Keresés

Részletes keresés

vfo Creative Commons License 2004.02.12 0 0 120
Emlékszem a Virgára, mindig olyan tűzzel imádkozott a Gyömrőin is, hogy feltűnt.

Most csak az a kérdés, hogy a szanitternek mi volt a baja a Virgával, mert annak idején és sem tudtam meg.

Előzmény: tanú (119)
tanú Creative Commons License 2004.02.12 0 0 119
A másik nyíregyházi gyülekezet úgy jött létre, hogy volt egy másik nyíregyházi gyülekezet „Evangéliumi Keresztény Gyülekezet” néven.
Ennek pásztora, Virga Miklós nagyon felnézett a Hit Gyülekezetére. Nemhiába végezte el a HGY lelkészképzőjét.
Eleinte jó volt a kapcsolat a két gyülekezet között, mígnem ’92-ben a „Szanitter-gyülekezet” vezetőségének fele távozott, és pár hónap hezitálás után a „Virga-gyülekezethez” csatlakozott- néhány mezei taggal egyetemben. Összesen kb. 20 hites ment át Szanitteréktől Virgáéhhoz.
Innentől kezdve már nem volt olyan jó a kapcsolat a két gyülekezet között.
’96-ban ismét mentek át a „Szanitter-gyülekezetből” a „Virga-gyülekezetbe”, ezúttal kb. 60 fő. Nem sokkal később teljesült Virga Miklós régi vágya: gyülekezete a Hit Gyülekezetéhez csatlakozhatott!
Szanitter nem örült túlságosan: el akarta érni Németh Sándornál, hogy a „szakadárok” térjenek vissza.
Ja, hogy megvizsgálta volna, hogy az emberei miért mentek el, vagy esetleg próbálta volna velük rendezni a dolgot? Azt már nem!
Itt meg kell jegyeznem, hogy a „Virga-gyülekezet” sokat köszönhet Németh Sándornak, mert megvédte őket az őrjöngő Szanittertől.
A „Virga-gyülekezet” nincs akkora mint a „Szanitter-gyülekezet”. Előbbi kb. 2-300, utóbbi 3-500 tagú. (Attól függ, kit kérdezel.)
Ma már mindkét nyíregyházi gyülekezet saját ingatlannal rendelkezik. Mindkét ingatlan nyíregyháza külső részén, a 41-es úton (Vásárosnamény felé) van, egymástól két buszmegálló távolságra…
Előzmény: vfo (118)
vfo Creative Commons License 2004.02.12 0 0 118
A nyíregyházi második gyülekezet létrejöttéről mit tudsz? Én úgy hallottam, hogy eleinte a Szanitter nagyon fúrta, aztán NS mondta neki, hogy nyugodjon le és várja meg a gyümölcsöket, oszt nemsokára lett is akkora gyülekezet, mint az első.
Előzmény: tanú (117)
tanú Creative Commons License 2004.02.12 0 0 117
Aha. Csak a Szanittert kéttével írd, mert nagyon érzékeny rá.
Előzmény: Don Vittorio (116)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.12 0 0 116
Én egyszer jártam a Szaniter-félében valamilyen zsidó emléknapon. Mi voltunk Sztk. Gyurival a díszzsidók, "nekünk ilyenünk is van" jeligére...
Előzmény: tanú (115)
tanú Creative Commons License 2004.02.12 0 0 115
Minden úgy történt, ahogy leírtam(90), az egész nyíregyházi gyülekezet tanúsíthatja! Talán valami nem stimmel?
Ami pedig vfo tippjét (113) illeti, szóval az több mint logikus.
Előzmény: colour99 (112)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.12 0 0 114
Igazából nem mind1? Ti, HGY-sek úgy is mindig hitetlenül, cinikusan-gunyorosan fogadjátok tanú hozzászólásait...
Előzmény: colour99 (112)
vfo Creative Commons License 2004.02.12 0 0 113
Lehet, hogy ott volt?
Előzmény: colour99 (112)
colour99 Creative Commons License 2004.02.12 0 0 112
"Vagy nézzük meg, hogy volt ez pl. Nyíregyházán: ’92-ben a vezetőség fele távozott, majd ’95-ben még egy ember.
Maradtak ketten, közülük az egyiket pihentetik.
Nem lehet véletlen. "

Hogy is volt ez? Honnan ismered a nyh-i történéseket?

Colour9

Előzmény: tanú (90)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.12 0 0 111
Szomorú. Én a mai napig érzem, mikor indul be a prés. Tudatosan ellene állok, és nem engedem át magamat az érzésnek, de pontosan érzem, hogy nyomják ezerrel. És ez is szomorú, mert így csak a feketemágia működik.
Előzmény: folio (110)
folio Creative Commons License 2004.02.11 0 0 110
Sajnos igazad van. Nem egyszer hallottam az egyik „harcostól”, hogy: Jobb lesz ha XY nem tesz ő ellene, mert elkezd szellemi harcolni és úgy megküldi, hogy megnézheti az illető magát. Mikor kétségeimet fejeztem ki a dolog „bibliai” voltát illetően, csak titokzatosan mosolygott ahogy csak a belcsisek tudnak – közel a tűzhöz.
Előzmény: Don Vittorio (109)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.11 0 0 109
Ez mind vicces lenne addig, ameddig nem imádkoznának, nem imádkoztak volna ellene. Onnantól finoman szólva hiba. Nem finoman szólva súlyos bűn.
Előzmény: elterito (108)
elterito Creative Commons License 2004.02.11 0 0 108
Oké, megértem

Most egy vicces:

Kijelenthetem, hogy Tallér szellem márpedig van. A Tallér saját szelleme.

Előzmény: CSerfa (107)
CSerfa Creative Commons License 2004.02.11 0 0 107
Kedves elterito!

A szellemi lények nem szaporodnak, nemi életet sem élnek (kivétel Isten fiai, kik emberek lányaival házasodtak, de ez el lett törölve).
Szóval a démonok nem szaporodnak. És sosem voltak sokan. Ahogy az angyalok sem, ha számuk néhány (akár tíz) milliónak is van említve, hogy több milliárdan lennének, képtelenség. A démonok hát ha lennének is egymillióan (akkor rettenetes lehetett mondjuk Ábrahám idejében, mert mindenkiben hemzsegtek volna), akkor is vagy 6000 ember jut egy démonra.

Ezzel indokolom meg véleményemet (mert csak szerény véleményemet írom, azért írtam határozottan, mert vagy négyszer felírtam már e dolgot, de senki nem vitatta, senki még nem kérdezte, gondoltam, az idejárók előtt egyértelmű, nyilvánvaló dologról írok).

Szóval a Bibliával összeegyeztethetetlen, hogy akárcsak minden ezredik emberre jutna egy démon. Felettébb ritka a démon, régen is nagy csodálkozást keltett, hát még ma, amikor sokkal-sokkal több ember él.
Ha ehhez meggondoljuk, hogy sok szabadítás valószínűleg együtt járt a démonok mélységre vettetésével (könyörögtek is Jézushoz, hogy velük ezt ne tegye), akkor a démonok száma csak csökkenhetett, ha akár csak minden századik esetben kerülnek a mélységbe űzéskor, akkor is 2000 év alatt jelentősen csökkent a földön levő démonok száma.

Ilyen vélekedéseim vannak. Az meg teljes képtelenség, hogy az emberek körül hemzsegjenek, és mindenféle hatásokat okoznának, kivéve az egészen ritka eseteket, mondjuk minden ezredik, vagy tízezredik, embernél. Ami persze híres lehet, de, hogy ez gyakori lenne, az képtelenség.

CSerfa

Előzmény: elterito (101)
CSerfa Creative Commons License 2004.02.11 0 0 106
Kedves jauie!

Én nem azt írtam, hogy minden jövendőmondás az Úrtól van.
Hanem azt, hogy miért ne lenne az Úrtól jövendőmondás. Mert van az Úrtól (a Szellem egyik munkája ez), ezt meg is mutattam.

Én azzal az állításoddal vitáztam, hogy te kijelentetted, a jövendőmondás nem az Úrtól van. És ez így korántsem igaz.
Ha esetleg féreértettél, van jövendőmondás hamis, nem az Úrtól levő is, de van igaz, az Úrtól levő is.
És van jövendőmondás-prófétálás igaz, az Úrtól, de törvénytelen (lásd Bálám, aki varázslással vált híressé, noha az Úr dolgait szólta).

Ezenkívül van hamispróféta, de nem a pogány nemzetek prófétái azok, hanem Isten népének prófétálnak hamisan az Úr nevében.
Azaz nem hamispróféta pl. Apollón isten, vagy Dágón prófétája, hanem hamis isten (ha a Biblia igaz persze) prófétája.

Hogy hazug szellem van, meg hamis kijelentések (ezt nem írtam, csak régebben), ez is van.

Amiért viszont fontosnak tartottam egyet-nemértésemet kihangsúlyozni, hogy bizony megjelenti a jövendőt Isten Szelleme, és ezt te egyértelműen istentelennek tarottad. Nem, a jövendőmondás bizony a szenteknél az Úrtól van, a Szellem egyik működése a Biblia szerint (idéztem is).

Ha pedig te az Úrtól levő jövendőmondást, melyet a Szellem által szóljnak ördögtől valónak tartasz, tán a Szellemet káromlod, amire nincs bocsánat sem itt, sem az eljövendőben. Jobb, ha kijelentés nélkül üdvösségi kérdésben (mert ez az!!!) nem foglal állást az ember, nem emeli fel a szemét arra, amit nem lát, hanem megmarad egyszerűenk, az Úrra bízva ennek megítélését.
Ellenben, ha nem lesz meg, amit a jövendőmondó mondott az Úr nevében, ezt megfigyelhetjük, és hamisprófétának tarthatjuk azt, aki szólta az Úr nevében, és rosszabbnak tarthatjuk a gyilkosnál, meg stb. (Mert Mózesen keresztül az Úr is rndelt menedéket a gyilkosnak, de nem a hamisprófétának.)

CSerfa

Előzmény: jauie (95)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.11 0 0 105
Az király... :-)
Előzmény: elterito (104)
elterito Creative Commons License 2004.02.11 0 0 104
Nekem MOST az a kedvencem :-)
Előzmény: Don Vittorio (103)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.11 0 0 103
Neked már az oviban is a cini-cini muzsika volt a kedvenced?
Előzmény: belll (102)
belll Creative Commons License 2004.02.11 0 0 102
Kedves Cillit!
Ebben a szövegben az a jó, hogy tartalmazza az önmaga cáfolatát is. Persze egy kicsit el kell gondolkodni rajta, úgyhogy van házi feledat. :-))
üdv
belll
Előzmény: Cillit (72)
elterito Creative Commons License 2004.02.11 0 0 101
"A démonok meg sokkal-sokkal kevesebben vannak, mint az emberek"

Ezt honnan tudod ilyen biztosan? Lehet hogy igaz, csak én nem tudom a bizonyítékot. Megosztanád?
Köszi

elterito

Előzmény: CSerfa (25)
elterito Creative Commons License 2004.02.11 0 0 100
"Ergo: emberről elnevezni szellemet baromság."

Szerintem is, vagy legalábbis igével indokolhatatlan. Ugyanannyira indokolhatatlan mint muóondjuk fejfájás, vagy lábbeütés szelleméről beszélni. Szuperszellemiség.

Előzmény: Don Vittorio (18)
elterito Creative Commons License 2004.02.11 0 0 99
"Nagyon sok közösség, szervezet, ország alkalmazza a közös ellenséget, mint a közösséget összetartó erőt."

Csakhogy ez rossz üzlet. A szeretet ugyanis sokkal erősebb összetartó erő, é nincs benne megosztás. Úgyhogy a közös ellenséget -mint összetartó erőt- le kell cserélni a szeretetre. Persze a Sátán valóban közös ellensége az emberiségnek, de ez a tény szeretet nélkül nullát ér.

elterito

Előzmény: aranyviktor (3)
elterito Creative Commons License 2004.02.11 0 0 98
Jé, te ilyen mozgó izét is tudsz? Hol tanultad? És én miért nem tudok ilyet? :-))
Előzmény: Báthory Ödönke (96)
vfo Creative Commons License 2004.02.11 0 0 97
Mail ment.
Előzmény: Báthory Ödönke (96)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.02.11 0 0 96
szvsz=Szerény Véleményem Szerint

Nekem is sok gondot jelentett ennek a dekódolása, mígnem Cserfa annó egy másik topicban lerántota a leplet.

Tudna-e esetleg valaki mellékelni egy ilyen imalistát? Mennyire elterjedt ez az imádkozás? (Most már maradjunk az imádkozás kifejezésnél, bár szerintem a szellemidézés vagy a mágia helyesebb lenne)
b

Előzmény: jauie (95)
jauie Creative Commons License 2004.02.11 0 0 95
Kedves Cserfa

Igen ezt lehet nem egyféleképpen látjuk. Az igét amit írtál az kell, hogy a mércénk legyen.
Az Ján 16:13 ban a Sz. Szellem által történik, és azt elfogadom, de a szolgáló nem a Sz. Sz. által csinálta az én meglátásom szerint. Tudod én is ragaszkodom az Igéhez azért nem értek egyet veled. De it van pár igehely a témával kapcsolatban. Hogy nem egyezünk ebben a témában, azért remélem nincs neheztelés felém.

3.Moz.20:6. A mely ember pedig az igézőkhöz és a jövendőmondókhoz fordul, hogy azok után paráználkodjék, arra is kiontom haragomat, és kiirtom azt az ő népe közül.

27. És akár férfi, akár asszony, hogyha igéző vagy jövendőmondó lesz közöttük, halállal lakoljanak; kővel kövezzétek azokat agyon; vérük rajtok.

1Moz.41:8. Reggelre kelvén, nyugtalankodék lelkében, elkülde azért és egybehívatá Égyiptom minden jövendőmondóját, és minden bölcsét és elbeszélé nékik a Faraó az ő álmát, de senki sem vala, ki azokat megmagyarázta volna a Faraónak

Józsué.13:22. A jövendőmondó Bálámot is, Beórnak fiát, megölék Izráel fiai fegyverrel, azokkal együtt, a kiket levágtak vala.

1Sám.28:9. És monda az asszony néki: Ímé te jól tudod, hogy mit cselekedett Saul, hogy kiirtá a földről a varázslókat és jövendőmondókat; miért akarod azért tőrbe ejteni az én lelkemet, hogy megöless engem?! 10. És megesküvék néki Saul az Úrra, mondván: Él az Úr, hogy e dolog miatt büntetésed nem lészen. 11. Monda azért az asszony: Kit idézzek fel néked? És ő monda: Sámuelt idézd fel nékem. 12. Mikor pedig az asszony Sámuelt meglátta, hangosan felkiáltott. És szóla az asszony Saulnak, mondván: Miért csaltál meg engem? hiszen te vagy Saul!

Ui:
Szvsz ?? mit rövidetek evvel?

jauie

Előzmény: CSerfa (92)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.02.11 0 0 94
Sehogyse boldogult velem a kisebbségi komplexusa miatt... (Még a szavakat is nehezen találta.)
Előzmény: vfo (87)
CSerfa Creative Commons License 2004.02.10 0 0 93
Kedves Ödönke!

Tudom, hogy kellemetlen egy embernek, ha igaz, hogy azt nézik ki belőle, azt tartják róla, ami nem ő. Azonban lásd be, kérlek, akit eltalál ilyen vélekedés, az is zokon veszi. Sőt, inkább az jelzi, hogy nem ért egyet, akit eltalál a dolog. Kívülről, az én monitoromon nem tudok különbséget tenni, a te bemondásodra sem.
Ha igazságtalan vagyok veled, ha nincs igazam, akkor biztos vagyok benne, nem is ártok neked, hiszen van vigasztalás, van Vigasztaló. Ráadásul, ha meggyőződöm arról, nincs igazam, meg foglak követni, és fel fogom írni véleményem megváltozását (megtérésemet) ide a Fórumra.

Hogy te Ivánékhoz, vagy bárhová mennél, hogy mi megbeszéljük a dolgokat, nem működik. Értsd meg, olyasmi kép alakulna ki, mintha nekem elvárásaim lennének, aminek te nem feleltél meg, én leírom, tem tetszel, erre te meg gyorsan meg akarsz felelni nekem. Ezt meg nem akarom, én ugyan nem várok el tőled semmit. A véleményem ezért felettébb nehezen változik, hiszem ami esetleg csakugyan igazságtalan, azon sem lehet így változtatni, a megfeleléskényszeres ember ugyanúgy viselkedne, mint az igaz. Az Úrra kéne hát ezt bízni, a véleményem meg készen van.

Én pedig minden ismerősömnél lassabban fejlődtem, értem amit te mondasz, és mielőtt írtam volna, bele is kalkuláltam, az esetleg négy évbe, akarom mondani nem kalkuláltam semmit, mert nem tartottam egy pillanatra sem lehetségesnek a 4 évet, nem is gondolkodtam rajta, ahogy az egészen sem gondolkodtam, csak így lett. Nem vagyok én olyan nagy gondolkodó, akik gondolkodással jutnak ilyen-olyan eredményre, hitbeli dolgokban, azok gondolatai számomra érdekesek lehetnek ugyan, de tulajdonképpen értéktelenek, lásd a derekprinszekről alkotott véleményemet.
Szóval nem az volt veled a gondom, hogy sokáig tököltél, menj-e, vagy maradj.
Képmutatónak meg nem mondtalak. Megtévesztőnek igen. De nem gonosznak, sem képmutatónak, inkább restnek tartalak, aki meglehetősen megoltja a szellemet, ígéretes lenne (gondolataid alapján), azaz sokat kapott, de nem hű, sem bátor, inkább rest. És nem előbbre jutsz szvsz, hanem hanyatlasz. Ha tévedek, tévedek, mert sem életedet, sem személyedet nem ismerem. És írok, mert reményem van felőled, azaz nem nagyon előrehaladott a dolog.
Hogy pedig engem megtévesztettél, szvsz magadat rendszeresen megtéveszted, azaz nem képet mutatsz, hanem lepel van szemeiden, és meg sem látod e dolgot, csak ritkán. És ezért nem tartalak valóban őszintének, inkább ilyen külső dolgokban mutatkozó őszinteséggel kompenzálod a valódi őszinteség utáni igazi vágyakozásodat.

De kicsoda lennék én, hogy tégedet elemezgetnélek? Lásd, szeretlek téged, hogy ezeket írom, mert több rémet, vagy, ha már itt vagyunk, (mert ez hgys topic) akár hgys rémet egyszerűen elhajtok, mit sem törődöm velük. Ilyen hgys rém pl. colour99, hogy neve is legyen, ő meg amúgy is képtelen eddig elolvasni egy hozzászólást, és mi köze egyáltalán a hozzászólásaimhoz?
De te értékes, tehát fontos ember vagy a számomra, azért is bosszankodtam rajtad (anélkül, hogy elvárnék bármit is).
De előbbre nem juthatunk, értsd meg, kérlek, és ha igazságtalanul illetlek téged vélekedésemmel, kérlek, bocsáss meg nekem!

CSerfa

Előzmény: Báthory Ödönke (89)
CSerfa Creative Commons License 2004.02.10 0 0 92
Kedves jauie!

Írod, a jövendőmondás nem az Úrtól van. Már miért ne lenne az Úrtól jövendőmondás? Ne haragudj, de nem adok igazat neked ebben.
[Jn. 16.13] Ha azonban eljön ő, az igazság Szelleme, útmutatótok lesz a teljes igazságban. Mert nem magától fog beszélni, csak amit hall, azt mondja el, s a jövendőt tudatja veletek. Jó, ez a jövő is az Úr és az ember kapcsolatáról szól, tehát Őt dicsőíti, de mégis jövendő.
Aztán a lányka sem biztos Mirjam szerelmének szíve-változását jövendölte csak, hanem olykor az Urat is dicsőítette, lásd, ezt minden szellem teszi.
De jövendőt próféták is mondtak, Sámuel is, Dániel is, és ilyen a Jelenések Könyve is.

Pál gondolatai meg nem érdekelnek engem, noha nagyon szeretem őt. Ha ott leszünk, akkor meg nem fogjuk szvsz megkérdezni sem őt, sem mást, mert egszerűen mindent tudni fogunk. Akkor meg minek kérdezni?

Kedves jauie, megint oda jutottunk, te a Bibliából nem következő dolgokat is magától értetődőnek veszel, szvsz jobb lenne a Bibliát szó szerint venni, és amiben nem egyeztünk meg, arról úgy beszéni, mint egyéni véleményről, nem úgy, mintha megegyeztünk volna. Mert sok köztünk a különbség, és én nem ismerhetek el a magam lelkiismerete szerint olyasmit, amit nem ismerhetek el.

CSerfa

Előzmény: jauie (88)
vfo Creative Commons License 2004.02.10 0 0 91
A karizmatikus-pünkösdi mozgalomnak az a legnagyobb baja, hogy messze több kijelentést és ismeretet kaptak Istentől és -ről, mint a korai Egyház óta bármelyik felekezet, de ez a tudás sajnálatos módon még nem párosult azzal, hogy tömegesen életgyakorlat lett volna belőle, vagy ha igen, akkor csak részlegesen.

Ezért pl. a hgy-ben is a bibliai tudás mellé testi cselekedetek, motívumok és indulatok párosulnak, ami az összhatást rosszabbá teszi, mint egy olyan gyülekezetben, ahol az ismeret kisebb. Sőt, még több kárt is képesek egymásban okozni a nagyobb tudás miatt a "csak" torzsalkodó pl. politikai pártoknál.

Előzmény: tanú (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!