
Raadasul akkoriban (1994) 700 Ft volt a 750 ml-es palack a pinceben, ami meg az inflaciot beszamitva is rettento olcsonak mondhato.
Csokis
robicsek Creative Commons License 1999.07.21 0 0 55
Bár ugyan nem igazán kóstolgatás céljából (csak egy üveg borocska fogyott le), de tegnap pont ott vacsiztam.
És nagyon tetszett!
dzsúz Creative Commons License 1999.07.21 0 0 54
Sziasztok!

Ígéretemhez híven megszereztem a szentendrei pince címét. Íme:

NEMZETI BORMÚZEUM ÉS LABIRINTUS ÉTTEREM
2000 Szentendre
Bogdányi utca 10.
Tel.: 06-26-317-054

Kellemes kóstolgatást annak, aki ellátogat ide!

Üdv.

Dzsúz

kheiron Creative Commons License 1999.07.21 0 0 53
Pillanatnyilag egy tegnap este vacsora után meginni szándékozott BB Dél-balatoni Merlot 1996 (a belereszelt néhány deka kockacukorral) vezeti a "legrosszabb borok" listáját. Végül nem a csatornában végezte, hanem valószínűleg hús alá kerül.

Üdv
Kheirón

És elég fura, hogy magamtól is beírtam volna...

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.21 0 0 52
Felmerült bennem egy kérdés: Melyik volt a lerosszabb (természetesen minőségi és ismert termelőtől származó) bor, amit kóstoltatok, ittatok?
Porter Creative Commons License 1999.07.20 0 0 51
Egy ilyen szervezett borlatogatasban en is benne lennek - sajnos sem ismeroseim, sem baratnom nem vevo az otletre.
Egy problema van csak: eleg keveset vagyok Magyarorszagon, legkozelebb Aug. 21-tol egy hetig.
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.20 0 0 50
robicsek!
Borok Háza tanfolyamok engem is érdekelnek, ha lesz infod oszd meg velem.
akkorcsakmi Creative Commons License 1999.07.19 0 0 49
Röstellem bevallani, de az a helyzet, hogy az utóbbi két évben csak helyből a pincéjükből kóstoltuk és vettük a boraikat évi 1-2x-i tankolással és mit cifrázzam, azon nem tűnt fel, hogy el- vagy letűnt:) Viszont a feleség dologban lehet valami, pedzették arrafelé, hogy a tesvérek mán főként csak kutatgatnak-kotyvasztgatnak, a boltot meg asszonypajtás viszi.
De azért megkövetlek, ha otrombaságot írtam volna;-))
akkorcsakmi
Előzmény: fece (46)
robicsek Creative Commons License 1999.07.19 0 0 48
buli ügyben valami panzziós ottlakásos kéne, ha valami borvidékre megyünk, nem?
vagy béreljunk buszt?
volt már valaki a Borok Házában tartott tanfolyamokon?
én elmegyek majd ősszel Irtam nekik mailt, válaszoltak is, hogy majd szólnak mikor lesz a következő,
ja most 96-os Szent Gaál Chardonnya Barique-t iszom.Érdekes ez a barrique chardonnay.
fece Creative Commons License 1999.07.19 0 0 47
cuvéé-knél a tiffán ede grand selectionja a király , bock cuvé , royal cuvéé illetve az egri bikavér ( Pók Tamás '95 (rulla ), Gál Tibi ), mivel ez is cuvéé
Előzmény: akkorcsakmi (43)
fece Creative Commons License 1999.07.19 0 0 46
Re: Polgar
ha nem tunt volna fel a Polgar egy ideje nagyon eltűnt . Sajnos nagyon elragadta a hév és inkább a mennyiségre ment át a minőség rovására ( állítólag a felesége irányítja )
Ha jó lapot akartok akkor www.wine spectator.com
zuzmo Creative Commons License 1999.07.19 0 0 45
Akár reklámként is...
Kedves barátom a Borbarát újság főszerkesztője, szóval hazabeszélek:
www.borbarat.com
(Az újság jobb, szebb, de hát 1szer mindent el kell kezdeni)

zuzmo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!