Keresés

Részletes keresés

RobuR Creative Commons License 1999.07.30 0 0 114
Megitta. Nemtom miert, en a helyeben...

Zmac:
A Keknyelut sajnos nem igazan ismerem, egy -ketszer ittam csak, de azok nem voltak tul jok.

Az edes borokat ne szeretem, az Aszu kivetelevel, ezert nem is igazan ismerem(az edes voroset inkabb meg se kostolom).

Zmac Creative Commons License 1999.07.30 0 0 113
Sajnos a Szépasszony-völggyel érdemes óvatosnak lenni! Nagyobb része ipari szintű turistahülyítéssel foglalkozik, és a borok minősége is ennek megfelelő.

Kadarkarajongók és mindenki! Mi van a Kéknyelűvel??? Ezt a hungaricumot állítólag már csak néhány hektáron termelik Badacsonyban. Várható vmi javulás?

Közvéleménykutatás: van valaki rajtam kívül, aki illat, ízgazdagság tekintetében, illetve általában többre tartja a tokaji aszút az édes portói boroknál? Össze lehet hasonlítani őket, hiszen mindkettő édes desszertbor, vagy nem, mert nagyon különböznek egymástól?

Hella Creative Commons License 1999.07.30 0 0 112
Jujjjjjjj!! Ez valóban sörnyű! És mit csinált a haver?
RobuR Creative Commons License 1999.07.30 0 0 111
Bohoc:
A Takler felebol van meg otthon, de mar nem sokaig:), en a Vidat is ajanlom figyeledbe.
Csite:
Kosz az infot, erdekel a dolog.
Hella:
A Szepasszony volgyerol egy aktualis eset: a haver kert egy pohar szaraz vorosbort (nem volt nagy szam), aztan a amikor a kovetkezo kort hozta a kislany, akkor megkerdezte, hogy nem nagy baj-e ha edeset hozott, mert a szaraz elfogyott. Kicsit lehangolo.
csite Creative Commons License 1999.07.30 0 0 110
HELLA !
és Mindenkinek egy kis infó az eseményekről !
http://www.hungarytourism.hu/magyar/esemeny/gasztro/tart_bor.htm
Hella Creative Commons License 1999.07.30 0 0 109
Bort, búzát, békességet Mindekinek!

A vörös, száraz a best of.
Bár én inkább sörös vagyok, de szívesen kóstolgatok mindenféle finomságot, ha tehetem. Szerintem kell hozzá egyfajta hangulat. Például más otthon iszogatni, és más a borvidéken (mean:Szépasszony-völgye, Tokaj stb.) egy fapados kiskocsmában vagy éppen a pincében...

Hella Creative Commons License 1999.07.30 0 0 108
Bort, búzát, békességet Mindekinek!

A vörös, száraz a best of.
Bár én inkább sörös vagyok, de szívesen kóstolgatok mindenféle finomságot, ha tehetem. Szerintem kell hozzá egyfajta hangulat. Például más otthon iszogatni, és más a borvidéken (mean:Szépasszony-völgye, Tokaj stb.) egy fapados kiskocsmában vagy éppen a pincében...

Bohóc Creative Commons License 1999.07.30 0 0 107
Váljék kedves egészségedre...Nekem még ki kell bírnom egy kis ideig, mert még gálya van.
Szekszárd rulez...:o))))
Hella Creative Commons License 1999.07.30 0 0 106
Nagyon jó lenne. Tavaly is nagyon jól sikerült ott. De ez tuti? Hogy ott és akkor?
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.30 0 0 105
Így is vagyon, megyek előre és kb. 1 óra múlva meg is kótolom Takler mester Kadarkáját....:o)))
Bohóc Creative Commons License 1999.07.30 0 0 104
Robur!

A kadarkáról alkotott véleményeddel tökéletesen egyetértek és ezúton szeretném figyelmedbe ajánlani ha jól emlékszem 97-es évjáratú Takler kadarkát. Szerintem a kadarkát az utóbbi években silányították le. A Takler bora viszont jó úton halad, hogy a kadarka-borokból ismét több fogyjon.
Tehát, kedves borivó cimboráim! Előre a kadarka megmentéséért !

Üdv, Bohóc

csite Creative Commons License 1999.07.30 0 0 103
HELLA: Ha jól emlékszem Balatonfüreden lesz.
Hella Creative Commons License 1999.07.30 0 0 102
Nem tudjátok véletlenül, hogy aug. 7 - 17 között hol lesz a Balcsi északi partján borfesztivál? Olyan soknapos-féle.
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.30 0 0 101
Szeptember 3. és 12 között Korzikán rontom majd a levegőt, ezért az időpont sajna nem túl jó, de remélem valahogy összehozunk egy boros-talit, amelyen részt vehetek... Egyébként Korzika kb. egy Alföld-nyi területű, de 8 borvidéket foglal magába és állítólag nem is rosszak a boraik. Majd hozok mintát és esetleg a Tali alkalmával...
Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.07.30 0 0 100
aha, az nem szokott nagyon rossz lenni :) .... ha jol emlekszem, akkor a masodik hetvege szokott lenni szeptemberben.....
Zmac Creative Commons License 1999.07.30 0 0 99
Ha már szeptember...
Vmikor az elején lesz a hagyományos borfesztivál, de már kicsi hozzá a Vörösmarty tér, ezért a várban rendezik. Első összejövetelnek akár az is megtenné.
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.30 0 0 98
Nocsak, élénk az érdeklődés!

Sűrű a progi, de azért megoldható szerintem. Sajna szeptember 11-én még nyaralásom végnapjait töltöm, de a következő hétvége (nem 100%, majd ma kiderítem) a III. Váci Bornapok jegyében telhet majd. Tudom, hogy nem Budapest, de talán megoldható....Már csak 4 óra és indulok borozni!

Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.07.30 0 0 97

Nagyszeru! Latom, korvonalazodnak a jobbnal jobb borkostolasi lehetosegek... A szeptember mar igen suru honapnak igerkezik ;-))
csite Creative Commons License 1999.07.30 0 0 96
Sajnos ma vagyok utoljára gép előtt, legközelebb csak augusztus végén.
De !
Mit szólnátok ahhoz, ha szeptemberben szerveznénk egy somlói szüretlátogatást, kóstólgatást. Van egy régi ismerősöm akinek van ott szőlője.
RobuR Creative Commons License 1999.07.30 0 0 95
Minden erdekel, ahol _jo_ borokat lehet kostolgatni! Konkretumok?
Egyebkent az Egri bornapok asszem szept11-en lesznek, de ez sajnos nem tuti info.
robicsek Creative Commons License 1999.07.29 0 0 94
alexandrosz, vezesd elé azt a javaslatod.
mellesleg irt már valaki a dél-balatoni borokról?
már nem először írom: már megint St Donatus pincészet Cab Sav Barrique-t kortyolgatok
Tamska Creative Commons License 1999.07.29 0 0 93
Üdvözlöm az itt egybegyűlteket, nagyon örülök a topicnak.

A pillanatnyilag nekem legjobban tetsző borok: Jekl féle Villányi Cabernet Sauvignon Barrique '95 valamint az érdekes nevű Vylyan pincészet 1995 Montenouvo Cuvee -je mely Villányi Cabrnet Sauvignon-Kékfrankos Barrique (most is itt ülök egy mellett). Nagyon ajánlom mindenkinek mindekttő fenti bort, bár a Jekl féléből már nehéz találni (ha valaki talál akkor dobjon rám egy e-mail -t kellene két három üveg).
A badacsonyi Szent Orbán pincészetről -kb. két hete voltam arra- nagyon jókat mondhatok, azaz konkrétan a Szeremley Huba féle olaszrizling illetve a Muscat Ottonel nagyon kellemes roppant finom bor.

Annak aki kevéssé tájékozott ajánlom a Borkalauz című könyvet ami segít a tájékozódásban a honi borokkal kapcsolatban.

Ja és mégvalami: a Szentendrén található Labirintus étterem és bormúzeum egy eléggé megbízható hely, én már többször vásároltam náluk, és eddig az ajánlataikban nem csalódtam.

Hajrá

RobuR Creative Commons License 1999.07.29 0 0 92
A kadarkarol:
Csak kezzel muvelheto szolofajta (nem lehet kordonosan termelni), es egyszeruen nem lehet napszamost kapni Szekszerdon ilyen munkara, korrekt berert sem. Ezenkivul nem tul nagy ra a kereslet (kulfoldiek kevesse ismerik), ugyhogy a napjai sajnos meg vannak szamlalva. Pedig nekem is az egyik kedvenc vorosborom. Nagyon harmonikus, kellemes izvilag, egyaltalan nem tolakodo.
alexandrosz Creative Commons License 1999.07.29 0 0 91
Egri bornapok? Sajna nem tudom a dátumot, viszont TAKLER rulez, holnap őt választom kedvenc pincémben! A kadarkáját már sokszor megkóstoltam, nekem ízlik.
Esetleg egy borünnepes tali ajánlatom lenne, szóljon, akit érdekel (szeptember!)
RobuR Creative Commons License 1999.07.29 0 0 90
Ebey:
A szekszardi borok jelentik nalam jelenleg a magyar vorosborok csucsat, ujabban jobban izlenek a villanyiaknal. Talan egy honapja voltunk a Vesztegombinal, vegigittuk a borait, tenyleg nagyon tuti. Egyebkent a 93-as merlot-val lett most aranyermes a bor vilagbajnoksagon (20e folott lesz az ara). Nagyon kiraly meg a Vida fele 96-os kadarka (a tavaszi brusszeli nemzetkozi borversenyen ezustermes es meg 2e alatt van az ara), de a Takler fele se rossz. A Fritznek is van par jo bora (most o nyerte a szekszardi borversenyt, asszem sauvignonnal), de ott inkabb a kaja volt csucs (kakasporkolt).

A villanyiak kozul a Tiffan Edet emlegetitek gyakran, de az Imreet sem art megkostolni, mert ugyanaz a minoseg (neki is ugyanott, a Jammertal duloben van a szoloje) csak az ara nincs annyira elszallva.
A Wurtzert probaltatok mar? Nekem tavaly az izlett a legjobban a bornapokon.

A hetvegen Badacsonyban voltam, egy helyen volt csak jo a bor: Szeremley Huba (Szt Orban Pinceszet). Nagyon jo az ettereme is, korrekt arakkal (Kedvesy belszin 1500, 93-as olaszrizlig 1700), keves nemettel. A borait lehet kapni Bp-en is, erdemes megkostolni, nagyon kellemes.

Tudja vki, hogy pontosan mikor lesznek az egri bornapok?

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.29 0 0 89
Csak azér' írta így, mer' Kadarka szólt hozzá - stílszerűen, ugye...:o)))

Mellesleg annyira megfogadom a javallatotokat, hogy holnap a kedvenc helyemen iszok egy jófajta szekszárdi vöröset. Hogy milyet? Arról majd hétfőn beszámolok!

Ebey Creative Commons License 1999.07.29 0 0 88
Mit jelent az, hogy "érdekes módon"? Miért nem "az csak természetes, hogy" :-))))

A Kadarka is a szekszárdi borvidékre jellemző leginkább, sajnos errefelé is fogynak a tőkék... Azért remélem, ez a nagyon egyéni karakterű bor is sokáig boldogítja még a hozzánk hasonlókat :-)))

Azt tudjátok-e, hogy a "Bikavér" elnevezés eredetileg a szekszárdi, több fajta házasításából készített borok "védjegyzett" neve volt? Aztán, még szocializmus idejében (ez most nem politizálás) a nevet átadták az egrieknek. Csak néhány(?) éve szerezte azt vissza a szekszárdi borvidék.

alexandrosz Creative Commons License 1999.07.29 0 0 87
Érdekes módon a múltkor még egy finom szekszárdi kadarkát is sikerült kifignom....
kadarka Creative Commons License 1999.07.29 0 0 86
Kiváló ez a topic, nekem való!

A legjobb vidékek:
Villány, Szekszárd, Szent-György hegy, Somló, Tokaj, Bourgogne, Bordeaux, Alsace
Termelő: Tiffán!
Sajnos nem magyar bor volt, ami eddig a leginkább megfogott, hanem egy elzászi késői szüretelésű gewürztraminer. 1992-ből
A somlói juhfark csúcs!!!

Üdv. Kadarka

Gyötör Creative Commons License 1999.07.29 0 0 85
Mintha ittam volna valami szekszárdi finomat...
A Heimann pincéből kóstolt már valaki bort?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!