Keresés

Részletes keresés

Jesu Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1783
Ezen ne görcsölj. Egy kereskedelemben kapható szilikongyűrűs T idommal, esetleg egy +fél méteres csővel rádugod "oszt kész".
Pelletdoki biztos tud megfelelő embert neked a dologra, mivel ő a pestkörzeti forgalmazó/ szervizes.
De nem egy nagy kaland a bekötés, főleg mivel minden elő van már készítve. Csúnya dolog is lenne, ha levágnának egy nagyobb összeggel. Csak óvatossan!
Pellet tárolást kigondoltad már? (könnyű behordás, közlekedési út)
Előzmény: wulfin (1782)
wulfin Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1782
A passzivhazamba szeretnek minnel kisebb teljesitmenyu vizteres pelletkandallot rakni, ki van allva hozza viz, fodemattores. Dupla falu fustelvezetot szeretnek. Edilkamin Ecoidro-t neztem meg eddig kozelebbrol, tetszik is de tobbszori probalkozas utan is nagyon gyenge muszaki szinvonalu felvilagositast kaptam. Nem talaltam kivitelezot aki arajanlattol kezdve komplett szerelni az egeszet. Ez ennyire bonyotult dolog? Pl nem tudtak vallani hogy a dupla falu fustelvezetot rakotik az Ecoidro-ra.
olvas0 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 1781
Üdv,
A SAS BIO ECO pellet kazánról tud nekem mondani valaki valamit, esetleg egyéb hasonló pellet/fa/szén kombi kazánról tapasztalat? Köszönöm
pistike3 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1780
anewbie!
Ahogy leírtad van egy-két furfang a fűtésrendszeredben,de......
Nálad a "számtalan kivitelező"mennyit jelent mert azért van olyan aki ezt meg tudja csinálni,és ki tudja számolni a puffer méretét.
De ahogy a sorok között olvastam a "csillagászati árral" van bajod.
De azt tudnod kell amit itt leírtál, az így látatlanban sem két "fillér".
Előzmény: anewbie (1778)
gmkiev Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1779

Erre a "leosztásra" nem minden esetben használnak puffert.

Külön kör, hőcserélővel a padlófűtésnek, hidrováltón közösíteni a pelletkazánt, a vegyessel, és mindenki akkor vételezi magának a melegvizet, amikor igény van rá.

Vigyázni kell viszont a Charme szivattyúja nem áll le csak a bellított vízhőmérséklet alatti hőmérsékletnél.

A puffer mint elem azért kényelmesebb. Ott viszont a Charm idő vezérlését állítod, és kitapasztalod a napi fűtő időt, ebben az esetben is sokat tudsz spórolni.

Rozsdásodás ellen, töltsd fel enyhe fagyállóval. csodát művel.

Jobb és egészségesebb mint a csőőr.

Előzmény: anewbie (1778)
anewbie Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1778
Üdv Hozzáértők!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek egy vízteres pellet kandalló, Edilkamin EL Charme, ill meglévő vegyes tüzelésű kazán és ahhoz tartozó rendszer összeépítésével kapcsolatban. Számtalan kivitelezővel beszéltem, de tisztelet a kivételnek egyik sem tudott igazán jó megoldást ezek összeépítésére, automatizálására. Többnyire félmegoldásokat kínáltak csillagászati árakon.
Eddig a legjobb megoldás egy fűtési puffer tározó közbeiktatása tűnik, melyet a puffer tartály hőcserélőjén keresztűl fűtene a vegyes tűzelésű kazán, átadva a hőt a tartályban lévő nagy tömegű víznek. Így nem kell azzal bíbelődni, hogy visszafogottan kevés huzattal fűtsek a kazánban, hogy minél tovább tartson, hanem ahogy kifér alapon, tökéletesebb égést biztosítva nagyobb hatásfokkal lehetne tüzelni, a hőt pedig felfogná a puffer.
Elképzelésem a következő:
1. A kandalló elsődlegesen közvetlenül a radiátoros osztóba vigye a vizet és akkor adjon át hőt a puffernek, ha a radiátorok már forrók. Vagy esetleg a kandalló is a kazánhoz hasonlóan adja át a hőt a puffernak, egy másik csőkígyón keresztül? Nem túl nagy-e a hatékonyságcsökkenés, ha nem közvetlenül megy a pelletkandalló vize a fűtéskörbe ?
2. A kandallóban (és a pufferben) lévő víz legyen különválasztva a vegyes tüzelésű kazán vízkörétől, mert többektől azt az infót kaptam, hogy nem jó, ha egy nyitott fűtéskört egy eredendően zárt körrel kombinálok: levegősödés, oxiddiffúzió, rozdsásodás miatt. Ezt alátámaszthatom, jelenleg a radiátoros körön közvetlenül a kazánvíz forog és gyakran levegős.
3. A kandalló azt szeretném ha csak akkor indulna be, amikor már a pufferben lévő víz hőfoka kevés a fűtéshez.
4.Jelenleg a padlófűtés egy hőcserélőn keresztül kapja a meleget a radiátoros körről, de ez nem túl hatékony. Érdemes-e a radiátoros vízzel közösíteni, s mind a radiátor, mind pedig a padlófűtés vizét a pufferből táplálni - mondjuk tetején kivezetni a radiátor kört, kellően lent pedig a padlófűtését? Vagy esetleg motoros keverőszelep kell ehhez is, mert a padlófűtés érzékeny a magas hőfokra ?
5. Hogyan lehet kiszámolni mekkora pufferra van szükségem ?

Akinek van tapasztalata, ötlete kérem írjon.

gmkiev Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1777
1norberth válasz | megnéz | könyvjelző 2009.06.21 18:25:57 © (1760)

Üdv Mindenkinek!

 

Eladó 80 zsák (1200kg) pellet egy tételben 40 Ft/Kg áron. Baumax-ban vásárolt, száraz helyen (padláson) tárolt, helyileg Dunaújvárosban található.

Szintén eladó egy EDILKAMIN IRIS pelletkandalló, légfűtéses 1 éves. A kandalló kifogástalan állapotú, házfelújitás-átépités miatt válunk meg tőle.

Adataim fórumtagoknak elérhetőek.

Előzmény: bobby_30 (1776)
bobby_30 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1776

Üdv mindenkinek.

 

Pellet kályhát szeretnék vásárolni síma légfűtésest 8-10 kw körülit. Érdekelne azok tapasztalata aki ilyet használ, esetleg melyik cég termékét lenne érdemes választanom. Privátban is jöhet a válasz. Esetleg ha valakinek használtan lenne eladó.

olvas0 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1775
valószínűleg a szú hamarabb támadná meg... gondolom, de nem értek hozzá.
Előzmény: kissbg (1770)
csabilc4 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1774

Köszi,

 

Ma nekem is az uniplust mondta egy schiedel képviselő.

A kéményseprő szakvéleményt falazott béléses kéményre kaptam, remélem a használatbavételinél nem fognak szivatni, hogy másik megoldást választottam.

 

Előzmény: Qvar (1771)
Qvar Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1771
Hi!

Uniplus 16-ost vettem u.ilyen célra. A schiedel képviselője ajánlotta.

Qvar
Előzmény: csabilc4 (1768)
kissbg Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1770

Sziasztok,

 

Most gondolkodom azon, hogy kb 2 éves pelletmennyiségemet beszerezzem. Ezért kéredzném, hogy van e esetleg valakinek tapasztalata arról, hogy a 15 kilós műanyag zsákos pelletből 2-3 tonnát elhelyezek egy száraz, sötét kamrában, akkor azt az egerek mennyire támadják meg.

annamatyi Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1769
Sziasztok !

Lassan elkészülő 106 m2 -es Veszprém megyei (nyugatra Veszprémtől) házam fűtésével kapcsolatban kérdeznék pár dolgot (30NF fal 10 cm EPS-sel, aljzat 10 cm EPS, födém 25 cm üveggyapot, kb 8kW hőigény, padlófűtés , napkollektor).
Asszonnyal megtárgyalva, a gázt nem vezettetjük be (az utcán van a gáz, telekre be kellene vezettetni, egyéb terveztetési melók stb. ). A fatüzelés (itt csak a faelgázosítás jött szóba ) bizonyos okokból nemigen oldható meg. Tehát valamilyen "automata" fűtésen gondolkodtunk és már egy éve kitaláltuk, hogy pelletkazán ! Most, hogy itt az idő a fűtésszerelővel egyeztettünk. Nagyon a gázra akar minket rábeszélni. Igazából az összes fűtésszerelő , akivel beszéltünk, ismeri a pelletkazánt (általában csak annyira, hogy létezik ilyen ),de tapasztalata egyiknek sincs vele :( A HMV-t napkollektorral tervezzük, a szolártároló 2 hőcserélős, fűtőpatronos lesz.
Tehát a kérdések: - 1 mFt környékén melyik pelletkazán típust ajánlanátok jó szívvel, esetleg tapasztalat ? (Néztem a leírásokat a Biodom, EK-Automat, Ponast, SAS Bio-Eco, Carborobot kazánokról, de sok érdemlegeset nem tudtam belőlük kideríteni )
-Puffertartály mindenképp kell-e, vagy csak javasolt (komfort, szempontjából )?
-Veszpém megyei szerelőről tudtok-e ?
Előre is köszönöm. Annamatyi




csabilc4 Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1768

Kösz!

 

Uniplus jól hangzik, pont fele annyiba kerül, mint az absolut.

 

Holnap kikérem a schiedel véleményét is.

Az iskola utcában (PM kéményseprők) erősködtek, hogy absolutot tervezzek, az tuti jó, uniplusról szó sem volt.

Pitylogós Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1766

UniPlus is jó.

 

Tégla+cső sem olcsóbb.

Előzmény: csabilc4 (1765)
csabilc4 Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1765

hi all,

 

Ugye jól tudom, hogy a schiedelek közül csak az absolut alkalmas pelletkandallóhoz? (ecoidro, új ház)

Ez elég drága megoldás.

Jelenleg 38x38as téglapillér+flexi saválló csőben gondolkodom, ez valószínű olcsóbb lenne, és a kéményseprők is elfogadták az engterv-nél.

 

Pitylogós Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1763

Karma(fém) vagy Feeling(zsírkő).

 

Vagy fordítva: melyik alkalmas rá?

Előzmény: Törölt nick (1762)
Pitylogós Creative Commons License 2009.07.12 0 0 1761

Helo,

 

vajon az Edilkamin Evolution Line készülékek alkalmasak szigorúan külső levegőbekötésről üzemelni? Nem barkácsolósan, hanem gyárilag...?

1norberth Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1760

Üdv Mindenkinek!

 

Eladó 80 zsák (1200kg) pellet egy tételben 40 Ft/Kg áron. Baumax-ban vásárolt, száraz helyen (padláson) tárolt, helyileg Dunaújvárosban található.

Szintén eladó egy EDILKAMIN IRIS pelletkandalló, légfűtéses 1 éves. A kandalló kifogástalan állapotú, házfelújitás-átépités miatt válunk meg tőle.

Adataim fórumtagoknak elérhetőek.

 

 

bezo63 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1759
Sziasztok!!!!!!

Ismeri valaki a Tolna-Mözs-ön gyártott pelletet? Milyen minőség? Érdemes venni?

üdv
bezo
Who111 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 1757

Sziasztok!

Most már a pellettel is vigyázni kell:

http://index.hu/bulvar/2009/06/15/bevontak_a_radioaktiv_tuzeloanyagot/

 

(Nagy mennyiségben meg senki se halmozza fel otthon, ki tudja mikor éri el a

kritikus tömeget.) :-))

gera66 Creative Commons License 2009.06.07 0 0 1754
köszi, az edilkaminos honlapon láttam a puffereket, gondoltam azt is az olaszok gyártják és van ára. Kissebb edilkaminos kazánt se tudnék megnézni müködés közben?
Előzmény: Törölt nick (1753)
gera66 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1752
Egyébként egy ilyen EK 45-ös+ adagoló +1000 literes puffer árban hogy néz ki?
Előzmény: Törölt nick (1750)
gera66 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1751
Pelletre, egy uj társasházba szeretném berakni, ahova egyáltalán nem akarom bevinni a gázt. Akkor melegvízre ezek szerint marad a villany egy kis nap rásegítéssel?
Előzmény: Törölt nick (1750)
gera66 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 1749
Szia! Pesten vagy a környéken van valahol 45 kW-os müködő kazán amit meg lehetne nézni. Ezzel nyáron a HMV-et is szokták melegíteni, vagy arra valami más megoldás a jobb?
Előzmény: Törölt nick (1747)
güle Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1748
:))

megtaláltuk egymást....
Előzmény: Törölt nick (1747)
güle Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1746

Köszönöm!

 

 

Felhívtam, Korrekt ügyféltevékenységben volt részem.

 

Üdv.: Güle

Előzmény: Törölt nick (1744)
wulfin Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1745
Szerintem legkorszerubb a passzivhaz. Ennek a "futeset" elviszi egy kis pelletkandallo vagy egy mini hoszivattyu vagy akar ejszakai aramos futopatroton.
Előzmény: manember (1739)
güle Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1743

Sziasztok!

 

 

Pellet fűtésen gondolkodom családiházam fűtésére.

 

Szolnok és környékén keresnék egy Pelletfűtésre szakosodott céget vagy mestert.

 

Ecoidro vízteres kandallóra gondoltam lapradiátoros fűtéssel, de több alapvető kérdésem lenne, melyekre nem találtam infót.

 

Valamint jó lenne méretezni is a rendszeremet.

 

Ha tudnátok ajánlani szakembert pozitív tapasztalatokkal, azt nagyon megköszönném.

 

 

Üdv.: Güle

 

 

Güle-Güle

prezl Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1742

sziasztok!

A hétvégi RTL hiradóban látott Bakonyszombathelyen üzemelő forgácskazán igencsak felcsigázta érdeklődésemet. Felhivtam a polgármestert a kazán gyártmánya végett. A kazán egy100kW-os Hargassner faapriték kazán a mi üzemel mindennemü apritott faféleséggel forgáccsal fürészporral pellettel. Namármost a kérdésem az lenne ki ismeri még a kazánt. Beszéltem a hazai forgalmazóval nagyon kézséges volt ő is. De ő mégiscsak a saját lovát dicséri. De a hiradóban szereplő 30000 Ft-os másfélhavi fütési koltség igen alacsony, a polg.mester is megerősitete az összeget. tehát várom a tapasztalatokat. KÖSZÖNÖM

ja ha valaki nem látta: 

Videótár - Ökofalu lehet Bakonyszombathely

Az óvodában napkollektorral állítják elő a melegvizet, az iskolában pedig faforgáccsal fűtenek egy biokazán segítségével.

01:59 perc - 167 lejátszás

http://www.rtlhirek.hu/video/55648  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!