Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ívfény Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41276

és kész lett a fékdob! 160-as nullás!

mint az új.

ívfény Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41275

természetesen, annyival vastagabb tömítés is megy alá!

"A Lombardini motor farigcsálásával vigyázni kell , mert nagyon kicsi a hézag a szelepek és dugattyú között , fordulaton összeérhetnek ."

ezzel elméletileg nem értek teljesen egyet! ez csak akkor történhet, meg, ha nincs jó helyen a vezérlés! a szelepváltásnak, pont a felső holtpontban kell lennie és akkor nem pofozhatja a dugattyú egyik szelepet sem! sőt!, bírnia kellene kb fél fognyi eltérést is plusz, minusz irányba! én pont ezt szoktam kihasználni disel motoroknál, hogy elfokoljam kissé a veztengelyt a nyomatékosabb üzem felé. persze ehhez kell olyan vezérműtárcsa, amit lehet, pár fokban állítani. de, holnap még leellenőrzöm mégegyszer! hátha lombinál van valami ami miatt mégis megtörténhet, amit mondasz... gondolom nem ok nélkűl mondtad. majd mondom mi van...

Előzmény: Bakancs4 (41262)
daty55 Creative Commons License 2016.12.17 -1 0 41274

Épp ezért kérdezem, hogy mit csináljak, de így már 2x is megerősítettél, köszi, felejtem!

Előzmény: Törölt nick (41272)
Malaguszti Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41273

Azért állt sokáig az a csatanet, mert  focss motor van benne,

Nem jártak vele persze, hol indult hol nem :)

Akkor azért ilyen drága mert be se indul ...

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41272

Ha nem hiszed el, hogy ez egy kerülendő típus, akkor vedd meg.

Főleg 450-ért, és még be se indul, nem értelek...

Előzmény: daty55 (41266)
2Balu2 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41271

Hát bizony kell az eredetvizsga, anélkül nem irják át. A motorszám is gondot okozhat. Mikor én vettem az enyémet az előző tulaj elvitte rendszámoztatni, és ott rosszul irták be a motorszámot a lapra, és igy a forgalmiba is. Ez az eredetvizsgán kibukottés vissza kellett vinni a járgányt a szervizbe, ahol aztán korrigálták a hibát.

Előzmény: eddy7759 (41267)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41270

Kell eredetvizsga, ha tulajdonosként vagy beírva a forgalmiba és tulajdonosváltás történik (14.000 Ft)

Ha csak üzembentartóként vagy benne, mert a forgalombahelyezéskor hiányos volt a tulajdonosi lánc, akkor elvileg nem kell, azt írta Bakancs4-nek az okmányiroda, mert csak üzembentartó váltás történik, a tulajdonos meg ismeretlen személy. 

Előzmény: eddy7759 (41267)
Poc2 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41269

Nekem 3 éve kellett eredetvizsga.Ha te vagy a tulajdonosa a forgalmiban,és nem csak üzembentartója,akkor kell.

Előzmény: eddy7759 (41267)
zsolt117211 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41268

IGEN!

Előzmény: eddy7759 (41267)
eddy7759 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41267

Üdv ismét mindenkinek!

 

Hát eladó sorba került a kis Ambránk.

A férreértés elkerülése végett jelzem, hogy nem hirdetni szeretném itt.

A vevő már meg van, ha el is viszi ...

Csupán egy érdekes kérdés merült fel, amire én nem tudtam egyértelmű választ adni,

méghogy kell -e eredetvizsgáztatni az átíráshoz.

Na erre szeretnék határozott választ hapni, mert a neten nem találtam.

Ugyanis van egy bökkenő a motorszámmal, mivel motorcserés volt

és még a régi szám szerepel a forgalmiban. Ezt nem tudom hogy gondot jelent -e a vevőnek.

 

Előre is köszi a válaszokat.

daty55 Creative Commons License 2016.12.17 -1 0 41266

Ide írtam:

 

http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Mopedauto_elado_59878531.htm

 

ez a válasz jött rá:

 

"2004 es évjáratu valós km állás látható, második tulajdonosok vagyunk. Egy idős személy használta nagyon keveset. Egy ideje már nem megy, sokat állt valamiért nem indul a motorja, de forog. Gumik állapota jó valószínű téligumik vannak rajta. Elektromos ablakemelő rádiós magnó van. Lombardini 2 hengeres diesel 505 ccm motor van benne. Amennyiben továbbra is érdekli küldhetek fényképeket. "

 

Szerintetek?

daty55 Creative Commons License 2016.12.17 -1 0 41265

Köszi Zsolt!

Előzmény: zsolt117211 (41259)
daty55 Creative Commons License 2016.12.17 -1 0 41264

Köszi az infókat!

Előzmény: ívfény (41257)
daty55 Creative Commons License 2016.12.17 -1 0 41263

Köszi az infót!

 

Igazából azért, mert minden vágyam egy ilyen autó, azért szeretném!:-)

Előzmény: Törölt nick (41256)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41262

kb 1,5 tizedet kelet leszedni. a hengerfejjel is ugyanezt meg fogom csinálni

 

A Lombardini motor farigcsálásával vigyázni kell , mert nagyon kicsi a hézag a szelepek és dugattyú között , fordulaton összeérhetnek .

Előzmény: ívfény (41240)
oljeg12 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41261

"Ívfény nagyon szerencsés,mert megvan a felszerelése és ezért meg tudja magának csinálni."

 

Én inkább ezt úgy mondanám, hogy jobb helyzetben van, mert megtudja csinálni, mivel egy csomó pénzt ráköltött arra, hogy kellően fel legyen szerelve a műhelye. Azon kívül még a rátermettsége is megvan, és eltudta sajátítani a szakértelmet. Mert a rátermettség is nagyon fontos dolog. Mivel minden szakmában vannak akik fiatal szakmunkás létükre, jó szakemberek. Míg vannak akikből csak öreg szakmunkás lesz, de jó soha. Azonkívül ott vannak a lelkes amatőrök, akiknek nem szakmájuk és még is nagyon jó érzéküknek köszönhetően, elsajátították a szakmát. Vannak itt a fórumon többen is. Ilyen például Bakancs4 és Woodoo, és még sokan mások, akiktől elnézést kérek, de nem akarom felsorolni a névsort, mert esetleg kimarad valaki, akkor esetleg megbántódik.

Előzmény: Poc2 (41250)
oljeg12 Creative Commons License 2016.12.17 -2 0 41260
zsolt117211 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41259

Ez egy örök körforgás! Mind amiről beszélünk már valahol leharcolt járgány. És öreg járgány. Van úgy hogy minden hiba egyszerre jön ki, vagy sorba. Ez ellen nehéz mit tenni. Az elején ha megveszi az ember sok mindent át kell nézni és ha kell cserélni. Az elhasználódás ellen meg nem lehet mit tenni. Amikor egy 3 éves mopedautón is van mit tenni, mert van benne 45000 kilométer. Fékbetét abban is kopik a variátor szíj cserére szorúl, körmök perselyek stb stb.

Előzmény: daty55 (41243)
ívfény Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41258

"Ívfény nagyon szerencsés,mert megvan a felszerelése és ezért meg tudja magának csinálni"

 

szerencse? én nem így nevezném. én magam,  inkább abban érzem magam szerencsésnek, hogy anno a gépjárműiparban kezdtem tanulmányaim, autószerelő, karosszérialakatos, majd hegesztő szakmákban, majd ellestem a fényezés tudományát is unokabáttyámtól aki autófényező. gyakorlatilag az autókat a-z ig megtudom csinálni, még az elektromos részét is, egy olyan szintig, amíg nincs bennük kompjúter. ott elvérzek! így igyexem is olyan autókat tartani, amiknek a műszaki részét kézben tudom tartani. és mindehhez szükségesek a gépek, ha adódik olyan probléma amihez gépmunka kell.  így rááldoztam a gépekre, leginkább saját célra használom őket, így soha meg nem térülő befektetések, de, viszont, ha kell, akkor megfizethetetlenül jó érzés, hogy meg tudom csinálni amit kell. és nem kell szaladoznom, hogy ki csinálja meg amit kell és megfelelően ráadásul. én egy bordásszíj cserénél is, ha van egy új tipus amiben cserélnem kell, az első alkalommal megcsinálom a szerszámot, szerszámokat, , hogy ne kelljen szívni! csak jó szerszámmal lehet megfelelően dolgozni! azokra pedig, vagy így vagy úgy álldozni kell!

Előzmény: Poc2 (41250)
ívfény Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41257

ööö... izé...

"de azt mondd meg nekem, szerinted én mivel "síkoljak", ha semmim nincs hozzá, meg azt sem tudom, mi az?"

teljesen igazad van! ebben a formában tényleg rosz példának számít, amit felhoztam. de! én éppen ezt a projektet csinálom és példának arra jó, hogy nem elég megcsinálni, hanem jól kell azt véghezvinni, ha te magad nem is tudod megcsinálni a gépmunkát, csak arra akartam utalni, hogy valaki mással megkéne csináltatni! mint jelen esetben is, ha már először ezzel kezdik, akkor nem kell, még további 2 alkalommal a meghengerfejesedett kisautóval szívni és az ő számlájára írni a meghibásodást! már elakarták adni, mert állandóan hengerfejes  volt és az volt kikiáltva, hogy " ezen az autón átok ül!!" ez merő hülyeség!  szóval! én a helyedben, akkor vennék iylen kisautót, ha ténylegesen szükségem van rá! a magadfajta hobbiból ne vegye! ha meg szüksége van rá, ezért, vagy azért, akkor is akkor vegye, ha lesz aki megtudja normálisan csinálni, mert bárki bármit mond, szerintem sok esetben nem elég a bütykölési hajlam, kell némi autószerelői alap tudás is ezekhez a műszaki szinvonalú kis járművekhez. ha van ilyen ismerős, vagy autószerelő, aki vállalja a megvett autó szervizelését és szükségét érzed a kisautónak, akkor vennék a helyedben. ahogy én látom, sokan megveszik, aztán használják amíg megy, majd ha komolyan megroggyan valami eladják, sokat bukva az egészen. venni kell, egy viszonylag jót és azt mégjobb szintre emelni és azon megtartani és úgy használni és nem lesz akkor több baj, mint egy átlagautóval. de azt tudni kell, hogy mindíg lesz amit meg kell javítani, mert ami elromolhat az el is fog! Mörphi... ezt el kell fogadni sajnos, mert ez a való világ...  :) ha nincs aki szervizelni fogja, akkor felejtsd el a vételt! ha csak nincsen sok kidobni való pénzed!

Előzmény: daty55 (41248)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.17 0 0 41256

semennyire, ha nem akarsz szívni az alvázával 

 

Miért akarsz mopedautót venni ? Csak azért mert kevés papíron a fenttartása (fogyasztás, biztosítás, ...) vagy minden vágyad egy ilyen autó ? Mert ha nem, és se nem szerelsz, se nincs aki segítsen, akkor lehet hogy hamar megutálod. Ha vásárlás után még szánsz rá egy nagyobb összeget és nagyon rendbe rakod, akkor utána sokáig elmegy gond nélkül, de ez sok pénz annak aki nem maga szerel. 

 

600 ezerért most lett volna egy jó vétel, de fél nap alatt elvitték. Elvileg 10 ezer kilométeres, újonnan itthon vásárolt Ligier Xtoo-t hirdettek betegség miatt 600 ezerért, rendszámmal együtt, szerintem egyáltalán nem voltak képben mennyit ér. Főleg a mostani árviszonyokhoz képest. Valaki jól járt vele, vagy sokat fog keresni rajta ha később felkerül drágábban. 

Előzmény: daty55 (41247)
oljeg12 Creative Commons License 2016.12.16 -1 0 41255

Az, hogy mi a különbség az Aixam és a Chatenet között, arra én nem tudok válaszolni, mivel én nem ismerem annyira a mopedautókat. De vannak itt a fórumon akik ismernek több típust is közülük. Remélem megadja valaki a választ a kérdésedre.

Előzmény: daty55 (41247)
daty55 Creative Commons License 2016.12.16 -1 0 41254
daty55 Creative Commons License 2016.12.16 -1 0 41253

Köszi, értem.

Előzmény: Poc2 (41252)
Poc2 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 41252

Nem is az a lényeg,hogy van-e géped.Hanem az hogy a többiek is mással csináltatják azokat amikhez szerszámgépek kellenek!

Előzmény: daty55 (41251)
daty55 Creative Commons License 2016.12.16 -1 0 41251

Hát egy esztergát azért nem tudok venni még az autó mellé!:-)

Előzmény: Poc2 (41250)
Poc2 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 41250

Na azért nem eszik oly forrón.

Ívfény nagyon szerencsés,mert megvan a felszerelése és ezért meg tudja magának csinálni.A többiek a szerelést elvégzik,de a gépmunkát nekik is meg kell csináltatni.Ilyen gépmunka az alu hegesztése,a variátor átalakításakor az esztergálás,a hengerfej síkbaköszörülése stb.Nekem legalább egy évig minden nap lekapcsolt lámpával kellett közlekedjek délután,hogy reggel tudjak lámpával menni dolgozni,mert gyenge volt a töltés.Csak egy közdarabot kellett esztergálni,amit végül csak akkor sikerült megoldani mikor vettem egy esztergát.

Előzmény: daty55 (41248)
daty55 Creative Commons License 2016.12.16 -1 0 41249

Szóval, mindent összevetve, higgyétek el, agyalok én rendesen, nap mint nap, hogy mit csináljak, főleg így, hogy mint írtam is, megvan a család áldása a mopedautóra.

Csak épp attól tartok, amit azért hozzátettek: "aztán valami jót vegyél".

 

Ez sem könnyíti meg a döntést!:-(

daty55 Creative Commons License 2016.12.16 -1 0 41248

Természetesen ezt is megértem, de azt mondd meg nekem, szerinted én mivel "síkoljak", ha semmim nincs hozzá, meg azt sem tudom, mi az?

 

Isten bizony, ha lenne itt a környéken egy profi mopedautós, már rég vettem volna egyet!

Akkor tudnám, hogy ha nem boldogulok vele, akkor van kihez fordulnom.

De így?

 

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Előzmény: ívfény (41240)
daty55 Creative Commons License 2016.12.16 -2 0 41247

A Chatenet mennyire ajánlott?

Mondjuk egy Aixamhoz képest?

Előzmény: oljeg12 (41239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!